AB'ye Haddini Kim Bildirecek Merak Ediyorum

Salih Mehmet Ersoy

Onursal Üye
GÜNEŞ DOĞARKEN
Salih Mehmet Ersoy

AB'ye Haddini Kim Bildirecek Merak Ediyorum

Bu gün dünyanın başına bela kesilen Avrupa Birliği, bir yandan içindeki pislikleri temizlemek şöyle dursun, ala bildiğine içini kirletmeye devam ederken, diğer yandan başkalarına akıl vermeye ve hatta haddini aşarak şartlar koymaya çalışması, kelimenin tam anlamıyla haddini bilmezlik değil de nedir?

Peki AB dendiği zaman acaba insanoğlunun hafızasında nasıl tanımlanır, bunu irdelemek ve gerçeği söylemek bir insanlık görevi değil mi?

Modası geçmiş sömürgeciliğin baş mimarı ve baş belası olan devletlerin hemen hemen hepsinin AB içinde oluşturdukları tezgâh ile acaba günümüz dünyasında hangi devletleri sömürme operasyonunu hazırlamaktadırlar, bunu bilen mı?

Kendi kendilerine gelin güvey olan AB’ye üye ülkeler, bakınız son aldıkları karar ile hadlerini aşan bir açıklamayla Türkiye’yi küçük düşürmeye ve bunu yaparken kendi akıllarınca suçlu sandalyesine oturtan karar ile çizmeyi nasıl aştıklarına bakar mısınız?

Bir yandan yalana dayalı, hırs, kıskançlık, çekememezlik ve ard niyetle hareket edeceksiniz, diğer yandan da sözde Türkiye ile ortaklık görüşmelerini sürdüreceksiniz. Ve bu ortaklık görüşmelerini, sırf kendi hak ve çıkarlarınızı düşünerek sözde ortaklık görüşmelerini sürdüreceksiniz. Ancak bunu bile yaparken, birlik içinde bazı üyelerinizin, Türkiye’ye karşı duydukları kin, nefret ve öfke nedeniyle, bu çevrelerin etkisinde kalarak kararlar alarak güya Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıpratacak hatta aklınızca hizaya getirme hayallerini yaşayacaksınız.

Peki adama sormazlar mı, be adam sen kimsin ki Türkiye’ye, şartlar koymaya cesaret edebiliyorsun? Sen içindeki pisliklerle yaşadığın sürece, seni adam yerine koyan var mı acaba?

Değerli okurlarım,

Avrupa Parlamentosu en son aldığı karar ile güya Türkiye’yi cezalandırmak veya gözdağı vermek suretiyle Türkiye’yi hızaya getireceğini sanarak aptlaca aldığı kararda şunu diyor.

Türkiye’de gazeteciler tutuklanıyor, bunu tasvip edemeyiz;

Türkiye Kıbrıs’tan asker çekmeye başlamalıdır;
Türkiye Kıbrıs’a nüfus aktarmasını durdurmalıdır, diyor.

Peki Avrupa Paralamentosunun aldığı kararın hukuki dayanağı var mı derseniz, hayır aldıkları kararın hukuki bir dayanağı yoktur. Aldıkları bu karar ile hem kendi içlerinde biriken pisliği örtmeye ve hem de uluslar arası anlaşmalardan kaynaklanan hak ve yetkilerini kullanan Türkiye’ye, kin, nefret ve çekememezlik nedeniyle saldırdıkları aşikârdır.

Elbette Türkiye’de tutuklanan gazetecilerin tutuklanmalarına itirazımız yoktur diyemeyiz, ancak AB kendi içinde ayni muameleyi kendi gazetecilerine reva görürken, sabahın köründe Almanya’da yayınlanan ünlü Stern gazetesi muhabiri Alman araştırmacı yazar Hans Martin Tillac, Brüksel’de. yaka paça ve tüm evrakları, bilgisayar, CD ve diğer malzemeleri ile evinde göz hapsinde tutulduktan ve tam on saat evi arandıktan sonra avukatını dahi aramasına izin verilmeyen gazatecinin, avukatları vasıtasıyla hak aramaya ve evini basan polisler hakkında suç duyurusunda bulunmak istemesine karşın, Europol’un yani AB polis Teşkilatının dokunulmazlığı nedeniyle haksız yere tutuklanan gazeteci hakkını savunacak bir adalet mekanizması bulamazken, AB’nin Türkiye’de tutuklanan gazeteciler ile ilgili yorum yapması hatta Paralementosunda karar almak surtiyle Türkiye’yi küçük düşürmeye çalışması haddini bilmezlik değil de nedir Allah aşkına?

