19 Mayıs 2009, İçimden Geldiği Gibi !..

19 Mayıs 2009
İÇİMDEN GELDİĞİ GİBİ !..

‘’ Cehenneme giden yol iyi niyet taşları ile döşelidir!..
Kıbrıs Türk Halkı için cehenneme giden yolun adı ENOSİS’DİR..’’

34 Yıl önce Kıbrıs Türk Halkını Rum’un mezaliminden, yıllarca süren ekonomik baskısından, insanlık dışı muamelesinden kurtarmak için koşa, koşa geldiğimiz bu coğrafya da.. Vatan evlatlarına emir komuta eden, hak ve özgürlük için onlarla birlikte omuz, omuza savaşan.. Mehmetçik ile Mücahidin bu uğurda seve, seve hayatlarını feda etmelerine tanıklık eden bir KOMUTAN, bir KIBRIS GAZİSİ olarak; yıllar sonra bugün, böylesine özel bir günde 1974’de Surlarına Şanlı Bayrağımızı Çekerek ‘’ Vatan ‘’ bellediğimiz Gazi Mağosa’dan Ata yadigarı bu topraklardan, kuruluşunda Şehitlerimizin kan ve can bedeli ve Kıbrıs Türk Halkının efsane direnişi olan K.K.T.C’ni savunmak adına konuşacağımı hiç düşünmemiştim!..

Onun için bugünkü konuşmam da dilimin kemiği olmayacak!..Bugünkü konuşmam 34 yıl önce bu topraklarda savaşırken 26 yaşında olan Üsteğmen Atilla Çilingir’in duygularını taşıyacak.. Ama özellikle bugünkü konuşmam 19 Mayıs 1919’da Türk’ün asla tutsak edilemeyeceğini tüm dünyaya ilan ederek ‘’ Ya İstiklal Ya Ölüm ‘’ parolası ile Samsundan yola çıkan, Türk Milletinin Milli Mücadelesini başlatan Gazi Mustafa Kemal’in bizlere emanet etmiş olduğu değerlere uygun olacak..

Hiç kimseden ve hiçbir şeyden korkum yok.. Çünkü benim İstiklal Marşım ‘’ KORKMA ‘’ diye başlar..Bayrağımın rengi kanımı, üzerinde ki Ay ve Yıldız evrenin sonsuzluğunu ve devletimin ilelebet yaşayacağını tanımlar..

Şimdi buradan uğruna on binlerce vatan evladının can bedeli ödediği bu Gazi Topraklardan soruyorum sizlere!..Neden suskunsunuz?..

34 Yıl önce Beşparmak Dağlarında, Mağosa kalesinde, Pladini plajında, Meserya ovasında bu Kahraman Halkın yıllarca nöbet tuttuğu bu adanın her parçasında korkusuzca yemin edenler; Allah, Allah sesleri ile Rum’a bulunduğu bu coğrafyayı başlarına yıkanlar neden sesiniz duyulmaz?..

Kıbrıs Türk Halkının milli mücadelesinde, şanlı direnişinde hep var olanlar, efsane teşkilat T.M.T’nin yakmış olduğu Türk’lük ateşi sönmüş değil hala yanmakta.. Siz Türk Ulusunun ayrılmaz bir parçası Mustafa Kemal Atatürk’ün Milletimize emanetisiniz..

Siz her evinde en az birkaç Şehidi olan; imanında islamı, camisinde ezanı unutmayan..Tarihi buyunca ne İngiliz’e ve ne de Rum’a diz çökmeyen Kıbrıslılar değil!..Mücahit Kıbrıs Türk Halkı.. Türk Oğlu Türk’sünüz..

Size bugün ilmen ya da siyaseten değil yüreğimden coşan cümlelerle anlatacağım şeyler var..

34 Yıl önce barış ve özgürlüğe kavuştuğunuz bu topraklarda 24 Yıldır yaşayan bir devletiniz var. Özellikle son beş yıldır bu devleti, K.K.T.C’ni görmezden gelerek sizleri Rum’a yamalamak isteyen AB ile Amerika’nın ve tüm haklarınızı gaspeden Rum’un, Yunan’ın ve burada ki işbirlikçilerinin neyi amaçladıklarını artık herkes bilmek ve yanlış icraatlardan kaçınmak zorundadır!.. Çünkü gidilen yolun bundan sonra dönüşü olmayacaktır!..Ya size emanet edilen bu topraklara hep birlikte sahip çıkılacaktır. Ya da hiç şüpheniz olmasın ki tüm Hristiyan aleminin desteklediği ve Rum’un arzuladığı şey yıllar sonrada olsa aynen Girit Ada’sında olduğu gibi gerçek olacaktır. Yani ENOSİS..

