Bunun Adı, Devlete Karşı İsyan Ve Darbedir

Kamil Özkaloğlu

Onursal Üye
BUNUN ADI,
DEVLETE KARŞI İSYAN VE DARBEDİR

Çok uzun bir süreden beri Şener Elcil benzer açıklamaları yapmaktadır…

Açıkladıklarının uygulanmasını sağlamak için de KKTC’yi tasfiye etme hedefinde olan sömürgeci-emperyalist dış güçlerle ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve örgütleri ile işbirliği halinde hareket ettiği anlaşılıyor…

KTÖS Genel Sekreteri olan Şener Elcil geçen gün yaptığı açıklamada DA şu uyduruk, düşmanca iddialarda bulunarak halkı açıkça ‘Devlete Karşı Darbe’ yapmaya çağırmıştır…

- “kurtuluşu seçimler yolu ile göstermek, ayrılıkçı rejime hizmettir.

- “ayrılıkçı rejim(KKTC) her sıkıştığında olmayan demokrasi çerçevesinde seçimleri halkın önüne kurtuluş yolu olarak sunuyor.

- Kurdurulan siyasi rejim Ankara’dan yönetiliyor.

- “icazetli yönetimde Kıbrıslı Türklerin temsiliyeti yoktur.”

- Kıbrıslı Türklerin siyasi iradesinin yansımadığı bir sürecin demokratik olmadığı gibi rejimi gizlemenin de bir başka yöntemidir.

Kimdir Şener Elcil?

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası(KTÖS)’nın genel sekreteridir…

Milli Eğitim Bakanlığı’nın maaşlı memur kadrosundadır…

Devlete veya Milli Eğitim Bakanlığı’na hizmet açısından hiçbir görev yapmamaktadır…
Sadece KKTC devletinden aldığı yüklü maaş karşılığında, dış güçlerle işbirliği halinde KKTC’nin tasfiyesini sağlamak için her yola başvurmakta, her görevi ifa etmektedir…

Ülkede KAOS yaratıp halkı KKTC’nin varlığına karşı isyan ettirmek için; yaklaşık üç yıldır KKTC’deki okullarda uyduruk gerekçelerle grevler gerçekleştirmektedir…

Sosyalist ve Leninist olduğunu iddia eden, ama aslında Enosis siyaseti güderek, Enosis’i, ‘Kıbrıs Halkının kurtuluş hareketi’ olarak gören HELENİZM ırkçısı, Türk düşmanı ŞOVENİST bir parti olan AKEL ile temaslarda bulunmaktan çekinmediği görülmektedir…

Açıklamalarından da anlaşılacağı gibi;
KKTC’nin varlığına karşıdır.

KKTC gerçekleşen demokratik seçimlere karşı çıkmaktadır.

Kıbrıs Türk Halkının varlığını kabul etmemekte, Kıbrıs’ta Türklerin Rum yönetiminin azınlığı olmasını savunmaktadır.

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin bugünkü hali ile sürdürülmesini talep ediyor.

O Kıbrıs Cumhuriyeti ki, yasadışı olarak Anayasası değiştirilmiş, Kuruluş ve ittifak anlaşmalarına aykırı olarak meclisinde ‘ENOSİS’ kararı alınmış…

O Kıbrıs Cumhuriyeti ki, RMMO dışında, silahları, mermileri, üniformaları evlerinde, her an Türklere karşı harekete geçmeye hazır 80 bin kişilik bir yedek ordu beslemektedir…

Aslında kendisi ve hempaları, Rum yönetiminin ve AKEL’in icazetlileridir…

Sonuç olarak

Tüm bunlar açıkça gösteriyor ki; Enosis Savunucusudurlar…

Doğrudur bu ülkeye dıştan müdahaleler olmaktadır.

UNDP
gibi BM kurumları, USAID gibi ABD kurumları ve Avrupa’nın birçok kuruluşu KKTC’yi tasfiye etmek için mücadele veren işbirlikçilerine, kurumlarına ve örgütlerine, dağıttıkları on milyonlarla ifade edilebilecek avro ve dolarlarla müdahale etmektedirler. Bu etik dışı ve Kıbrıs Türklerine karşı sürdürülen düşmanca saldırıdan söz edilmiyor. Kaldı ki KKTC yönetiminin de bu konuda en ufak bir tedbiri olmamıştır…

Kimlerdir bu devleti korumakla yükümlü olan kişi ve kurumlar?

Bu gidişe daha ne kadar süre sessiz ve seyirci kalarak destek verecekler?

Ey Gazi Hünkâr! Görmüyor musun? Neredesin?

Devlete ve rejime karşı açıkça bir darbe mücadelesi verenlere karşı önlem alınmayacak mı?

Başta, eline her mikrofon aldığında milli nutuklar atan, ‘KKTC’yi biz kurduk, biz yaşatacağız’ diye diye gelen Sayın Milli Eğitim Bakanı’nın bu konudaki tepkilerini dikkatle izleyeceğiz…

Not: Biliyorsunuz bir süre önce de ayni genel sekreter Brüksel’e uçmuş ve KKTC ve Türkiye aleyhine ahkâm kesmişti. Biz de Sayın Bakan’a bu köşeden sormuştuk, “Brüksel seyahatine izin verdiniz mi vermediniz mi?” Diye... Ben o sorumuzun yanıtını hâlâ alamadım…

Dilerim Sayın Bakan bu konudaki görüşlerimi açıklamama fırsat vermeyerek gerekeni yapar…

Kamil Özkaloğlu
12 Mayıs 2012