Bir Kadın Zekası Daha

asena aylin-58

New member
Bir kadınla bir adam ayrı ayrı arabalarında giderlerken çarpışırlar. İkisinin de arabası mahvolur ama şans eseri ikisi de hiç yara almadan kurtulur. Arabalarından sürünerek çıkarlar ve kadın adama bakıp:

"Çok ilginç! Sen erkeksin ben de kadın. Arabalarımız mahvoldu ama ikimize de hiçbir şey olmadı. Bu belki de tanışıp, dost olup, hayatımızın sonuna kadar huzur içinde birlikte yaşamamız için bir işarettir" der.
Müthiş heyecanlanan adam: "Evet, galiba haklısın" diye cevap verir şaşkınlıkla.

"Bak, arabam hurdaya döndü ama bir şişe şarap sapasağlam. Bu kesin bir işaret. Bu şarabı içip şansımızı kutlamalıyız" diye devam eden kadın, şarap şişesini adama uzatır. Adam şişeyi alır, açar ve yarısını içip kadına verir. Kadın hemen şişenin mantarını kapatıp adama geri uzatır. Bunun üstüne adam sorar:
"Sen içmeyecek misin?"

Kadın cevap verir: "Hayır, ben polisi bekleyeceğim
grin.gif
grin.gif

asena aylin-58

New member
Cevap: Bir Kadın Zekası Daha

Kadın Zekası

New York`tan Los Angeles`e giden ucakta cingoz bir avukat beyle bir
hanım yanyana oturuyorlar.

Avukat ,yanındaki bayana oyun oynamayı
teklif ediyor. Kabul görünce oyunu anlatıyor:

-Size bir soru soracağım, cevabı bilemezseniz bana 5 dolar vereceksiniz,
sonra siz soracaksiniz bilemezsem ben size 50 dolar verecegim.

Ve ilk soruyu soruyor:

-Ay ile dunya arasindaki uzaklik ne kadardir? Kadın tek soz soylemeden
cantasindan 5 dolar çıkarıp adama uzatmış ..

Soru sorma sırası bayana gelmiş:

-Tepeye 3 ayakla tırmanip 4 ayakla aşağı inen şey nedir?

Adam dakikalarca düşünmüş ... Yanıtı bulamamış.. Cüzdanından 50 dolar
çıkarıp kadına uzatmış. Kadın parayı kibarca alıp çantasına koyarken avukat
merakla sormuş:

-Cevap ne?

Kadın tek kelime etmeden çantasını açmış ve 5 dolar çıkarıp adama uzatmış.
......
sdf.gif
sdf.gif

asena aylin-58

New member

ZEKİ KADINLARA SAYGILARIMLA
** KARI & KOCA

Bir çift hiç konuşmadan arabayla yolda gitmekteydi. Daha önceki bir tartışma münakaşaya dönüşmüştü ve hiçbiri teslim olmak istemiyordu. Keçi, katır ve domuzlarla dolu bir çiftliğin yanından geçerken koca, alaycı bir biçimde sorar: 'Akrabaların mı?'

Karısı 'Evet' diye cevap verir ve ekler, 'Senin taraftan akrabalarım'

** KELİMELER

Kocası karısına kadınların bir günde kaç kelime kullandığına dair bir makale okuyordu.... 'Erkeklerin 15,000 kelimesine karşılık 30,000 kelime'

Karısı yanıtladı: 'Sebebi erkeklere her şeyi tekrar etmek zorunda olmamızdır.'

Kocası karısına döndü ve sordu: 'Efendim?'

** YARADILIŞ

Bir gün bir adam karısına sordu: 'Aynı zamanda nasıl hem bu kadar salak, hem de bu kadar güzel olabildiğini anlamıyorum.'

Karısı yanıtladı: ALLAH beni sen çekici bul diye çok güzel yarattı; ALLAH beni seni çekici bulayım diye çok salak yarattı!'

