Forum & Google için bir öneri

Yunus Gök (Embesil)

Yasaklı Üye
Merhabalar komutanlarım.

Paylaşımlar hakkında bir önerim olacaktı. Forum içerisinde google sıralamamızın yükselmesi için bir takım ödüllendirmeli yarışmalar yapılıyor bildiğiniz gibi. Asıl amaç forumdaki konu sayısını arttırmak değil Google'da önemli yerlere gelebilmek. Hack yazınca neden bizim sitemiz çıkmasın ki ? Değil mi ? Bunun için çok konu açmak yerine " özgün içerik " taraftarıyım ben. Zaten " Winrar download " adında bir sürü konu var google'da barınan ve sırf bunun için download siteleri var, warez siteleri var.

Forum içerisinde Özgün İçeriklerin yazılabileceği bir alt forum açsanız herkes kendi makalesini orada yayınlasa olur mu ? Ama sadece kendisi yazmış olacak Copy paste olayını kaldırırsak bu tarz bir alt forum ve biraz çaba ile google zaten bizi istediğimiz yerlere getirecektir. Google Seo optimizasyonlarından anlarım profesyonel olmasam da. Fakat Özgün içerik olayı her zaman işe yaramıştır. Eğer " Hack " kelimesinde üst sıralara çıkmak istiyorsak Hack üzerine makaleler yazılabilir ya da kişisel gelişim falan. Asıl amaç hem forumda kişisel konular barındırmak hem de google da iyi bir yerlere gelebilmek.

Forum açılırsa ismini ve nereye açılması size kalmış bişey. Ama dediğim gibi google da alıntı konular yerine özgün konular daha çok ilgi çeker. Eminim kurucularımızın zaten bir bilgisi vardır bu konuda fakat yine de gündeme getirmek istedim haddim olmayarak.

Saygılarımla

İyi Çalışmalar