Dostumuz ABD'nin Ortadoğu Projesi

DELİKURT

Dost Üyeler
DOSTUMUZ ABD'NİN ORTADOĞU PROJESİ

4 Temmuz'da ABD'de yayınlanan bir harita Türkiye için tasarlanan son şekli ortaya seriyor. Türkiye'nin Güneydoğusu "Kürdistan ve Ermenistan toprağı gösteriliyor ve çeşitli eyaletlere bölünüyor

Tarık TAVADOĞLU

"NEWER Quit the Fight " isimli kitapta bir harita yayınlandı. Büyük Ortadoğu Projesi'nde Ortadoğu'nun tasarlanan son şeklini gösteren bu haritada Batı'nın hayalindeki manzara çıkıyor karşımıza. Haritada Kürdistan ve Erministan devletlerinin yanısıra bölünen eyaletlerde Diyarbakır öne çıkıyor. Stratejistler " Diyarbakır'ın adının geçmesi tamamen Amerika'nın Ortadoğu'ya ilişkin siyasi hedefleri dolaysıyladır. Amerika'nın bugün Irak'ın kuzeyinde oluşturmaya çalıştığı kukla devletin başkentini, ileride Diyarbakır'a taşımayı hedefliyor " diye özetliyor.

ABD'nin çok büyük bir sahayı kapsayan Büyük Ortadoğu Projesi " Böl ve yönet " fikrinden hareketle Cezayir ve Fastan Endonezya'ya kadar uzanıyor.Projenin Türkiye ayağında ABD'nin hedefi, geleceğin en büyük stratejik maddesi olan suyun başına oturmak ve zengin Mezopotamya toprakları ile GAP'i da ele geçirmek olduğu biliniyor. " Büyük Ortadoğu " projesi sadece Ortadoğu, Kafkaslar/Orta Asya, Güney Asya'dan sonra Kuzey Afrika'yı etki alanına alan bir proje değil. Bu proje, Türkiye'ye kurulan bir tuzak.

Türkiye'ye kurulan tuzak

1990'larda İsrail'in yönlendirmesiyle başlayan
"Büyük Ortadoğu" tartışması, şimdilerde ABD'nin yıpranan yüzünü kamufle etmek için kullanılıyor. Yahudi koalisyonu dünyayı İslam'a karşı genel seferberliğe çağırırkeni, şimdi "Büyük Ortadoğu Projesi" ile Türkiye'ye yeni bir gelecek tayin ediyorlar. Ortadoğu'yu Amerika ile Avrupa arasındaki paylaşımda yeni stratejik merkez olarak gören, bütün yolların Kudüs'e çıktığı ABD-İsrail önceliklerine göre bir Ortadoğu kurgulayan çevreler, Türkiye'yi bir çatışma alanı olarak sahneye sürmeye hazırlanıyor. Büyük Ortadoğu Projesi aynı zamanda ABD'nin kendi enerji güvenliği için de önem taşımaktadır.

Türkiye'yi çoktan bölmüşler!

4 Temmuz'da ABD'de yayınlanan bir harita Türkiye için tasarlanan son şekli ortaya seriyor.Harita'da Türkiyenin Güneydoğusu'nda ermenistan ve Kürdistan devletlerinin yanında eyaletlere bölünüyor. ABD, Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında Diyarbakir'i öne çıkarıyor. ABD'nin hedefi, geleceğin en büyük stratejik maddesi olan suyun başına oturmak ve zengin Mezopotamya toprakları ile GAP'i da ele geçirmek

Ortadoğu'nun tasarlanan son şeklini gösteren haritada, Türkiye'nin Güneydoğusu bölünmüş. Ralph Peters'in 4 Temmuzda Amerika'da yayınlanan "Newer Quit the Fight" isimli kitabında bir harita yayınlandı. Büyük Ortadoğu Projesi'nde Ortadoğu'nun tasarlanan son şeklini gösteren bir haritada Türkiye'nin Güney'i ve Doğusu "Kürdistan ve Ermenistan toprağı gösteriliyor ve çeşitli eyaletlere bölünüyor.
''http://www.armedforcesjournal.com" adresini tıklayıp next tuşuna dokunduğumuzda, kakarşımıza Batı'nın hayalindeki bu manzara çıkıyor ABD'nin çok büyük bir sahayı kapsayan Büyük Ortadoğu Projesi "Böl ve yönet" fikrinden hareketle Cezayir ve Fastan Endonezya'ya kadar uzanıyor.

