David BOSTOCK İTİNE

Kamil Özkaloğlu

Onursal Üye
David BOSTOCK İTİNE

Bir bireye hakaret etmek, aşağılamak, küfretmek kesinlikle kabul edilemez, bir ayıptır.

Bir topluma, Halka ve onu temsil eden yönetime, devlete hakaret etmek, aşağılamak, küfretmek kesinlikle, ırkçılıktır, küstahlıktır, terbiyesizliktir...

Bu satırları sadece kendi devletine, bayrağına, egemenliğine, milletine saygılı olan bir vatandaş olarak mecbur kaldığım için yazıyorum…

Kullanmak zorunda kaldığım üslup için sayın okurlarımdan özür dilerim…

David BOSTOCK, bu ırkçı, küstah açıklamayı yaparken; kendi ülkene, kendi geçmişine, kendi insanlık ayıplarına bakıp öz eleştiri yapmak hiç aklına geldi mi acaba? Ben burada sadece senin ülken hakkındaki tarihi gerçekleri yazacağım…

Örneğin;
· En başta, nasıl bir sahtekârlıkla, alavere dalavere ile Kıbrıs’a sahip olduğunuzu unuttunuz mu?

· Kıbrıs Cumhuriyeti’nin garantörü olarak; yıllardır her olayda, katliamlar yapan, yol kesen, öldüren, yasadışı olarak siyasi ortağı ve sahiplerinden biri olan Kıbrıs Türklerini silah zoru ile devletten dışlayan, anayasayı ve yasaları yasadışı olarak değiştiren, meclisinde ‘enosis’ kararı alan, Türklere soykırım uygulayan zalim Rumlara destek vererek mazlum Kıbrıs Türklerini sırtından hançerlediğinizi unuttunuz mu? Bu davranışlarınızla Rumların zulmünün, cinayetlerinin, katliamlarının ve soykırımın tarafı ve kabulleneni olduğunuzun farkında değil misiniz? Böylece eliniz Kıbrıs’ta da kana bulandı…

· Avustralya’da kafatası avcılığı yaparak, dağıttığınız yiyecek maddelerine öldürücü hastalık yayan mikroplar ekleyerek yerli halka soykırım uyguladığınızı unuttunuz mu? (750 bin Avustralya yerlisinden sadece 31 bin kişi hayatta bıraktınız.)

· 1915’lerde Çanakkale’de işiniz neydi? En az 250 bin Türk’ü katlettiğinizi unuttunuz mu?

· Amerika yerlilerine uyguladığınız büyük soykırımı unuttunuz mu?

· İngiltere’nin Amerikalılarla birlikte, Almanların savaşı kaybetmelerinin ardından, bir kültür kenti olan ve asker barındırmayan Dresden kentine sığınan Alman göçmenlerin üzerine 3 gün süreyle havadan bomba yağdırıldığını, bu harekâtta çoğunluğu çocuk ve kadınların oluşturduğu 200 bin kişiyi öldürdüğünüzü unuttunuz mu? Şimdi ALMAN Halkı huzuruna yüzün kızarmadan nasıl çıkabiliyorsun?

· Bunlar senin ülkenin insanlık ayıplarının sadece küçücük bir bölümü…

· Dünyanın en büyük sömürgecisi olan ülken İngiltere’nin; tüm zenginliğini, mazlum halklarını vurarak, öldürerek, bedava çalıştırarak, yer altı kaynaklarını çalarak fakir ülkelerden elde ettiğini unuttunuz mu? Görmüyorsunuz o sömürdüğünüz ülkelerde bugün insanlar açlıktan topluca ölüyorlar…

Hangi yüzle, başta senin geçmişi insanlık ayıbı ile dolu ülkene karşı, benim sömürge olmaktan kurtulma mücadelesi vermiş, enosis’e karşı direnmiş gururlu halkımın yönetimine hakaret edip aşağılamaya çalışıyorsun?

Bu hakkı ve cüreti nereden buluyorsun?

Açıkça söylüyorum; yukarıda saydığın nedenlerden dolayı, Kıbrıs Türkleri olarak asıl bizim için, İngiltere soykırımcı, hırsız, komik, ve dikkate alınmayacak bir yapıdır...

Kamil Özkaloğlu
28 Mayıs 2012