Bu Son Uyarı !

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
BU SON UYARI !

14 Eylül günü bu köşeden son zamanlarda UBP içinde yaşananları sağa-sola sızdıran bir köstebeğin olduğunu ve bu köstebeğin UBP’yi yönettiğini sandığını söylemiştim. Bakın o gün ne yazmışız;

14 Eylül 2011,
Köstebek kim?

Son günlerde bazı UBP’li bakanları yıpratmaya yönelik haberler yandaş medyaya sızdırılıyor. Şimdilerde herkes bu “köstebeğin” kim olduğunu konuşa dursun biz köstebeğin ta kendisine ulaştık bile. Bu köstebek öyle bildiğiniz köstebeklere benzemiyor. Kaynakları çok sağlam, nerdeyse kurduğu ağ ile tüm UBP’yi ele geçirmiş. Beslendiği yerler çok mühim. Zaten kendisini de “mühim” kişi olarak tanıtıyor. UBP içinde bazı gruplara akıl hocalığı bile yapıyor. İşin daha da vahim olan tarafı bu köstebek iki taraflı çalışıyor. Yani bir taraftan alıyor diğer tarafa veriyor, diğer taraftan öğrendiklerini de öbür tarafa satıyor. Şimdilerde çok prim yapan bu köstebek UBP’yi yönettiğini zannediyor. Ama ipliği pazara çıkmak üzere haberi yok…

28 Eylül 2011

Bugün son kez bu arkadaşı uyarıyorum, eğer hala sağa sola telefon açıp “bu şunu yaptı, o bunu sattı” diyerek milletin şeref ve haysiyetiyle oynamaya devam ederse, UBP bölmeye kalkışırsa, hizipçilik yaparsa, arkasında, yanında, önünde kim olursa olsun, ezip geçeceğim. Öyle ezeceğim ki, bir daha Gönyeli çemberinden öte geçemeyecek! Buradan son uyarımı da yaptım, gerisi Allaha ve sana kaldı “kardeş”. Bilmem anlatabildim mi?

Gönyeli’de yakında isyan çıkacak,

Daha dün yazmıştık, “Gönyeli’de yaklaşık 10 gündür su akmıyor musluklardan” diye. Meğer daha ne sorunlar varmışta haberimiz yokmuş. Dün gün boyunca telefonlarım susmak bilmedi. Bölgeden çok sayıda ihbarlar geldi. En kısa sürede bunları sizinle paylaşacağız. Bu arada Dün Haberdar Gazetesinde Levent Özadam’da Gönyeli’de yaşanan su sorununa dikkat çekti ve başkanı uyardı. Umarız başkan inadından vaaz geçer ve koskoca bir bölge susuzluktan kurtulur.

Kaşif’in kravatları

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif tam bir kravat koleksiyoncusu. Gardolabında 100’den fazla kravatı olan Kaşif her gün farklı bir kravat takmayı seviyor. Kolay kolay aynı kravatı boynunda göremezsiniz. Meclisin açıldığı gün mor çiçekli kravat takan Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif geçen günde kırmız çizgili bir kravatla meclise geldi. Kaşif’in kravatının benzerini takan ÖRP genel başkanı Turgay Avcı ile pişti olacaktı ki Allahtan çizgileri farklı yöneymiş. Gardolabında 100’den fazla kravatı olan Sağlık Bakanımız Ahmet Kaşif umarız bir gün bize de bir kravat hediye eder. Bizim dolapta daha 80 tanecik var!

Avcı-Bağış Görüşmesi

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı ile Türkiye AB Bakanı Eğemen Bağış’ın her halde arasının ne kadar iyi olduğunu bilmeyen yoktur. Dün adaya gelen Eğemen Bağış, ÖRP genel Başkanı Turgay Avcı’ya “Turgay ağabey” diye hitap etmesi de gözlerden kaçmadı. Baş başa özel bir görüşmede yapan Avcı-Bağış görenleri kıskandırıyor. Bakalım bu ağabey-kardeş buluşmasından ne gibi sonuçlar çıkacak, bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Yemekler Çaluda’dan

Hafta başı meclisteyiz, kulis yapıyoruz. Derken öğlen oldu ve açıktık, meclisin mutfağına şöyle bir bakalım dedik, İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile UBP Güzelyurt ilçe başkanı Ahmet Çaluda aynı masada yemek yiyorlar, -Hayırdır, dedik. Çavuşoğlu “-bugün Ahmet’in doğum günü yemekleri o ısmarlıyor” dedi. Ee bizde başköşeye kurulduk. Meclis Başkan yardımcısı Mustafa Yektaoğlu, Meclis idare amiri, özel kalem müdürü Gökhan Güler ile birlikte Çaluda’nın doğum gününü bir güzel kutladık. Bakalım Pazartesi kimin doğum günü olacak meclis’te? Bu arada meclis’te “Tosyalıses” lezzet fırtınası esmeye devam ediyor. Gerçekten yemekler 10 numara...

Bay BEREKET!

Dün Gazimağusa’yı gezen Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst UBP Gazimağusa ilçe binasına da uğradı ve ilçe başkanı Dr.Ahmet ETİ ile bir süre görüştü. Ahmet Eti ile birlikte daha sonra Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi’ni ziyaret ettiler. Eti, burada yaptığı konuşmada Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ten “BAY BEREKET” diye söz etti. Nedeni de açıklayan Dr. Eti “ Sayın bakan ne zaman bu tarafa gelse, bize bir şeyler getiriyor bende bu yüzden ona BAY BEREKET adını taktım” dedi.

GÜNÜN SÖZÜ
“GİDİLMEDİK OKUL, GEZİLMEDİK KÖY BIRAKMAYACAĞIZ”
Kemal DÜRÜST
Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı

BİZİM TEMEL

Temel in bir köpeği varmış adı da Hektormuş bir gün Temel in arkadaşı Dursun Temel in evine gelmiş hoş geldin faslından sonra geçmiş bir sandalyeye oturmuş bizim Hektor da sandalyenin altına girmiş o akşam yemekte kuru fasulye yiyen Dursun un gaz çıkarası gelmiş ve yavaşça osurmuş bunun üzerine Temel kızgın bi sesle Hektooor demiş dursun iyi demiş köpek yaptı sandı daha yüksek bi sesle yine osurmuş temel yine hektooor demiş dursun daha şiddetli bi sesle osurmuş bu kez temel bu sefer Hektor kalk oğlum oradan yoksa Dursun birazdan üstüne edecek demiş.

GÜNÜN FOTOĞRAFI
10152.jpg

Son düzenleme: