Biz kimiz? Amaçlarimiz neler? Bizi taniyin...

genctmtci

Dost Üyeler
KIBRIS TÜRK MÜCAHİTLER DERNEĞİ
GENÇ MÜCAHİTLER TOPLULUĞU

Topluluğumuzun Amaçları;

KKTC Tarihini derinlemesine öğrenmek ve öğretmek,

Şehit kanlarıyla sulanarak vatanlaştırılmış Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin varlığını ve bekasını sağlamak,

Türkiye ile olan ilişkilerinin geliştirilmesine katkı sağlamak,

Kıbrıs için verilen mücadelenin gençliğe aktarımını sağlamak,

Kıbrıslı-Türkiyeli gruplaşmalarını ortadan kaldırarak Türk Gençliğini Genç Mücahitler çatısı altında toplamak,

Ortaöğretim kurumları ve üniversitelerde Kıbrıs konulu makale, şiir, resim, kompozisyon yarışmaları düzenlemek,

TMT Mücahit ruhunun korunması ve yaşatılması için çalışmak,

Rumların yaptığı katliamları gençliğe anlatmak ve geleceğe daha akılcı bakılabilmesi için geçmişin unutulmamasını sağlamak,

Milli günlerimizin anlam ve önemini belirten konferans ve belgesel film seansları düzenlemek,

M. Kemal Atatürk, Dr. Fazıl Küçük, Mehmet Emin Ağa gibi Türk büyüklerinin ilkelerini, kişiliklerini, mücadelelerini anlamak, anlatmak ve yaşatmak,

Dış ülkelerin ve kuruluşların Kıbrıs ve Türkiye üzerindeki çıkarlarını, oyunlarını araştırarak hakkında bilgi sahibi olarak uyanık olmak,

Küreselleşen dünyada Türk gelenek ve göreneklerine sahip çıkmak, tanıtmak ve gelecek nesillere aktarımını sağlamak,

Yirminci yüzyılın ilk İstiklal Mücadelesi olan Türk İstiklal Savaşını anlayabilmek ve anlatabilmek,

Şehitlikleri ziyaret ederek şehitlerimizin ruhlarını şad etmek,

Bölgeciliğe, bölücülüğe, coğrafyacılığa karşı milli birlik ve beraberlik ruhunu canlı tutmak,

Türk varlığına tehdit oluşturan her türlü yapılanmayı araştırarak bilgi edinmek, bilginin paylaşımını sağlamak,

Coğrafyaların, tarihin, dünya politikalarının ayrı düşürdüğü Türk boyları Kırgız, Kazak, Azeri, Türkmen, Özbek, Tatar soydaşlarımızla tekrar birlik ve beraberliği sağlamak,

Bütün bu amaçlarımızı gerçekleştirmeye çalışırken insanlara kırıcı değil yapıcı, kavgacı değil uzlaşıcı, zorla değil istekle yaklaşmayı amaçlamaktayız.

Bülent Baysal

Dost Üyeler
Cevap: Biz kimiz? Amaçlarimiz neler? Bizi taniyin...

Genç TMT mensubu arkadaşlarım, kardeşlerim;
Hedefiniz Kutsal, Yolunuz uzun ve sarp olmasına rağmen mutlak aşılması gereken bir sırat, özverili çalışmalarınız takdire şayan, mükafatınız Türk Ulusunun Yüceliği olsun.
Tanrı sizleri korusun.

Adalet

Moderator

ben sıtenızı dayımla ılgılı arastırma yaparken buldum ve dedımkı ıste aradıgımı buldum 6 senedır kktc deyım hep boyle kalpten yurekten cesurca yaklasımları aradım ama sankı ınsanlar bu konuları yokmus farz edıp ne anlatıyorlar nede yol gosterıyor zaman sımdı ımıs artık bende nıhayet ıcımdekı vatan sevgısını paylasabılcegım bır topluluk buldum herkese tesekkurler bahar akgul

BAHAR

Dost Üyeler

Hoşgeldiniz sevgili adaşım..Umarım sitemizde hoş paylaşımlarda bulunur ailemize sizde katılırsınız..

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

Bahar hanım, eminim hepimiz aynı duyguları paylaşıyoruz, bende uzun zaman araştırmama rağmen böyle bir site bulamadığım için bu siteyi kurdum ve değerli yönetici arkadaşlarımla bu güne kadar getirdik.

genctmtci

Dost Üyeler

Hoşgeldiniz Bahar hanım, tesekkür ederiz hem sitemize katıldıgınız için hemde sitemizi ve Genç TMT topluluğunu içinizdeki vatan sevgisini paylaşabileceğiniz bir topluluk olara gördüğünüz için tekrar tesekkürler