Denktaş'ın Ergenekon Resti

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
DENKTAŞ'IN ERGENEKON RESTİ

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş: "Beni dahil etmek için uğraşmasınlar." KKTC 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, kendisini Ergenekon operasyonuna dahil etme gayretlerinin boşuna olduğunu bildirdi. Türkiye'de yürütülen Ergenekon operasyonunu değerlendiren Denktaş, kendisini operasyonla ilişkilendiren iddia ve yorumların hatırlatılmasına karşılık şunları kaydetti:"Denktaş'ı da bunun içine koyalım deyince, Ergenekon Denktaş'lı oluyor. Çıkarırsan Denktaş'sız oluyor. İlhan Selçuk'u koydular, İlhan Selçuk'lu oldu. Bu böyle bir şey. Beni dahil etmeye çalışıyorlarmış. Söyledim, boşuna gayret… Biz Türkiye aşığıyız, anavatan için çalıştık. Kıbrıs meselesi de anavatana pahalıya mal olmasın diye, anavatanın söylediği doğrultuda yürütülmüştür. Bunun ötesinde hiçbir şey bulamazlar."
Operasyon çerçevesinde tutuklanan emekli askerler Hurşit Tolon ve Şener Eruygur'la tutuklanmalarının ardından herhangi bir teması olmadığını söyleyen Denktaş, "Ama bunlar bizim aziz dostlarımız. Yani Türkiye'nin bütün sivil ve askeri üst kademesiyle yıllardır temas halindeyim. Kıbrıs'a gelip hizmet etmiş olanlarla kardeş gibiyiz. Bunların ötesinde yakıştıracakları bir şey yok" diye konuştu.
Atatürk ilkeleri, Kıbrıs sorunu, türban meselesi gibi konularındaki görüşlerini aktarmaya devam ettiğini belirten Denktaş, "Biraz fazla karışıyorum galiba, onun için susturulmam lazımsa icabına bakacaklar" dedi.
Denktaş, Kuddusi Okkır'ın ölümünü hatırlatarak, Ergenekon operasyonunda insan hakları açısından düzeltilmesi gereken şeyler olduğunu belirtti.
ABD'nin Guantanamo üssüne bütün dünyadan şüphelendiklerini getirerek insan haklarına aykırı bir şekilde sorguladığını anımsatan Denktaş, "Türkiye, Guantanamo'yu bir model olarak alamaz" yorumunda bulundu.
A.A.
http://www.yenidenergenekon.com/310-denktasin-ergenekon-resti/

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Dünya yansa Denktaş'ı bırakmayız....
Kimse ona çamur atarak bir yere ulaşmaya çalışmasın...
O gönüllerin lideri....

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Hatta Türkiye yıllardır Denktaş ayarında bir Cumhurbaşkanı görmedi diyebilirim...
Keşke burada doğsaydı...:)

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Cevap: Denktaş'ın Ergenekon Resti

Ülkemizde öyle tuhaf şeyler oluyor ki, kimlerin yarın hangi ERGENEKON davalarında yer alacağı belli değil...Biran önce davanın sonuçlanarak bu vatan için canlarını ortaya koyarak çalışan insanların temize çıkması temennimizdir...Sayın Cumhurbaşkanım RAUF DENKTAŞ, KIBRIS Davasının bayraklaşan önderidir...O'nun varlığı TÜRK Milleti için bir güvencedir...Ancak Sayın Cumhurbaşkanımız RAUF DENKTAŞ'ı Kıbrıs'ta yönetimin başında istemeyen güçlerden herşey beklenir...ALLAH Sayın DENKTAŞ'ımızı TÜRK MİLLETİ ve TÜRK DÜNYASINA bağışlasın.Sizi çok seviyorum SAYIN CUMHURBAŞKANIM...Saygılarımla...