Grev Hakkımı Kullanıyorum !

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
Grev Hakkımı Kullanıyorum !

Ankara, “biz söyleyeceğimizi söyledik gerisi size kalmış” diyor, dünya ekonomik önlemler alıyor, Arap yarımadası toz duman, AB ülkeleri bile artık IMF’yi tek kurtuluş çaresi olarak görüyor, KKTC hükümeti ise bir türü alması gereken tedbirleri alamıyor aldıkları da mahkemelerden geri dönüyor! Peki, gelecekte ne olacak? Sorusunu ne zaman soracağız...

Gazi Magosa limanda üstü naylon kaplı bir alanda bırakılmış yanık un, Gümrükçülerin grev yapmasına neden olurken, okullarda mahkemelerde Tapu’da, kimlik dairesinde süresiz grevler tam gaz devam ediyor. Peki, bu grevler kime, neye karşı yapılıyor?

Durma noktasına gelmiş olan ekonomide ülkenin can damarı konumundaki liman çalışmıyor, çalıştırılmıyor. Çare çözüm üretmek yerine çaresizlik çözümsüzlük üretiyor GÜÇ-SEN. Oysa sendikal platformda çözümü desteklemiyor muydu GÜÇ-SEN. Demek ki Rum ile antlaşma çözüm oluyor iken, kendi ülkesinin tüccarı ile hükümeti ile antlaşama çözümsüzlük oluyor. Gümrükçüler grev yaptığında kim zarara uğruyor?, tüccar, esnaf birde devlet...

Okullarda grev kapsamında. Okulda grev yapıldı mı kim zararlı çıkıyor? Geleceğimiz olan çocuklar. Grev kime karşı o zaman? Geleceğimize karşı! Hükümetler bugün var yarın yoklar? Ama geleceğimiz olan çocuklar boş geçen derslerle kapalı olan sınıflarla geleceğe hazırlanıyorlar. Onları çağdaş dediğimiz, demokrat dediğimiz öğretmenler hazırlıyor geleceğe. Ne gelecek ama...

Mahkemelerde grev sürüyor, adalet gecikiyor, mahkeme önünde mangallar pişiriliyor, keman sesi ile çalışanlar göbek atıyor! Peki, davası geciken, boşu boşuna içeride yatan vatandaş ne diyor? Hiç merak edip soruyor mu hak arayanlar başkasının haklarını engellediğinde!

Tapu devredilemiyor ama haklar özgürlükler devredilebiliyor bu ülkede. Bir adım geri adım atmaktansa tapular devredilmesin diyebiliyor çalışanlarımız. Öyle ya aradığımız şey hak değil mi? Sonuçta. Benim tapu hakkımı engelle kendi hakkından ise taviz verme!

Grev bir haksa bu toplumda, bende kendi haklarımı gasp edenlere karşı grev hakkımı kullanıyorum bundan sonra. Bende de anlayış beklemeyin bu saatten sonra...