Anadolu Bil Meslek Yüksek Okulu

AŞİNA

Dost Üyeler
Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu, Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından "ulusal ve uluslararası pazarların aradığı nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla 2003 yılında İstanbul'da kurulan ilk Vakıf Meslek Yüksekokuludur.

Anadolu BIL Meslek Yüksekokulu, Bahçelievler ve Florya Kampüslerinde toplam 21 programında; sunduğu modern ve çağdaş eğitim ve öğretim ortamı, hem akademik hem de mesleki pratik becerilerle donanmış deneyimli öğretim elemanlarıyla öğrenim hizmeti vermektedir.

Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu; Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Çocuk Gelişimi, Dış Ticaret ve Avrupa Birliği, Gıda Teknolojisi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Hastane Yönetimi ve Organizasyon, İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı, İnsan Kaynakları, İşletme, İşletme - İngilizce, Moda ve Tekstil Tasarım, Pazarlama, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Tasarım ve Basım-Yayımcılık, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm Rehberliği, Uluslararası Lojistik, Uygulamalı İngilizce - Türkçe Çevirmenlik, Yerel Yönetimler olmak üzere toplam 21 programda, Türkiye'de çeşitli sektörlerde görülen nitelikli işgücü açığını kapatmak amacıyla ön lisans eğitimini sürdürmektedir.

Dış Ticaret ve Avrupa Birliği, İşletme - İngilizce, Turizm Rehberliği ve Uygulamalı İngilizce-Türkçe Çevirmenlik programlarının eğitim dili İngilizcedir. Ayrıca tüm programların öğrencileri için isteğe bağlı olarak Anadolu BIL Meslek Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Okulu'nda İngilizce eğitimi verilmektedir.

Anadolu BIL Meslek Yüksekokulu, öğrencilerini çağdaş değerlerle donanmış, kendini geliştirme yolunda eleştirel düşünme yeteneğini kazanmış, lider kişilikli bireyler olarak yetiştirmeyi kendine ilke edinmiştir.

Akademik eğitimin yanısıra kişisel gelişim ve mesleki becerilerin arttırılmasınada önem veren Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu bünyesindeki Sürekli Eğitim Merkezi, Kariyer Merkezi ve Yerinde Uygulama Merkezi ile öğrencilerine bu yönde hizmet vermeyi sürdürmektedir. Gerçekleştirdiği kültür ve sanat faaliyetleride Anadolu BIL Meslek Yüksekokulu'nun en önemli ayrıcalıklarındandır.
bülümleri
- Bankacılık ve Sigortacılık
- Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama
- Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
- Çocuk Gelişimi
- Dış Ticaret ve Avrupa Birliği
- Gıda Teknolojisi
- Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

- Hastane Yönetimi ve Organizasyon
- İşletme
- İşletme - İngilizce
- İnsan Kaynakları