Ahiska türklerine yok

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
AHISKA TÜRKLERİNE YOK
http://www.hedefturan.com/modules.php?name=Forums&file=posting&mode=quote&p=95496 Özbekistan doğumlu Ahıska Türk'ü kardeşler, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçip, Dünya ve Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonalarında Türk bayrağını dalgalandırmak istiyor. Honaz ilçesine yaklaşık...

8 ay önce gelen bilek güreşi şampiyonu Farid (27) ile kardeşleri Jamshid (26) ve Elşad
Usmanov (20), Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçebilmek için müracaat ettiklerini ancak 2 yıl geçmesi gerektiğini öğrendiklerini söyledi.

Şampiyon kardeşler, bu sürecin uzun olduğunu ve beklemek yerine 2 yılda gerçekleştirilecek Dünya ve Avrupa şampiyonalarında mücadele edip Türkiye'ye altın madalya kazandırmak istediklerini belirtti.

Japonya, Polonya ve Bulgaristan'da 2005-2006 ve 2007 yıllarında 110 ve artı kilolarda 3 şampiyonluğu, 1 Dünya, 4 Asya birinciliği ve 4 kez ikincilikleri bulunan, "Asya'nın En Büyük Bilekçisi" unvanı alan ağabey Farid Usmanov, "Özbekistan için çok mücadele edip, madalya kazandım ama artık Türk bayrağı altında kazanmak istiyorum, çünkü ben Türk'üm" dedi.

Japonya'da 100 kiloda 1 Dünya dördüncülüğü, 4 Asya Şampiyonası birinciliği bulunan Jamshid Usmanov da, "Olimpiyat oyunlarında 2 Çinli Türkiye'ye gelip bir ay içinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldu ama biz Ahıska Türkü olarak vatandaşlık alamıyoruz" diye konuştu.

Kardeşler, kendilerini Türkiye Bilek Güreşi Federasyonu yetkililerinin Türkiye'ye davet ettiğini söylediler.
ahiska_bilek_guresi.jpg