** KONUŞMAMA CEZASI

Bir karı koca evde problemler yaşamaktaydı ve birbirlerine konuşmama cezası uygulamaktaydı. Aniden adam ertesi gün karısının kendisini sabah 5:00 da iş için bir uçuşu olduğundan uyandırması gerektiğini hatırladı. Sessizliği ilk bozan ve kaybeden kendisi olmamak için, bir kağıdın üzerine 'Lütfen beni sabah 5:00 da uyandır.' yazdı ve notu karısının bulabileceği bir yere bıraktı. Ertesi sabah, adam uyandı ancak saatin 9:00 olduğunu ve uçuşu kaçırdığını fark etti. Çok kızdı, tam karısının onu neden uyandırmadığını soracakken yatağın yanında bir parça kağıt buldu. Kağıtta 'Saat 5:00 uyan' yazmaktaydı.

!!! Erkekler bu tip yarışmalar için yeterli donanıma sahip değiller (İstisnalar Hariç) ALLAH erkeği kadından önce yaratmış olabilir, ancak şaheserden önce her zaman bir kabataslak vardır.
Alıntı....

ESMA

New member

Çok komik ve zekice,teşekkürler.

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Evet Allah erkeği önce yarattı ama çamurdan yarattı.

Kadın erkeğin kaburgasından yaratıldı, ancak kadın canlı nüveden yaratıldı.

Asıl fark burada.

Erkekler istediği kadar kırık kaburga desinler, hammaddeler rasındaki fark muhteşem.

Ben gene de erkekler ile kadınlar arasındaki bu aşağılayıcı fıkra ve anekdotlara karşıyım.

Toplumun bir yarısının diğer yarısınca aşağılanması gelişmeyi değil gerilemeyi getirdiği muhakkak.

Bir konu üzerinde kadın erkek ayrımı yapılmaksınızın yaradılıştan gelen bu farklılıkların iyi değerlendirilmesi halinde başarılı sonuçlar alınabiliyor. Denemeler ile sabit.

Erkeğin geniş açılı bakış açısı ile kadının derinlemesine bakışının birlikte değerlendirilebilmesi halinde başarı elde edilebiliyor.

Ancak şu da muhakkak ki günümüz dünyasında erkek hakimiyeti olmasına rağmen kadınların bu başarısı dikkate alındığında, aynı şekilde kadın hakim dünyada yaşamış olsaydık, yani durum tam tersi olmuş olsaydı erkeklerin kadınların bugün gösterdiği başarıyı gösteremeyeceklerini düşünüyorum.

Kim bilir belki de ana erkil yaşam da erkekler başarısız olduğu ve kadınlarca çok fazla aşağılandığı için Allah bazı şeyleri tersine çevirme gereği duydu da şartlar bu şekle geldi.

asena aylin-58

New member

Biz burda bi fark yaratmaya çalışmıyoruz kartal gözü kardeşim tabiki erkek ve kadın arasında gözle görülebilecek farklar var bunu tartışmak doğru olmaz burada niyet kimseyi aşağılamak ortamı germek değil kadının pratik zekasını ortaya koymak artı bunu koyanda ben değilim biçok araştırma bunu ortaya koymuş bu sadece alıntı bi fıkra maksat muhabbet olsun Rabbim hepimizede aynı oranda akıl fikir vermiş ama bunu kullanmak bizim elimizde sanırım kimimiz pratik zekasını ortaya koyar kimimiz zekice yaklaşır olaya kimimizde hiç kullanamaz malesef ve bu hepimizin olaylara farklı bakış açısınıda ortaya koyar siz bu şekilde değerlendiririsiniz saygı duyarım ben olaya farklı bi açıdan bakarım saygı beklerim
neyse lafı uzatmak istemiyorum tartışılmak istense bu konu üzerine çok tartışma konusu açılır kardeşim
Erkek, gerektiği yerde kadına hak verip, kadın gerektiği yerde erkeğe saygı gösterirse , zaten bir çatışma veya çekişme olmaz. Bütün mesele ilkel bencillikten oluşmaktadır.

Burada tabi ki en makul olanı her iki cinsiyetin de eşit olarak temsil edildiği, birinin öbürünü ezmediği, üzerinde tahakküm kurmadığı, bir eşya-mal gibi görmediği bir toplum düzenidir.
saygılarrr