BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ı Protesto Ettik !..

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ı Protesto Ettik !..
23 Temmuz 2004

Kıbrıs sorununu sözde halletmeye çalışan ancak uyguladığı politika nedeniyle Kıbrıs Türk halkına uyguladığı çifte standardı protesto etmek üzere 20 Temmuz 2004 Barış ve Özgürlük Bayramımızı kutladığımız bir zamanda BM Genel Sekreteri Sn. Kofi Annan’a yazılı protesto mektubumuzu iletmek üzere Lidra Palas Sınır Kapısında BM Tescilcisine K.K.T.C ‘ni Tanıtma ve Yaşatma Derneği adına protesto mektubumuzu takdim ettik .

Gönül isterdi ki Kurtuluşumuzu kutladığımız bir günde BM Genel Sekreteri’ne böyle bir mektubu iletmek zorunda kalmayalım. Ancak ne acıdır ki 24 Nisan Referandum günü oyladığımız Plan, BM Genel Sekreteri’nin onayladığı bir plan olmasına karşın, BM Genel sekreteri referandumdan çıkan Türk halkının iradesini çarpıtmak gereğini duymuştu. Sanki BM Genel Sekreteri’nin önümüze koyduğu planda, “ egemenliğinizden vazgeçtiğinizi oylarınızı kullanarak ifade etmelisiniz “ gibi bir çağrı yapmış gibi.

BM Genel Sekreteri’nin görevi, Referandum sonuçları alınır alınmaz, adada iki ayrı egemen halkın var olduğunu dünyaya duyurmaktı. Esasen iki ayrı devlette iki ayrı referandum uygulanmasının başka türlü izahı mümkün mü?

Ama gelin görün ki, Ganalı zenci Sn. Annan, Kıbrıs Türk halkının sandıktan çıkan iradesini kendi mantığı doğrultusunda yorumlama gereğini duymuştu.

K.K.T.C ‘ni Tanıtma ve Yaşatma Derneği’nin yazılı protestosu işte bu çarpık mantığı protesto etmek ve Kıbrıs Rum Tarafı’nın tüm Kıbrıs’ı Temsil etmek hakkına sahip olmadığını vurgulamak amacını taşımaktaydı.

Gerek sade bir vatandaş ve gerekse K.K.T.C ‘ni Tanıtma ve Yaşatma Derneği olarak şu hususu vurgulamak istiyoruz.

Kıbrıs’ta iki halka eşit muamele yapılmadıkça, Güney Kıbrıs Rum Yönetimini tüm adayı temsil eden bir varlık diye tanımladıkça, Kıbrıs’ta barışın sağlanması ve hakça bir anlaşmanın yapılması asla mümkün değildir.

20 Temmuz 2004 günü sabah saat 11.00 ‘de BM Sorumlusuna takdim ettiğimiz mektubun içeriğindeki mesaj budur.

Gördüğünüz resim, BM Sorumlusuna, BM Genel Sekreteri Sn. Kofi Annan’a iletilmek üzere Dernek Başkanı Sn. Bekir Volkan tarafında verilen mektubu ve dernek yönetim kurulu üyelerini yansıtmaktadır.

türkbirdev

New member
Cevap: BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ı Protesto Ettik !..

Ban ki Moon a da aynısı yapılmalı...

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Cevap: BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ı Protesto Ettik !..

Ha KOFTİ :) ANNAN, ha Wang Yu bozması Ban Ki Moon...
Ne farkları var?
Her 2 si de ABD'ye hizmet etmek için kurulmuş kuklalar..
Darısı Moon'un başına..:)