Biraz Gerilere Gidelim

Tanju Müezzinoğlu

Onursal Üye
Web sitesi
www.kktcbayrak.org
BİRAZ GERİLERE GİDELİM
14.11.2008

Gelin, biraz gerilere gidelim. ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Mehmet Ali Talat'ın (Bu günkü KKTC’NİN CUMHURBAŞKANI) söylediklerine bir göz atalım:
Kişiler değişebilir ama bizlerin de görevleri var. Herkes, her kesimin çok dikkatli olmalıdır.

"Türkiye, bazı gericilerin anavatanı olabilir, benim anavatanım değil." (19 Aralık 1997-Kıbrıs Gazetesi)

"Türkiye'nin bizi kurtardığını söyleyebilirsiniz, ancak burada yeterinden fazla kalmıştır.

Denktaş, Kıbrıs Türklerinin değil, Türkiye'nin stratejik çıkarlarını korumaktadır." (25 Eylül 2001-İngiliz The Guardian)

"Denktaş, egemenlik gibi bir konuya takılıp kalmıştır. CTP olarak artık böyle saçma konularla vakit geçirilmesine izin vermeyeceğiz." (19 Mayıs 2002-Yeni Düzen Gazetesi)

Türkiye'nin Kıbrıs'taki varlığı uluslararası hukuka aykırıdır." (19 Eylül 2003-Vatan Gazetesi)

"Eylemlerimizde AB fonlarını kullandık. Fullbright, British Council ve AB fonlarını kullanarak, çeşitli etkinlikler, seminerler ve konferanslar düzenledik. Genç kadınlar motive edildi. ABD'de Fullbright fonları ile 20 Türk, 20 Rum kadını eğittik. Bu kadınlar, dönüşte Annan Planı'nı desteklemek için yapılan eylemlerde önemli roller oynadılar." (29 Mayıs 2003-Yeni Düzen Gazetesi)

"Otorite kimse... Senin görevin otoriteyi değiştirmektir. Demokratik yolla, silahlı mücadeleyle, gerilla faaliyetiyle, kavga çıkararak veya seçimle..." (24 Şubat 2003-Yeni Düzen Gazetesi)

"Planımızın ikinci aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Referandumla rejimi ve devleti yıkacağız, meşruiyetini yok edeceğiz. Referandum sonucuna dayanarak anlaşmaya da biz imza koyacağız.

Denktaş bizi temsil etmez, Denktaş'la da hesaplaşacağız." (10 Mart 2003-Volkan Gazetesi)

Biraz da CTP'nin Genel Sekreteri Ferdi Sabit Soyer'in şu sözlerine göz atalım:
"Türkiye, artık lütfen bizi kurtarmasın. Bu kurtarılmanın bedelini yeterince ödedik. Kimse tarafından bir daha kurtarılmak istemiyoruz." (31 Mart 2002-Cumhuriyet Gazetesi)

Peki, diğer CTP'liler neler demişler?
Şimdi de onları sıralayalım:
"Lütfen dünyaya KKTC'nin açık bir hapishane olduğunu söyleyin. Bir büyük askeri bölge ve tüm kapıları da kilitli." (CTP Milletvekili adayı Ahmet Barçın-25 Eylül 2001 Guardian Gazetesi)

"Bizi Amerikalılar örgütledi, 30 eğitimci olarak eğitti. Biz de 3.000 kişiyi etkiledik, 10 bin kişiyi harekete geçirdik, 100 bin kişiyi etkiledik." (CTP Üyesi ve Yenidüzen Gazetesi Yazarı Sevgül Uludağ- 15 Temmuz 2002 Yeni Düzen Gazetesi)

"Kıbrıslı Türkler, biraz Türk, biraz Kıbrıslı, biraz Ermeni, Biraz Rum, biraz Venedikli, biraz İngiliz'dir. Çok kültürlü ve kimlikler yumağı insanlardır." (CTP milletvekili adayı Mehmet Çağlar-9 Ekim 2003 Yeni Düzen Gazetesi)

"Yapılacak yeni eylemlerde polis ve askeri zor kullanmaya zorlayacak ve konuyu AB gündemine getirip, Türkiye ve Denktaş'ı zor durumda bırakacağız." (CTP Parti Meclisi Üyesi
Tema Irkad'ın eşi Emine Irkad-28 Mart 2003 Volkan Gazetesi)

İsterseniz, bir de diğer "Annan Plancı"ların söylediklerine bakalım:
"Ankara, ne paranı, ne paketini, ne de memurlarını istemiyoruz. Ben, Türkiyeli seçmenlerden oy beklemiyorum. Bize oy vermesinler." (BDH 20 Eylül 2003 Volkan Gazetesi)

"Anlaşılmıştır ki TC Devleti, AB'ye üye olana kadar bizi rehin olarak tutmakta kararlıdır. Aralık seçimleri, referandum sınırlarını da aşmakta, rehinelikten kurtulmak için toplumsal kurtuluş savaşına dönüşmektedir." (DBH 17 Ekim 2003 tarihli Afrika Gazetesi'ndeki köşe yazısı)

Son olarak da KKTC'ye yönelik psikolojik harekatın kilit ismi Costas Carras'ın 20 Ekim 2003 tarihli Volkan Gazetesi'ne yer alan sözlerinden birkaç cümle:
"Seçimleri, Annan Planı konusunda bir referanduma dönüştürün. Denktaş mutlaka götürülmelidir. ABD, AB ve biz, size her türlü desteği vermeye hazırız. Vatandaşlıklar konusunda bize bilgi verin. Dünyayı ayağa kaldıralım."

TÜRK MİLLETİNE VE KIBRIS TÜRKLERİNE SESLENİYORUM.
NE GÜNLERE KALDIK YARABİM.

TANJU MÜEZZİNOLU

DOĞUKAN

New member
Ben bu söylemleri ilk kez okuyorum. Seçimde oy kullanamamış bir vatandaş olarak bu söylemleri okumuş olsaydım şahıs gözetmeksizin kim olursa olsun oyumu asla vermezdim.. bu günlere gelmemize neden olup, bile bile lades diyenler otursun düşünsün..!

Ulureis

New member
Selamlar ben türkiyede yaşayan ailemden 1974 kıbrıs çıkartmasında GAZİ veren ve bir MİLLİYETÇİ olarak çok üzüldüm gerçekten bu söylemleri yapanların hepsini esefle kınıyorum geçmişte yaşananları kimse unutmasın YAZIKLAR olsunnnnn :mad: :mad: ...!!!!!

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Sayın Tanju Müezzinoğlu Son derece uyarıcı ve hafızaları tazeleyici bir yazı hazırlamışsınız...Ne yazıkki biz TÜRKLER tarih boyunca yapılanları, yanlışlıkları, ihanetleri çok çabuk unutan bir milletiz.O yüzden sıkça başımız belaya girmiştir.Umarım Kıbrıs TÜRKÜ geçmişten ders alır....NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM!

YAŞASIN KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ!

Mürüde Sevicer

New member
Yazık yukarıda saydığınız Vatandaşlarımız halen daha Türkiye'nin parasını alırlar değil mi? Ab kendilerine kucak mı açtı?Asla esaret zincirini uzattı? Türk Askerinin işi mi bitti?ASLA! Şu an rahat uyuyorsak onların sayesinde! Annan Planı mı gerçekten tüm sayfalarını okumuş olan bir kardeşim varsa %? menfaatimizedir lütfen açıklasın?Azınlık sözleşmesi! Türkiye bizi yeteri kadar korudu bundan sonra korumasın! Bizi Dikmen'i bile bize çok gören gücü yetse tavuk kümesine kapatacak Hristofyas mı koruyacak? ASLA! Tüm bu saydıklarınızı hatırlamaları mümkün değil !Eğer söyleyenler bunları hatırlıyorsa yine söylesinler ve lütfen bize de söyletsinler. Orada yaşayan TÜRK Kardeşlerimizin hakkını onları aç bırakarak bize gönderen Türkiye Cumhuriyetine Ömür boyu yaşadığımız sürece (son nefesimize kadar borçluyuz.) MADDİ-MANEVİ GÜCÜ olmadan yaşayamayacağımızı bilmeyecek kadar vicdansız olamam. Biz kazanılmış haklarımızı bile koruyamıyoruz. Nasıl ayakta durabiliriz. Lütfen eğer biraz TÜRK KANI TAŞIYORSAK LÜTFEN GEÇMİŞİMİZİ UNUTMAYALIM. Geçmişini bilmeyen geleceğini nasıl bilecek biz bunu çözemedik. Biz gerçekten yolumuzu şaşırdık.

cCcYALNIZKURTcCc

New member
Cevap: Biraz Gerilere Gidelim

TANJU MÜEZZİNOĞLU(abi) mücadelen için allah razı olsun senden almış olduğum mailler sayesinde bu siteye geldim ve bu sitede ÖZTÜRKLERİ gördüm TÜRK MİLLETİNİ gördüm yazılarınızdan TÜRK milletinin sürekli istifade edeceğini ve dostunu düşmanını tanıyacagına inanıyorum Allah cc. gücünüzü kuvvetinizi azminizi artırsın sayenizde kıbrıs ve dünya türklerinin durumuna ışık tutuluyor.TANRI TÜRKÜNÜ KORUYACAK NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Cevap: Biraz Gerilere Gidelim

Bu sözlere gaflet mi demek lazım, yoksa ihanet mi?
Bence ihanet daha çok yakışıyor..