Denktaş'dan Gençliğe..

DOĞUKAN

New member
Rauf_DENKTAS_TLGAZETE.jpg

DOĞUKAN

New member
Rauf Denktaş, Gençlere Mektup

Sevgili Gençler,

Kendi alanımda lider olmanın yolu çalışmaktan ve doğruluktan geçer.

Ayran satıcısında aranan nedir? En iyisi, en temizi, en güzelidir. Güler yüz ve doğruluktur.

İnsan çalıştığı alanda isim yapmak, ilerlemek istiyorsa etrafındakiler o’na baktığında “çalışkan, işini seven ve severek çalışan, boş durmaktan hoşlanmayan, güvenilir bir kişi” diyebilmelidir.

Kararlı olmak, el atılan işi başarı ile sonuçlandırmak konusunda sebat etmek, bugünkü işi yarına bırakmamak esastır.

Her alan, araştırmacı bir ruh, geniş açılı vizyon ister.Aynı alanda çalışmış olanlardan ders almak, biyografileri yayınlanmışsa bunları okumak, alanlarımızla ilgili bilgi nerede varsa oralara giderek görüşünüzü artırmak yararlıdır.

Ulusal ve uluslar arası fuarlar akla gelebilir.Siyasi alanda devamlı surette gelişmeleri izleyecek donanıma sahip olmak gerekir.

Yabancı lisan şarttır..

Uygun tahsil (hukuk siyasal bilgiler) esastır.

Hiçbir alana, hiçbir mesleğe “el yordamı ile” sırf geçim kaynağıdır diye girilmemelidir.O alanda merakınız isteminiz olmalı, yaptığınız işten zevk almalı ve “daha iyisini yapan kişi” olarak tanınmanın tadına takmalısınız.

Liderlik, o zaman sizin olacaktır. Çünkü “en iyisi” olduğunuzu yaptıklarınıza bakarak teslim etmiş olacaktır.

Sevgilerimle,
Rauf Denktaş

DOĞUKAN

New member
Kıssadan Hisse

Başımdan Geçen Bir olay

İkinci Dünya Savaşı devam etmekte.

Yıl 1943_44 Londra’ya uçan bombalar yapmakta.

Hukuk tahsili yapmak istiyorum.

Londra’da bu tahsili yapmam için burs kazandım.

Sevinçliyim.

Nihayet rahmetli babamın “Sen Kıbrıs’ta kal.Güçlü bir avukat ve gazeteci ol” vasiyetini yerine getirebileceğim.

Beni sevenler “ bu durumda deli olma; Londra’ya gidilmez” diyorlar.

Düşünüyorum.

Londra’da bombalara rağmen milyonlarca insan yaşamaktadır.

Alın yazımda Londra’da ölmek varsa kimse bunu önleyemez ve Londra’ya gidiyorum.

1957’de avukatlık diplomamı alarak Kıbrıs’a dönüyorum.

Alınacak ders?

Tayin edilen bir hedefe ulaşmak için kararlılık var.

Olası tehlikeleri veya şansızlıkları göğüslemek gerekir.

Her hedefe ulaşmak için kararlılıkla çıkılan yolda olumsuzluklar muhakkak olacaktır.

Bunları göğüslemek gücünü kendinizde görmeniz ve hedefinize ulaşmak için gerekeni yapmanız başta gelen koşuldur.

Ne demişler?

“Zafer, kazanacağım diyerek çalışanındır!'

Rauf Denktaş

Mürüde Sevicer

New member
Sayın Kurucu Cumhurbaşkanım şu anda bırakmış olduğunuz görevinizde olsaydınız biz bu kötü duruma düşmezdik. Ayrıca Büyüklerimiz de acı çekmezlerdi. Size Sonsuz teşekkürler ve Sağlık dolu günler dileriz.

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Gönüllerin Cumhurbaşkanı hala mesaj vermeye devam ediyor...
Allah ona uzun ömür versin...