Doğu Türkistan da Yapılan Soykırıma Sessiz Kalma Çin Mallarına Boykot Çağrısı!!!

Göktuğ

Halkla İlişkiler
BBP Lilerden Çin Mallarına Boykot Çağrısı

Büyük Birlik Partisi (BBP) üyeleri, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde resmi açıklamalara göre 156 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olayların ardından Çin hükümetini protesto etmek için Tarabya’da buluştu.
adlog.php

Büyük Birlik Partisi (BBP) üyeleri, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde resmi açıklamalara göre 156 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olayların ardından Çin hükümetini protesto etmek için Tarabya’da buluştu.

Çin konsolosluğuna doğru yürüyüşe geçen yaklaşık 500 kişi, Doğu Türkistan lehinde sloganlar attı. BBP üyesi yaklaşık 500 kişi saat 23.00’de Tarabya sahilinde buluştu. Polisin geniş güvenlik önlemleri altında Çin Konsolosluğu’na yürüyüşe geçen göstericiler, ellerinde pankartlar ve Doğu Türkistan bayrakları ile Çin hükümetini protesto etti.

Türkistan Türktür Türk kalacak şeklinde slogan atan göstericiler, konsolosluk önünde bir basın açıklaması yaptı. Alperenler Ocağı İstanbul İl Başkanı Mustafa Kayatuzu Yaptığı açıklamada, Çin hükümetinin kontrolsüz güç kullanımı nedeni ile bu duruma gelinmiş, bini aşkın soydaşımız öldürülmüş, şehit edilmiştir. Yıllardır devam eden zulüm bu gün iyice ayyuka çıkmıştır dedi.

Kayatuzu, Tüm Türk halkına sesleniyorum: Bu zulme karşı Çin mallarının boykot edelim, almayalım, kullanmayalım dedi. Dünyadaki Çinlilere sesleniyorum: Hükümetlerinin yaptığı bu zulme onlar da tepki göstersin diyerek, Çin halkını da hükümetlerine karşı protestoya çağırdı.

İstiklal Marşı okuyan gurup sık sık tekbir getirerek sesini konsolosluğa duyurmak istedi. Oturma eylemi de yapan gurup dua ettikten sonra eylemlerine olaysız bir şekilde son verdi.

Öte yandan çevik kuvvet polisi, Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu önünde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Konsolosluğun önüne barikat kuran polis, göstericilerin belirli bir noktaya kadar yaklaşmalarına izin verdi.

Göktuğ

Halkla İlişkiler
Cevap: BBP Lilerden Çin Mallarına Boykot Çağrısı

MÜSİAD Yönetim Kurulu, Türk halkının bundan sonra Çin ile yapacağı ticari çalışmaları gözden geçirmesinin önem arz etttiğini açıkladı.

[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]MÜSİAD Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde, Uygur Türklerine karşı gerçekleştirilen şiddet olayları kınandı.

Açıklamada, Çin'in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin merkezi Urumçi'de yaşanan olayların kaygı verici olduğu ve hükümetin ve uluslararası kuruluşların olayların son bulması yönünde bir an önce aktif rol üstlenmesi gerektiği vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Urumçi'de, yaşanan olaylarda, 156 kişinin hayatını kaybetmesi ve 800'den fazla kişinin de yaralanması son derece üzüntü vericidir. Geçen hafta Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül'ün başkanlığında kalabalık bir iş adamı heyetiyle gerçekleştirilen Çin Gezisinin hemen sonrası Uygur Türklerinin yoğun olarak bulunduğu Urumçi'de bu olayların yaşanması ayrıca manidar ve düşündürücüdür.

Umudumuz çatışmaların bir an önce durması ve sükunetin sağlanması için hükümetimizin ve uluslararası kuruluşların devreye girerek aktif rol almasıdır. Özellikle dış ticaret hacmimizin 15,5 milyar dolar ithalat ve 1,5 milyar dolar ihracat olarak geliştiği bu aşamada, Türk halkının bundan sonra Çin ile yapacağı ticari çalışmaları gözden geçirmesi de ayrıca önem arz etmektedir.''

Göktuğ

Halkla İlişkiler
Cevap: Doğu Türkistan da Yapılan Soykırıma Sessiz Kalma Çin Mallarına Boykot Çağrısı!

BOYUTHABER`DEN DAVET:

Halkımız hemen bugünden başlayarak oyuncağından jipine, tabağından rulmanına kadar her türlü çin mallarını boykot etmelidir. Çin markalı bir jipi üzerine benzin dökerek konsolosluk önünde yakmalıdır.Türkiye’de ve tüm İslam ülkelerinde aynı GAZZE meselesinde, Lübnan işgali döneminde olduğu gibi MİLYONLUK MİTİNGLER tertip etmeliyiz.