50 Yıldır Kıbrıs Milli Davamızı savunanlara STATÜKOCU dediler!..Davanın Liderinin ve o mücadele yıllarının kahramanlarının uyarılarını göz ardı ederek; biz yenilikçiyiz, yepyeni ufuklar bizi bekliyor söylemleri ile hep Rum’lardan bir adım önde olacağız dediler.Kıbrıs Türk’ünü AB macerasına feda etmek istediler!..Ama başaramadılar..

Annan Planı Referandumu döneminde halkına AB’ye gireceğiz, hepimiz refaha kavuşacağız, yıllardır süren ambargolar kalkacak, Kıbrıs Türk Halkı Avrupa vatandaşı olacak diyenlere soruyorum?..Bugün gelinen noktadan geriye bir bakın. Halkınıza verdiğiniz sözlere ne oldu?..

Şehitlerimizin adını taşıyan meydanlarda, caddelerde onların hayatlarını ne için feda ettiklerini görmezden gelerek sallanan AB bayrakları nerede?.. O günlere kılavuzluk yapan Annan’lar, Karen Foglar, VerHaugen’ler, Desotolar nerede? Ya ceplerine doldurdukları avrolar ve dolarlarla avaz, avaz YES BE ANNEM diye bağıranlara ne oldu?.. Ne elde ettiler?..

Bu gün gelinen noktanın tek bir gerçeği vardır!..Bu Kahraman Halkın milli mücadelesini Tarih Kitaplarından kazırcasına çıkararak yok sayanların, Türkiye’de ki mevcut iktidarın söylemleri ve desteği ile bu davayı kendi çıkarları uğruna çözeceğini sananların bu gün ulaştıkları son tam bir fiyaskodur!..Ve bu güne kadar Sayın DENKTAŞ ne söyledi ise gerçekleşen o dur..

Gün birlik ve beraberlik günüdür diyoruz.. Yönetimde olanlar duymuyorlar!..Rum Lider ve yöneticileri bas, bas bağırıyor..Bu ada da yaşayanlar Kıbrıslılardır!..Türkler Kıbrıslıların bir parçasıdır!..Rum’dan, Arap’tan, Maronit’ten ve Latin’den bir farkı yoktur!..Türkiye işgalcidir, Türk Askeri ve Türkiye’li yerleşikler ada’yı terk etmelidir!..Bu adanın garantörü AB’dir!.. Türkiye’nin Garantörlüğü söz konusu bile olamaz diye!..
Ama buradan net bir şekilde ve Rum’un anlayacağı ifadelerle yükselen gür bir ses yok. Neden?

Anadolu’nun can insanı ile Kıbrıs Türk Halkı arasına duvar örmeye çalışanlar..Barışçılık, ilericilik ve Kıbrıslı’lık adına Türkiye kökenli yurttaşların ada dan çıkarılması için lobiler kuran!..Her fırsatta Rum’la aynı lisanı konuşanlar, konuyu AB ve BM gündemine taşıyarak Türkiye’yi suçlu sandalyesine oturtmaya çalışanlar şunu iyice bilmelidirler ki!. Vatandaşlarımızın arasına örmeye çalıştıkları ayrımcılık duvarının altında kalmaya mahkumdurlar.Anavatan ile Yavru Vatanı birbirinden ayırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir..

Mart ayında bir kapı açtılar güle oynaya!..Adı LOKMACI!..Yıllardır verilen uğraşlarının sonucu hiç de umdukları gibi çıkmadı..Alış veriş olacak Arasta canlanacak dediler yaprak kıpırdamadı!..Sandılar ki Şanlı Bayrağımız ve Mehmetçik o kapıdan uzağa gidecek!..Sınır askersizleşecek!..Ama hiç de öyle olmadı!..

Bizim açılan kapılardan korkumuz yok..Vatanımın o kapısında da verilen sözler aynı..K.K.T.C’nin hudutlarını koruma andını içen o cesur yürekli ses her gece aynı yemini haykırırken..Arada ki barikatlar ve köprüler kalkmış ne fark eder?..Mehmetçiğin hudutlarımıza siper ettiği o aziz beden hepsine bedel..

Ama orada farklı olan ve fark edilen bir şey var!..Kimileri kendine göre çok önemli olan o kapıdan geçerek Rum Herakles’in dondurmasından yer çocukluğunu yaşar!..Kimileri ise yıllar önce o kapıdan sızan E.O.K.A çetelerinin katlettiği anaları, babaları, eş ve çocuklarını hatırlar ağıtlar yakar!..

Bugün gün birlik günüdür. Rum’un karşısında güçlü olalım devletimizi savunalım diyoruz. Anavatan Türkiye’nin son M.G.K toplantısında açıklanan tüm hususlara aynen katılıyoruz..İki ayrı devlet, iki ayrı halk, iki ayrı demokrasi den yanayız..Türkiye’nin garantörlüğünden vazgeçilmez diyorlar..Ama K.K.T.C’i Meclisinden yetki almadan, Kıbrıs Türk Halkına sormadan komisyonlar, komiteler kurup Rum ile birlikte BİRLEŞİK KIBRIS için çözümün metnini yazıyorlar!..

Sevgili Gençler Size Sesleniyorum: Bu toprakların asıl sahipleri Aziz Şehitlerimizdir..Onların kan ve can bedeli ile kazanılmış bu vatan size emanettir.

Ata yadigarı bu topraklara kurulan bu son Türk Devleti Yavru Vatan uluslararası arenada tanınmasa, sadece Türkiye tarafından tanınmış olsa bile her unsuru ile yaşayan bu devlet; Kıbrıs Türk Halkına Anasının ak sütü gibi helal olan, yaşayan bir gerçektir..

Bu devletin bedeli kanımızla ödenmiştir ve hiçbir devlete diyet borcu yoktur..Ve herhangi bir neden uğruna da bu devletten vazgeçmeye hiç kimsenin hakkı olamaz!..

Bu Vatan size atalarınızdan, babalarınızdan, analarınızdan kalan en değerli miras, en önemli emanettir..Evlatlarınızın ve torunlarınızın geleceği için bu topraklara sahip çıkmak vicdanınıza emanet edilmiş olan tarihsel bir borçtur..

Sevgili gençler okuyunuz bilgili olmak ve okumak bir ibadet, Tarihin gerçeklerini bilerek yaşamak ise vatanınıza yapacağınız en büyük hizmettir..

Kanın sesi olan bu topraklarda bazen insanların ama çoğu kez tarihin mantığı galip gelmiş ve bu tarihin akışını tersine çevirmeye hiç kimsenin gücü yetmemiştir..

Şunu asla unutmayınız ki!..Cehenneme giden yol iyi niyet taşları ile döşelidir!..Kıbrıs Türk Halkı için bu yolun adı ENOSİSTİR!..Bugün iyi niyet çerçevelerinde bu müzakereleri yürütenler, Rum’un tarihsel hedefinin bu olduğunu asla unutmamalıdırlar!..

Ada da ki varoluş mücadelesinde bugüne kadar ENOSİSE karşı direnen Kıbrıs Türk Halkı bu direncini bundan sonra da sürdürecektir.Bu direncin en büyük kaynağı Türk Milletinin desteğidir..Kuvay-ı Milliye ruhudur..Bu direnişçi ruh Milletimize Atasından Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten emanettir.

Türk Ulusunun ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıs Türk Halkı 50’li yıllarda başlattığı milli direniş ve kurtuluş savaşında 19 Mayıs 1919’un ruhuna uygun olarak hareket etmiş, ‘’ Ya İstiklal Ya Ölüm ‘’ Parolası ile bugünlere ulaşarak pırıl, pırıl bir devletin sahibi olmuştur.

Bu kritik dönemde K.K.T.C’ni yaşatmak, geçmişi unutmadan ulusal kimliğinize sahip çıkarak ‘’ Andımız Olsun ki Bu Topraklar Bizimdir ‘’ demek herkes için en önemli görevdir..

İşte bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygı ile selamlarken;
Bizlere Millet olmanın yolunu açan, Türk’lüğün gururunu yaşatan Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarına bir kez daha şükran duygularımızı yineliyor ve Bu Topraklar uğruna seve, seve hayatlarını feda eden nice isimsiz cesur yürekli Kahramanları, Mehmetçikleri, Mücahitleri minnetle saygıyla anıyorum.

Biliyor musunuz?..34 yıldır Hiç gitmeyen bir cümle var kulaklarımda Mehmetçiğin sesi ile Mücahidin sesi ile tekrarlanan!..Beşparmak Dağlarının zirvesine Şanlı Bayrağımızı diken BAYRAKTARIN sesi ile tüm adaya yayılan!..

Nedir o cümle bilir misiniz?..’’ VATAN SANA CAN FEDA ‘’ İnanıyorum ki!..Bu Vatan için feda edilen canlar boşa gitmeyecek ve K.K.T.C’i ilelebet yaşayacak ve yaşatılacaktır..
‘’ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ‘’

ATİLLA ÇİLİNGİR.

DELİKURT

Dost Üyeler
Cevap: 19 Mayıs 2009, İçimden Geldiği Gibi !..

Değerli büyüğüm Atilla Bey,
Bu güzel ve anlamlı yazınızdan dolayı öncelikle teşekkür ederim.Kaleminize yüreğinize sağlık.
Sizin de dediğiniz gibi K.K.T.C'ni yaşatmak ve asla ama asla geçmişi unutmadan Ulusal kimliğimize sahip çıkmak ve "Andımız olsun ki bu topraklar bizimdir"demek,buna bütün varlığımızla inanmak her zaman ilk görevimiz olacaktır.
Türk gençliği olarak hürriyetin
smilev.gif
bağımsızlığın
smilev.gif
egemenliğin
smilev.gif
cumhuriyetin
yılmaz bekçileriyiz. Her zaman
smilev.gif
her yerde
smilev.gif
her durumda
smilev.gif
K.K.T.C'ni yaşatacağımıza ve gerekirse bu uğurda canımızı seve seve vereceğimize namus
ve şeref sözü verir
smilev.gif
kendimizi Büyük Türk Milletine adarız.
Saygı ile..

BurÇin

New member

Değerlerimizi unutmak için yaşadığımız herşeyden vazgeçmemiz gerekir.Mutlu olduğumuz bir şeylerin tekrar yaşanmasını isterken.Mutsuz yaşadığımız olayları aklımızdan sileriz.Bu hep etkilendiğimiz tarihimizden bizlere kadar ulaşmıştır.Yaşanılan onca iyi kötü olaylar..Rahatça nefes aldığımız bu toprakların sayesindedir.Sahip çıkdığımız değerler bizlerin nimetidir.ULU ÖNDER ATATÜRKÜN bir sözü vardır:
Bizim halkımız çok temiz kalpli, çok asil ruhlu, ilerlemeye çok kabiliyetli bir halktır. Bu halk eğer bir defa karşısındakilerin samimiyetle kendilerine hizmet ettiğine inanırsa her türlü hareketi hemen kabule hazırdır. Bunun için gençlerin her şeyden önce millete güven vermeleri lazımdır.
Biz gençler..Şuan yaşadığımız çevreye,Yediğimiz ekmeye,içtiğimiz suya,bastığımız toprağımıza ŞÜKREDELİMM.. Çünkü gözünü kırpmadan canını feda eden Askerlerimiz,her söylediği söz mücevher olan Mustafa Kemal Atatürk'ümüz inancını hiç bir zaman kaybetmemiş..Bizleri ÇAĞDAŞ UYGARLIK seviyesine çıkarmış. Bu günü Bir İstiklal Marşında bile gülerek anıyorsak milletinin, en önemlisi ATATÜRK'ÜN evlatlarının saygısızlığa sürüklendiğini göstermiş oluruz. Bu Vatan Bizim.Biz sahip çıkalım ki büyüklerimiz azmimizle övünsün..

Birol

Dost Üyeler

PEK DEĞERLİ BÜYÜĞÜM SAYIN KOMUTANIM VE YAZIMI DEĞERLİ VAKİTLERİNİ AYIRARK OKUYAN TÜM ARKADAŞLARIM;İzninizle bende birkaç şey eklemek isterim.Sayın komutanımızın yazısını okurken son derece duygulandım buna mukabil son derece gururlandım.Biz Türk Gençliği olarak bu değerli günde yani 19 mayıs 2009 da,19 mayıs 1919 da BAŞKOMUTAN MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜN başlattığı kurtuluş ve bağımszılık mücadelemizi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti toprakları ve Türkiye Cumhuriyeti topraklarımızda ölene kadar sürdüreceğiz.topraklarımıza asla haçlı eli değdirmeyeceğiz bundan emin olabilirsiniz sayın büyüğüm Atilla Çilingir.değerli arkadaşlarım lütfen şunu unutmayalım:RUMLAR ENOSİS SEVDALARINDA VE YUNANLILARDA MEGALİ İDEA NIN 8.AYAĞI OLAN KIBRISIN YUNANİSTANA İLHAKINDAN ASLA VAZGEÇMEMİŞTİR.ÇOK RİCA EDİYORUM ŞİMDİ YAZACAĞIM YAŞANMIŞ BİR OLAYDIR DİKKATLE OKURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM:BİR RUM AİLESİ APOSTOLOS ANDREAS A GİTMEK ÜZERE YOLA ÇIKARLAR VE TAM ZAFER BURNU YAZAN BİR TABELANIN OLDUĞU KÜÇÜK BİR KASABA VAR ADINI ŞU AN TAM HATIRLAYAMIYORUM BEN GİTTİM GÖRDÜM RUM VE TÜRKLER BİR ARADA YAŞIYORLAR ORAD.YANİ RUM ESNAF VE TÜRK ESNAFTA VAR HALİYLE.BİR RUM YETİŞKİN RUM ESNAFINDA İSTEDİĞİ MALZEMEYİ BULAMAYINCA TÜRK ESNAFINA GELİYOR VE ONDAN ALIYOR VE O AN RUMUN 10 YAŞINDAKİ OĞLU HİDDETLE BABASININ BACAĞINA YAPIŞIYOR SEN NE YAPTIN BABA VERDİĞİN O PARAYLA TÜRKLAR KURŞUN ALIP RUMLARI ÖLDÜRECEK.BU OLAY BENİ ŞAŞKINLIKLARA BOĞDU BAKINIZKİ RUMLAR DAHA ÇOCUKLARINA ENOSİS BİLİNCİNİ 10 YAŞINDA VERMİŞ ŞİMDİ NASIL OLURDA BAZI ÇEVRELER BİRLEŞİK KIBRIS CUMHURİYETİNİ SAVUNUR İNANAMIYORUM BUNA.SON SÖZ OLARAK ŞUNU BELİRTEYİM:İSTİKLAL KANLA CANLA ALINIR BİZ KIBRISIMIZI VE TÜRKİYEMİZİ KANLA CANLA ALDIK VE BU TOPRAKLARIN HER BİR KARIŞI KANIMIZLA ISLANMADIKÇE ASLA TERK OLUNAMAZ.RAHAT UYU ATAM.BİZLER BURDAYIZ.SAYIN KOMUTANIM DEĞERLİ ARKADAŞLARIM LÜTFEN EN DERİN SAYGILARIMI KABUL EDİNİZ Serdar Birol.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Alonewolf®

