Bize Önerin

genctmtci

Dost Üyeler
Bize önermek istediğiniz herseyi buraya yazarak bize yardımcı olabilirsiniz..

BAHAR

Dost Üyeler
Cevap: Bize Önerin

Harika bi strsteji bu..Gelişimin aynasısınız tebrikler..

Kemalist

Dost Üyeler

Evet Gerçekten Çok GüzeL Bir Konu.

genctmtci

Dost Üyeler

Kardeşim herseyi benden beklemeyin bu iş olacaksa hepimizin çabasıyla gayretiyle olacaktır, sadce yazdığımla kaldıysam eksik ne varsa buyur tamamla...

Göktuğ

Halkla İlişkiler

Davanın ve ülkünün ciddiyetini kavrayamanyanlara birkez daha anlatın hala anlamıyorlarsa ayağınıza dolaşmalarına izin vermeyin.

genctmtci

Dost Üyeler

Göktug kardeşim, Kıbrıslı Kamil arkadaşım kasıtlı bi hata yapmamıştır, hiçbir zamanda şu ana kadar da ban saygısızlık yapmamıştır bu yazdıgı mesajda ne demek istediğini de kendisine soracagım zaten ki saygısızlık yapabileceğine de inanmıyorum çünkü Kamil teşkilatımın en saglam en güvendiğim adamlarındandır fakat eğer bu kadar üyesi olan bi sitede bana bu mesajı yazabiliyorsa bu olay tamamen lider olarak benim liderlikteki verdiğim zaafı göstermektedir... Hata ve yanlış insanlara mahsustur, özveri-hoşgörü ve sevgiyle aşılmayacak yol, açılmayacak kapı, düzelmeyecek hata yoktur...

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Atatürkün bir sözü var, "pek kalabalık heyetler başarılı olamaz" biçiminde.

Bu sözü ve davanın önemini dikkate alınca öncelikle yapılaşmada ekipler oluşturmanızı önereceğim.

Her ekip 6 şar kişiden oluşmalı. 6 kişi dememin sebebi yönetimde kişilerin 5 kişi ile iltişimi en ideal çalışma iletişimini oluşturduğu için. Her 6 kişi bir yönetici seçer, beş kişi ile iletişim koordinasyonu idealdir.

Her ekibin görevleri olmalı. Her ekip görevlerinde kendi içinde bağımsız olur, sonuçlarından koordinasyon ekibine hesap verir. Altı kişilik bir ekip sadece koordinasyonu sağlar. Her bir üye bir ekip ile koordinasyonda görev alır.

Yani bir kordinasyon ekibi 5 adet çalışma ekibi olur.

Kısaca bir araya gelme sebeplerinizi 5 ayrı başlık altına alınız, ve çalışma ekiplerini buna göre oluşturunuz.

Her üye kendisine, donanımına ve yeteneklerine göre bir çalşma ekibinde çalışır. Büyümek gerektiğinde de bu matematik ile büyümenizi öneririm.

Şimdi yönetici ilk kuruluşta çok zorlanır bu kesin ama bunu dışarıya fazla hissettirmemek gerekiyor, heleki birlikte çalıştığınız kişilere. Başkanlık nasıl alındı bilemiyorum onun için bu konuda başka bişey demek istemiyorum, ancak ekibe hakim olmanın yolunu en kısa zamanda öğrenmeniz gerekiyor.

Göktürk bir söz söyledikten sonra üzerine sizin de benzer biçimde söz söylemeniz de gene pek uygun olmaz.

Bunlar benim şu an için yapabileceğim öneriler.

Bir araya geliş ve amaçlarınız ile ilgili geniş bilgim olduğunda daha çok yardım edebileceğime inanıyorum.

