10 Günde Ruhsal Detoks

DEMİR

Beğ Yönetici
10 Günde Ruhsal Detoks

Biyolojik Yaşınızı Hesaplayın!

Cilt elastikiyeti, tepki testi, denge, gözbebeği boyu, korneaya bakara biyolojik yaşınızı hesaplayın!

Geçmişte yaşadıklarınız sırtınızda ağır bir yük mü? Ne zamana kadar taşıyacaksınız. Bir yerde bırakıp geleceğe doğru daha hafifleyerek adım atmak istemezsiniz? Şimdi 10 günde ruhsal detoks ile anılarınızın tozunu alma zamanı..

Birinci gün: Yüzleşin

Aklınızdaki sorunları alt alta yazarak bir tablo oluşturun. Çok kızdığınız ya da güldüğünüz şeyleri bile yazın.

Örnek: Almam gereken bir paketi almadım / Çok tembelim

İkinci gün: İçinizdeki dostu uyandırın

Sorunlarınızın yanına sorunla ilgili iyimser ya da arkadaşınıza söyleyebileceğiniz şeyi yazın.

Örnek: Almam gereken bir paketi almadım / Çok tembelim / Yarın zaman ayıracağım zaten o kadar da önemli değil.

Üçüncü gün: Yetiştirilme tarzınızı önerin

Nasıl bir ailede büyüdünüz? Yetiştirilme tarzınızdan memnun musunuz? Çocukken sevildiğinizi düşünüyor musunuz? Eğer yanıtınız "evet" ya da "hayır" ise size bunu düşündürten nedir? Kendinizi yargılamadan bu sorulara yanıt verin. Bunalırsanız sizi mutlu edecek şeyler yapın ve sonra tekrar devam edin.

Dördüncü gün: Geçmişteki sizle buluşun

Bu egzersiz hayal gücünüze dayanıyor. Çocukluğunuzu hatırlayın. O zaman nası görünüyorsunuz? Yüznüzde hangi ifade var. Mutluluk mu? Korku mu? Heyecan mı? "Orada mısın, ne hissediyorsun" gibi sorular sorun o çocuğa.. "Ne hissettiğini biliyorum ama bunu değiştireceğim deyin ona.." Anne-babanıza ya da kendinize, o çocuğa mektup yazın. Böylece uzaklarda kalan o sorunu böylece aşmış ve rahatlamış olacaksınız.

Beşinci gün: Kızgınlığınızı tanımlayın

Çocukken anne-babanıza, bakıcınıza ne için kızmıştınız? Bunu onlara söyleyebiliyor musunuz? Kendinizi ter edilmiş hissetseydiniz bunu nasıl gösterirdiniz? Kızgınlığınızı bastırıyor muydunuz? Kızgınlığınızı dillendirirken çocukken ve şimdi hissetiklerinizi ayrı ayrı yazın.

Altıncı gün: Ailenizi anlayın

Ailenizi sorular sorarak anlamaya çalışın. Duygusal olarak nasıl hissederlerdi? Duygularını nasıl anlatırlardı? Duygularını bastırırlar mıydı? Neden böyle davrandılar? Ben duygularımı bastırmayı mı öğrendim. Şimdi onlara karşı nasıl hissetiğinizi en ince ayrıntısına kadar yazın.

Yedinci gün: Kendinizi yetiştirin

Ailenie şunları söyleyin; Bana hayat verdin ama sana hayatımı borçlu değilim.
İlgiyi hak ediyorum.
Senin koşulsuz saygı ve ilgini hak ediyorum.
Kendimi sana ispatlamak için yaşamayacağım.
Senin yerine getirilmemiş rüyanı yaşamak zorunda değilim.
Kısıtlamalrına rağmen senin sevginle beslendim.

Sekizinci gün: Şevkatle hatırlayın

Yaşadığınız gerçekleri tamamen kabul edin, üzerini örtmeyin. Şefkatli içsel arkadaşınızın sesine kulak verin ve yazarak rahatlayın.

Dokuzuncu gün: Geçmişi kabullenin

Duygusal anlamda yaşadıklarınızın farkında oldunuz ve nasıl hissettiğinizi gördünüz. Artık bağışlayıcı ve şefkali olun. Geçmişi kabullenerek özgürlüğe adım atın. Kendinize; geçmişimle ilgili şu an inandığım şey nedir, inandıklarımı kabullenebilir miyim, kötü anıların çıkıp gitmesine izin verebilir miyim? Duygularınızı hayatınız boyunca taşıdınız. Hemen değişmeyebilirler. Başka bir perspektiften bakmanızı sağlayacak aile bireylerinden biri ya da arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz. Kendinize karşı daima nazik olun.

Onuncu gün: Kötü anıların gitmesine izin verin

Kendi seremoninizi düzenleyin. Bir mum yakın, derin nefes alarak dinlenin. Bir balon salın gökyüzüne ve kötü anılarınızı ve düşünceleriniz onunla uçup gitsin. Mutlu olun.

Kaynak: Aktüel Dergi

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler
Cidden ruhsal arınmaya ve sakinleşmeye ihtiyacım var.Bu yöntemler bana her ne kadar yapay da gelse eğer gerçekten bazılarının işine yarıyorsa ne güzel.Ben sessiz bir yer sevdiğim insanlarla telaşesiz bir zaman dilimi geçirmeyi arzuluyorum:D

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Cevap: 10 Günde Ruhsal Detoks

Güzel ve faydalı katkınız için teşekkürler..:)