Bu Kurtlar Mavi Altın Kurtlardı

Miktat ALGÜL

Onursal Üye
Bu kurtlar mavi altın kurtlardı

Deniz feneri davasının çıkışı ve bu davanın AKP ile bağlantısının çıkmasının ardından hemen bir Ergenekon operasyonu daha yapıldı. Geçmişteki Ergenekon operasyonlarına baktığınızda hep AKP ilişkilendirilmiş haberler ardından gündemi değiştirmek ve Ulusalcılardan öç almak adına operasyonların yapıldığını görmek pek şaşırtıcı gelmedi. Akşam bir arkadaşımla MSN de sohbet ederken bana son dönemde yaşanan olayların iç yüzünü kendince anlattığında inanın müthiş bir dehşete kapılıyorsunuz. Bu günü anlamak geçmişi tahlil etmekten geçiyor. Onun için geçmişte Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırımın mesajını hatırlatma ve hafızaları tazelemek adına bu yazıda kullanmak istedim

Yeşil, yani Mahmut Yıldırım’ın ilk mesajı şöyleydi: "Uzun bir zamandır suskundum ve suskunluğumu bozmayacağımı her defasında söylemiştim. Birileri yine bir şeylerin peşinde ve ben peşinde oldukları şeyi yakında vereceğim. Bazı salaklar zarar ettiklerinin farkında değil herhalde. Biri çıkıp beni taklit ederek ahkâm kesiyor ve biri de Susurluk'taki silahların nerede olduğunu söyleyip duruyor.

Ve biz bu kadar aptalız, ses çıkarmıyoruz, öyle mi? sizin yazılarınızın ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu zaman gösterecek ve zaman bazılarının aleyhine İşliyor. Beni taklit etmenin cezası bilenler bilir ölümdür.

Beni mafya ile karıştıranlar yanlış yoldalar, kendini bilmez birileri rant ve isim peşine düşerek hata üstüne hata yapmakta, faturası ona kesildiği zaman canının ne kadar yanacağının herhalde farkında değil. Biz amatör değiliz, Eyüp Aşık'ın beni birileri ile karıştırması şimdi değil, yıllardır var olan bir şeydir. Ben, ben olmakla gurur duydum. Tarih bizi ileride hep anacaktır. Biz bu ülkeyi severken canımızı verdik ve ben bir itirafçı değil, bu ülkenin kadrolu askeriyim ve öyle de kalacağım.

Beni Sayın Özal, Eşref Bitlisli (EDİTÖRÜN NOTU: Yeşil Org. Eşref Bitlis'in soyadını Bitlisli olarak kullanıyor. Düzeltmedik. Metinlerdeki yazım yanlışları ve ifadeler de düzeltilmedi) Cem Ersever, Adnan Kahveci, Nesim Malki, Hiram Abbas, Ömer Lütfü Topal, Hüseyin Kocadağ, Abdullah Çatlı, Behçet Cantürk, Savaş Buldan ve şu an yaşayan birkaç kişi iyi bilir ki, dostuma dost, düşmanıma düşmanım.. Kimse hikaye yazmasın, kimse orada burada birilerini yükseltmesin, ortaya çıkarsam çok kişi kaybeder.

Ağca gibi şarlatan değilim!

Ben M. Ali Ağca gibi şarlatan değilim. Yakında bir savaş var ve bu savaş istihbaratçılar savaşı olacaktır. Tabi aradaki piyonları temizleme zamanı geldi. Benimle İrtibata geçerseniz sevinirim."

27 Ocak 2006'da başlayan ve 12 Şubat tarihinde sonlanan e-posta mesajları da ise 'Yeşil' şunları anlattı: "Bu zevki onlara tattırırım ama hayal kırıklığı yaşarlar"

Aldığım bir habere göre benim gelişim bazılarını rahatsız etmiş olacak ki korumalarını İki katına çıkarmışlar. Hani ben ölmüştüm.

"Çatlı ajan bozuntularıyla görüşüyordu!"

Çatlı MİT'e çalışıyordu. Hâlbuki olayın İç yüzü Öyle değildi. Birkaç kendini ajan bozuntusu sanan kişilerle işbirliği içindeydi.

Hiram Abas öldürüldü sahnede E, Cem Ersever öldürüldü sahnede E, Çatlı öldürüldü sahnede E, Topal Öldürüldü sahnede E,Özal öldü sahnede E, Behçet Cantürk öldürüldü sahnede E, Savaş Buldan öldürüldü sahnede E, Nesİm Malki öldürüldü sahnede E, helikopteri düştü Eşref Bitlis'in sahnede yine E. İleride E. ile ilgili bazı arşivlerden kaldırılmış belgeleri sana yollayacağım. E. bu belgeleri istiyor.

Değil, bu ülkenin kadrolu askeriyim ve öyle de kalacağım. Beni Sayın Özal, Eşref Bitlisli (EDİTÖRÜN NOTU: Yeşil Org. Eşref Bitlis'in soyadını Bitlisli olarak kullanıyor. Düzeltmedik. Metinlerdeki yazım yanlışları ve ifadeler de düzeltilmedi) Cem

Ersever, Adnan Kahveci, Nesim Malki, Hiram Abbas, Ömer Lütfü Topal, Hüseyin Kocadağ, Abdullah Çatlı, Behçet Cantürk, Savaş Buldan ve şu an yaşayan birkaç kişi iyi bilir ki, dostuma dost, düşmanıma düşmanım.

"Ortaya çıkarsam çok kişi kaybeder!"

Kimse hikaye yazmasın, kimse orada burada birilerini yükseltmesin, ortaya çıkarsam çok kişi kaybeder. Ben M. AliAğca gibi şarlatan değilim. Yakında bir savaş var ve bu savaş istihbaratçılar savaşı olacaktır. Tabi aradaki piyonları temizleme zamanı geldi. Benimle İrtibata geçerse niz sevinirim." 27 Ocak 2006'da başlayan ve 12 Şubat tarihinde sonlanan e-posta mesajlarıda ise'Yeşil' şunları anlattı: "Bu zevki onlara tattırırım ama hayalkırıklıgı yaşarlar" Aldığım bir habere göre benim gelişim bazılarını rahatsız etmiş olacak ki korumalarını İki katına çıkarmışlar. Hani ben ölmüştüm? Ölü birinden insan korkar mı? Bana kıyak olsun diye beni öldü gösterip işlerine geldiği gibi at koşturacaklar. Sonradan birilerine Yeşil ol derler ve bazı olaylar yaparak üstüme yıkın. Bu oldu mu yani? Ya insan zekası kıt olur da beni hafife alır, siz ki beni bilip beni operasyonlarınızda kullanırsanız ve beni başka hedeflere güdüklerseniz sonradan siz birilerine ihanet edersiniz ve ben boş duracağım!!

Benim Ankara'ya geleceğimin haberi duyuldu. Beni her zaman kıstırdıklarım sanırlar ve bu zevki hep onlara tattırırım.

Ama sonra hayal kırıklığına uğrarlar şimdi biz ikinci oyunumuza geçiyoruz. "Sana E. ile ilgili arşivlerden kaldırılmış belgelen yollayacağım" Hüseyin Kocadağ, Abdullah Çatlı ve o zavallı Gonca Us arabada mı öldüler? Yoksa Öldürüp arabaya mı koydular? Orada tek delil Sedat Bucak'tı ve hesaba katmadıkları bizdik. Hani o kayıp silahlar, çantalar. Korumasız bir adım dahi atmayan Sedat Bucak korumasız gezecekti ha. Onlar Sedat'ı kaçırmışlardı. Sedat uzun bir zaman Hüseyin Kocadağ'ın şişirmesiyle Çatlı'yı kendi köyünde saklıyordu.

"Bu ülke için rütbelerimi söktüm"

Güya "Bu ülke için rütbelerimi söktüm" Konuşacağımı duyanlar Özal'ın ölümü ve sonrasını da anlatacağımı fark ettiler ve şimdiden doğacak tüm bilgileri saf dışı etmek için çabalıyorlar. Bu ülke benim, bu ülke için öldüm, bu ülke için Öldürdüm, şimdi göreceğiz bu ülkeyi kim terk edecek? Vampirler, gözünü kan bürümüşler, kimmiş göreceğiz bu ülkeyi kime sattıklarını tüm Türkiye bilecek.

"Yetiştirilmiş kadrolu subayım"

Beni ta Çin'e Dursun Karataş'ı vurmak için gönderenler Yunanistan'da barlarda kadeh tokuşturdular. Dursun Karataş'la kol kola gezenler ya şimdi? Kimseden korkmadım şimdiye kadar, beni tanıyanlar bilirler. Ben bir İtirafçı değil bu ülkenin en büyük askeri okulunda yetiştirilmiş kadrolu subayıyım. Ben bu ülke İçin rütbelerimi söktüm. Teröristlerle yıllarca gezdim. Vurdum, vuruldum, öldüm, öldürdüm.

Şimdi beni karalamaya başladılar. Sıradakini bekliyorum, herkesin sırası var. Kimse acele etmesin. Tek tek kucağıma düşecekler. Bu Türkiye'den başka Türkiye yok. Asıl ben ve benim silah arkadaşlarım bu ülkeyi karşılıksız sevdik. "Zaman aleyhime işliyor" Ben hırsız polis oyunu oynamıyorum ve bu oyunu oynayacak zamanım yok. Çünkü zaman benim aleyhime işliyor.

