2009 Senesinin Vahşetidir

Vedat Kuşaklı

Onursal Üye
2009 SENESİNİN VAHŞETİDİR

6 temmuz 2009 tarihi itibarıyla 140 ölü, 900’e yakın yaralı diyorlar. Bu bilanço Çin’de Doğu Türkistan Özerk Uygur Türkleri bölgesindeki Çin siyasetinin Komünist zulümlerinin katlettikleri Türk mevcududur.

Bu rakamlara inanmıyorum ben. Bu rakamların yanına birer sıfır daha koyunuz. Yani Çin’in saldırganlar militanları, askerleri, polisleri en az 1400 soydaşımızı öldürmüşlerdir, en az 10.000 soydaşımızı da ağır seviyede yaralamışlardır. Dünya kamuoyuna da kendilerini temiz göstermek için katlettikleri ölü ve yaralı sayısını onda bir mevcutla ancak gösteriyorlar. Hatta hiç utanmadan öldürülenlerin ve yaralananların Uygur Türkü değil, Çin vatandaşları olduklarını da söyleyeceklerdir.

İşte, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sormak istediklerim bunlardı benim. Çin’e yaptıkları 10 günlük ziyaretlerinde bu sorunları diplomatik kanallardan gündeme getirebilmiş miydiler?

Çin politikacılarının uyguladıkları bu ırkçı soykırım politikaları Doğu Türkistan’ın işgalinden beri, 60 senedir sistematik bir şekilde sürdürülmektedir.

Dünya Filistin için ayağa kalktı?Bosna ve Kosova için gecikmeli de olsa bir dünya tepkisi gördük.

Irak, Afganistan, Çeçenistan, Somali için az biraz insan gibi insanların, adam gibi adamların dikkatler çekilebildi. Ama Doğu Türkistan için niçin bir yaprak bile kımıldayamıyor?

Uygur kardeşlerimiz için neden insanoğlu sağır ve kör ve dilsiz bir hale gelmektedir. Çin devletinden çok mu korkulmaktadır? Çin askerlerinin dünyaya saldırmasından mı korkulmaktadır? Eğer sebep Çin ordularından korkmak ise; o halde bunca devlet bunca ordusunu niçin beslemektedir?

Neredesiniz Ey Birleşmiş Milletler Barış Gücü Askerleri? Neredesiniz Ey NATO Silahlı Kuvvetleri? Bu katliamlara daha ne kadar,nereye kadar seyirci kalacaksınız? Sizlerin körpecik genç kızları kısırlaştırılmaya başlayıncaya kadar mı? Sizlerin delikanlıları, oğulları gece yarıları evlerindeki yataklarından alınıp sorgu odalarındaki işkencelerin altında can verene kadar mı? Sizlerin karılarına, kızlarına, analarına tecavüz edilene kadar mı? Sizler yaşadığınız evlerinizden, barklarınızdan kovulana kadar mı?

Altı ay sonra 2010 senesini göreceğiz, eğer Yaratan bizlere bunu nasip etmişse... Yani milenyumu 10 yıl geride bırakmış olacağız. Bu senelere rağmen,bu yüz yıla rağmen bu insanlık soy kırımı, bu katliamlar, bu vahşetler, bu zulümler, bu ırkçı saldırganlıklar nedir? Kim bunu bizlere açıklayabilir?

Çin siyaseti bunu 60 senedir yapıyor. Ama televizyon, İnternet olmadığı yıllarda Çin bu pis cinayetlerini kendi sınırları içinde saklı, gizli tutuyordu. Sonra televizyon icat edildikten sonra; ülkesine gelen yabancı gazetecilere, televizyonculara çok sıkı sansür, denetim uygulayıp bu pisliklerini örtbas etmeyi sürdürdü. Sonra İnternet, Google yasağı getirmeye çalışarak bu komünist, demir perde, demir yumruk taktiklerini devam ettirmeye çalıştı. Ama bu pislik örtme işi buraya kadar. Çin pislikleri artık örtülemeyecek, saklanamayacak, kamufle edilemeyecek kadar sıradağlar gibi yükseldi, okyanus dalgaları gibi kabardı, fırtınalar bu pis kokuları dünyanın dört bir yanına yaymaya başladı artık. Siz zannediyor musunuz ki, bu vahşet ve zulümler, ayda yılda bir vuku bulmaktadır... Hayır! her gün, tıpkı Türkiye’deki trafik kazaları gibi her gün her saat Türkistan’daki günahsız kızlarımız, oğullarımız, arkadaşlarımız, ihtiyarlarımız kıyıma, sistematik yok edilmelere tabi tutulmaktadır. Maalesef kene ısırıklarından ölüm var diye, domuz gribi vakası 9000 oldu diye ortalığı ayağa kaldıran medya şarlatanları Çin’in tıpkı 7 başlı bir zehirli engerek ejderhası gibi yaladıkları,yuttukları Türk, Tacik, Uygur, Tatar, Kırgız, Özbek, Yakut soydaşlarımız için ekranlarında bir alt yazı, sayfalarında da küçük punto harflerle on satır dahi haber yapmamaktadırlar.

Bütün insanlığı yuhalıyorum ben. Tüm insanoğlunu ayıplıyorum.

Hıristiyan, Yahudi, Müslüman, Şaman, Budha, Ataist.. hiç ayrım yapmadan tüm insanlık örgütlerini, derneklerini, cemiyetlerini, Onların ‘’Sayın!’’ diye hitap edilen başkanlarını, üyelerini protesto ediyorum. Hiç birisinin gözlerimde sinek kadar kıymetleri yoktur artık.

Bu vahşeti, bu katliamı, bu soy kırımı kim durduracak ey insanlık ?

Gencecik kızlarınızın, oğullarınızın küçücük torunlarınızın yüzlerine bakmaya utanmayacak mısınız? Bir soy yok edilmektedir? Bir soy yeryüzünden silinmektedir. Kaldı ki sizler pandaların, peygamber develerinin, su kaplumbağalarının soyları tükenmesin diye dünyayı ayağa kaldırmasını, tilki avlayanları hapislere mahkum etmesini, ağaç tepesinde mahzur kalan bir kedi için tüm kasaba, şehir itfaiye, ambulans, polis ekiplerini ve araçlarını olay yerine sevk etmekle böbürlenen medeniyet temsilcilerisiniz.

Hepinize lanet olsun