Ayıptır, Günahtır...

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
Ayıptır, Günahtır...

Özkan Beye bir şeyler oldu,
Tamam, anlarım işi hiçte kolay değil,
Kolay olmasını da zaten beklemiyorduk,
Tamam, koalisyon hükümeti yürütmek kolay iş değil,
Hele de Serdar Denktaş gibi kurt birisi varsa karşınızda.
Tamam, kolay değil bu süreç, hem Kıbrıs Konusu hem Türkiye ile ilişkiler,
Tamam, önce genel seçimler sonra kurultay şimdi de yerel seçimler,
Tamam, parti içinde sular henüz durulmuş değil,

Hepsine EYVALLAH!

Bizim bildiğimiz (en azından bilemek istediğimiz) Özkan Bey mülayimdir, sinirlerine hâkimdir, oturaklıdır, şovu sevmez.
Ama dün öyle şeyler duyduk ki inanılır gibi değil! Özkan Yorgancıoğlu gitmiş yerine Özkan Kincioğlu gelmiş! Nasıl mı?

BİRİNCİSİ:

Başbakanlık önünde eylem yapan 366 inisiyatifini uzun süre bekletti, sonra kabul etti. Ve ne dedi gençler; “Kamu Hizmeti Komisyonuna gidin zaten orası Derviş Beyin (Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu) elindedir, söyleyin sizi işe alsın!

Devletin bir kurumu hakkında bu kadar kin ve nefret dolu bir sözü nasıl söyler bir başbakan! Hele de Özkan Bey.

Karıştırdı her halde Özkan Bey, zira CTP döneminde Hüseyin Celal’in neler söylediğini unuttu. Şuan orada işini düzgün yapmaya çalışan insanlara ne büyük bir ayıp etti. Hele başkanı da Kamil Kayral gibi bu ülkenin yetiştirdiği en önemli bürokratlarından bir tanesi var iken.

Ben gittim sınavların nasıl hazırlandığını gördüm, Özkan Bey de bir ara uğrasa fena olmaz. CTP döneminde olduğu gibi zannediyor K.H.K.’nunu. “Kör de kendinden bilirmiş” derler ya öyle yani…

İKİNCİSİ:

Bir kere Özkan Bey eski Özkan Bey olmuş olsaydı kendi elleriyle seçtirdiği Lefkoşa Belediye Başkanı Kadri Fellahoğlu’nu yetirtmezdi. Hele o Kadri senin için canla başla çalıştıysa kurultayında.

Dün uzun bir görüşme yaptık Başkan Fellahoğlu ile. “Beni çukura ittiler, yangına su dökeceklerine benzin döktüler” dedi ve Özkan Beye kırıldığını da çık açık söyledi. “Ersin Tatar, Cemal’e neler verdi. Bana onun verdiğinin onda birini bile çok gördüler. 13. Maaşı avans istedim hakkım olmasına rağmen vermediler” dedi.

“Artık beni eleştiremeyeceksiniz, Haziran’dan sonra yoğum zira” dedi. Başka şeylerde söyledi ama burada yazacak değilim. ! Ayıptır, günahtır…

Diyeceğim o ki Bir şeyler oldu bizim Özkan Beye. Yoksa biz mi yanlış tanımışız?

Dr. Derviş EROĞLU: Sağda birlik derken şimdi iki taraf birbirini görsün dahi istemiyor. Böyle giderse siz zor görürsünüz bir daha iki partiyi yan yana.

Özkan YORGANCIOĞLU: Lütfen bugün vakit ayırın beraber KHK ye gidelim ve sınavların nasıl yapıldığını yerinde inceleyelim. Eğer bir şüpheli durum varsa Sarayönün’de etek giyip oynayacağım karşınızda.

Dr. Sibel SİBER: Luricina( Akıncılar ) köyünden mesaj var size. “Sibel Hanım Başbakan iken söz vermişt,i direk yolumuz olacak diye” Soruyorlar ne olmuş o yol diye?

Erhan ERCİN: Müsteşarlığınız hayırlı ve uğurlu olsun. Kamu Görevlileri değişiklik yasa tasarısı görüşülürken komisyonda “müşavirliğe” ve 3 lü kararnameye karşı çıkıyordunuz. Şimdi müsteşar oldunuz, yine de karşı mısınız? Merak ettik de.

Hüseyin ÖZGÜRGÜN: Hafta sonu Gazimağusa’da kampa girecekmişsiniz. Önce balo yapıp sonrada yerel seçimler için son rötuşları yapacakmışsınız.

Dr. Nazım BERATLI: Müzakereci Atina’ya gitti. Giderken keşke sizi de alsaydı yanına. Zira ne anılarınız var Atina’da o meydanda.

Ali YÖNEL: Beşparmak Dağlarındaki koşularınız sırasında Bumin Paşa’yı kaybetmişsiniz. Neyse Allahtan mantarcılar bulup size geri getirmişler. Koşarken ip bağlayın koluna bundan sonra.

Haluk MUT: Dün Sarayönünde UBP’li vekillere “CTP ile UBP ortak olsun seçimlere de beraber gitsin, koalisyona da” demişsimiz. Hayırdır, bizim bilmediğimiz yeni bir şey mi var ortada.

Müge TANCER: Doktor ortalıkta gözükmüyor ama siz yarın seçim varmış gibi çalışıyorsunuz. Belediye meclis üyeliği içinde adınız geçmeye başladığına göre ufak ufak hazırlanıyorsunuz galiba.

Necdet KIRGIN: Hafta sonu aşağı Mesaryayı hallaç etmiş ve bir çok kişiden “oyum sizindir” sözünü almışsınız. Ne diyelim, Allah kolaylıklar versin.

Ahmet SAVAŞAN: Bir kez daha gururumuz oldunuz, dünyaca ünlü bir petrol şirketinin toplantısını Bafra’ya aldırmışsınız ve dünya genelinden 2000 kişiyi ülkemizde ağırlatacakmışsınız. Hem turizme büyük bir katkı hem tanıtım için çok süper bir adım.

Faika YALVAÇ:Ajans Press olarak çok büyük bir şirketimizin daha işlerini almışsınız. Artık iletişim sektörünün de yarısı sizden sorulacak desenize.

Mehmet CEYLANLI: CTP’de dün sizi yiyenler şimdi de yoldaşınız Kadri Fellahoğlu’nu yediler. Hala daha susmaya kararlı mısınız?

Dr. Faiz SUCUOĞLU: 366 grubuna UBP’den destek veren vekil dün tek sizdiniz. Gençlerin neler konuştuğunu bir duysanız. Neyse…

Zeki ÇELER: Girne Belediye Başkanlığını kazanıp kazanmayacağınızı bilmiyoruz ama sizin girmeniz halinde bu seçimler Girne’de bir başka geçecek gibi gözüküyor.

Ahmet ÇALUDA: Bir ara gözüktünüz sonra kayboldunuz. Ne oldu Türk-İş’in KKTC temsilciliği?

Mahmut DOĞAN: Son anda Kıbrıs’a yatırım yapmaktan vaaz geçmişsiniz. Buradaki bürokrasi sizi de kaçırdı desenize.

GÜNÜN SÖZÜ
“Çevre, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in en önemli odak alanlarından biridir. Ağaçlandırma çabalarımızın yanı sıra sahil temizliği ve kaplumbağaların korunması projelerine de desteğimizi sürdürüyoruz. E-fatura ağımız da sürekli genişliyor, kağıt israfını en alt düzeye indiriyoruz. Artık faturalar internet ile elimizin altında. Orman Haftası nedeniyle bu sene dikeceğimiz fidanlarla 15’inci senemizde 70 bin rakamına ulaşacağız. Elbette bundan sonra da Kuzey Kıbrıs Turkcell ailesi olarak ülkemize yeni orman alanları kazandırmaya devam edeceğiz.”
Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlkan Bülbül

BİZİM TEMEL
Temel birgün tarlada çalışırken arı kolunu sokmuş. Temel birden başlamış bağırmaya:
- Uyy yandum uşaklar yanduum.
Hemen koşmuş Fadime Temel'in yanına. Bakmış kolu şişmiş kocaman duruyor. Doktora gitmişler. Doktor "Hemen indiririz beyefendi telaşlanacak birşey yok." der. Temel'de bakmış kolu şişkin olunca kaslı görünüyor, doktorun kulağına fısıldamış:

- Doktor bey ağrisuni al da şişluk bağa kalsun da.

GÜNÜN FOTOGRAFI
Turgay Avci, Tuglal Avci ve Tugberk Avci ile birlikte TT Arena’da.

KgRodR.jpg