Atilla Çilingir Kimdir ?

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
1947 yılında Samsun'da doğan Atilla Çilingir, 1959 yılında 12 yaşındayken başladığı askerlik yaşamını emekli olduğu 1990 yılına kadar kesintisiz 34 yıl sürdürerek; çocukluğunu, gençliğini ve yaşamının en verimli yıllarını Türk Silahlı Kuvvetleri çatısı altında geçirdi.

1967 yılında teğmen rütbesiyle bu kutsal ocakta göreve başladığı zaman Kıbrıs olayları tüm hızıyla devam etmekteydi. O yıllarda Ada'da bulunan şanlı Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayında görev almak için defalarca dilekçe veren Teğmen Çilingir, 1974 yılının sıcak bir Temmuz sabahı kendini Yeşil Ada'da savaşın içinde buldu. Kıbrıs muharebelerinin her safhasında başarıyla görevini sürdürdü ve "Gazi" ünvanı ile onurlandırılarak Türkiye'ye döndü.

1974 - 1975 ve 1985 - 1987 yılları arasında görev yapmaktan gurur duyduğu Kıbrıs'ta bu milli davamıza sahip çıkan ve o topraklarda seve seve hayatlarını feda eden şehitlerimizin kan ve can bedellerinin yılmaz savunucusu bir komutan olarak 32 yıldan beri Kıbrıs davamızdaki haklılığmızı savunmak adına değişik platformlarda görev aldı ve almaya devam etmektedir.

Kendi isteği ve yarbay rütbesi ile TSK'dan emekli olan Atilla Çilingir'in Kıbrıs davamızı anlatan "Özgürlük Nefesi" , "Girne'den Doğan Güneş", "Kıbrıs/20 Temmuz 1974/ve sonrası Unutanlar, Unutturulanlar ya da Hatırlayamadıklarımız", "Elveda Kıbrıs; Ama Bir Gün Mutlaka" ve ”Andımız Olsun ki Bu Topraklar Bizim” isimleriyle yayınlanmış beş adet kitabı bulunmaktadır.

Halen Kıbrıs Türk Kültür Derneği İstanbul Şubesi'nin yönetim kurulunda görev yapan Çilingir evli ve 2 çocuk babasıdır.

osman batur

Dost Üyeler
Calismalarinda basarilar diliyorum,persembe günü art deki programini izledim,gayet bilgilendirici ve kibrisin nereye gittigi ve nasil tehlikelerin bekledigine ait aciklamalarini dinledim ,fikirlerine katildigimi söylemek istiyorum

DOĞUKAN

New member
Atilla bey gibi bir büyüğümüz ve bir değerle çok tanışmak isterdim. bu sefer kısmet sadece tv.den izlemekmiş.. inşallah bir dahaki sefere adminim tanıştırır.. :)

Bülent Baysal

Dost Üyeler
Cevap: Atilla Çilingir Kimdir ?

Değerli Komutanımın muttali olduğum ilk mesajına yazdığım gibi "EMİR VE GÖRÜŞLERİNE HER ZAMAN HAZIRIM". HAZIRIZ, Hepimiz hazırız.

Her Türk yeri geldiğinde bir Komutan, yeri geldiğinde bir nefer olarak Türk'lük Kutsal Davası için her herde, her halİ şartta ve her zaman hazırdır. Bizi yüzyıllardır işte kanımızdan gelen bu anlayış ve hasletlerimiz olduğu için yıkamıyorlar, yok edemiyorlar, eritemiyorlar. YIKAMAYACAKLAR, YOK EDEMEYECEKLER, ERİTEMEYECEKLER.

Tanrı Türk'e ait her şeyi Korusun ve Yüceltsin. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, Yaşasın Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Yaşasın Azerbaycan Türk Cumhuriyeti, Türk'ün yaşadığı, hükümran olduğu bütün Türk İlleri Yaşasın. Türk'ün bir ve beraber olduğu günün güneşinin doğmasını hep beraber göreceğiz. Ya olacak, ya da olacak.

Muhterem Komutanımızın değerli kısa biyografisini bize bilgi olarak sunan Muhterem ve Aziz Kardeşim Göktürk'e de teşekkürler.

Saygılarımla.

fazile ulusoy

Dost Üyeler

Sayın Göktürk,
Bu siteye cok emek vermiş bir kişi olarak size minnet borcumuz vardır...Bu yazıyı bugün 29.03.2011 tesadüfen gördüm...(bilgisayari kurcalamayı yavas yavas ögreniyorum) Bence bu tür tanıtıcı yazıların bu siteye uye olan herkes icin yayınlanması, birbirimizi daha iyi tanımamız sevmemiz acısından daha yararlı olacagına inanıyorum...Cok tesekkur ederim...saglıcakla kal...Fazile Ulusoy

Türkiye Sevdalısı

Dost Üyeler

Bu Otağa katkıda bulunmak için gecelerini gündüzlerine, gündüzlerini gecelerine harmanlayarak büyük bir emekle, tükenmek bilmeyen enerjisiyle, en değerli zamanlarını, ülkesi ve milleti için harcıyarak, en güzel duygusal anılarını bizlerle paylaşarak, ülkemi daha da ileri medeniyetler seviyesine ulaştırmak için bizlere ışık olarak yol gösteren Sevgili Gazi Komutanımız Atilla ÇİLİNGİR' e olan sevgimiz, saygımız, minnet duygularımız asla eksilmeyecektir. Bizler O'nun yazılarıyla kendimizi geliştirdik, yeniledik, O'nun yazılarıyla hızımıza hız kattık, güçlendik. Bizler O'nun işaret ettiği yolla doğrulara ulaştık. Bizler O'nun kalbiyle hoşgörüyü öğrendik, sevdamıza sevda kattık. Ne mutlu bizeki böyle bir değeri tanıma şansına sahip olduk.

Kendisini çok sevdiğimizi, ellerinden saygıyla öptüğümüzü bildiririz.

Son düzenleme: