Değerli Kıbrıs 1974 Otağ Üye ve Takipçileri

YÖNETİM

-Otağ Hanı-
Değerli Kıbrıs 1974 Otağ Üye ve Takipçileri;

Bildiğiniz gibi 17 Şubat 2011 tarihi Otağımızın üçüncü kuruluş yıldönümü. Otağımız üç senedir Türk milletinin güçlü sesi / seslerinden birisidir. Gelecekte de Milletimizin sesi olmaya devam etmek azmindeyiz.

Kuruluş aşamasında alınan kararlar gereğince yeni yaşımızda yeni Yönetim Kurulu belirlenmesi gerekiyor.

Yönetim kurulunda görev almak isteyen, bu milli görevde ben de varım diyen sayın üye ve takipçilerimiz aşağıdaki şartları taşıyorsanız, bizimle belirtildiği şekilde iletişime geçmeye davet ediyoruz sizleri.

Belirlenen şartlar:

Yönetim Kurulunca alınan karara göre;

• Yönetim Kurulu Üyelerimizin yarısının Kıbrıs’ta yaşayan Kıbrıs Türk'ü olması gereklidir.

• Başvuru yapacak olanlar meslek yüksek okulu ve daha üst eğitim almış olmalıdır.

• Otağımızda göreve devam etmek isteyen aktif yöneticiler tekrar yönetici olmak için başvuru yapabilirler.

• Eğlence Dünyası / Bilişim Teknoloji Merkezi / MSN Dünyası gibi eğlence bölümlerine Yöneticilik başvuruları harici olan tüm bölümlere yaş sınırımız Yönetim Kurulu'nun almış olduğu karar sonucu +21 yaş olarak belirlenmiştir. (Eğitim şartı bu bölüm için geçerli değildir)

• Deneyimli Yönetici arkadaşlardan yeni Otağ Beyi seçilecek.

• Yönetim kurulunda görev yaparken değişik nedenlerle Onursal Üye olan üyelerimiz yeni Yönetim Kurulu için başvuruda bulunamazlar.

• Yönetim Kurulu seçimlerine katılmak isteyenlerin 12 Şubat 2011 Cumartesi günü akşam saat 19.00 a kadar [email protected] adresine isteklerini belirtmiş olmaları gerekir.

Başvuru Formu:

Adı Soyadı:

Üye adı:

Yaşı:

Telefon No:

Meslek:

En son Tamamladığı Okul adı ve Bölümü:

En az on cümle ile Otağımız Yönetim Kurulunda görev yapma isteğinizi anlatınız:

.............................................................................................................................

Yönetim kuruluna seçilirseniz yapmak istedikleriniz nelerdir:

…………………..
…………………..
……………………
…………………..

Seçilemesem dahi anlattığım fikirlerden beğenilenlerin Otağ Yönetimince uygulanmasını kabul ediyorum.

Esen kalınız
TTK

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
Cevap: Değerli Kıbrıs 1974 Otağ Üye ve Takipçileri

Değerli Dava Arkadaşlarım;

Uzun bir süredir internet ortamında birçok zorluğa göğüs gererek ve üstün çabalarımız neticesinde, namusumuz olarak addettiğimiz, Kıbrıs davasının sesi ve yılmaz bekçileri olduk.

Kimse bizlere başarısız oldunuz diyemez!

Biz bu otağı kurduğumuzda, internet ortamında Kıbrıs davasını yüreklice korkmadan savunan ve dakika dakika Kıbrıs davasını takip eden ve bu ortamda destekleyen hiçbir kurum yâda özel kuruluşun bu boyutlarda bir internet sitesi yoktu.

Bu satırları yazarken dahi bizim dışımızda bu davayı gönülden destekleyen herhangi bir portal bulunmamaktadır.

Çok büyük gayretler sonucunda gecemi gündüzüme katıp, birçok kez özel hayatımda bir takım sorunlar yaşamama rağmen Kıbrıs1974’ü ayakta tutmaya çalıştım ve bunu başardım.

Zaman oldu büyük bir ekip halinde çalıştık, Kıbrıs sorununu birçok kişiye ulaştırdık haberdar olmasını sağladık bilgilendirdik.

Bazı anlar olduki, tek başıma gözlerim kan çanaklarına dönünceye kadar siteye saatlerimi verdim. Yeri geldi yalnız kaldım tek başıma çalıştım. Dünyada en çok değer verdiğim aileme vakit ayıramadım. . .

Artık benim için arka planda kalma zamanı geldiğini düşünüyorum, ben bu gün kadar benimle burada beraber hareket etmiş olan herkesin bu Otağı en az benim kadar yönetebileceğine adım gibi inanıyorum.

Bundan dolay ben bu yeni kadroya yeniden aday olmayacağım.

Mevcut yönetici arkadaşların ısrarı üzerine, Kıbrıs 1974 otağına sadece teknik destek sağlamakta yardımcı olacağıma söz vermiş bulunmaktayım.

Kıbrıs davasında tüm emeğimiz ve gayretlerimiz sonuçsuz kalmamıştır. Kıbrıs’daki Türk varlığı ilelebet adada varlığını sürdürecektir. Bizler var oldukça ve davamıza sahip çıktıkça Kıbrıs Türk’tür Türk kalacak.

Sevgi ve saygılarımla
Esen kalınız

GökTürk
T T K

tanrtrkkorusunkktc.jpg

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör

Değerli Ağabeyim;

Sen önden yürüdün bizler arkandan geldik.Şu zamanda Türk'üm demenin kelepçeli mahkum olmak, son durağının da tabutluk olduğu günlerde mertçe cesurca Kıbrıs davasının en büyük savunucularından oldun.Bir takım insanların kendi reklamlarını yapmaya çalıştığı ve bir takım egolarını tatmin etmenin yollarını fırıl fırıl aradığı zamanlarda; Senin öncülüğünde Kıbrıs davası, sanal alemde bayraktarca mücadele etti.Bu aziz davanın haykırışlarını bıkmadan usanmadan gözlerin kan çanaklarında yüzerken, ve kimimiz de seni terketmişken sen yine burada sürdürdün...

Almış olduğun karar gerçekten çok üzücü fakat elimizden birşey gelmiyor.Yokluğunu çok arayacağız ancak her an yanımızda olduğunu asla unutmayacağız...

TTK

fazile ulusoy

Dost Üyeler

Değerli Göktürk,
Senin hizmet ve dava adamı olduğunu biliyorum...Üyelik kaydım Ağustos 2009'da başlamış ama ne yazık ki teknik olarak sizden kaynaklanan silimle kaydım silinmişti..Benim duruşumu içtenliğimi öylesine benimsemiştin ki kendimi hep senin isminin yanında özdeşleşmiş buldum...Şimdi bizi bırakıp nereye gidiyorsun...Sen bu Otağ'ın (çok yorulsan da) demirbaşısın, ben öyle hissediyorum...Bu yaşlı anacığının bilgisayar sorununu sen gidersen kim halleder!!!...Artık bir hata'da Otağa da giremem...sen lütfen yerli yerinde dur...Çok yorgun olabilirsin....Sizler gibi öncüler bu Otağ'da kalmalıdır..Rica ediyorum yönetime devam et...kaldıki...halihazır yönetimde kimler varsa, allah razı olsun onlar da görevlerine devam etsinler...Yönetimlerin birlikteliği her zaman kolaylıkla sağlanamaz...Sana herşey için kişisel olarak teşekkür ederim ve aynı görevine devam etmeni rica ederim........

Levent Akıncı

Onursal Üye

Çok değerli dostum, sensiz bir sessizlik arıyorsan, bırakışına bir diyeceğim yok ancak şunu bil ki KIBRIS-1974 sensiz bir sessizlikten ibaret olur. Senin olmadığın yerde benim sessizliğe katkım olacağını da sanmıyorum. Bu kararını tekrar gözden geçirmeni çok arzu ettiğimi aksi takdirde sitemizdeki katkılarımı seninle başarılmış hoş bir seda olarak hatırlayacağımı bilmeni isterim.

