Dağ Fare Doğurdu

Miktat ALGÜL

Onursal Üye
Dağ Fare Doğurdu

Ergenekon davası başladı. Küresel güçlerin uluslar arası arenada verdikleri isimle asrın davası.
İddianame bana rahmetli Aziz Nesin hocayı hatırlattı. Ruhu şad olsun. Mekânı cennet olsun. Onun hikâyeleşen Türkiye komedisi. Daha doğrusu trajedisi. İddianamenin 2370 ile 2380 sayfalarında benimde adım geçiyor. Bir telefon konuşmamın dinlenip sanki bir şeylerin deliliymiş şeklinde olayın iddianamesine geçilmesi traji komik bir olay. Allah akıl fikir versin.
Şimdi iddianamedeki benle ilgili bölümleri aynen veriyorum.
Kendisinin derneğe birçok kişinin girip çıktığını görerek üye yapmak istediğini, ancak bunların kimlik bilgilerini vermediğini, bu şekilde derneğe kimin girip çıktığının belli olmadığmı,bu nedenle genel başkan Mehmet Fikri KARADAĞ ile görüşerek bu kişileri çıkartmaları gerektiğini söylediğini, Hüseyin GÖRÜM'ün adamlarını çıkarttığını söylemediğini,
Kemal CANAY'm kendisine derneğin Akdeniz Bölgesi Başkanı olduğunu söylediğini, ancak bunun resmiyeti olmadığını, kendisini de il başkanı yapmak istediğini, ancak dernekte sürekli bulunanın Kemal CANAY olduğunu,
Dernek genel merkezinin kendisinin il başkanı,Cengiz ABACI'nm başkan yardımcısı ve Aykut ÖZEN'in ise muhasip üye olması yönünde karar aldığını, Mersin'de çıkan Kuvayı Milliye gazetesinin görünürdeki sahibi Abdurrahman HARIKÇI olmasına karşın gayri resmi sahibinin Kemal CANAY olduğunu, gazete ile bizzat ilgilenerek basımını yaptırdığını,bu gazetenin 3 sayı basıldığını,
Abdurrahman HARIKÇI'yı dernekten ihraç ettiğine dair Mehmet Fikri KARADAĞ ile görüşme yaptığını,ancak bunun resmi bir ihraç olmadığını,
Mithat ALGÜL ile yüz yüze görüşmüşlüğü olmadığım,ancak onun kendisini tanıyabileceğini, Kemal CANAY ile Mithat ALGÜL'ün arasını düzeltmek için aracı olduğunu, Mithat ALGÜL ile olan görüşmelerinde bu kişinin söylediği "Kemal CANAY istihbaratta olan bir adam" sözlerinden ne kastettiğini bilmediğini, bu konuşma sırasında Kemal CANAY'm kendisinin yanında olduğunu, görüşmede sahte faturadan bahsedilmiş ise de dernek adına sahte fatura basılmadığım beyan etmiştir.
c)-Aramalarda elde edilen deliller;
Şüphelinin evinde yapılan aramada ;
-(1) Adet S-l 332507 seri nolu 7.65 mm çapında Star Marka Tabanca,
-(1) Adet şarjör,
-(8) Adet 7.65 mm.çapmda dolu fişek,
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuarı Müdürlüğünden aldırılan 24.01.2008 gün ve BLS-2008/1105 sayılı ekspertiz raporunda ruhsatsız olan bu silah ve mermilerin 6136 S.K.kapsammda kaldığı belirtilmiştir.
-(1) Adet SINWCANKP 535400 Seri nolu harddisk,
-(104) Adet Kuvayı Milliye Derneği Mersin şube Kuvayı milliye Kuruluş 1919 ibareli renkli olarak basılmış antetli kağıt,
-(3) Adet bilgisayar disketi,
-(14) Adet video kaseti,
-(39) Adet 19 Mayıs 19 Haziran tarih ve 2 sayılı Kuvayı Milliye Gazetesi
-(200) Adet CD,
-(3) Adet Kuvai Milliye Derneğine ait flamalar,'-' '' \\
-(1) Adet kareli defter kağıdına kurşun kalem ile yazılmış el notu,

2376 *

-(1) Adet üzerinde fgotoğraf bulunan Kasımpaşa Kolpacısı ibaresi ile başlayıp Yüce Türk Milletine Saygılarımla Tanju OKAN ibaresi ile biten bilgisayar çıktısı,
-(1) Adet uyan sevgili ülkem ibaresi ile başlayıp Kuvayı Milliye Mersin il başkam Tanju OKAN ibaresi ile biten bilgisayar çıktısı,
Şüphelinin işyerinde yapılan aramada ;
-(2) Adet Samsung marka hard disk
Üst Aramasında;
-(1) adet, Nokia 6500 cep telefonu,
-(1) adet, 05322480670 Turcell sim kart elde edilmiştir
Tanju OKAN'a ait, SAMSUNG marka, seri numarası SOVRJ1NP803754 olan PC bilgisayar hard diski üzerinde yapılan incelemede;
"10.JPG", "13.JPG", "HPIM4271.JPG", "HPIM4272.JPG", "HPIM4274.JPG", "HPIM4275.JPG", "HPIM4277.JPG", "HPIM4279.JPG", "HPIM4287.JPG" ve "HPIM4299.JPG" isimli bir resim dosyalan tespit edilmiştir. Bahsi geçen resim dosyaları incelendiğinde Kuvayı Milliye derneği tarafından düzenlenen bir yürüyüşe ait fotoğraflar olduğu görülmüştür.
d)-Te!efon görüşmeleri;
Tape:3369,28.07.2007 tarihinde X Şahıs (Aydın ÇELİK) ile görüşmesinde özetle;
X Şahıs:"Tanju başkan ben şeyim Ankara'dayım da, burada Ankara'da şeyimiz nerde, Derneğimizin yerini biliyor musun", Tanju: "Ankara'dakini bilmiyorum abi.", X Şahıs:"elimde benim dergiler falan var, bizim gazeteler vardı. Götüreyim onları bırakıyım dicektim." dediği,
Tape:3370, 27.08.2007 tarihinde Mehmet Fikri KARADAĞ ile görüşmesinde özetle; Tanju: "Başkanım ellerinden öperim nassmız" , Mehmet Fikri:"0 dernek adına iki kişinin faaliyette bulunduğu ve yahut işte ıvır zıvır işler çevirdiği, onlar bizim üye., üyemiz bile değil onlar", Tanju: "Biliyorum başkanım biliyorum. Ben o gün hiç aramazdım da..", Mehmet Fikri : "Üye kartı da yok,gerekmiyor da zaten ", "Mersinde Kuvayı Milliyenin adını kullanarak bir şey yapıyorlarsa hemen yazı yazıcam, bizimle alakası yoktur diye.", Tanju: "Öyle herhangi bir şey ben duyum almadım, olanları da ben temizledim, burada kimse kalmadı.", "dernekte,orda kırk kişiydi, otuz yedisi ajandı.", "Hepsini sakat ettim çıkarttım.", Mehmet Fikri:"İyi o Harikçi nasıl, Abdurrahman HARİKÇİ", Tanju: "... şu an o bize küs gelmiyor,bide bu m... Ak Partiye çalıştı seçimlerde...", Mehmet Fikri:"İyi o zaman yönetim kurulunu topla karar al, ihraç et hemen onu.", Tanju: "İhraç ettim zaten başkanım." dediği,
Tape:3371, 03.09.2007 tarihinde Mithat ALGÜL ile görüşmesinde özetle; Mithat:"Ya bu nedir Kemal Canay'la bizim m.. Hüseyin YOKSULABAKAN arasında bir tartışma sürüp gidiyormuş", "O an işte şey çıkıyor. Bu nedir bir milletvekili var. Kamer GENÇ... Kamer GENÇ çıkıyor, o an tabi çıkarken de Kemal bey şey diyor. İşte anasını avradını si...imin kızılbaşı diye -çok affedersin- böyle bir cümle kullanıyor.", Tanju: "Bi yanlışlık vardır abi", "Orda arkadaşlarımızın çoğu alevidir.", Mithat:"Alevilikle ilgili bir yazı yazmıştım zaten.", "Aleviliğin bir Türkmen inancı olduğunu, Türk inancı olduğunu belirten bir yazı.", "Ama isim vermedim ama Kuvayı Milliye derneğinden böyle bir şey yapılmış, yanlış yapılmış çünkü Cumhuriyete şu an sahip çıkan kitleler bellidir. Laik Demokratik Hukuk devletine, Atatürk'ün devrimlerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine sahip çıkan kesim zaten alevi kesimi...", "Çünkü Kuvayı Milliye Derneği, bu ülke için gerekli olan bir dernek. Yani bir-iki kişiye kızaraktan -ülkenin sorunlanna çözüm bulmamız gerekirken- birbirimize düşmememiz gerekir diye söyledim.", " Kemal (Kemal CANAY) bey istihbaratta olan bir adam, ıı... bu ülkeye baya katkılar sunmuş bi insan sonuçta, Emniyet teşkilatı içersinde, surda burada;", "İşte böyle yani bir açıklama yapması bir de,Akdeniz>jtŞmsilcisi olması anlamında çok doğru değil.", Tanju: "Yani ama bir yanlış var abi işin için'fie.", Mithat:"Bayağı bi olay

2377 ' ' ' '»

