Çekirge Bir Sıçrar, İki Sıçrar...

Seyyan Uzunoğlu

Onursal Üye
ÇEKİRGE BİR SIÇRAR, İKİ SIÇRAR...

Değerli okurlarım. Bir söz vardır, “Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncüde yakalanır” diyen. Ve, yıllardır, işbaşı yapmadan bol keseden para ödenen, ancak yedikleri tabağa tüküren soysuzlar... Rum’a daha iyi hizmet verebilmek için, kendileri gibi beş on beş ‘yarı buçukla’ tabela partileri kuranlar... Ellerine geçen her fırsatı, para karşılığında Türklük, Türkiye ve KKTC aleyhine kullanabileceği, göstermelik bir parti kurmuş; çarşıda, pazarda masa açıp “Hepimiz Ermeni’yiz” diyebilecek kadar aşağılık palyaçolar... Diğer yandan, bir tabela partisi kurmuş, ancak oy alamayacağını bildiği için seçimlere katılmaya yüzü de olmayan... Daha dün gibi yedi sülalelerine katliam uygulamış Rum’un kuyruk altı keneliğine, simsarlığına, muhipliğine ve hatta Hristofyas’ın uşaklığına soyunmuş... Soykırımcı Rum’u öven, ancak kurtarıcıları, tek kayırıcıları... Hayatlarını borçlu oldukları Türkiye... Ve, bizi, ve üstelik kendilerini de, ailelerini de soykırımdan kurtarmış... Bugün güvenlerinde yaşadıkları Mehmetçiğe, Rum ağzıyla ‘İşgalci’, ‘Türk Askeri Kıbrıs’tan çıksın’ diyen soysuzlar, nankörler de var aramızda, çok iyi bilmemiz, tanımamız gereken... Ve, bunlara da artık üçüncü ve son sıçrayışta olduklarını bildirmek... Sadece gazetelerde değil, isimleri ve ‘özel sıfatlarıyla’ istenen, aranan kanun kaçaklarının afişleri gibi, teker teker listeleyip, resimleyip meydanlara asmak zamanı gelmiştir...

İşte bu Rum muhipleri, EOKA ve ENOSİS yanlısı AKEL’ in Kuzeydeki simsarları, Türk, Türkiye ve KKTC düşmanları... Efendim dün Lenin’in, bugün Emperyalistlerin borazanını öttürenlerin... Hristofyas’a, ekmeğini yediği devletini, maaşını aldığı ve bugünkü hayatını da, güvenliğini de borçlu olduğu Anavatan Türkiye’yi şikayet eden... Geçmişte, Talat-CTP vs Hükümeti’nin de yardımlarıyla, devlet sırlarımızı düşmanlarımıza veren – veya satan, fark etmez - Hasıl-ı velkelam; şimdi neredeyse taptıkları Hristofyas için ruhlarını da satmış, ancak biraz sonra kime biat edecekleri, kime tapacaklarını, kimin borusunu öttüreceklerini kendileri de bilmeyen soysuzlar da var aramızda...

Ancak bir söz daha vardır. “Ateş olsa, durduğu yer kadar yakar” da diyen... Ve, dolaylı yollarla meydana döktüğü halkı, dünyaya güya Kıbrıs Türklerinin de Rumlarla birleşmek istediği mesajları vererek KULLANDIKTAN, cürümüne ortak yaptıktan sonra da, utanmadan basına, Türkiye’nin Milli Kıbrıs Politikasına karşı mücadele başlatmanın zamanı geldi. Bu miting ilk adımdır, ilk ateştir ve benzeri ifadeler kullanmış ve açıkça Rum’un milli politikasını destekleyen Elcil, çok ağır sıfatları hak edecek kadar satılmış, nankörleşmiştir. Ancak Elcil’in, o ilk adım dediği adımla köstekleneceğini ve kaçabileceği yeri de olmayacağını... İlk ateş dediği ateşin de, çok yakında kendilerini ve durdukları yeri yakacağını da bilmesi gerekir artık. Ve, güya haklarını arayacaklar, maaşlarına zam yaptıracaklar veya iş tehdidi ve benzeri yöntemlerle meydanlara döktükleri halk, enayi değildir. Elcil ve benzerleri tarafından, halkın değil, kendi ve işbirlikçiliğine soyundukları düşmanların yararı için meydana indirildiklerini anlamıştır artık.... Çünkü 28 Ocak’ta açılan çirkin pankartların, devletimizi yıkmak ve bizi Rum’a azınlık, köle yapmak için uğraşan düşmanın yararına açıldığını ve illaki Anadolu kardeşlerimizi bize kırdırmak maksatlı olduğunu görmüş ve orada itiraz, hatta isyan etmiş guruplar da olduğundan mitingde arbede de yaşanmıştır. Haliyle, Elcil de, üçüncü ve son sıçramasındadır, haberi olsun....

Adalet

Moderator
Cevap: Çekirge Bir Sıçrar, İki Sıçrar...

Bir Türk Genci olarak evet artık dur demenin zamanı geldi.Geldi de ben hiçbir yerde herhangi bir eylem bir hareket göremiyorum ki destek olalım karşı görüşte ki kişilere birileri destek olmuş maddi ve manevi onlara gelin miting yapalım demiş, peki nerede bize yol açacaklar nerede bizim kurum ve kuruluşlarımız nerede bizim partilerimiz ben buradan sesleniyorum başta kıymetli yazarlarımıza gelin sadece otağımızda değil meydanlarda da birlik olalım birileri bu hareketi başlatsın biz de Türk Gençleri olarak orada olalım var mısınız 3 MART da K.K.T.C TÜRK KALACAKTIR VE TÜM DÜNYA DA TANINACAKTIR.mitingi düzenlemeye.Sevgi ve saygılarımla ADALET.
http://www.kibris1974.com/kibris-uzerinde-oynanan-oyunlar-f11.html