Son düzenleme:

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler

Son zamanlarda (biraz uzun bir süredir) aranızda görünmesem de, her zaman yanınızda ve destekçiniz olduğumu belirtmek isterim. Malumunuz okulumla ve hayatımı kurma yolundaki dünyevi işlerimle fazlasıyla meşgul olmak durumunda kaldım. Ama yine de ne zaman gelsem kapılar bana hep açık oldu. Bu nedenle site yönetimi ve her zaman samimiyetime inanan herkese çok teşekkür ederim.

Nedendir bilmiyorum, bu yazıların altına yazmak istedim teşekkür ifadelerimi. Anlayışlarınız için ayrıca teşekkürler. Birlikte büyümek güzel...

Bige-tuğ Tulken

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler

Göktürk Ağabey, neden böyle düşünüyorsun? Bir şeyleri başarmak için yaş sınırı ya da tecrübe sınırı mı var ?

Sen olmadan bu sitenin böylesine büyümesi mümkün değildi, bundan sonra da devam etmesi için senin mutlaka olman gerekiyor, bunu sen de biliyor olmalısın.

Kendini geri plana çekme, benim bir sürü projem var, birlikte değerlendireceğiz. Hem senin gibi kaç çılgın insan var ki aklına koyduğunu korkmadan yapabilecek ;)

Seni ailecek çok seviyoruz.

Adalet

Moderator

Göktürk ağabey ben sizinle öğrendim bu siteyi,ben sizden cesaret aldım,ben sizle inandım hala umut olduğunu ,ben gerektiği zaman sessiz kalınmasını ve hangi durumda konuşulmasını sizden öğrendim,belki bunları sizinle konuşmadım ama ben sizden yazılarınızdan hatta ettiğiniz ve etmediğiniz teşşekkürlerden çok şey öğrendim ama sizin olmadığınız bir yerde ben yokum affınıza sığınıyorum,Göktürk ağabey daha gitmek için çok erken hem de çok saygılarımla...

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

Kültegin kardeş;
Bu Otağ ikimizi ne ayırabilir nede üzebilir, burası yokken ikimiz yıllar önce hem sanalda hem gerçek hayatta davamıza omuz omuza vererek az mücadele etmedik ve bundan sonra da mücadele etmeye her ortamda devam edeceğiz.
..............................................................................................................................................

Fazile abla;
Ben hiçbir yere gitmiyorum sadece “Yönetim Kurulundan” ayrılmak istiyorum.

Zaten gitmek istesem de otağda ki arkadaşlar şimdiye kadar teknik sorunlarda müdahaleler yapmadığı için bu tür sorumlulukları üstlerine alamazlar, ben bundan sonra sadece teknik sorunlardan somlu olacağım.

Elbette senin gibi sadece otağımız üyesi değil bir dost bildiğimiz , saygıdeğer bir büyüğümüzün burada görevli olsak ta olmasak ta sorunlarına el atmak bizim siz eski dava insanlarına vefa borcumuzdur.

Abla sende telefon numaramda var, 24 saat 365 gün biliyorsun hiç çekinmeden arayabilirsin, aramaktan çekinirsen daha çok üzülürüm.

Bu sadece senin için değil tüm üyelerimiz için geçerlidir.

..............................................................................................................................................

Levent ağabey;
Bu otağda sanal harici bir tek sen varsın tepem attığında arabaya binip yanına giderek dertleştiğim.

Yönetim kurulunda olayım olmayayım ne farkı var ki ?

Burada herkes geçici, burada tek baki olan sanal alemde Kıbrıs Türkünün sesini duyurmak ve zamanında anavatanın Kıbrıs’a sahip çıktığı gibi bizlerinde onlara sahip çıkarak sesimiz duyurmak.

Sevgili Bige;
Evet, bazı şeyleri yapmak için hem yaş hem tecrübe önemli ama tabii ki, bazen insan hayatta öyle insanlarla karşılaşıyor ki onlar o kadar yaşa / başa rağmen yinede acınacak durumdalar, işte bazen hatta bu tür insanlar insanın şevkini kırıyor.

Zamanı geldiğinde herkes yeni nesillere yerini bırakmasını bilecek yoksa ne yazık ki gerçek hayatta ki gibi bazı fosiller yüzünden gençlik davaya uzak duracak ve yok olup gidecek, ben böyle bir sorumsuzluğa sebep olamam.

Adalet,
senden beklediğim bir tek bir şey var “Yönetim Kuruluna Başvurun” sana başka diyecek bir şeyim olmadığını düşünüyorum.

Senin bana diyecek bir şeyin varsa o zaman telefonlaşıp bir akşam bir araya gelelim ailece.

Buradan aynı zamanda şimdiye kadar gelen tüm başvurular için teşekkür ederim.

4 gün içinde 1.500’den fazla kişinin bu konuyu okumuş olması beni çok mutlu etti, bu bana bu Otağın herkesi ne kadar ilgilendirdiğini gösteriyor.

Esen kalınız
GökTürk
T T K

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım

Eşine zor raslanan değerli ağabeyim, kaç gündür şu sayfaya girip birşey yazmadan çıkıyorum. Senelerin getirdiği izlenime dayanarak söyleyebilirim ki doğru bildiğim yoldan beni geri döndüren, yanlış dediğin yoldan hiç irdelemeyip doğru yola sokacak olan tek kişisin. Şu anda da yazdığın yazıda olan görevi bırakma konusu ne kadar bana ve bize ters gelsede, bu senin kendi kararın olduğun için birşey diyemiyorum. Sen hiç reklam yapmadın, hiç yapmacık davranmadın, doğru yolundan sapmadın, herkese güler yüzle davrandın,,,,, sonuç olarak bizdeki sevgin ve saygın olması gerektiğinden daha çok. Bazı şeyler dost denilenler için vazgeçilmez olmalı. O da senin şu anda bu yazıyı okurken ki koltuğundur. O koltukta devamlı otur ve hep adının mavi yanıp sönmesini sağla. Bu isteklerim benim ve hepimiz için. Fakat çok iyi biliyorum ki seninde bir ailen var. Gecelerin 4'üne kadar bu site için çabaladığımız ve msn de site için yaptığımız konuşmaları hiç unutmuyorum. Bu kararını sadece ailen için verdiğsen diyecek bir sözüm yok. Ama yoruldum diyorsan buna hayır diyorum. Erbakan bile 84 yaşına kadar koltuğunu bırakmıyorsa bu da senin hakkın diye düşünüyorum. :) Şaka bir yana buraya en azından yazı yazanların ve seni gerçek anlamda sevdiğine inandığın kişilerin hatırına bu kararını son bir kez daha düşünmeni senden rica ediyorum.

Kardeşin Hakan

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

Hakan Kardeş, bende birkaç gün cevap yazmak için bekledim ve seninle bu ara msn’de görüşme imkanımda oldu.

Bu konuda kararımın ne kadar ciddi olduğunu anladığını umuyorum.

Yeni adayları ayıklamakla oldukça meşkulum, o kadar başvurudan kala kala şuan listemde 6 tane aday kaldı, bu hafta artık bunlarla sanal bir mülakattan sonra bire bir görüşmelerim başladı.

Bu gün bir tane adayımızın evine davetliydik ve böyle bir insanın aday olması beni çok mutlu etti.

Benim zamanımın geldiğini çok iyi biliyorum, burada yeni ve benim kadar taviz kar olmayan insanlara yer açmam lazım.

Özel hayatımda ki yoğunluğu hepiniz biliyorsunuz, bu önümüzde ki zaman bayağı artacak gibi görünüyor, her şeye rağmen her boş olduğum fırsatta sanal olsun real olsun sizinle birlikte olacağım.

Benim bu Otağda ki ismimin ne renk yanıp söndüğü hiç önemli değil, benim için tek önemli olan hepimizin aynı davaya kalbi atmasıdır.

Şu Erbakan konusunu tam olarak anlayamadım, beni övdün mü, beni onla kıyaslamakta bana sövdün mü, anlayamadım gitti.

Esen kal

Ağabeyin GökTürk

Türkiye Sevdalısı

Dost Üyeler

Değerli kardeşim, can dostum, dava arkadaşım GökTürk

Yazını bu gün görmenin utancını yaşıyorum. Bir taraftan Dünyadaki gelişmeleri takip ederken diğer taraftan Libya'da mahsur kalan oğlum için endişeli günler yaşadım. (Oğlum nihayet bu gün Ülkeme geri döndü) Endişeli günlerimde bile bu sayfaya ufak da olsa katkıda bulunmaya çalıştım. Yazını ve duyuruyu ya kafamın meşguliyetinden algılayamadım, yada bu kargaşada göremedim. Senden özür diliyorum.

Bu toprakları kanlarıyla sulayıp bizlere emanet eden şehitlerimize, gazilerimize, emeği geçen herkese minnet duygusunu eksik etmeyen, bu topraklara sevdalı, bu toprağın insanına sevdalı, aynı havayı solumaktan, aynı sofrada yemek yemekten mutluluk duyan, birlikte sevinen, birlikte üzülen ülkemin her vatandaşı gibi ne kadar yorgun olsak da bizlerin mücadeleyi bırakması mümkün değildir.

Ben bu Otağla tesadüfen tanıştım ve ben asla tesadüflere inanan biri değilim. Attığımız her iyi veya kötü adımın genetik şifremize programlandığına inanan biriyim. Sizlerin de bu Otağa yazılarıyla, yorumlarıyla ne kadar sevdalı olduğunuzu gördüm. Bu Otağda bizler için sizlerin ne kadar çok değerli ve gerekli olduğunuzu biliyorum.

Sizlerin bu Otağa katkıda bulunmak için gecelerinizi gündüzlerinize, gündüzlerinizi gecelerinize harmanladığınızı görüyor ve anlıyorum. Her yorumu, büyük bir emekle en değerli zamanlarınızı harcıyarak dikkatle inceliyorsunuz. Bize aykırı gelen yorum bile olsa anlayışla karşılıyor ve dengeleyicilik gibi bir görevi yerine getiriyorsunuz. Savaşın galibinin olmayacağı düşüncesiyle Otağa katkı sağlayacak her yorumu saygıyla karşılıyorsunuz.

Sahip olduğunuz bilgileri, düşüncelerinizi hep bizlerle paylaştınız. Paylaşılan bu bilgi ve dökümanlarla bizler de kendimizi yeniledik, geliştirdik. Sizler hiç bir zaman kişisel menfaat ve kaprisler içinde olmadınız. Ülke çıkarına olan her emeği, her düşünceyi kutsal saydınız. Bu suretle Milletimizin aydınlanmasına yönelik aynı coşku ve heyecanla birbirimizle yarışmasına olanak sağladınız.

Bu coşku ve heyecanın asla kaybolmayacağına olan inancım sonsuzdur. Çünkü bu coşku ve heyecanla atılan her adım tüm Dünya Türkü için olacaktır.

Zamanının büyük bir bölümünü Otağa ayırdığını biliyoruz. Yorulduğundan da eminiz. Elbette senin de bir süre dinlenmeye ihtiyacın olacak. Ancak tükenmek bilmeyen enerjisiyle her yazarımızın yazısını ve o yazıya yapılan tüm yorumları okuyan, teşekkür etme nezaketinde bulunarak bizleri onurlandıran Sevgili Gazi Komutanım Atilla ÇİLİNGİR başta olmak üzere tüm yazarlarımız gibi yorgun da olsan koşmaya devam edeceğini biliyorum.

Sevgilerimle

Tanrı Ülkemi ve Milletimi korusun

Son düzenleme: