Erken Seçime Hodri Meydan !

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
ERKEN SEÇİME HODRİ MEYDAN!

Başlıktaki sözler bana değil, erken seçim çağrılarının muhatabı başbakan İrsen Küçük’e ait. Başbakan İrsen Küçük önceki akşam Lefkoşa’da Taşkınköy ve Köşklüçiftlik’te partililerle buluştu. Özellikle Köşklüçiftlik’te Başbakan İrsen Küçük öyle bir konuşma yaptı ki dinleyenler dakikalarca ayakta alkışladı Başbakan İrsen Küçük’ü. Neydi Başbakan İrsen Küçük’ü bu kadar çok alkışlatan? Başbakan İrsen Küçük “UBP olarak erken seçimden korkmuyoruz. Bu CTP mi bizi eve gönderecek miş? Bu DP mi iktidara gelecek miş? Hepsi hayal görüyor bunların. Biz erken seçime de varız ve en hazır parti UBP’dir” dedi. İrsen Küçük, “verilmeyecek hesabımız yok! Yaptıklarımız da ortada. 2,5 sene önce ülkeyi ne şartlarda bulduğumuzu herkes çok iyi biliyor. Eğer bugün bazı tedbirler alıyorsak bu ülkemizin ve halkımızın geleceği için almak zorunda olduğumuz içindir. Halkımız her şeyin farkında. Kimin ne yapıp ne yapamadığını çok iyi biliyor. Eğer erken seçim gerekiyorsa biz hazırız ve erken seçime de hodri meydan diyoruz”

Oohhh beeee

Bizde söylenen bir söz vardır siyasetle ilgi, klişe bir laf “siyaset yozlaştı” diye. Ama dün Rumun eski maliye bakanın Doğaya aykırı ilişkide bulunmak" suçundan tutuklanması bana derin bir oohh çektirdi. Açıkçası bizimkiler için sürekli “çapkınlık” iddiaları gündeme gelirken Rum bakanın “gulumbaracı” çıkması sürekli kaçak et kesmekten yargılanan siyasetçilerimiz için “ohh be beterin beteri de varmış” dememize neden oldu. Dün mahkemeye çıkarılan Rum yönetimi eski maliye bakanı Mihalis Sarris, KKTC'de iki Türkle eşcinsel ilişkiye girmekten tutuklandı.

Meclis kahve mi oldu?

Dün Starkıbrıs’ta sevgili Sefa Karahasan meclise gazetecilerin alınmadığını yazmış ve “Hop dedik! Meclis’e giremezsin!” diye de manşet atmış. Sefa Perşembe günü Meclis koridorlarının nabzını tutmak istemiş.

“Dur” denilmiş kendisine ve arkadaşlarımıza
Giremezsin!

“Neden?” diye sorulduğunda “yeni karar alındı…”

'Gazeteciler içeri giremez' diye cevap verilmiş.

Bizim Sefa’da “Şok olmuş” Oysa Sefa ve diğer arkadaşların meclise alınmadığı dakikalarda meclis oturumunun yapıldığı salonda, milletvekili sıralarında ceketsiz-kravatsız oturan vekiller vardı. Evet buradan açık açık söylüyorum CTP Girne Milletvekili Abbas Sınay meclis’te oturumun yapıldığı salonda ceketsiz ve kravatsız oturuyordu. İnanmayan TV Kayılarına baksın! Şimdi Pazartesi günü bu konu ile ilgili meclis idare amirine soracağım “ne yaptınız” diye. Ha vekiller kahvaye gelir gibi salonda oturursa kusara bakmasın kimse o koridora da girerim salona da. Beni kimse tutamaz. Eğer Sefa kardeşimde Pazartesi benimle gelmek isterse ben içerde olacağım, kendisi de gelir benle…

Mal varlığı meselesi

Sayın Cumhurbaşkanı Eroğlu derin bir kumpasın kurbanı oldu. Mesela eski Maliye Bakanı Mehmet Bayram’da bir süre önce emekli olmuş ve ikramiye olarak 640 milyar (eski para ile) almıştı. Yani Eroğlu’nunda ondan aşağıya bir emekli ikramiyesi alacağını düşünmezsek sözü edilen para bizim için büyük gözükse de bazıları için “normal”dır. Cenk dün söylemiş “zenginin malı züğürdün çenesini yorar” diye.

GÜNÜN SÖZÜ

“ Zenginin Malı Züğürdün Çenesini Yorar”
Atasözü

BİZİM TEMEL

Temel uçakla Trabzon'a gidecekmiş. Oturmuş bir yere rastgele. Asıl yer sahibi gelmiş: - "Beyefendi burası benim yerim kalkar mısınız?" - "Hayır." - "Beyefendi burası benim yerim kalkın." - "Hayır." Yer sahibi gider hostese başvurur. - "Beyefendi burası sizin yeriniz değil, kalkar mısınız lütfen?" - "Kalkmam." Hostes çare bulamayınca kaptana başvurur. Kaptan, Temel'in kulağına bir şey fısıldar ve Temel kalkar, arka tarafa oturur. Herkes hayret etmiş durumdadır, "biz bu kadar uğraştık kalkmadı acaba kaptan nasıl kaldırdı bunu" diye. Dayanamıyorlar, Kaptan'a soruyorlar: - "Dedim ki burası Trabzon'a gitmez.."

GÜNÜN FOTOĞRAFI
10637.jpg