Türkiye'ye kurulan tuzak: Büyük Ortadoğu Projesi

ABD'nin devreye soktuğu "Büyük Ortadoğu Projesi" Türkiye'nin geleceğini etkileyecek bir plan. Bu proje öncelikle Türkiye, İran, Suriye gibi ulus devletlerin yıkılmasını öngörmektedir. Irak'taki kukla devletin, Türkiye'nin Güneydoğu'sunu da kapsayacak şekilde genişletilmesi bu projenin ikinci büyük hedefidir. Amerika'nın "Büyük Ortadoğu" projesi; Irak'ın işgali ve Kuzey Irak'ta kukla bir devlet kurulması ile hayata geçirilmeye çalışılmaktadır. Bu proje öncelikle Türkiye, İran, Suriye gibi ulus devletlerin yıkılmasını öngörmektedir. Irak'taki kukla devletin, Türkiye'nin Güneydoğu'sunu da kapsayacak şekilde genişletilmesi bu projenin ikinci büyük hedefidir.

Neden Diyarbakır

ABD yeni projese kapsamında Diyarbakır'ı öne çıkarıyor. ABD'nin hedefi, geleceğin en büyük stratejik maddesi olan suyun başına oturmak ve zengin Mezopotamya toprakları ile GAP'ı da ele geçirmek. Stratejistler "Neden Diyarbakır'ın seçildiğini de şöyle anlatıyor: Bu proje kapsamında Diyarbakır'ın adının dillendirilmesi anlamlıdır. Diyarbakır ekonomik gerekçelerle değil, siyasi gerekçelerle söz konusu edilmektedir. Ortadoğu ülkeleri arasında, başta ekonomi olmak üzere çeşitli alanlarda gelişecek ilişkilerde, hiç şüphe yok ki Adana, Mersin, Gaziantep ve hatta Ş. Urfa; Diyarbakır'dan çok daha önemli bir konuma sahip olacaklardır.

Türkiye'ye kurulan tuzak

Bu açık gerçeğe rağmen söz konusu illerin değil de Diyarbakır'ın adının geçmesi tamamen Amerika'nın Ortadoğu'ya ilişkin siyasi hedefleri dolaysıyladır. Amerika'nın bugün Irak'ın kuzeyinde oluşturmaya çalıştığı kukla devletin Başkentini, ileride Diyarbakır'a taşınmAYI hedeflendiği biliniyor. "Büyük Ortadoğu " projesiyle ifade edilen, Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığıdır ve toprak bütünlüğüdür."Büyük Ortadoğu " projesi sadece Ortadoğu, Kafkaslar/Orta Asya, Güney Asya'dan sonra Kuzey Afrika'yı da AB'nin etki alanından çıkarmaya çalışan Washington bir plan değil. Bu proje, Türkiye'ye kurulan bir tuzak.
ORTADOĞU GAZETESİ

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Cevap: Dostumuz ABD'nin Ortadoğu Projesi

Büyük Ortadoğu Projesi: Büyük İsrail,ABD imparatorluğu, İslam dünyası kaynaklarının yeniden paylaşılması ve hedef ülke TÜRKİYE'nin parçalanıp SEVR PAÇAVRASININ hayata geçirilme projesidir.Tarihi olayları zincirleme inceleyenler, ŞARK MESELESİ nedir bilenler bu açıklamayı anlayacaklardır.Bizler hayali konuşmuyoruz.Devlet yönetmek belediye yönetmeye benzemez.Ülkemiz cumhuriyet tarihinde görülmemiş tehlike ve kuşatma altındadır.ERGENEKON Davasıyla yıllarını terörle mücadeleye vermiş olan kahramanlar içerde terörü açıkça destekleyenler ise pervasızca hareket edebilmektedir. Bu psikolojik bir savaş etkisi yaratan bir durumdur.Terörle mücadele eden kahraman asker ve polisimizi olumsuz yönde etkiler.Devleti ellerinde bulunduran iktidar sahiplerinin başındaki başbakan BOP EŞ BAŞKANIYIM diyebilmektedir.Acaba neyin ''eş başkanı'' olmaktan bahsettiğini biliyor mu merak ediyorum????

SALUR

Dost Üyeler

Sadece kağıt üstünde kalacak

cCcYALNIZKURTcCc

New member

tayyip erdoğan tayyip erdoğan tayyip erdoğan tayyip erdoğan tayyip erdoğan tayyip erdoğan tayyip erdoğan tayyip erdoğan tayyip erdoğan tayyip erdoğan tayyip erdoğan recep tayyip recep tayyip erdoğan recep tayyip recep tayyip erdoğan tayyip erdoğan recep tayyip erdoğan recep tayyip erdoğan recep tayyip BOP EŞ BAŞKANI recep tayyip erdoğan BOP EŞ başkanı tayyip,,,,,,vatanı abd ye ermeniye avrupaya kürtlere peşkeş çeken bir hain olarak yerini alacaktır. akp ye oy veren sevr antlaşmasına imza atmış demektir. BAŞBAKAN olmasından utanıyorum. paylaşım için sagol kardeş ve salura katılıyorum sadece kagıt üzerinde kalacak!

