DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu'ndan Basın Açıklaması

Yunus Gök (Embesil)

Yasaklı Üye
Katılım
9 Haz 2011
Mesajlar
9,160
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
32
Konum
Zile/Sivas/Türkiye
z335.JPG
DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu'ndan Basın Açıklaması


Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nın ismi üzerine kamuoyunda süregelen tartışmalar bizleri fazlası ile üzmektedir. Kurucu Cumhurbaşkanımızın ismi üzerinde böylesi tartışmalar yapılmaması gerektiğine inanmaktayız. Buna rağmen aşağıdaki açıklamayı kamuoyu ile paylaşmayı gerekli gördük:
“Tamamen Türkiye Cumhuriyeti katkıları ile ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin kullanımına tahsis edilmiş olan devlet arazisi üzerinde inşa edilmiş olan bina, inşaat başlamadan önce 8 Haziran 2006 tarihinde imzalanan protokol ile Üniversite’nin yönetiminde olacak şekilde, Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Gazimağusa Belediyesi’nin ortak kullanımına verilmesi öngörülmüştür.

Binanın tamamlanması aşamasında, Üniversitemiz Vakıf Yöneticiler Kurulu, Devlet ve Hükümet yetkililerinin de görüşünü alarak, Gazimağusa Belediyesi’ni bilgilendirmiş ve kültür ve kongre merkezinin isminin 10.05.2012 tarihindeki toplantısında 13 Ocak 2012 tarihinde kaybettiğimiz Kurucu Cumhurbaşkanımızın isminin yaşatılması amacı ile “Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı” olmasına karar vermiştir. Ayrıca aynı toplantıda Doğu Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne, Toplum Liderimizin anısına hürmeten “Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi” ismi verilmiştir.
Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nın ismi, Bakanlar Kurulu’nun K(II)597-2013 sayılı kararı ile onaylanarak isim tescili yapılmış ve 20.04.2013 tarih ve 53 sayılı Resmi Gazetede de yayımlanmıştır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”


Dr. Özkan KORUN
Başkan
Vakıf Yöneticiler Kurulu
Kuzey Kıbrıs Eğitim Vakfı


http://pr.emu.edu.tr/index.php/en/d...-dau-yoneticiler-kurulu-ndan-basin-aciklamasi
 
Üst