Ab Eğitim ve Gençlik Programları

Ay Katun

New member
Web sitesi
www.kibris1974.com
[SIZE=-1]
socart.jpg
hayat_boyu.jpg
[/SIZE]

[SIZE=-1]HAYAT BOYU ÖĞRENME PROGRAMLARI[/SIZE]

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları, 1 Ocak 2007 tarihi itibariyle yeni bir döneme girmiştir. 2013 yılı sonuna kadar sürecek yedi yıllık bir dönemi kapsayan Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP = Lifelong Learning Programme), Sektörel Programlar, Ortak Konulu Programlar ve Jean Monnet Programlarından oluşmaktadır.

ciz.jpg

ldvart.jpg
kultur.jpg

KÜLTÜR 2007

Program, üye ülkelerin kendi ulusal ve bölgesel çeşitliliğine sahip çıkarak ve aynı zamanda ortak kültürel mirası ön plana çıkararak onların kültürlerinin bütünleşmesine katkıda bulunarak Avrupa Kültürel Alanı’nın oluşturulmasını hedeflemektedir.

ciz.jpg

youthart.jpg
youth.jpg

GENÇLİK

Gençlere hareketlilik ve de üçüncü bin yılın Avrupa'sının kuruluşuna aktif katılım fırsatları sunar. "Bilgi Avrupası" na ulaşılmasına katkıda bulunmayı ve gençlik politikasının gelişimi için işbirliğine yönelik, yaygın eğitim temelli bir Avrupa düzleminin oluşturulmasını hedefler. Yaşam boyu öğrenme kavramını ve aktif vatandaşlığı özendirecek niteliklerin ve uzmanlıkların geliştirilmesini teşvik eder.

socart.jpg
avrp_vat.jpg

AVRUPA İÇİN VATANDAŞLAR Komisyon’un 2007-2013 dönemi için aktif Avrupa vatandaşlığını yerleştirmeyi amaçlayan “ Avrupa için Vatandaşlar” programını geliştirilmiştir. Bu program değişik ülkelerden ‘ STK ve vatandaş işbirliği’ni desteklemektedir.​

ciz.jpg