Dost Üyeler

Değerli komutanım. Aynı dine inanan, aynı dili konuşan, aynı kültürden gelen insanların oluşturduğu devletler bile ayrılırken; hâlâ dinleri, dilleri ve kültürleri farklı Türk ve Rum halkını birlikte yaşamaya zorlamanın tek amacı var. Birlikte yaşanıyor görüntüsü altında azınlıkta olanı zaman içinde yok etmek. Oynanmak istenen ve herkes tarfından artık bilinen oyun budur. Yazıklar olsun bu oyuna alet olan işbirlikçi çakallara. Yalnız şunu unutuyorlar. Geçmişten günümüze Türk'e kefen biçenin ölümünün korkunç olduğu gerçeğini. Saygılar sunuyorum.

feyzi kamil yurdagül

Dost Üyeler

Sayin komutanim,
kibris gazisi emekli bir kardeşiniz olarak yazinizin her kelimesine katilmamam mümkün değil.
Cevap yazan kardeşlerimi de görünce gözümün açik gitmeyeceğine inaniyorum. Saygilar...

DoGaN DuRMuS

Dost Üyeler
Web sitesi
www.yakindoguforum.com

Bu duygusal be anlamlı mesajınız için teşekkürler..Herkesin genclik bayramı kutlu olsun ve Atatürkü'ün doğum günüde kutlu olsun...

Mürüde Sevicer

New member

Her türlü yolu denediler maalesef başaramadılar. AB nin yapamadığını halen daha içimizde yaşamakta olan çok özür dilerim Vatan hainleri halen daha Rumla işbirliği yapıp Rumla dostluklarının devam ettiğini segilerler. İçimizde yaşayan K.K.T.C. düşmanları bizi bekleyen tehlikeyi bile bile hayal etmeleri bizi kahrediyor fakat ne olursa olsun son nefesimize kadar Vatanımıza yaşlı genç farketmez sahip çıkacağız. Az kaldı AB bunu anlacaktır. masada ne anlaşırlarsa anlaşsınlar bu saatten sonra hiç farketmez. Halkımız doğru yolu görmüştür hayal ettikleri 2. Referandumda da bunu inşallah göreceklerdir. Yes be annemcilerin cezaları hazırdır biraz daha devam etsinler nefes alacakları yer de kalmayacak onu düşünsünler. Vatan satmanın cezasını göerdüler ve daha görecekleri de var hep birlikte göreceğiz.

ESMA

New member

Sayın Komutanım,böylesine değerli yazınızı bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim.İçinizden geldiği gibi yazmışsınız,okurken bizlerin de içinden neler neler geldi.Hızlandı düşüncem,kalbim.Ben Türk Genci'yim ve nice gençler yetiştireceğim.Hiç birimiz korkmayacağız.Kanla alınan bu toplar için gerekirse ölümü göze alabilen vatansever gençleriz.Tarihini bilip, dersini alan;Türk oluşunun haklı gururunu yaşayan,Atatürk'ün izinde yılmadan ilerleyen gençleriz.Bu vatan bize emanettir.Emanetimize sahip çıkacağız.

Volkan

-Otağ Hanı-

Sayın Atilla Çilingir bey, yazınızı ve yorumları okudum .

Bende bir resim ekleyerek cevap vermek istedim .
Burda ATATÜRK 'ün bu güzel sözü tüm gerçegi anlatıyor.

KIBRIS = TÜRKİYE

saygılarımla .

