Ayrılık zamanı

Türkiye Sevdalısı

Dost Üyeler
Sevgili üyelerimizin ve Otağ yöneticilerinin de hatırlayacağı ve daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi, bu otağda bir tesadüf sonucu tanışmıştım. Tanıştığım güne kadar internet üzerinden izlediğim ve katıldığım forumlarda, yandaşların cirit attığını, asıl amaçlarını perdeleyerek belli bir amaca çalıştıklarını gördüğümden, bu otağı da onlardan biri sanmış ve hiçbir zaman asla söylemekten çekinmediğim düşüncelerimi yorum yazılarımla aktarmştım. Düşüncelerim farklı yorumlanmış ve nezaket sınırlarını zorlamaktan öte aşırı bir tepkiyle, anlamaya bile çalışılmadan (özellikle biri tarafından, belki de geçmişten gelen bir karın ağrısından) adeta hakarete maruz kalmıştım. Bu hakaretlere cevap verme fırsatı bulamadan banlanmış ve banlama sonrası bile hakaretler devam etmişti. Yeniden üyelik girişimim de IP numaram kaydı nedeniyle mümkün olamamıştı. Takip eden günlerde de geçirdiğim bir kalp operasyonu sonucu üç ay internetten uzak kalmıştım.

Sıkıntıyla geçen üç ayın sonunda otağa tekrar girdim. IP Numaramın kaydı olduğu ve bu nedenle yeni üyelik kaydı yapamayacağımı düşünerek tekrar denemek istedim. Nasıl olduysa üyelik kaydım gerçekleşti. Otağı tanımak için bir süre yazarlarımızın yazılarını, daha da önemlisi sayın Levent AKINCI’nın büyük bir araştırması olan Kürt Dosyası ve F. Gülen Dosyasını ilgiyle okudum. Kişilerin görüşleri hakkındaki görüşlerim netleştikten ve de kendime ait görüşlerimi yorum yazılarımla ifade ettikten sonra nezaket sınırını aşan kişiye gerekli cevabı yazdım. Geçen süre içinde de Otağ yönetimi ve üyeler de beni yazdığım yorumlardan az çok tanıdıkları için olaya tarafsız bir gözle bakmaları mümkün oldu. Sonraki süreçte de bu Otağda ailenin bir üyesi olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadım. Bu mutluluğu bana yaşatan GökTürk kardeşime çok teşekkür ediyorum. Şartlar ne olursa olsun kendisine olan sevgim asla eksilmeyecektir. Aynı hedefe koşanların arasında bir sevgi bağı yoksa o hedefe ulaşılmanın da mutluluğu olmayacaktır. Ayrıca ben bu güne kadar yüreğime yerleştirdiğim hiçbir kimseyi asla aldığım yere bırakmamışımdır.

Benim hayatta en çok değer verdiğim husus saygıdır. Saygısızlığa asla tahammülüm yoktur. Haddini aşanlar aslında gerçek kimliklerini ortaya koymaktadır. Ne yazık ki bunu anlamaları da mümkün değildir. “Bozacının şahidi, şıracı olurmuş” mantığını asla benimsemeyerek yanlış gördüğüm hiçbir olayı da tasvip etmemişimdir. Terbiye sınırlarını aşan kim olursa olsun bir daha içeri almamışımdır.

Bu Otağda düşüncelerimi yorum şeklinde aktararak karınca kararınca bir katkı sağlamaya çalıştım. Bazılarına uçuk gelen değerlendirmelerim gerçekleştiğinde isabetli değerlendirmelerimin üzüntüsünü yaşadım. Son olarak bdp nin dün yaptığı seçimden çekilme söylemi bu değerlendirmelerimden biridir. Bu söylem gerçekleşmese dahi değerlendirmelerimde yanılmadığımın bir göstergesidir.

Yaşadığımız şu günlerde 12 haziranda yorum yazılarımı sonlandırma kararımı sağlığım nedeniyle bu gün sonlandırıyorum.

Bu otağda sevgisini ve saygısını esirgemeyen başta GökTürk olmak üzere, yazılarımı olgunlukla karşılayan değerli yazarlarımıza, Otağ hanı TAHTACI’ ve LİMASOLLU’ya, Genel Koordinatör KÜLTEGİN’e, değerli yeni ve dost üyelerimize teşekkür ediyor, birbirinize her zamankinden daha sıkı sarılın, kenetlenin diyor ve sizleri Allaha emanet ediyorum.

Allahaısmarladık

TANRI ÜLKEMİ VE MİLLETİMİ KORUSUN

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
Cevap: Ayrılık zamanı

Sevgili ağabeyim, sana ne teşekkür etmeyi nede bu konuya cevap yazmayı düşünüyordum, sesizliğim üzüntümün belirtisi olurdu, veda yazısına teşekkür etmekte sana gidiyorsun diye yazmış olduğun bu yazına hak veriyor anlamına gelirdi.

Senin “Empati” yaparak bazı kararları aldığını düşünüyorum, eminim en kısa zamanda bunu diğer tarafa da yaparak düşüncelerin daha netleşecek.

Ne olursa olsun, bu Otağda senin gibi çok az ama çok değerli dostlar kazandığıma inanıyorum, dolaysı veda meda etmek yoktur, otağdan uzak olabilirsin ama her zaman dost olarak bende baki kalacaksın.

Sevgi ve saygı ile
GökTürk