Benim Sıkıntım AKP Milletvekilleri İle...

Hüseyin LAPTALI

Onursal Üye
BENİM SIKINTIM AKP MİLLETVEKİLLERİ İLE...

Gece 02.25… Kabus bastı beni… Uykularımdaki özgeçmişimle çatışan düşünceler beni yatağımdan fırlattı. Kabustaki derdim AKP milletvekilleriyle idi. Başbakandan şüpheliydim ama o, görevini yapıyordu. BOP Eş Başkanı… Bunu hiç yalanlamamıştı. Erkek adamdı...

Anadolu insanının hoşlandığı bir tip… Görünüş çizgileri o an için mert olan, üstüne saldıranlara misli ile cevap veren, gözünü budaktan ayırmayan, kahramanlık figürleri çizen bir tip… Hem de İmam Hatip… En son, “Şiddeti şiddetle karşılanır” diye fetva verdi.

Kürt açılımı diye işe koyuldu, memleketi bölünmenin eşiğine getirdi. Bu gün Türk orduları Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan çekilmiş, yerini PKK’lılar almış…

PKK ve İmralı canisi ile anlaşma yapmış, İmralı’da saray sultanı gibi bakılan APO için yeni malikane düzenleniyor. Saray Sultanı “Efendim eski hücresinde kaşıntı oluyormuş…”

PKK ile anlaşmış, BOP Eş Başkanı söylüyor… PKK’nın %15’i yurdu terk etmiş, onlarda Kuzey Irak’ta eğitimlerini tamamlayıp yurda silahlı dönecekler…

İçerde kalan PKK’lılar ordulaşma yolunda gayretli adımlar atıyorlar. Askerleşiyorlar.

Yol kesiyorlar, kimlik yoklaması yapıyorlar, halkı koruma altına almışlar, vazifelerini yapıyorlar.

Türk ordusu çekilmiş, arta kalan boşluğu PKK’lılar doldurmuş… Artık sınır karakolu yapmaya gerek kalmamış, PKK’nın isteği ile baskısı ile çoğu yıkılmış, geri kalanlarında ise TC askeri başını kaldırıp dışarıda ne oluyor ne bitiyor bakamıyor. Kısaca ordu çekilmiş, sinmiş memleketin bölünmesini seyrediyor.

Genel Kurmay Başkanlığının memleketi korumaktan da önemli işleri var. Askere karavanasını dağıtmakla meşgul, işi başından aşkın, memleketin bölünmez bütünlüğünü sanki şeytanlar koruyacak…

Genel Kurmay Başkanı, BOP Eş Başkanının iki dudağı arasına bakıyor, aman bir hata yaparım, Başbakan beni azarlar diye siniyor. Tabiatı öyle…

"As Üstün Emirlerini Mırıldanmaksızın Yerine Getirir."

Garip, hem de ne garip… Vatan elden gidiyor, kimsenin umurunda değil…

BENİM SIKINTIM AKP MİLLETVEKİLLERİ İLE DEMİŞTİM…

Mecliste uyuyorlar. Gaipten bir ses gelince uyanıyorlar, mahmur mu mahmur… Oy veriyorlar, ama nasıl?

Çok garip!... Muhalefet “EVET” demişse onlar “HAYIR” çekiyor. Muhalefet “HAYIR” çekmişse doğrusu “EVET” dir. Kaldır elini uykuya devam…

Nasıl bir uyku? Başları koltuğun bir kolunda, ayakları koltuğun öbür kolundan sakmış, gövde koltukta, pireler cirit atıyor. Bir celse gecenin sabah vaktinde böyle bitiyor…

AKP’nin 327 milletvekili var. Başbakan ile Meclis Başkanını sayma… Onların görevi ayrı… Birisi BOP Eş Başkanı, diğeri PKK’ya verilen sözlerin anayasa’sını yapmakla meşgul garibim… Garip garip dolaşıyor, yırtınıyor, illa ki PKK’ya verilen sözlere uygun, Başbakan’a dikta yolunu yasalaştıracak anayasa yapacak… Muhalefet yutmuyor… Garibim dolaşmasına devam ediyor.
AKP’de geriye kaldı 325 milletvekili… Bunların hepsi uyuyor. Onlara uyku iksiri içirildi.

Nedir bu uyku iksiri?

RANT pastası iksiri…

İstanbul’a iki uydu kent, üçüncü köprü, Marmara-Karadeniz ulaşım kanalı… Bunların sağladığı rant İstanbul’un bütün halkına yeter. Mitilini kapan İstanbul’a… Yetmedi! Al sana Taksim gezi parkına Topçu Kışlasından AVM… AVM rantı “hamili kart sahibi yakinimdir” cinsinden dağıtılacak…

Her yerde her çeşit rant var. 325 milletvekiline rant olmaz mı? Olmaz mı canım? Onlar da rant zinciri ile bağlı, kopamıyorlar. Kopmak için vatanın bölünmez bütünlüğüne razılar. Memleketin uçurum başında olduğunu göremiyorlar…

- Görüyorlar, görüyorlar da, onlar kaptıklarının kurbanı, rant bu bırakamıyorlar. Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini…

AKP’nin içinde 50-100 tane adam yok mu be… diyerek yataktan fırladım, bu yazımı yazdım.
Tanrı Türk’ü korusun.

Hoşça kalınız.
15 Temmuz 2013 Saat 04.05
Hüseyin LAPTALI