olmuş bayağı. Herhalde dernek adına sahte fatura basılmış, falan diyorlar. Var mı böyle bir şey", Tanju:" Alakası yok.", Mithat:"İşte yani olayı çok dallandırıp budaklandırma, çünkü dernek açısından da çok iyi olmaz,", Tanju: "Bırakın sahtesini, orijinalini basamadık. Yazı bekliyoruz, karar aldırdım makbuz bastırmak için", Mithat:"Bana Kuvva-i Milliye Derneğini kurun dediler, bana Kuvva-i Milliye Derneğini verdiler, bu Bekir'gili biliyorsun değil mi", Tanju: "Bekir ÖZTÜRK", Mithat:"Dedim bi tane Kuvayı Milliye var ikincisine gerek yok dedim yani sizin dernekten dolayı.", "Zaten şimdi bu süreçte böyle derneklere ihtiyaç varken, birbirimize ihtiyaç varken, birbirimizi kırmanın, birbirimizi rencide etmenin bir anlamı var
mı,yok. Biz birbirlerimize sahip çıkalım ya.", "Hüseyin baya şey çünkü bana dedi ki ben
hiç görüşmedim, dedim ki git görüş kendisiyle, durumu izah et", Tanju: "Ortada bi menfaat dönüyor", Mithat:" Bizi de piyon olarak kullanacaklar.", Tanju: "Şimdi ben bir şeyler biliyorum, o yüzden ben telefonda konuşmak istemiyorum", Mithat: "siz başkansınız, arabulucu olun, hiç yüzleştirmeyin de, onlar kendisi barışır veya şey yapar.", Tanju: "Onlar beraber bir iş kovalıyordu, herhalde orada sürtüştüler." dediği,
Tape:3372,14.09.2007 tarihinde Ali TESTİCİ ile görüşmesinde özetle; A.TESTİCİ: "ben Edirne teşkilat başkanıyım ismim Ali", "Ben abi şuan Mersin'deyim de gelmişken dedim size bi uğrayayım dedim Adana'daydım", Tanju: "nerdesiniz şimdi", A.TESTİCİ: "Valla derneğin ordayım", Tanju: "Sindi Başkanda yanımda Kemal abide yanımda eğer gelirseniz", A.TESTİCİ: "Tamam" dediği,
Tape:3373,14.09.2007 tarihinde O.Alparslan ABDULKADİR ile görüşmesinde özetle; Tanju: "Tanju ben Mersin'den Mersin il başkanı", O.Alparslan ABDULKADİR: "Biz dernekte yeni yönetim tabi başkanımız başta kalmak üzere yeni yönetim seçildi teşkilat başkanımız Hüseyin GÖRÜM m Türkiye'de ne kadar beldede şubelerimiz temsilcilerimiz var ise bunları zaman vermeden herkes kendi zamanını belirlemek kaydıyla bi hem bi tanışmak hem bi m problemlerimizi gidermek amacı ile bi görüşmek isterler, bende sizi ondan arayıp yani ne zaman müsait olursunuz işte 15 gün sonra 20 gün sonra bir ay sonra gerçi ameliyat olacakmışsmız." "Hızlı bir şekilde artık herkes aldı başını gidiyor Cumhurbaşkanlığı seçimleri de oldu bitti artık meydanlar bizim yani" "mesela siz gelemezseniz yönetimden birisini gönderirseniz yahut ta iki arkadaş gelsinler bu diyalog kurmamız gerekiyor yani yüz yüze her şey daha güzel olacak ama siz belirleyin tarihlerini falan...", Tanju: "tamam" dediği,
Tape:3374,15.09.2007 tarihinde Cengiz ABACI ile görüşmesinde özetle; Tanju: "Şeyle görüştük Abdurrahman (Anlaşılmıyor) aradım yarın öğlen gelecek", "Necati'yi aradım oda az önce geldi", "Yarın Ceyhan'a gidiyormuş", "Mehmet Ali ŞAHİN'i aradım telefon çaldı meşgule çevirdi.", " Berati beyi aradık telefonumuza bakmadı yazıhanede olduğu halde yok dedirttirdi.", "O yüzden kaldı yani şey başkan bir şey söyledi mi sana Kemal", "Yarın öylen saat 2 de diyor oturak son bi kes bunlarla konuşak bi sakar işçi geliyor yarın", C.ABACFnın "Tamam hadi görüşürüz." dediği, tespit edilmiştir.
Birileri gene düğmeye bastı.PKK terör örgütü organize saldırırlını arttırdı.Mehmetçikler şehit edilmekte.Terör örgütü elebaşının dövüldüğü provakatif söylemin yayılması ile metropollerde olaylar çıktı.Her yer savaş alanına döndü.Üstüne ekonomik kriz ve Hamdolsunlar………
Bunların hepsinin kürsel karanlık güçlerin dediği gibi Asrın davasına denk gelmesi acaba bir tesadüfü bir durumu yoksa bilinçli bir zaman ayarlaması mı? Soru işaretleri kafalarda oluşturmakta.
PKK.Öcalan’ın kontrolünde çıkıp küresel güçlerin eline geçtiğini sürekli yazdım.Bu mevcut süreç içinde çok doğru bir tespitti.Yalnız şimdi dengeleri oturtmak için bu durumda değişikliklere gidildi.Nedir bu değişiklik?
PKK’nın Barzani’nin kontrolüne sokulması. Özellikle son dönem yükselen terör olayları ardında hükümetin Barzani’yi muhatap alıp,görüşmesi değişimin somut durumundan başka bir şey değildir.Bu buluşma önümüzdeki dönem sözde Kürt sorununu tanıma anlayışına dönmüştür.Türkiye adım adım işgal edilmektedir.Üzücü olan vatanseverlerin sessizliği oynamasıdır.

Miktat Algül
Gazeteci-Yazar