Dünya Türkleri Asamblesi

Kartal Gözü

Dost Üyeler
DTAÇALIŞMALARI

TÜRK KARDEŞLERE SESLENİŞ!

İnsanlar hayatın hızla değiştiğini, çok şeyin bir daha da tekrar yerine gelmeyeceğini, tekrar dönüşün bir daha olmayacağını sorunlarla yüzyüze geldiklerinde, canları acıdığında ve geri yolun sonsuza dek tıkanıp kapandığında farkına varırlar.

Böyle bir kaderi yakın geçmişte bağımsızlığına kavuşar kavuşmaz “kapitalizm cenneti”ne doğru son süratla koşan Rusya İmparatorluğunun içinde ve dışında yaşayan tüm Türk kardeşlerimiz de yaşamış oldu. Ve “kapitalizm cenneti”ni arayanlar pusudtuzak kuran güçlerin kapanına düştüler.

Günümüzde bunların çoğunluğu ya zenginleştikçe zenginleşmenin peşinde ya da yaşam mücadelesinde ayakta kalabilmenin amansız savaşını vermekte, diğer yandan hızla Ruslaşmakta iken diğer yandan da milli ruhu ve ekonomik bağımsızlığı, yani, bir devleti devlet yapan vasıfları kaybetmektedirler.

Onlar kozmopolitleşerek milletinin yok oluşunu tarafsız izlemekte, millet yok olursa birey olarak kendilerinin, toplum olarak da milletin de ruhuyla beraber yok olacağının farkında değillerdir.

Bu durumdaki Orta Asya Türkleri ise Hindistan ve Çin’in boyunduruğu altında kalabilir. Bundan sonra sözünü etmekte olduğumuz bu “Doğu Sunamisi” kolonileriyle birlikte Moskova Knyazlığını, Kafkasya’yı, Küçük Asya’yı içine alarak AB kapılarına kadar dayanacaktır. Hal böyle olunca parçalanan Türkler’den eser bile kalmayacaktır.

Biz sözünü ettiğimiz milletlere agresiv saldırı ve tehlikenin olacağını söylemiyoruz. “Doğu Sunamisi” uluslararası anlaşmalara ve para serveti Tanrı derecesinde kadar yükseltilen ve tapılan kurallara uygun yapılacaktır. Sermaye yolundaki her şeyi ortadan kaldıracak ve tüm dünyayı kendi kuralına uymasını sağlayacaktır.

Mutlak üstünlük arzusu tarafından yönetilmekte olan insanlık küresel ve sosyo-doğal sorunlarına tek cephe olarak karşı durabilecek, insancıl, adil ve rasyonel hayat prensiplerini şimdilik icat edememektedir.

Bunun farkında olan Rusya hayatta kalabilmek için tüm yolları denemekten utanmayacaktır. Daha net bir deyişle, Rusya şu an diğer milletleri yutma sürecini başlamıştır: milli eğitim ve yönetimde baskılar şiddetlenmektedir, toplumların ana dilinde eğtim yapılmamaktadır, gençler Rus’tan başka millet temsilcilerini sokakta öldürmektedirler.

Ancak, biz Türkler, bugün benliğimizde kapanıp, kendimizi kurtarma endişesinden uzağız. Beş asır önce de aynı kaygısızlık ve vurdumduymazlık bizim çoğumuzu köle ettiğini unutuyoruz!

Tabi hiçbir Türk ulusu kendini kim ya da ne olarak zannederse etsin, şanlı tarihi geçmişe sahip olursa olsun tek başına kürsel olgulara ne etki edebilir ne de kendi kaderini kurtarabilir.

T.Özal, S. Demirel, N. Nazarbayev, İ.Karimov, H.Aliyev, R.Erdoğan, A.Gül, K. Bakiyev, G. Berdimuhammedov tarafından gösterilen Türk Dünyası Birliği geleceği gösteren tek yoldur.

Bu yol Türk Dünyası’nın ortak ülküsü olmalıdır. Bu sadece Türklerin kurtuluş yolu değil aynı zamanda Avrasya’daki istikrarın temelidir.

Biz kaybettiğimiz birliği tekrar canlandırmalıyız!

Toplumsal gelişimin Türk modelini biz sadece birleşerek başarabiliriz. Yani, Türk milletinin her temsilcilerini Türk kardeşliği ailesi içinde istikrarlı gelişmesini sağlayabiliriz. Böylece, biz kendi kaderimizi kendimiz değiştirebiliriz, hatta, bunula birlikte, bizim külümüzün üstünde saadete ulaşmak isteyen güçlerin, toplulukların, milletlerin bile gelişmesine de olumlu etki edebilriz.

Türkler!

Unutmalayalım, biz insanlığın ilk uygarlığı olan Sümer Uygarlığını var ettik!

Ulu geçmişe sahibiz, parlak geleceğimiz de olacaktır!

Yenilenmiş Türk uygarlığı dünyann şekillenmesine model olacaktır!

Bunun yapılması her Türk’ün, siyasi veya kültürel diğer kurumların asıl amacı olmalıdır.

Bunun yapabilmemiz için her şeye sahibiz,
sadece bunun son şansımız olduğunun farkında olmalıyız.

Eğer biz Türkler, yönetenler ile geniş halk kitlesi bir olabilirisek bunu başarabiliriz!

Bu site tüm Türklerin, Turanlıların, hatta, dünya uygarlığının koruyucusu olan herkesin, Türk Dünyası’nın güneşinin batmamasını, tüm Türkler’in barış, saadet, mutluluk ve huzur içinde yaşamasını arzulayanların ve tüm Avrasya halklarının bağımsız gelişmesinı isteyenlerindir.

Saygılarımla...

Ord.Prof.Dr. Ermentay SULTANMURAT

Dünya Türkleri Asamblesi Genel Başkanı

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
Cevap: Dünya Türkleri Asamblesi

5 dakika önce bir haber okudum. Sovyet rusyanın radyoaktif maddelerinin deposu Orta Asya'ymış. Kırgızistan'da tahmin edilen miktar ise 810 milyon ton! Kırgızistan Devleti temizleme çalışmaları için yardım istemiş. İstediği miktar ise 42 milyon dolar. Hemen imf ile AB yardım teklifine olumlu cevap vermiş. Acaba ne kadar sürede ödenecek ve ne kadar faiz ile? Dünya'da yapılan Türk toplantılarında bazı konuların görüşülmesi ve kesin kararlar alınmalıdır. Ezelden ebede kadar Türkleri ekonomik bakımdan sindirme politikaları olan Avrupa devletlerinden artık kurtulmalıyız. 42 milyon doları hiçbir Türk Devleti nasıl oluyorda veremiyor? Şu anda ülkemize gelen 3 tane yabancı futbolcuların maliyetine eş değer değil mi? Gerçekten bu haberi okuduğumda çok üzüldüm. Biraz öncede dediğim gibi; biz aslımız ile yaşayan milletiz. Geçmişimizi hiçbir zaman unutmayız. İlk önce ekonomik olarak birbirimize yardım edelim daha sonra bizim modelimiz kendiliğinden oturur yerine.

Kartal Gözü

Dost Üyeler
Cevap: Dünya Türkleri Asamblesi

Düşüncelerinize katılıyorum.

Ekonomik anlamda batılıların desteğinden süratle kurtulmak gerekiyor. Destek vermiyorlar aslında verilen paranın hemen hepsi kendilerine geri dönecek düzenlemeler içeriyor, destek alanda faizi dahil borçlanmış oluyor.