Avrupa Parlamentosu bir yandan Kıbrıs’tan asker çekilmesine başlanmasını isterken, ayni zamanda da Türkiye’den Kıbrıs’a nüfus aktarmasına son verilmesi çağrısını yaparken, kendilerini uluslar arası hukukun üstünde gördükleri izlenimini aptalca verdiklerinin acaba farkında değil midirler?

Uluslar arası anlaşmalardan kaynaklanan hak ve yetki ile Türkiye’nin Kuzey Kıbrıs’ta asker bulundurması ne kadar yasal ise, Avrupa Parlamentosunun aldığı karar da okadar yasa dışı ve aptalca bir karar olduğunu bilmeyen var mı? Yine adama sormazlar mı? Acaba AB kendini uluslar arası anlaşmalardan daha da yetkili mi görmektedir ki böyle bir kararı alma aptallığını sergileyebilmektedir?

Yoksa bu cüreti sergilemelerinin yegane nedeni, Türkiye’nin ABye üye olma hevesini iyi değerlendirdiklerinden mi kaynaklanmaktadır?

Ancak herkes şunu bilmek zorundadır, rüzgâr ekenler, fırtına biçmeye hazır olmalıdırlar.

Nejdet Halil

Dost Üyeler
Cevap: AB'ye Haddini Kim Bildirecek Merak Ediyorum

AB her zaman bizimle alay etti, ediyor ve edecektir. Cunku yazdiginiz gibi bizleri kiskanirlar, sevmezler ve nefret ederler. Neden? Cunku Turkuz, Muslumaniz ve tarih acisini bir turlu atamiyorlar.

Oylese, oyunlarini oynasinlar. Bizlerde onlara karsi kendi oyunlarimizi surdurecegiz.
Butun maksat TC ekonomisini kosteklemek ve en azindan yavaslatmak. Onlar icin her konu "para ve baskalarini kontrol etme" konusudur.

Turk Milletini kimsesi de durduramaz ve bunu dusmanlarimiz gordukce catlama noktasina gelirler ve sinirlerinden abdalcasina hareketlerde bulunurlar. Biz Turkler onlari "aciyip" demeliyiz ki "yok lan, yaniliyorsun gel buraya sana gercekleri anlatayim" diyebiliriz; ama deger mi bunlara vaktimizi verelim? Politikamizi yorutmek icin herhalde deger, sabirli olmaliyiz ve direncli, cesaretli adimlar atmaliyiz.

fazile ulusoy

Dost Üyeler

Sayın M.S.Ersoy Beyefendi,
Batan geminin malları (AB)...borç batağı içindeki son çırpınışları...bu çırpınışlar içinde alt edemedikleri büyük Türk ulusunu kaçamak oyunlarla söylemlerle alt edebileceklerini düşünmekteler...Onlara bu kadar değer verip girmek için bu kadar çırpınmasaydık, ödün üstüne ödün vermeseydik zamanında...davranışları çok daha farklı olurdu..Eğrisi doğrusuyla büyümekte olan Türk Devleti hepsinin gelecek için kabusu olmaya devam etmektedir, yeter ki biraz daha kendimizden EMIN VE KARARLI DURUŞUMUZU SERGILEYEBILELIM ....Kaleminize yüreğinize sağlık...fazile ulusoy

SALUR

Dost Üyeler

Bırakalımda artık abbize yalvarsın.
Biz kendi kültürümüzden kendi kanımızdan olan insanlarla yani özü Türk insanlarla biraraya gelmeye çalışmalıyız. Yani amacımız Türk birliği olmalı.

Avrupa birliğine katılmak basından beri hata ve hayalden öteye gidememiştir.
Göya avrupa birliğine girersek fakirlik azalacak,zengin olacağız,refah düzeyi artacak vs gibi yalan vaadlerle bizi oyalayan ve avrupa birliğine almayacaklarını bile bile yinede bu politikadan vazgeçmeyen Türk insanına boşdan boşa ümit veren yöneticileri kınıyorum..

Salih Mehmet Ersoy

Onursal Üye

Saygıdeger kardeşim Fezile hanım,

Yazdıklarınızın altına imzamı atarım. Esasen TC hükümetleri AB'ye gözdagı vermiş olsalar, bu gün kedinin fare ile nasıl oynadıgını görüyorsak, biz Türkler de AB ile ayni oyunu sergileyebilecektik. Keşke TC'de hükümet edenler bu gerçegi görebilseler. TC olarak "Ben AB'ye katılmaktan vazgeçtim" diyebilse, bakınız o zaman Rum-Yunan ikilisi başta olmak üzere AB olarak nasıl bir kaosun içine gireceklerdi. Onların elinde AB silahı oldugu müddetce onlara söz geçirmek bana göre zaman kaybından başka birşey degildir. Oyunu kuralına göre oynamak, oyunu kazanmanın tek şartıdır. Hele bunu TC'yi yönetenler bir anlayabilse.

Size degerli yorumunuz için teşekkür eder, saygılar sunarım.

Salih Mehmet Ersoy
Yazeteci - Yazar
17.03.2011

Moderatör tarafında düzenlendi:

fazile ulusoy

Dost Üyeler

Çok Değerli Salih Mehmet Ersoy Beyefendi:
Samimiyetle ifade etmeliyim, eskiden okuyup yorum yazdıktan sonra, mesajları silip atıyordum, daha sonra öğrenerek bir Kıbrıs Otağı dosyası hazırlayıp, Kıbrısımı özledikçe dosyaya girip mesajlaımızı defalarca okuyarak özlemimi gideriyordum ki yapılan her yoruma yeni yorumlar yapıldığını ve yanlış anlama veya eksik bilgidenkaynaklanıyor olsa gerek, çirkin yorumları görmeye başladım..Milliyetçiliğim söz konusu olduğu zaman babamı bile tanımam...Ben 8 Aralık 1942 Lefkoşa Kıbrısdoğumluyum ve rahmetli Kubilay Altaylı mahalle arkadaşımızdı..Yazar Alper Faik Genç benibu siteye öneren kişidir, çünkü o da aynı kuşak (kökenimiz Larnaka) komşumuzdur...Hal böyle iken bilmeyerek istemeyerek Ayla Berkin'in Anavatanları Türkiye değilmiş diye yapmış olduğum bir yorumda Türkiye Cumhuriyetini açık olarak yazmamışım diye beni çok üzen ve adeta PKKlı ilan eden Sayın Kültegin'in yorumuna bir kez bakmanızı rica ediyorum, oysa sizin bana yazdığınız kardeşim dediğiniz yorumda TC kelimesini kaç kez kullandınız...benim aklıma bile gelmedi sizin milliyetçiliğinizi sorgulamak...Haddim de değildir, sizin ÇİZGİNİZİ biliyorum ve sizi gönülden daima destekliyorum...Sadece bu sitede bazı kişilerin polemik yaratmaktan hoşlandığı izlenimini edindim, hal böyle giderse, işin özünden uzaklaşarak birbirine zarar veren insanlar haline dönüşeceğimizden korkuyorum (zaten o zaman kesinlikle ayrılırım) Şayet siz Sayın Kültegini tanıyorsanız, bana karşıtek taraflı ve acımasızcayandaş davrandığını samimi duygularla davranmadığını lütfen söyleyiniz. Özümüz Türktür...ne mutlu Türküm diyene. En halisane duygularımla, esen kalınız, Fazile Ulusoy

Muzaffer Önler

Onursal Üye

Bir ülke düşününki yönetimdeki idareciler o milletin tüm kutsal değerlerini sorgular hale gelmişse asıl sorun işte ordadır. Siz kendi devletinizi yargılarsanız başkaları idamınızı isteme hakkını kendinde bulur, bu dünyanın kanunudur. Benim görüşüm suçlu evimizin içinde cirit atmaktadır. Bizler bu zavallıların dersini vermeden daha çok hakarete uğrayacağımız kanısındayım.

Selam ve saygılar

Son düzenleme:

Salih Mehmet Ersoy

Onursal Üye

Sayın Fazile Hanım Kardeşim,

Yazdıgınız kişiyi tanımıyorum. Tanısam da farketmez. Siz ve sizin gibi düşünenler özellikle benim başımın tacısınız. Kimin ne söyledigi önemli degil, kimin ne yaptıgı önemlidir. Sizin Kıbrıs sevdanızı, ne adını verdiginiz kişi, ne ben ve ne de bir başkası gönlünüzden asla silemez. İnsanın vatanına baglılıgı, hele anavatanına baglılıgı parayla, pul ile de ölçülemez. Bizim sevdamız, Türk oluşumuz ve Türk olanı gönülden ve fire vermeden sevmektir. Bu duyguları ancak ve sadece Türk olanlar hisseder ve yaşar. Türk'ün, Türk'ü hor görmesi veya aşagılaması söz konusu olamaz. Eger böyle bir hata varsa veya eger böyle bir hataya dişen olursa, tek sözüm, tekrar düşünmesi ve kendine gelmesidir. Zaman birbirimizi kırmak ve acı çektirmek degil, bir birimizi Anlamak ve bir biirmize omuz vermektir. Hani deriz ya, "Ya Türk Kıbrıs Var Olur, YA Mücahit yaşamaz". Ohalde Türklügün ebediyete kadar var olması için de, "Ya Türkiye Cumhuriyeti Develeti Var Olur, Ya Türk olanlar Yaşamaz". diyebilmek hepimizin görevidir.

Sizleri saygıyla tekrar selamlar, sevgilerimi, saygılarımı iletir, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Salih Mehmet Ersoy
Gazeteci - Yazar
30.03.2011

Moderatör tarafında düzenlendi: