Ayıplıyorum

Alper Faik GENÇ

Onursal Üye

Alper Faik Genç
TÜRK TARİHİNDE İLK:
Bugün Türkiye’de ve Türk tarihinde maalesef birçok “İlk” gerçekleşiyor...
Şöyle ki, Onlarca yıl Toplumuna hizmet etmiş, Guney-Doğuda teröre karşı savaş vermiş şerefli Türk Ordu mensupları ile Türk toplumuna hizmet vermiş değerli Profesörler, Doktorlar, Hukukçular, Diplomatlar,Yazarlar ve daha birçok suçu hala kanıtlanmamış şahıslar aylardır demir parmaklıklar arkasında çile çekmektedirler..
Bunun için: önce Başbakanı,
Sonra AK.Parti mensuplarını,
Tümüyle TBMM mensuplarını
İşi - şu veya bu nedenle - geciktiren ve sürüncemede tutan İlgili Savcıları;
Ama en önemlisi,
Bugün T.S.Kuvvetlerinin Başkomutanı konumundaki Cumhurbaşkanını,
Hatta Genel Kurmay Başkanını ve Üst Komuta Yöneticilerinin tümünü,
AYIPLIYORUM !...
Unutulmasın ki...Ordu - emekliye ayrılmış olsa bile - bünyesinden çıkan değerli personele sahip çıkmalıdır...Şerefli Komutanların incinmesine izin vermemelidir!
Hatırlanmalıdır ki, Yüce Atatürk de, zamanındaki köhne idare tarafından ‘afaroz’ edilerek Ordudan çıkarılmış hatta ‘hainlikle’ suçlanmıştı...
Ama Ordusu onu her zaman en üstte tutmuştu...
Hatırlanmalıdır ki, Yüce Atatürk, Ordusuna Cumhuriyeti ‘Koruma ve kollama’ emrini ve görevini vermiştir ve bu TC Anayasasında da yeralmıştır.
Hatırlanmalıdır ki, tutuklanan Komutanlar bu görev için yemin vermişlerdir...
Bilinmelidir ki...Bugün şerefli Komutanlara yapılanlara, ‘Dur’ demeyip, sinenler yarın kendileri de emekliye ayrılacaklardır.
Baştaki hükümet ayni şeyleri onlara da reva görebilir..

Bilinmelidir ki, nasıl bir Doktor, bir Hukukçu veya bir Diplomat emekliye ayrıldıktan sonra da statüsünü koruyorsa; bir Üst Komutan da ölünceye dek Komutanlık rütbesiyle yaşar ve Komutanlık rütbesiyle vefat eder...
ve de Aziz Naaşı Komutanlık rütbesiyle şahsına yakışır törenle toprağa verilir !
AYIPLIYORUM,
Avrupa Birliği ne derse desin - Komutanların evine Askeri yetkililerden gayri kimsenin girmesine Türk Ordusu izin vermemelidir!
Avrupa Birliği istedi diye, Ordunun Türkiyedeki Konumu asla değiştirlmemelidir.
Şerefli Komutanların koluna hiçbir Polis mensubu dokundurulmamalıdır...
Eğer gerçekten bir suç unsuru olduğu şüpheleniliyorsa,
Komutanlar ancak Askeri Savcılıkta, icabı halinde Sivil Hukukçuların da bulunacağı
bir ortamda sorguya çekilebilir...
Aslında ben tutuklanan Komutanları da ayıplıyorum...Neden mi?
Kanımca, Sivil Mahkemede yargılanmayı asla kabul etmemeleri gerekir de ondan!..
Meclis eski Başkanı ve şimdiki DP Başkanı Hüsamettin CİNDORUK da,
"Komutanlara yapılanlarTerörist Başı Öcalan'a bile yapılmamıştı" dedi.
Şanlı Türk tarihini ve Büyük Atatürk’ün yaşamını okumuş birisiyim...
Bir gün Türk tarihinde “kara sayfalar” oluşturacak son olayları,
içimiz kan ağlayarak izliyoruz...
Bu günler de elbet geçecektir !
Tabii ki bu günler de geçecek...
Tabii ki bugün, istihza ederek sevinçle avuç ovuşturanlar da Yargı önünde hesap verebileceklerini her zaman aklılarında tutmalıdırlar
Umarım Türk Silahlı Kuvvetleri, Avrupa Birliğine ve AB’ye uyanların inadına: kendine, ‘BenTürk’üm – Ne Mutlu Türküm Diyene’ deyip bununla gurur duyanları ve Hükümetin tavırlarına sessiz kalarak bizleri daha fazla üzmez!..