Benim gibi bi insana da bunlar yazılıyorsa ne diyim artık, başkanım sen iste fizana giderim zaten beraber yaptıklarımızı sen biliyorsun. Sevgili büyüklerim her ne kadar T.C vatandaşı olsakta Türk olduğumuzun bilincinde olup en az bir kıbrıslı Türk soydaşımız kadar çalışmanın vermiş olduğu vicdani bir rahatlığa huzura sahibim.Benim fikrimi sorucak olursanız kuru kalabalık yerine davasına sahip çıkan bir el sayısını tercih ederim.Beni bilen bilir bu konuda pek konuşma yapmak istemiyorum fakat bana gelen eleştirilerde haklı olabilirsiniz fakat bu eleştirileri yapan kişiler yeteri kadar üzerine düşenleri yaptılar mı? Örneğin AİHM ikinci adamı bir T.C vatandaşıdır ve araştırılıp getirilmesi KKTC'nin tanıtılması için önemli projeler yapıldı mı ? Ben bu konularda vicdanım müsterihtir.Dilimiz sürc-i lisan ettiyse af ola fakat ben bir dost olarak bu ön yargıdan hiç hoşlanmadım sevgili arkadaşlarım ve değerli büyüklerim ben otağa girerken rumuzumu Kıbrıslı Kamil Paşa yerine yöremden olan bir kahraman olan yörük ali efe olarak kullanabilirdim; bu sizlere ve davaya duyduğum saygıdan ötürüdür.Çok ayağınıza dolaştırmayın gibi kelam etmeyin belli olmaz bir insan bir çok şeyi değiştirir.Yanlız bu eleştiriler yıkıcı ve beni çok üzmüştür.Eğer bu eleştirileri böyle yıkıcı yaparsak gün gelir etrafımızda destekçimiz kalmaz Kıbrıs davası içinde iyi bir sonuç doğurmaz.Saygı ve sevgilerimle...

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Kamil Paşanın şakasının buralara gelmiş olmasına üzüldüm arkadaşlar.

Güzel hedefler edinerek yola çıkıldığında ayağımıza ne tür dikenlerin batacağını bilemeyiz.

Bu yanlış anlaşılmayı küçük dikenlerden birisi olarak var saymayı öneriyorum.

BAHAR

Dost Üyeler

Sevgili Kamilpaşa sadece bi yapılan eleştiriyle bizleride kapsamayınız lütfen biz sizin şakalarınızı anlayabilecek kadar hoşgörülüyüz aramızda hoşgörüsü olmayanlarda çıkacaktır tabii.ama onlar genelimizin size bakışını etkileyemez..Sizlere ihtiyaç var sitede gençtmtci gerçekten çok faydalı bi konu açtı ama bizlerden veri alamadı bu bizlerin eksiğidir onun değil..sizin şakanızada alınmış değiliz size başarılar diliyoruz..ve aramızda görmekten onur duyuyoruz siz gençlere ihtiyacımız var sitede devam lütfen...

genctmtci

Dost Üyeler

Ben yukarıda da belirtmiştim tekrar belirtmek istiyorum, benim teşkilatımı ben yargılarım, ben cezalandırırım ben uyarırım Kamil'i tanımayan insanların Kamil üzerinden yorum yapması üzücüdür, bana ve teşkilatıma dışarıdan yapılan müdahaleler bana ve teşkilatıma zarar vermektedir.Uyarı normaldir fakat müdahale ve bana ne yapmam gerektiğini öğretmeye kalkmak yanlıştır vereceği ve verdiği tahribatta ortadadır, Kamil'den tutun da Rıza sına kadar bu teskilat bastan aşağıya emekle alınteriyle oluşmuştur bir şakayla yıkılacak kadar basit değildir, ayrıca ben bu teskilatın başı olarak sadece vatan ve bayrak için değil yola çıktıgım arkadaslarım ve grubun birliği için de herkesle savasmaya hazırım. Hiçbirşey ve hiçbir güç benim grubumun birlikteliğinden daha önemli değildir...

Göktuğ

Halkla İlişkiler

Konu nereden nereye gelmiş birazda olaylar benim sözüm üstünde toplanmış, sözlerimde mesajlarımda eğilmem büğülmem olduğu gibi söylerim samimiyetimi ve ne maksatla söylediğimi bilmeyenler bilenlere sorsun. Ben şahsen Kıbrıslı Kamil Paşayı'da sizide tanımışlığım yok tanımış olsaydım ilk mesajımda isim yazarak belirtirdim bununda otağ içinde örneği çoktur bilen bilir! Ancak onun mesajına karşılık düşüncemi söylediğimde bir gerçek bu demek değil ki Kamil Paşayı infaz edin Kamil Paşa'da ciddiyetsizlik var, yok böyle birşey niyetini ve duruşunu bilmediğim insana bunları diyecek akıldan noksan değilim. Her zaman Türklerin birlik olmasından yanayım arkadaş şaka yapsın yapmasın bu söz onun kişiliğine söylenmiş bir söz olmadığını sanırım yeterince anlattım. Konuyu daha fazlada uzatmak istemiyorum. Niyetim kimseyi kırmak değil bu böyle biline.

Ayrıca bizler burada emr-i vaki'de yapmıyoruz aklımızın fikrimizin yettiği kadar düşüncelerimizi paylaşıyoruz zira paylaşın diyende sizsiniz bakarsınız okursunuz sizinde aklınızın mantığınızın yettiği ölçüde beğendiklerinizi alır diğerlerini elersiniz. Bizim yazdıklarımızı emir vermek yada akıl vermek gibi algılamayın bu şekilde algılar ve düşünürseniz hiç kimseden fayda göremezsiniz.

TTK.

Öncelikle ilk olarak ben Girne Amerikan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliğinde okuyorum benim konuya alaycı bir şekilde yaklaşmış olmamın sebebi önerinin sizlerden gelmesini beklememdendir fakat beklentilerim çıkmayınca bende böyle bir yazı yazmak zorunda kaldım.Yoksa başkanımla birlikte çokça ilerideki hedeflerimiz hakkında fazla sohbet etmişizdir,zaten başkanımın bu bölüme öneri yazması kanımca abest olurdu.Teşkilatlanma sistemi konusunda bize önemli bir öneri veren sevgili Kartal Gözü adlı kullanıcıya teşekkür etmek isterim.Ben başkanımın teşkilatına girmemin sebebi KKTC davası değilde kıyı egeli olarak Yunanlılara karşı şahsi antipatik yaklaşımımdan ötürüdür.Başkanımın teşkilatına bakıldığında genelinde çoğunluğu ailesi Yunanlılar tarafından zulme uğramış kişiler oluşturur.Bu söylediğim ailelerin oturduğu coğrafyada bile mağlum hepimizin bildiği bir sorun olan Kıbrıslı-Türkiyeli ayrımının doğurmuş olduğu bir önyargı ile kıbrıslı soydaşlarımıza yaklaşırlar.Benim önerim şudur önce bu önyargıyı kaldırmalıyız.Bunu da KKTC davasını sadece bir kişiye anlatarak değil kendimizi büyük halk kitlelerine açılarak halledebiliriz.Dost acı söyler sevgili büyüklerim ve değerli arkadaşlarım KKTC'de nasıl bazı kesimler tarafından bir ön yargı varsa aynı şey T.C'de de vardır.Göründüğü gibi biz Kıbrıs davasını şu Mersine bile geçiremiyoruz.Gidin Taşucu'ndaki bir kişiyle Kıbrıs hakkında konuşun size belki de pek iyi bir şey söylemeyebilir.Hayat gerçeklerden ibarettir ve bu söylediğimde hayatın bir gerçeğidir.Büyük idealleri gerçekleştirmek için önce küçük hedefleri başarmak gerekir.Davamız mersine geçmiyor ki yayılsın.Önerim bu davaya ön yargılı bakan insanlarla aklı selim bir şekilde diyolog kurup onları bu davaya kazanmaktan geçmektedir.Zaten bunu başararırsak dalgalanma sistemiyle bu dava büyük kitlelere yayılacaktır.Yazdığım konunun tartışılacak yeri burası da değildir fakat yazma gereği duydum fakat bu çark böyle dönmeye devam ederse havanda su döveriz gibime geliyor.Kendi bulunduğum topluluğum hakkında konuşmuyorum genel konuşuyorum önemli olan vizyon ve misyondur fakat vizyon ve misyonu yeteri kadar yerine getirmezsek ses var görüntü yok misali hiç bir şey elde edemeyiz ve mersinden öteye gidemeyiz.Kanımca bu davanın ilerlemesindeki en önemli aşaması davayı Antalya'ya,İzmir'e,Kars'a,Edirne'ye,Trabzon'a,İstanbul'a taşıyabilmektedir.Benim kişisel önerim budur.Sevgili arkadaşlarım zaten şahsıma yönelik eleştirilere açığım bu eleştiriler beni yıldıramaz ben gücümü Dünya'nın en büyük komutanı olan Atatürk'ten alıyorum.Dediğim gibi bu eleştirilerin tartışılmasının yeri burası değil.Ama bu çark böyle devam ederse Mersin'e bile varamayız.Bu da benim önerimdir.