Arkadaş Kaybettiren Espriler

Depresif Hayalet

New member
Not:Buradaki esprilerimi yaklaşık olarak bir buçuk yıl önce üye olduğum bir sitede Erol(67 Model) rumuzuyla yazmıştım.Bugün pek çok sitede yer aldığını görmek benim için sevindirici oldu.:)

Buradaki espriler tamamen gerçek hayattan alınmış olup,yazar tarafından üretilmiştir(benden söylemesi!)

1-Kepekli bisküviler için antikepek formüllü çayınız var mı acaba?
2-Süttozu nasıl yapılır? İnekler susuz bırakılarak!
3-İlk kez gittiğim berbere önce"buralarda bildiğiniz iyi bir berber var mı?"diye sorarım.Traş sohbeti başlayınca ne iş yaptığımı sorarlar,cevapladıktan sonra ben sorarım"sen ne iş yapıyorsun?!!"
4-"Napa montum gerçek mi?"diye düşünen arkadaşıma ciddi bir ifadeyle yaklaşıp"bi bakiym"derim.Işığa doğru tutup dikkatle baktıktan sonra"bu sahte"derim,bozulur tabi!Nerden anladığımı sorunca"ışıkta bakınca Atatürk resmi görünmüyor"derim.O an ki tepkilerine bayılırım!
5-Alfabenin neredeyse3/4 ü sessiz harflerden oluşmuşken,ben nasıl bu kadar çok konuşurum?!!
6-Sözlükten ismimin anlamına baktım da;çekilmez dert,katlanılması zor durum demekmiş.
7-Çekmeceyi çektikten sonra,o artık "itmece"mi olmuştur?!!
8-Tek kapılı buzdolabı,spor buzdolabı mı oluyor(hala okumaya devam mı?)
9-Organ mafyası ile başım belada,az daha dört böbrek beni dövüyordu!
10-Arabanın geri vitesi bozuk galiba,bu viteste iken şarkılar tersten çalmıyor!
11-Ahtapotun kafasına çapa düşmüş,vahtapot omuş,denizhıyarının yalancısıyım!
12-Uçan köpeğe doberman mı denir?!!
13-İç güveyine"dahili damat"denebilir mi?!!
14-Elektrikle çalışan jeneratör icat ettim,çevreyi kirletmiyor!
15-Düşük basınçla çalışan kalem icat ettim,yazmak için hafif bastırmak yeterli!
16-Telefonla konuşuyoruz ya,televizyonla da bakışıyor mu oluyoruz?
17-Çekirdeksiz üzüm var da,acaba fıstıksız üzüm de var mıdır?Yoksa üretelim yani!
18-Bilim adamları ne kadar sakar oluyor yahu,atomu bile parçaladılar!
19-İnşaatlar da promosyona başlamış,"dikkat,iş makinası çıkabilir"diyorlar.Acaba katılım koşulları nedir?(ayy ben ölmeyeyim emi!)
20-Türk mutfağı ne kadar yasakçı ya!dolma,haşlama,gözleme,bazlama,kızartma,oturtma,dondurma vs. vs.
21-Patates oturtmanın diğer adı"patates ayakta kalsın mı?!!"

Şimdi söyleyin bakalım,kim haklı,kimde acıma duygusu kalmamış?Tabiki ben ve bende!(hemen banlamayı düşünmeyin isterseniz,40kişiden fazla insan çalıştıran işyerlerinde,1 tane de engelli çalıştırma kuralı var ya,o kontenjanı kullansak,olmaz mı?) Sevgi ve saygıyla arkadaşlar:)

(benzer esprileri not edip yeni bir konu açabilirim,uyarmadı demeyin):D