Dr. Fazıl Küçük'le Kıbrıs'ta bir ömür

DELİKURT

Dost Üyeler
file.ashx

Kıbrıs Türk halkının Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük'ün eşi Süheyla Küçük'ün kaleme aldığı "Dr. Küçük'le Bir Ömür" adlı kitap düzenlenen törenle tanıtıldı.

Saray Otel'deki törene Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve eşi Oya Talat, KKTC'nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve diğer davetliler katıldı.

Törende konuşan Süheyla Küçük, kitabında eşiyle 43 yıl süren birlikteliğini paylaşırken, özellikle genç kuşaklara, bugünlere ne şartlardan geçerek gelindiğini ve sosyal, kültürel ekonomik değişiklikleri aktarmak istediğini belirtti.

Eşi Dr Fazıl Küçük'ün hayattayken önem verdiği şeylerden birinin, gençlerin Atatürkçü çizgide eğitilmesi ve gerçeklerin bilinmesi olduğunu dile getiren Küçük, bu nedenle kitabını 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda yayınlamaya karar verdiğini söyledi.

Küçük, kitaptan elde edeceği gelirin, Kanser Hastalarına Yardım Derneği'ne ve Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği'ne bağışlayacağını açıkladı.

CNN TÜRK Haber
20.05.2009

DELİKURT

Dost Üyeler
Cevap: Dr. Fazıl Küçük'le Kıbrıs'ta bir ömür

Sayın Süheyla KÜÇÜK'ün bir ömürü paylaştığı eşi rahmetli Dr. Fazıl KÜÇÜK'ün fikirlerini anlatan bu güzel kitap gençlerimize muhakkak ışık tutacaktır.Kitaptan elde edeceği geliri de, Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne ve Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği’ne bağışlayacağını açıklamış.Bu anlamlı ve onurlu davranıştan dolayı ellerinden saygı ile öpüyorum.İyi ki varsınız sayın Süheyla KÜÇÜK.Tanrım size sağlık ve uzun ömürler versin.

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Cevap: Dr. Fazıl Küçük'le Kıbrıs'ta bir ömür

Gerek düşüncesi gerekse de uygulaması yüzünden sayın Süheyla Küçük'e, ayrıca konuyu buraya taşıdığı için de Delikurt'a teşekkür ederim..