İl_Bilge_Katun

Dost Üyeler
Cevap: Doğu Türkistan da Yapılan Soykırıma Sessiz Kalma Çin Mallarına Boykot Çağrısı!

Davos Fatihleri, son osmanlı padişahı, van münütçüler nerdeler?? Neden sesleri çıkmıyor?? :mad:

Şimşek

Dost Üyeler

Çıkmaz arkadaşım çıkmaz yoksa öyle bir umudunmu var ?

İl_Bilge_Katun

Dost Üyeler

Yok öyle bir beklentim ki benim de çıkmaz anlamında demiştim zaten.

Herşey ortada anca mazlumların üstünden siyaset yaparlar bunlar.

Şimşek

Dost Üyeler

Ama ben sonuna kadar inanıyorum ki bunun hesabını bu hükümetten sorar Yüce Türk Milleti...

İl_Bilge_Katun

Dost Üyeler

Yüce Türk milletinin oy çoğunluğuyla bunlar başımıza geldiler milletden de umudum yok benim.

Allah(cc) milletimizi hayırla ıslah etsin demekten başka çare bulamıyorum.

Dost olarak Allah(cc) yeter, O(cc) en iyisini bilir. Tek umudum, tek çarem Yüce Rabbim(cc), O(cc) dilerse olmazlar olur, isteyelim samimi olarak yeter....

DEMİR

Beğ Yönetici

Türk ırkının bu uğradığı büyük zulüm karşısında rte ne yapıyor?! Bıraktım onu; onlara aynı durum olduğunda "one minute" dediğimiz arap ahalisi ne yapıyor!

Koca TÜRK nelerden medet umar hale gelmiş! Çünkü başına gürcüyü getirmiş. Hem de şovmen olarak van minüt diyen adamlar! Kendime bile söyleyecek söz bulamıyorum! Allah tez zamanda başımızdaki bu imtihanı kaldırsın inşaallah!​

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Damarlarımızdaki asil kana güvenmeyi öğrenerek doğru hareket edene kadar bu sıkıntıları yaşamak zorundayız, yaşayacağız da.

Evet gerçek bir imtihandan geçiyoruz.

Önümüzdeki bir kaç sene de hayli güç geçecek. Bu süreyi düşünerek değerlendirmeye ayırmak zorundayız.

Olaylara bugünden bakmak, bugünkü duruma öfkelenerek kendimizi tüketmek yerine, tarihte yaşadığımız kırılma zamanlarını ve yapılan hataları değerlendirmek, onarım için neler yapılması gerektiğine karar vermek gerekiyor.

Bu kararı verebilmek için de öncelikle tarih, sosyoloji, din, uluslararası ilişkiler konusunda bilgilenmemiz gerekiyor. Şimdi bu yazdığımı okuyan arkadaşlarımızın bir kısmının orada Uygur Türkleri ölürken biz burada kitap mı okuyacağız dediğini duydum sanki. Evet aynen bunu yapacağız.

Önce yol haritamızı sonra stratejimizi belirleyeceğiz, aksi halde 100 er 500 er 1000 er yok edileceğiz.

Sadece ölmek değil, mezalimle kandırma ile, aptal yerine konma ile yavaş yavaş, bazen hızlanarak bu süreç devam edecek, dur diyecek olan ve durduracak olan bizleriz.

Devir akıl ve bilgi devri, oysa biz aklımız ile orantılı bilgiye sahip değiliz. Bilgi eksiğimiz kasıtla kötü eğitim ile gerçekleştiriliyor. Savaşsa işte gerçek savaş, aklımız ile doğru orantılı bilgiye ulaşmalıyız. Bunun mücadele ve savaşını vererek hak ettiğimiz yere ulaşmalıyız, ancak bu şekilde bizim için kurulan kötü sonu durdurabiliriz. Durdurmak yetmeyecektir, gelişme de kaydetmek için yeniden ve yeniden öğrenmek zorundayız.

Arkadaşlar "Ben Bir Türk Zabitiyim" isimli kitabı okumalısınız.

Orada anlatılanları çok iyi irdelemek gerekiyor. Hataları nasıl masumca yaptırıveriyorlar, oysa sadece cehaletimizden yararlanmışlar. Suçlu kim peki?

Bugün biz Uygur Türkleri, Irak Türkleri, İran Güney Azebaycan Türkleri için üzülüyoruz yarın kendimiz için üzülmeden devrin, çağın gereklerini yerine getirmeliyiz.