Acınızı Paylaşırız

Alper Faik GENÇ

Onursal Üye
ACINIZI PAYLAŞIRIZ
Alper Faik Genç

BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ :
Sn. Erdoğan üzüntülü günler geçiriyor. Muhterem annesinin vefatı bizi de çok üzmüştür. Annesine Tanrıdan rahmet, Sn. Başbakan başta olmak üzere, tüm aileye sağlıklı uzun bir yaşam dileriz. Allah başka acı göstermesin. Amin.

Gelelim son iki yazımda işaret ettiğim noktalara:

Ben tam 55 yıldanberi yazmaktayım...Bugüne kadar ne kimseyi üzmek, ne de birilerini memnun etmek için yazdım...Yegane amacım doğruyu, doğru bildiğim gibi yazıp yorumlamaktır...Yazılarımı okuduğumda, görüntüleyenlerin sayısı ve yapılan yorumlar yazdıklarımın pek de eleştirildiğini göstermiyor. ANCAK son iki yazımda Sn. Erdoğanı eleştirmemden ötürü etrafa bir sessizlik çöktüğünü hissettim...Bu belki çekingenlikten, belki de “suya-sabuna dokunmama” duygusundan geliyor. Tabii ki bu görüşe de derin saygı duyarım..

YAZIDAKİ GÖRÜŞLERİN GERÇEKLİĞİ:

Son yazılarımda TC. Dışişlerinin son zamanlarda güttüğü dış siyasetle Türkiye’yi yalnızlığa ittiğinden bahsetmiştim...Nitekim o günden bu güne, bu görüşümü doğrulayan beyanlar olmuştur..

İranın askeri danışmanı Orgeneral Yahya Rahim Safevi, Türkiye’nin NATO füze kalkanı ve Suriye konusunda izlediği politikalardan vazgeçmesi gerektiğini belirterek, aksi halde sonuçlarına katlanması gerekeceği tehdidinde bulundu.

Diğer yandan Suriye Lideri B. Esad da, TC Başbakanı’nın Mısır ziyaretini eleştirmiş ve Mısır’a Türkiye benzeri bir Layiklik uygun olmaz demiştir.

TC.’nin son iki ay içinde değişen Libya siyaseti de izleyenlerin ağızlarını açık bırakmıştır.

Diğer yandan Sn. Erdoğan’ın da itiraf ettiğine göre, ABD Başkanı Obama ile İsrail üzerinde, ‘Anlaşmamak için anlaştıklarını’ söylemiştir…

Güney Kıbrıs’ın Petrol araştırmaları konusunda da, ABD. Dışişleri Bakanı Türkiye’ye Rumları ,‘Tehdit etmemesi ’ için uyarıda bulunmuştur…

Benim işaret ettiğim noktalarda, TC. Dışişlerinin geçmişte hiçbir zaman aşırı beyanlarda bulunmamış olduğu ve her zaman ılımlı bir tavır sergilediğidir…Halbuki son birkaç ay içerisinde, bırakınız Hükümetin başı olarak Sn. Başbakanı, Ona en yakın Dışişleri Bakanı Davutoğlunun ve hiç de isabetli görüş ve beyanları olmayan Egemen Bağış’ın hezeyanları Türk Dış Politikasına puvan kaybettirmiştir…

Biz Kıbrıs Türkleri olarak, Türkiyemizin ve Onun Liderlerinin saygınlığını her zaman korumasını görmekle gurur duymaktayız…

Türkiyemizin tabii ki İslam Dünyasının Lideri olmasını görmek isteriz…

Türkiyemizin Amerikan uydusu gibi davranmasından üzüntü duyarız.

Son zamanlarda, Amerikaya da, ‘Seninle her konuda anlaşmayız’ diyebilmesi bizi çok memnun etmektedir.

Amerika bilmelidir ki, Akdenize hakim 75 Milyonluk bir Millete artık her istediğini yaptırma dönemi arkada kalmıştır.

Bunu yalnız Amerika değil, Kıbrıs’ta Garantörlüğü devam eden ve Adada askeri Üs bulunduran İngiltere de iyi bellemelidir.

B. Milletler de, Kıbrıs Türklerinin ve Kıbrıs üzerindeki Türk Haklarının korunması gerektiğini bilmeli ve Avrupa Birliği Rumdan -Yunandan yana taraf olmaktan vazgeçmelidir. Bu zaman kaybından başka birşey değildir…

GÜNEY KIBRIS GEÇİCİ BİR SÜRE İÇİN AB BAŞKANLIĞINI YÜRÜTSE NE...
YÜRÜTMESE NE...
KENDİLERİNİ AVUTMAKTAN ÖTEYE GEÇMEZ !

ferhanank

New member
Cevap: Acınızı Paylaşırız

Ama rumlar geçici avrupa birliği ab başkanlığını yürütse garanti bu Türkiyenin alehine olur.Zaten başta fransa olmak üzere bikaç avrupa ülkesi ürekli engelliyorlar bunu.Avrupanın kendi kaybı olacak.En sonund aartık kendiler altın tepside sunacaklar üyeliği.