TTK ve Y/ TMT.
gktrk.jpg

Bülent Baysal

Dost Üyeler

Muhterem Komutanım, Değerli yaşıt kardeşim,
Buram buram hamaset, kahramanlık, Kıbrıs Türk Gençliğine yol gösterici hitabet ifadeleriyle dolu ama hepsi soluduğumuz hava, içtiğimiz su, bildiğimiz benliğimiz kadar realitelerle dolu muhteşem yazınızı, göğsüm kabararak ve tarif edemeyeceğim duygularla okudum.
Türk Ulusunun ve Devletinin her zaman ve her yerde en önde ve en yüce katlarda olmasını isteyen bir Türk İnsanı olarak gurur doluyum. Zatı Alinizin şahsında, sizler gibi, hayatımın muhtelif dönemlerinde ve son dönem olarak nitelediğim içinde bulunduğumuz süreçte Kıbrıs 1974 Otağı gibi muhteşem bir ortamda tanıdığım Türk İnsanlarının, kardeşlerimin varlığından dolayı gurur ve onur duyuyorum. Bu gurur ve onuru hem kardeşlerim ve hatta bütün Türk Milliyetçileri adına naçizane olarak size son günlerde okuduğum, sanki kalbimi okumuşçasına yazdığınız satırlarda açıkça belirttiğiniz fikir ve öngörülerden dolayı Teşekkür ediyorum.
Siz ayrıca, her türlü beğeni ifadelerinin dışında BİR GAZİ OLARAK hem bu madde Dünyasında ve hem de ebedi güzelliklerin yaşanacağı, her kulun sonuçta orada olacağı manevi Dünyada en değerli yeri almışsınız. Ne mutlu size.
Ayrıca Tanrı’mızın sizi Büyük Türk Milletine en değerli hizmeti, Türk İçin Savaşma görevini vermesi nedeniyle de çok değerli bir makamdasınız. Hem Kıbrıs Türk’ünün ve hem de bütün Türk Ulusu’nun size helallik borcu vardır. Benden yana HELAL OLSUN. Tanrı size uzun, orunlu ve esenlik dolu bir ömür versin.
Yazınızın amacını dilerim ki, Türk Ulusu için naçizane küçük görevlerle hizmet vermeye çalışan Vatan, Ulus ve Bayrak Hizmetkarları olarak addettiğim bizlerin anladığı, özümlediği ve son noktasına kadar katıldığı gibi, hedef kitleniz olarak algıladığım Kıbrıs’ımızda o eski günlerin vahim ve üzücü ortamlarını yaşamamış TÜRK GENÇLİĞİ de anlamış olmalı.
O günlerin koşullarını ve olaylarını yaşamadığı için bilmeyen Genç Kıbrıs Türk’ü kardeşlerimizden bazıları çeşitli etkenlerle, Ulusçuluk ve tarih konusunda bilgilendirilmemeleri nedeniyle bazı aldatmalara, ve yanlış enformasyonlarla, sahte vaatlere kanarak bir AVRUPA VATANDAŞI OLMAK hayaliyle rumun vazgeçmediği ideali olan ENOSİS amacını göz ardı ederek, satılmış bazı hain yöneticilerin de kurgulamalarıyla yanlış düşünce ve davranışlar içinde olmaktadırlar.
Bu kardeşlerimize mutlaka hamasi yönden Türk Ulusçuluğu aşılanmalı, içindeki ateş körüklenmeli, bazı öğretilerle ve tarih bilinciyle mücehhez duruma getirilmeleri konusunda çalışmalar yapılmalıdır. Aynen bu yazınızda ve önceki yazılarınızda ve Kıbrıs 1974 Otağındaki diğer değerli kardeşlerimizin muhtelif yazılarında olduğu gibi.
Diğer yandan Kıbrıslı Genç kardeşlerim şunu bilmelidirler ki, bundan 60 veya biraz daha fazla bir süreyi kapsayan dönemden önce WİLSON PRENSİPLERİ adı altında bir plan olarak kurgulanan ve bundan önce de Haçlı Seferlerinde olduğu gibi tarih boyunca, Tarih ve TÜRK VAR OLDUKÇA uygulanan TÜRK Düşmanlığı ve Türk’ü Kutsal son Vatanı Anadolu ve Çevresinden atmak düşüncesinde olan ABD Kuklası emperyalist Avrupa BİZİ HİÇ BİR ZAMAN KURDUĞU KULÜBE yani AVRUPA BİRLİĞİNE ALMAYACAKTIR, almaz.
Bu realitenin bilinciyle bütün Türk’lerin, Türk’e Türk’ten başka yar olmayacağı bilinciyle hep bir ve bir arada düşünmeleri, bulunmaları ve hareket etmeleri gerektir. Varlığımız buna bağlıdır.
Kıbrıs 1974 Otağındaki bütün kardeşlerime selam ve sevgilerimle sayın Komutanıma gerek Türk Ulusu’na kendisine GAZİ’lik mertebesini kazandıran fedakar hizmetleri ve gerekse Otağ’daki bu son yazısı dahil yazılarıyla sergilediği öğretici,teşvik edici ve hedef gösteren yazıları nedeniyle minnetlerimi ve teşekkürlerimi arz ediyorum.
TANRI TÜRK’Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN
TÜRKİYE CUMHURİYETİ,
KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ,
AZERBAYCAN TÜRK CUMHURİYETİ.
TANRI TÜRK’LERİN BİRLİĞİNİ VE DİRLİĞİNİ GÖRMEYİ HEPİMİZE NASİP ETSİN.
AMİN

Ekli dosyalar

• 006ataturkveharitacopy4sr9.jpg
    006ataturkveharitacopy4sr9.jpg
    57.9 KB · Görüntüleme: 18
  • 22102007200814yw6.jpg
    22102007200814yw6.jpg
    55.2 KB · Görüntüleme: 19

rersan

New member

Komutanım önce size bu yazınızdan dolayı çok teşekkür ediriyorum.Ellerinize yüreğinize düşüncenize sağlık geçmişta yaşanmış ve gelecekte yaşanacak olayları anlatan bu yazınızla çok bilgilendim ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İLE Türkiye Cumhuriyeti devletine ve diğer Türk Cumhuriyetlerine oynanan bu gizli ama örgütlü, planlı ve çok ince ayrıntısına kadar düşünülmüş tasarlanmış hayata geçirilmiş ve geçirilecek bu oyunlarla oyalama, koparabildiği yerlerden kolayca toprak almaya çalışan bu emeryalist Amerika ile yandaşı Avrupa birliği devletleri yada diğer yakın dost diyen ama düşman olan bu devletlerin amacının ne kadar açık olduğunu görmüş olduk.
Biz kendi benliğimizi unutturmaya çalışan bu dış güçler ve oyunları bizi ateş çemberi içine sokmaya devam etmekte ve aynen dediğiniz gibi TÜRKİYE VE TÜRK DEVLETLERİNİN ilerde güçlü olacağını bildiklerinden bizim TÜRK Birliği kurmamızdan Dünyanın en güçlü devleti olmamızdan korkan, adaletin insan haklarının gerçek bir şekilde uygulanmasını istemeyen düşmanlarımız dost dediğimiz müttefikler ve kendini bilmez bazı çapulcular var komutanım.
Size katılmamak mümkün değil böyle bir zamanda fitne yalan ve fesatlık çok var Allah yar ve yardımcımız olsun.Burada yazı yazan arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum onlarında yazısını okudum işte TÜRK OLMAK BU OLSA GEREK YÜREĞİNDEN HİSSETMEK GEREK ULU ÖNDER ATATÜRK`ÜN GENÇLİĞE HİTABESİNDE SÖYLEDİĞİ GİBİ
NE MUTLU TÜRK`ÜM DİYENE.
Herkese saygılarım ve sevgilerimle iyi akşamlar.

YA RAB BİR HİLAL UĞRUNA NE GÜNEŞLER BATIYOR.....

Değerli Kardeşim Bülent Baysal Beyefendi,
Sitemizde yazılarımın yayınlandığı günden buyana yapmış olduğununuz tüm yorumlarınızı takip ediyorum..Vatanseverliğinizin yanısıra kullanmış olduğunuz Türkçemizin zenginliği ve doğruluğu nedeni ile de tebrik ediyorum..Benim için yapmış olduğunuz yorumlara gelince;o dönemde vatan görevi bize nasip oldu..Biz sadece ettiğimiz yemine sadık olarak görevimizi yerine getirdik..Ama ben etmiş olduğum bir başka yemin için de aranızdayım!..Bu yemin,O VATAN TOPRAKLARINA emanet etmiş olduğum ŞEHİT'lerimin ve Yüce Türk Milletinin Kan ve can bedelini, Hak ve Hukunu elimden geldiği kadar ve de son nefesime kadar savunmaktır..Sizin gibi böylesine yiğit ve onurlu insanlar ile düşüncelerimi paylaşmak benim için ayrı bir gurur ve onur kaynağı olmaktadır..Başta zatıaliniz olmak üzere yüreği VATAN TOPRAKLARI VE TÜRK MİLLETİNİN YÜCELİĞİ için çarpan tüm kardeşlerimi sevgi ve saygı ile selamlıyorum..Sağolunuz..Ay Yıldızlı Bayraklarımızın gölgesinde sonsuza kadar var olunuz ve sevgi ile kalınız..

ATİLLA ÇİLİNGİR.

Kartal

New member
Cevap: 19 Mayýs 2009, �çimden Geldiði Gibi !..

Mükemmel bir yazı yüreğinize ve kaleminize sağlık.. İyi ki varsınız ve iyi ki yazıyorsunuz.. Saygılarımla..

Bülent Baysal

Dost Üyeler

Hem Türkiye'de ve hem'de Yavurvatan Kıbrıs'ta Avrupa Birliği için düşler kuran kardeşlerimize AB nin Brüksel'deki son toplantısında aldığı kararların sadece bir tek maddesini aşağıda sunuyorum.

Artık Gözümüzü açmamız gerek.

Tek bir madde LÜTFEN OKUYUN!!!!

Brüksel Zirvesi Sonuc Bildirisinden tek bir madde; okuduğunu anlayabilenlere ve AB hayranlarının dikkatine.
Brüksel Zirvesi Sonuç Bildirisi' nden.....
YORUMSUZ: Brüksel Zirvesi Sonuç Bildirisi'nin "Türkiye" başlıklı
bölümünden; "Presidency Conclusions"
Madde: 23.."..müzakerelerin yalnız Türkiye'yle değil, diğer devletlerle de yapılabileceğini... Müzakereler sırasında Türkiye birkaç devlete bölünürse veya güneydoğu bölgesi! nde bir Kürt devleti kurulursa, yeni bir karara gerek olmaksızın onlarla da müzakere yapılacağına...

ÖNEMLİ NOT : Lütfen yurtseverlik görevinizin gereği bu durumdan herkesi haberdar edin... Türkiye üzerine oynan oyunları herkes öğrensin...

Bülent Baysal

Dost Üyeler

Yukarıda bir önceki mesajımda Avrupa Birliğinin Brüksel Zirvesi Sonuç Bildirisinin 23.maddesini Otağdaki arkadaşların bilgisine sunmak için biraz da duygusal olarak, AB ye sıcak bakmayışım nedeniyle olsa gerek, gerekli araştırmayı yapmadan aceleci davranarak bir bilgi iletmiştim. Rahat edemedim. Mantığım ve bilgilerim bu birliğin öz düşüncesinin bu olduğuna kanaat getirmesine rağmen, böyle bir ifadenin hiçbir gürültü çıkarmadan, Türk Heyetinin de bulunduğu bir toplantının sonuç bildirisinde yen almaması gerektiği yönünde beni düşündürdü ve Konuyu araştırdım.

"http://www.belgenet.com/arsiv/ab/brukselzirve_122004.html" adresinde 16-17 Aralık 2004 tarihinde gerçekleştirilen toplantının bildirisini buldum, bildiriyi incelediğimde, bildirinin Türkiye ile ilgili bölümünde yukarıdaki mesajımda ilettiğim;

Madde: 23.."..müzakerelerin yalnız Türkiye'yle değil, diğer devletlerle de yapılabileceğini... Müzakereler sırasında Türkiye birkaç devlete bölünürse veya güneydoğu bölgesi! nde bir Kürt devleti kurulursa, yeni bir karara gerek olmaksızın onlarla da müzakere yapılacağına...

İfadesinin bulunmadığını tespit ettim. Gerçi yine de Avrupa Birliğine sıcak bakmıyorum. Bu birliğin Türk ve Müslüman karşıtı olduğunu ve bizi hiç bir zaman bu birliğe almayacaklarını anlamış bir Türk İnsanıyım ama hiç iddia edilmemiş bir ifadeyi de dürüst bir Türk İnsanı olarak kullanılmış diye arkadaşlarımın bilgisine sunmak bana hakkaniyet kurallarına uygun gelmediğinden tekziben işbu mesajımı bilgilerinize sunuyorum. Hata için bağışlayınız.
Saygılarımla.
Bülent Baysal

Bülent Baysal

Dost Üyeler

Değerli ve Muhterem Komutanım, İkinci yemini hep birlikte ettik yüreğimizde ve ruhumuzda. Onun için bu kıymetli Otağ'da bir aradayız. Tanrımız bize bu andımızı yerine getirmek için güç ve imkan versin. Ama her şeyden önce Atatürk gibi bir lider ihsan eylesin. Türk Ulusunun tek ihtiyacı şimdi bu.

PİRTÜRK

Dost Üyeler

Değerli Atilla Çilingir Komutan,
Verdiğiniz tarihi dersin adı ve konusu şu bence;
"Türk Askeri, Türk Milliyetçisi, Türk Ülkücüsü, Türk Düşünürü, Atatürk'ün iz'cisi işte budur, özcesiyle ifade etmek gerekirse, İŞTE TÜRK BUDUR...."
Başka söze hacet yok.
Sağolun.