Şunu unutma, şimdiye k&dar hayattaysam, Akıllı ve zeki olduğum için bugüne kadar geldim. Daha önce de belirttiğim gibi, bana zarf ve buna benzeri kelime oyunları oynama, benim kimliğimi ve kimliğim hakkında bilgi sahibi olacaksan, kayıtlı bulunduğum nüfus müdürlüğüne internetten girersen bir kaç dakikada, benimle ilgili tüm bilgilere ulaşırsın. Bu, kimlik üstündekiler, gerçek veya yalan. Sen Mahmut Yıldırım ile Ahmet Demir'i lütfen birbirine karıştırma. Biri Hacı, biri de Sakallı'dır. Yani ikisi de Yeşil'dir.

Fark ikisini birbirinden ayırmaktır. Bu da zeki ve akıllı birinin işin içinden çıkacağı bir oyundur. "Mailleri oku, bulmacayı çöz" Sana attığım mailleri iyi takip edersen kilit bulmacalara ulaşırsın. Biz iyi yetiştirilmiş, profesyonel insanlarız. Biz sadece dağlarda değil, en modern metropollerde istihbarat çalışmaları yapmış, sayılı istihbarat birimleri ile köşe kapmaca oynamış kişileriz. Bir çoğunu da temizlemiş kişilerdeniz. Tüm bilgileri baştan ve kısmadan seninle yazışıp anlatacağımı içinde olduğum ve ekibimle hareket ettiğim tüm bilgilerin yanı sıra, sır olan ve diğer birimlerden alınmış başkalarına satılmış detaylı bazı ana bilgileri de sana aktaracağım.

"Paraları Nesim Malki'ye kimin verdiğini açıklayacağım"

Her şeyden evvel kuruluşumuzdan evvel nasıl orduya katıldığımı, kimlerle çalıştığımı, Hiram Abbas'la nerede ve hangi görevleri paylaştığımı, kimlerin bizden haberdar olduğunu, kimlerle bağlantı kurduğumuzu, Eşref Bitlisli, Adnan Kahveci,Ömer Lütfü Topal, Nesim Malki, Uğur Mumcu, Behçet Cantürk, Savaş Buldan, Hiram Abbas, Mehmet Üstünkaya, Rauf Denktaş, Turgut Özal ile nasıl görüştüğümü, aramızdaki mesafeler kimlerle ne görüştüğümü adlan geçenlerin bizlerle olan bağlantıları, Cem Ersever'i kimin aramıza soktuğu ve neden bize ihanet ettiği, Cem Ersever'in Musa Anter'i neden öldürttüğünü, görevlerimizin neden kine dönüştüğü ve kayıp olan örtülü ödeneği kim nerede kullandı. T.Ç, M.A, H.K.'nin ortak çıkarları neden T.Ç. ile H.K, M.A.'yi kullandıkları bu örtülü ödenekteki paraların Nesim Malki'ye kimin verdiği, Nesim Malki'nin bu paralan aldıktan sonra kimleri haberdar ettiği ve asıl kimin Nesim Malki'yi öldürdüğünü ve buna benzer sır ve gerçek belgelerle yazışmalann gizlidir ibarelerin arkasındaki birkaç haini tek tek gerçeklerle sadece sen bileceksin.

"Batı Çalışma Grubu'nu neden kurup lağvettiğimizi açıklayacağım"

Seninle yine maillerle haberleşip, bazı bilgiler göndereceğim, bu bilgiler, kurucularımızdan, silahlı eğitimimize, üst komutanlarımıza, maddi finasmanlann kaynaklan, görevlerimiz, kimleri takip ettiğimizi ve kimleri dinlediğimizi, kullandığımız silahlardan, hedefımizdekiler, vuracaklarımız, vurduklarımızdan, siyasilerden, paşalara, kumarhanecilerden, bakanlara, bilgi kaynaklarımızdan, MiT'ten, emniyet istihbarattan bizimle çalışanlar, daha önce Batı Çalışma Grubu'nu neden kurup, neden lağvettiğimizi, kimler bizim için çalıştı, hangi gazeteciyle bilgi alış verişinde bulunduk, bizim için çalışan gazeteciler, polisler, askerler ve başka bazı özel bilgileri seninle paylaşacağım.