Son düzenleme:

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler

Bizim milletimiz akıllanmazsa yakında gerçek olacak.Her iş kağıt üstünde başlar eğer refleks gösteren olmazsa da yavaş yavaş hayata geçer.Biz karar vereceğiz geleceğimizin şekline.

SALUR

Dost Üyeler

PRENS PARS sadece senle benle olmuyo işte kardeşim millet bir görse şuadamın gerçek yüzünü diyecem ama herşey ortada.

dini siyasete karıştırıyor..

Başbakan Erdoğan'ın gazetelerden alınmış bugünkü demeci; 16.05.2007

Laiklik üzerinden siyaset yapılamayacağını belirten Erdoğan, "Ben laikim, ama İslam’ın karşısına koyduğunuz zaman o anlamda değilim çünkü devlet laik olur" dedi.

Bazıları anlamak istemese de bu ülkede hepimiz din üzerinden siyaset yapmaya karşıyız. Laikliği hepimizin yaşam biçimleri için bir güvence olarak gördük görüyoruz. Elbette demokratik rekabet siyasette farklılaşmayı gerektirir ama bu farklılaşma, demokrasi, laiklik, din gibi insanlarımızın ortak değerleri üzerinden yapılamaz. Din üzerinden yapılamayacağı gibi laiklik üzerinden de siyaset yapılamaz.

Laiklik bir din değildir. İslam bir dindir. Biz İslam’la laikliği aynı terazide tartamayız. Laiklik tüm inançlara eşit mesafededir. Kişi laik olmaz, devlet laik olur. Bir kişi laik bir devleti savunma anlamında laikim diyorsa o da eyvallah onu da kabul ediyoruz. Ama bunu İslam karşıtı olarak getirdiğiniz zaman burada bir yanlışa düşersiniz.

Bunlarda geçmişteki demeçlerinden;
Türkiye kendine din olarak Kemalizmi almış ve başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Türkiyenin yarınında artık Kemalizm ve Kemalizm benzeri rejimlere, sistemlere yer yoktur. Kemalizmin yeniden kendisini üretmesi sözkonusu değildir.Bizim için en üst belirleyici islam’ın etkileridir. Her şey ona göre belirlenir.

Camiler kışla, minareler süngü, kubbeler miğfer, müminler askerimizdir.

Demokrasi bizim için bir amaç değil, araçtır.Amacımıza ulaşana kadar bağlıyız,
Demokrasi bizim için bir tramvaydır. İstediğimiz durağa gelince ineriz

Hem Laik hem Müslüman olunmaz
Ya Müslüman olacaksın, ya laik. İkisi bir arada olunca ters mıknatıslanma yapar.Mümkün değil ikisi bir arada olmaz.
Bir tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye. Millet isterse tabii gidecek be,
Sonra nedir bu laiklik allahaşkına, bu ne menem şey
Biz hazmettire hazmettire geliyoruz Allah’ın izniyle! Bu çalışmalarımız senaryoyu değiştirme çabalarıdır.Biz Kemalist düzenin koruyucusu olamayız. Bu mümkün değil.
Sanki maçta bağırıp, çağırıyorlar(Türkiye Laiktir, Laik kalacak)gibi, bunlar hoş şeyler değil
Cumhuriyetçiymiş, Laikmiş, bunlar karın doyurmaz

Ben müslümanım diyenin aynı zamanda laikim demesi mümkün değil.

Burası (kafasını gösteriyor) basmıyor. Hayatında iki koyun gütmediği için bunu kavrayamıyor! (YÖK Başkanı Prof.Dr.Erdoğan Teziç’e)
Hayatında iki koyun güdemeyenler çıkmışlar ortaya seçim hakkında konuşuyorlar.Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış (A.Necdet Sezer’e)

Ben de hayatında iki koyun gütmeyenlerdenim. Koyun gütmüşlerle anlaşamıyorum. Anlamıyorum. Bu demeci de anlayamadım.

1.Tayyip Erdoğan ne demek istiyor anlayan varsa anlatabilir mi acaba?
2.Bu açıklama TC. Anayasası'na göre suç oluşturmuyor mu?

http://www.hukuki.net/forum/archive/index.php?t-22662.html

Hayatında iki koyun güdemeyenler çıkmışlar ortaya seçim hakkında konuşuyorlar.Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış (A.Necdet Sezer’e)
bu sözünden ben şunu anladım biz koyunmuşuz...
yani devlet yönetmek için önce koyun gütmek gerekmiş..

Son düzenleme:

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler

SALUR kardeşim ben de biliyorum senle benle olmayacağını.Ordaki "biz" zaten sen ve beni anlatmıyor.Buradaki "biz" Türkleri anlatıyor.Millet bu adamın yüzünü görsün diye burada bunca insan gerek iş hayatından gerek sosyal hayatından fedakarlık yaparak katkı sağlamaya çalışıyor.

RTE'nin gerçek yüzünü görmeye gelince de orda işler vatan-millet hattından çıkıp iş-para hattına giriyor.Aslında herkes herşeyin farkındayken günlük kazanımlar tatlı geliyor.Mevcut iktidarla yalancı bahar yüzü gören vatandaş kendisini darı ambarında sanıyor.Bu sebeple "istikrar" denen yalanı bize söylemekte ısrar ediyorlar.Küresel ekonomik rahatlamalar rtenin, ekonomik krizler dünyanın marifeti gibi gösteriliyor.Olay bu kadar basit aslında.Nefsine hakim olamayan insan sürüsü veriyor oylarını rteye.

cCcYALNIZKURTcCc

New member

tayyip kudurmuş gibi oy avcılıgına çıktı o il bu il gezip duruyor bu telaş neden dersiniz çünkü akibetini gördü. yerel yöenetimlerin seçimi degilde doğrudan akp ye oy istiyor bu seçimler akp nin geleceğini gösterecek TÜRK MİLLİYETÇİLERİ UYANIK OLMALI tayyibin tuzagına düşmemeli ve milli politikamıza göre oy vermeli. TÜRKİYEYE ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLETMEYE ÇALIŞANLAR TÜRKİYENİN MİLLİ POLİTAKALARINA SAHİP ÇIKAMAZLAR, KIBRISI MİLLİ POLİTİKAMIZIN DIŞINA İTEN TAYYİP ERDOĞAN eger TÜRK MİLLİYETÇİLERİNDEN oy alırsa ona oy verenlerde tayyip ve tayyibin çıkardığı yasalar gibi düşünüyor demektir. bırakın kardeşim melih milliyetçiymiş eski ülkücüymüş eger o adam ülkücüyse eski milliyetçiyse akp de ne işi var. MHP tarihtir o cücükler yokkende MHP vardı akp gibi ne fırtınalar geldi geçti ama hepsi geçti MHP ise yerinde ve görevinin başında. milliyetçinin yeri MHP dir ne bibip ne akp ne dinsel sömürü yapan başka partilerdir. melih gökçek ise milliyetçilik adına sadece palavradır oyunuza ihtiyacı oldugu için MİLLİYETÇİLİKTEN dem vuruyo tayyipde yapıyo aynısını. TÜRK MİLLİYETÇİSİ BİRİ oyunu MHP ye vermiyorsa milliyetçiyim demesin yok bahçeli için vermiyorum diyorsa o zamanda oyunu onun bunun çocuklarına yamamasın yaksın. tayyip erdoğana oy veren milliyetçilere diyorumki eger ona oy verirseniz onun bop eşbaşkanlığına onay veriyorsunuz ve hatta yahudiden aldıgı hizmet ödülünü alkışlıyorsunuz demektir. hatta o kadarki benim değil ama bazı milliyetçilerin söylemiyle filistindeki kardeşlerinizin katliamına ortak oluyorsunuz demektir. hatta musulda kerkükte kürtlerin TÜRK leri katliamına oy veriyorsunuz demektir. eceviti beğenmeyen ama tayyibe oy veren milliyetçiler ecevit döneminde kürtler MUSUL KERKÜKLÜ TÜRK LERE ilişemiyorlardı bile. bunları dikkatle düşünerek oy vermeli TÜRK MİLLİYETÇİLERİ. Kendisi gürcü olan ve bikere TÜRK'ÜM dememiş tayyip eger TÜRK MİLLİYETÇİLERİNDEN OY ALIRSA oy verenler kendi kendini düşünmeli. tayyip yalanda söylemiyor açık açık ben TÜRKİYEYİ pazarlamakla mükellefim diyor. iyi düşünüp ona göre oy vermeli TÜRK MİLLETİ

yasar2406

New member

merhaba benim yaşım 48 ben dedemlerden atalrım hep o çocukluk yıllarımda dinlerdim israil ogulları o eski dönemlerde yemin etmiş önce küçük israili kuracaklarını sonra büyük israili evet o dinledigim konuların şimdi dogru oldugunu kanıtına varmaktayım büyük isrilde TÜRKİYE İRAN IRAK SURİYE KAPSAMAKTA kürt politikasıda bu planda çıkmış amaç ülkeleri bölmek süriyede okudulan ders kitaplarında türkiyemizin çeşitli illeri ilçeleri alınmış bu topraklarımızı kendi toprakları gösterilmekde hangi cesaretle anlamış degilim