Açılmayan xp kurtarmak için pratik bir yol

bozkurt_ferhat

New member
Açılmayan Xp Kurtarmak İçin Pratik bir Yol

Herhangi bir nedenden dolayı açılmayan Windows xp yi cdsi yardımıyla kurtarabiliyorduk bunu herkes bilir ama bu kurtarma yöntemi yaptığımız bir çok uygulamanın yok olmasına neden oluyordu.Esas anlatmak istediğim yöntemle windowsunuz bir süre önceye döndürülerek kurtarılabiliyor.(sistem geri yükleme yardımcıs&#305Bilgisayarınızın başlangıç düğmesine basın ve Windows logosu görünmeden (epey bir önce) F5 tuşuna seri halde basın.Ardından gelecek pencereden güvenli kip komut sistemini çalıştırın.Karşınıza bir dos penceresi çıkacaktır.Burada boş bir satırda:

%systemroot%\system32\restore\rstrui.exe

Göktuğ

Halkla İlişkiler
Service pack 3 yüklemesini çok uzun zaman önce yaptım. Dün normal güncellemesini yaptı pc ve son güncellemesi oldu XP açılmıyor. Format attım bendeki cd service pack 2 olduğu için service pack 3 silip 2 yi yükledim. Yükleme esnasında cd den bir dosyayı okuyamadı ve hata verdi esc yapıp devam ettirdim. Windows kurulumunda tekrar hata verdi o eksik dosya yüzünden.

Şimdi;
Pc güvenli kipte açılmıyor
Tekrar format atma isteği de olmuyor çünkü pc direk windows yüklenmesinden başlıyor kuruluma ve ilk yüklemede eksik dosya olduğu için kurulumuda yapamıyor.

Bildiğiniz farklı yöntemler varmı?
MS-DOS ortamına geçip Cd den direk kurulum yapma şansım varmı?

Yoksa bir tamirciyemi gideyim???? =)