"Kurucumuz Özal'dı, Eşref Bitlisli komutasında en seçme askerler" Biz daha önce vardık ve şimdi olduğumuz gibi de vardık, 1984'ten sonra inlerimizden çıkıp yeni dünyaya merhaba dedik. Bu merhaba da her zaman olduğu gibi yine üstlerimizin emirleri ve direktifleri doğrultusunda hareket ettik. Biz Eşref Bitlisli komutasında yeni bir birim ve en tehlikeli kişilerden seçme askerlerle göreve başladık. Kurucumuz Başbakan Turgut Özal'dı. Gizli bırakılmış ve adı sır gibi saklanmıştı. Askeri kademe komutasında Eşref Bitlisli ile İsmail Paşa idi.

Bu birim 12 Eylülcülerin yaptığı, ihtilalcilerin bile güven duymadığı MİT'e karşı kuruldu. Çünkü Kenan Evren 12 Eylül darbesini yaptıktan kısa bir süre sonra MiT'in içindeki sivil asker çatışmasından korkarak bilgi infaz ve tetikçi grubu kurdu. Bu grup kontrgerilla şeklinde oîup sadece direkt konsey üyelerini bilgilendirmek, gelen tehditleri ve suikastları önlemek için herkesimin adamından alınarak göreve başladı. Kenan Evren darbeden sonra dış baskılardan bunalarak demokrasiye geçiş İçin bir hükümetin kurulması için Sayın Turgut Özal'a görevi verirken reddedileceği aklının ucundan bile geçmemişti. Kenan Evren'in hesabı çarşıya uymamış Turgut Özal'ın bu reddini ta suikasta kadar unutamamıştı.

Çünkü Turgut Özal bir akıldı ve Başbakan olacağına kesin gözüyle bakıyordu.. Asker kökenli birinin Başbakan olması ne kadar bu ülkeye verimli olacağı da meçhuldü. Siyasilerin siyaset yasağı ortaya atılınca denenmemişler denenmeye aday olmaya başladılar ve ezici bir çoğunlukla Turgut Özal Başbakan oldu. Tıpkı hayal ettiği gibi ve o da MİT'e güven duymadı. Çünkü herkesin her birimden adamları vardı. Kim elini nereye atsa hemen bilgi sahibi olabiliyordu. Hatta bu bilgilerin satıldığı da oluyordu.

İşte o saatten sonra akıllar çalışıp sığınakta bulunan kurtlar göreve çağrıldılar. Bu kurtlar mavi altın kurtlardı ve kimsenin ruhu duymadı. Kendini ajan sananlar süslü Osman'ın peşinde veya Bülent Ersoy'un hangi iş adamıyla yemek yediğiyle uğraşıyorlardı. Bir de işkenceyle adam konuşturup soruşturma yaptıklarım sanıyorlardı. "Ben artık susmayacağım" Şu anda kirli bir siyaset ve kirli oyunların döndüğü bir bermuda üçgeninin içinde demir perdenin aktörleri gizli planlarını yürütmekteler. Bu kirli oyunun aktörleri siyasiler, paşalar, İşadamları ve bazı gizli servisin de içinde bulunduğu gruplar bulunmaktadır. Ben bugünden itibaren daha önceden de söylediğim gibi susmayacağım. Beni bu saatten sonra kimse susturamaz.

"Her bilgiyi Eşref Bitlisli'nin emriyle Uğur Mumcuya veriyorduk" 1979 yılından itibaren daha önce Eşref Bitlisli'nin emri ile yasadışı TKML Örgütüne sızdım. Birçok aktif görevlerde bulundum. 1980 ihtilalinden sonra yine komutanın emriyle kızaklara yani sığınaklara çekildik. (Asker içinde) 12 Eylül darbecileri iç güvenlik ile dış güvenlik için birimler kurmaya başladılar ve legal yoldan değil de, İllegal yollardan bu birimler acil olarak kuruldu. Rahmetli Uğur Mumcu'nun 1978'den beri ölümünün birkaç gün Öncesinde görüştüğü son adam bendim.

Çünkü o bizim gizli bilgi kasamızdı. Her yaptığımız operasyonu ve her bilgiyi Eşref Bitlisli'nin emriyle Uğur Mumcu'ya ulaştırıyorduk. Yani her şeyden haberdardı. Kinteksten başlayıp uluslararası tüm bilgileri kendisine yollamaya başladık. MİT'te yasadışı örgütlerinin altında toplama fikrini ortaya atan bazı askerler senaryolarla bir piyonu öne sürerek CIA'den maaş alan bazı MİT'çiler ABD'nin emriyle Apo'yu piyasaya sürdüler. Ki bu örgütün kurulmasında en çok İşine gelenin CIA olduğu kaçınılmaz bir gerçekti

Günümüze de ışık tutan bu mesajdan sonra diyecek bir şey bulamıyorum.

En derin saygılarımla

Miktat Algül

Gazeteci-Yazar

kerem71

Guest
Evet, her şey ortada idi ama biz uyuduk ya da uyutulduk çok teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi: