Güzel Sözler (2)

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Cevap: Güzel Sözler (2)

Zaman zaman derlediğiniz sözleri okuyorum. genelde birbirini tevil eden sözler oluyor, herşey zıddı ile kaimmiş diyorum. :)

Sözlerden kimisi toplum ilişkilerini kapsarken kimisi daha küçük toplulukları ve ikili ilişkileri ilgilendiriyor. Bazı sözlerde bu ayrımın belirtilmemesi genç zihinlerde bulanıklığa yol açar endişesi ile bir sözü aşağıya aldım.

"Affetmek ve unutmak iyi insanların intikamıdır" sözü daha ziyade ikili ilişkileri kapsıyordur herhalde.

Bunun özellikle belirtilmesi gerektiğine inanıyorum.

Aksi takdirde Kıbrısta rumun Türke yaptığı, yunanın Batı Trakyada, işgal döneminde işgal ettiği yerlerde Türke yaptığı, Anadolu ve kafkaslarda ermeninin Türke yaptığı, bulgarın balkanlarda Türke yaptığı mezalimleri effedip unutursak intikam alırmışız gibi düşünülür ki, bu gerçeği yansıtmadığı gibi çok tehlikeli sonuçlara taşıyabilir bizi.

Bir dönem bu konuları barış sürecindeyiz, beyaz sayfa açtık diyerek hayatımızdan öteledik ve başımıza diaspora belası geldi, asla ve asla toplumsal konularda bu söze itibar edilmemeli.

Tevbe suresinin 111. ayetinde "sizin için kısasta hayat vardır" der. Biz Allahın emrine uyalım.

Yakın akraba ilişkilerinde zaten kin gütmek doğru olmadığı gibi intikam almanın da anlamı olmuyor.

Sayın Kartalgözü;
Sitedeki yazılarınızdan; sizin bilgili ve kültürlü bir hanım olduğunuzu anlıyorum.Görüşlerinizin birçoğunu ben de paylaşıyorum.Ancak daha önce bir forumda çok gereksiz çıkışlar ve yorumlar yaparak beni üzdünüz...Görüyorum ki yine aynı şeyi yapıyorsunuz.Bu bölüm aşk ve sevgi üzerine yazıları müzikleri kapsıyor.Burada siyasi yazılar ya da siyasi olayları çağrıştıracak eklemeler yok...Çeşitli sitelerden insanlara yararı olur düşüncesiyle, alıp eklediğim güzel sözler ikili ve toplum içi ilişkilere yöneliktir.Burada ''düşman'' sözü ile kastediler TÜRK'e düşman olanlar değildir.Alakasız biçimde bu sözü yorumlamanızdan doğrusu çok rahatsızlık duydum...Zarar verici bilgiler varsa, zaten sizi onaylayan yöneticiler bunları silme yetkisine sahiptirler..İnsanların verdiği emekleri bu tür yorumlarla küçümsemek hiç doğru değildir...Lütfen, beni yorumlarınızla daha fazla incitmeyin.

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Ciddiye alıp, fikir belirtiyorum.

Kendi kendime de yapmadım. Genç bir arkadaşımız okumuş ve o sözün doğru olup olmadığını sordu, doğru olmadığını belirttim açıklama yaptım ama okuyan diğer gençlerin de olumsuz etkilenebileceğini düşünerek kendimi yazmak zorunda hissettim.

Ben yazarken konular üzerinde dururken, siz benim yazdıklarımı okurken kişisel alıyor ve o şekilde cevap veriyorsunuz, bu bir yanlış öncelikle bunu belirtmek isterim.

Ardından, bilgi olarak ben sizden daha bilgili değilim, bunun üzerinde ısrarla durmak istiyorum. Sitedeki belki de en bilgisiz insan benimdir. Bilgisizliğimden o derece de eminim ki bu ayıbımı kapamak için ne bulursam okuyorum, öğrenmeye çalışıyorum.

Sizden tek farkım, dezenformasyon, menfi propaganda, bellek ve alt bellek etkileşimleri, milli bilinç kırılmaları, strateji gibi bazı konulara ilgi duyuyor ve bu konularda edindiğim deneyimleri de sizlerle paylaşıyor olmam.

Diyorsunuz ki, "bu bölüm aşk ve sevgi üzerine yazıları, müzikleri kapsıyor."

İnsan her öğrendiğini birbiri üzerine öğrenir, bu aşk sevgi ile ilgili siyasi alanda bunu kullanmayayım diye ayıramaz. Alt bellek bunu hemen tüm yaşama uyarlar.

Mesela siz, üniversite birinci sınıfta tarihleri çevirmekte bir kitap kullandınız, muhtemelende üniversitede matematiği bir tek o derste gördünüz. Şimdi soruyorum size, sadece o ders için yeterli matematik mi öğrendiniz, yoksa lise bilgileriniz üzerine mi devam ettiniz? İlk okul ikinci sınıf bilgilerinizi birinci sınıf bilgileriniz üzerine kurmadınız mı?

Bu alana aldığınız konularda tıpkı diğerleri gibi bellekte ve alt bellekte yer ediyor, her hatalı bilgi okuyan gencimizin beynini tahrip ediyor. Zaten az okuyan heyecanlı bir Milletiz, bir de okuduğumuz azıcık şeyde yanlışlar olduğunda sorumlu biz yetişkinler oluruz, ben bu vebalden sakınırım.

Daha önceki yazışmada da ben gene konu üzerinde açıklamalar yaptığım halde siz hep kişisel almıştınız. İlk defa bireysel yazıyorum.

O konuda gazilerimizin bir tepkisini dile getirmiştim. O tepkiyi bilme nedenim ise 2007 yılı Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Ankara Ulusal Güç Birliğini Platformunu oluşturan, o tarihteki 409 derneğin, Bayramdan bir gün önce Gazilerimizi ziyaret etme isteğini ret ettikleri sırada yaptıkları açıklamaları, bazı yabancıların olaylara bakış açılarını da içeriyordu.

Siz açıklamalarımı hiç değerlendirmeden ve diğer arkadaşlarınızdan yardım alarak beni sindirmeye çalışmıştınız, hatırlıyorum. :) inkar da edildi ama bu bir gerçek.

Bizde zaman zaman başka alanlarda özellikle ermeni ve fetoşcu camiadakiler için arkadaşlarım ile benzeri şeyleri yapıyoruz. Nasıl gelişir, nerde tıkanır, bildiğim için hemen anladım. Örneğin, altan kardeşlerin şu anda bizde bilinmedik takma isimleri ve yazdıkları yer yok, hepsini tek tek bu yöntemle ortaya çıkardık :) zaman zaman çok işe yarar.

Forumlar, fikirlerin tartışıldığı alanlar olduğu için fikre karşı fikirler üretilmesi, üretilebilmesi amaçtır zaten. Bundan incinip rahatsız olmanızı anlayamadım.

Bu alan belirttiğiniz gibi olabilir, ancak site bütünü bir davayı üstlenmiş durumda ve sitedeki her şeyin bu dava amacına bir şekilde hizmet etmesi gerektiğine inanıyorum. Siz başka mı düşünüyorsunuz?

Bir yerlerden bir şeyleri kopyalayıp, yapıştırmak emek sayılmaz, emek de küçümsemekle değerinden kaybetmez.

Forumlarda yazdıklarımıza karşı yazılanlardan incinmek, forumun ruhuna aykırı. Lay lay lom yapmak için değil kendimizi geliştirmek için www.kibris1974.com dayız.

En başta da belirttiğim gibi gençler etkileniyorlar. Diğer yazıları okuduklarında milli duyguları kabarıyor, üzerine böyle yanlış birşey okuduklarında şaşkınlaşıyorlar, alt bellekleri olumsuz etkileniyor, buna kimsenin hakkı yoktur, elim erdiğince ben engel olurum.

O gençlerin, çakı gibi sağlıklı beden, ruh, ve akılları bizim geleceğimizin güvencesidir. Ben geleceğime yanlış yaptırmam.

Sizin üstün tarih bilginizden bu forumda yararlanmayı ne çok istediğimi tahmin edemezsiniz.

Dilerim size değer vererek cevap vermemi yanlış yorumlamazsınız.

saygı ile,

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

Bu konuya benimde birkaç lafım var, konuya ben çok farklı bir açıdan bakıyorum.

Birkaç gün önce sitede yaşanmış bir olay var, hepimizi de çok üzdü ve düşündürdü. Site kurucusu olarak herkesten çok beni ilgilendirirdi ve önemli bir konu olduğu için üstünde çok fazla durdum...

Otağımızda dengesiz birisi bayan üyelere özel mesaj atarak, bir takım tekliflerde bulundu ve arkadaşlık kurma bahanesiyle rahatsız etti.

Ben bu konu nedeniyle önce kendimi eleştirdim. Sebebi ise bir insan ne kadar sapık olursa olsun, bu tür bir davranış için onu tetikleyen bir şey olmalı endişesiydi.

Otağımızı gelen insanlar ne için geliyor?

Düşündünüz mü hiç?

Bu siteyi günde yaklaşık 5.000 kişi ziyaret ediyor, bunlar sizin yâda benim doğrudan tanıdıklarımız değil, ziyaretçiler bir şekilde siteyi bir yerden bulup geliyor?

Sanal âlemde bir siteyi nasıl buluruz?

Evet, Google amcamız var ona ne sorarsak soralım bize yol gösteriyor, bir sorun bakayım “aşk, meşk, şiir, arkadaşlık ve dostluk” ile arama yaptığınızda kaç tane sonuç Kıbrıs 1974 sitesi görülecek.

Belki inanmak zor ama buyurum kendinizde sorgulayın toplamda “18.940” sonuç çıktı bende.

Sitemiz maalesef böyle devam ederse misyonunun dışına çıkmış aşk-meşk içerikli bir site durumuna gelecek ve değer verdiğimiz yazarlarımız artık sitemize ne derece samimi ve ciddi bakar bilemiyorum.

Sitenin çöpçatanlık ortamına dönüşmesine izim vermeyeceğimi umarım anlarsınız, anlamayan varsa ona Google’den birkaç site bulmasına yardımcı olabilirim. Amaç bu ise, sanal ortamdaki arkadaşlık sitelerinde, janjanlı bir profil oluşturup, fotoşopta düzeltişmiş birkaç resim eklendiğinde hit sayısı tavan yapabilir.

Evet, Otağımıza genel kültür bölümünde bir “Aşk ve Sevgi” alt bölümü koydum. Ama inanın ki bunu yaparken daha çok “Vatan aşkı ve Sevgisinden” oluşacağını düşünmemden. Benim hatam kabul ediyorum, bu boyutu hesaplayamadım.

Aklıma bir laf geldi Kıbrıs’ta çok kullanırız “kahve bahane, sohbet şahane” bana da bazen otağımızda ki bazı konular öyle geliyor “otağ bahane, geyik şahane” ama kim olursa olsun, sorumlu olan, bu konuda hiç kimsenin beni tanımadığı bir yönümle tanımak zorunda kalabilir.

Amacımız, sitede binerce konu açmak değil, seviyeli ve misyonumuza layık, yavaş ama emin adımlarla ilerlemektir. Hedefimiz budur.

Bu hedefimize samimi ve seviyeli bir şekilde ulaşacağımızı inanıyorum, artık bu hedefte kimler yanımızda olur o kendine kalmış bir şey.

Sitenin formatı belirli kurallar nezdinde sabittir. Bunun dışına çıkmak, hedef dışı vakit geçirmek, melankolikçe davranmaktan başka bir şey değildir.

Her üye ve yöneticinin site hedefini gözeterek, yanlış davranışlardan, yazı ve konulardan sakınmasını, Milli Davamızın gerektirdiği olgunlukta hareket etmesini istiyorum. Bu bir erdemdir, sizlerden erdemli olmanızı bekliyorum.

Son olarak sitemizin google aramalarında aşk meşk sıralamasının tepesinde 1. sırada yer almasını istemiyorum ve buna asla izin vermeyeceğim.

BURLAHATUN

Yasaklı Üye

www.yeniresim.com_-_Gzel_Resimler_-_Gkkuana_Giden_Yol.jpg

Gölgesinde otur amma
Yaprak senden incinmesin.
Temizlen de gir mezara
Toprak senden incinmesin.

Yollar uzun, yollar ince
Yol kısalır aşk gelince
Yat kurban ol İsmail’ce
Bıçak senden incinmesin.

Burdayım de ararlarsa
Doğru söyle sorarlarsa
Tabutuna sararlarsa
Bayrak senden incinmesin.

İl göçsün göçtüğün vakit
Yol yansın geçtiğin vakit
Suyundan içtiğin vakit
Irmak senden incinmesin.

Toz konmasın sakın sana
Hakkı geçer halkın sana
Gücenmesin yakın sana
Uzak senden incinmesin.
alıntı

BURLAHATUN

Yasaklı Üye

Su kendine sırdaş arıyordu.

Önce buluta verdi sırrını, ağır geldi sır buluta.

Sağanak sağanak döktü suyun tüm sırlarını..

Sonra göle gitti su. Ona anlattı derdini.

Bu arada bulut suyun sırrını yağmur yapıp, dolu yapıp, kar yapıp savurduğu için, zaman zaman taşıyordu göl ve çıkıyordu suyun sırrı iyice açığa.. Taşıyamazlar, kaldıramazlar senin yükünü, canını yakarlar, utandırırlar.. ..'''' dedi.

Sonra nehre verdi su sırrını.

Nehir de aldı suyun sırrını çekti gitti..

Dereye verdi.

Dere biraz daha yavaş olsa da nehirden, o da götürdü suyun sırrını bir başka bilinmeze...
Çağlayanlar, şelaleler, akarsular. .. Hepsi kayboluyordu bir anda..

Sonra bir gün su takip etti dereyi. Dereye okyanusa kavuşunca farketti su, bütün sırlarının akarsularla, çağlayanlarla, ırmaklarla... okyanusa taşındığını.

Karar verdi su.

Sırrını okyanusa verecekti.

Öyle de yaptı zaten. Tüm sırlarını okyanusa verdi. Artık suyun sırrını okyanustan başkası bilmiyordu. Ne taştı okyanus, ne bir başkasına taşıdı suyun sırrını, ne de kurudu....

Geçenlerde karşılaştık suyla. Bir bardaktaydı. Suskundu.
Çok uğraştım konuşturamadım.
Ben tam giderken ''''Dur !'''' dedi su.
Durdum!
''''Okyanus yürekli dostlar bulmadan sakın konuşma!

sthanimhanima_kus.gif
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN! YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL!:)

MEVLANA

BURLAHATUN

Yasaklı Üye

DOSTLAR BENİ HATIRLASIN
503bar.gif

Ben giderim adım kalır,
Dostlar beni hatırlasın.
Düğün olur, bayram gelir,
Dostlar beni hatırlasın.

Can bedenden ayrılacak,
Tütmez baca, yanmaz ocak,
Selam olsun kucak kucak,
Dostlar beni hatırlasın.

Açar solar türlü çiçek
Kimler gülmüş, kim gülecek
Murat yalan, ölüm gerçek,
Dostlar beni hatırlasın.

Gün ikindi akşam olur,
Gör ki başa neler gelir,
Veysel gider, adı kalır
Dostlar beni hatırlasın

AŞIK VEYSEL

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

Anadolu’da “yapma denileni inadına yapan” karakterdeki insanlar için bir atasözü söylenir “Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az derler...

Bu kadar açıklamadan sonra buraya gelip bu yazılara ilaveten şiirler eklenmesini resmen hakaret olarak algılıyorum. Sizi hayatının yamacında “eleğini duvara” asan birisi olarak görüyordum.

Lakin “aşk-meşk” konularında çocuğunuz yaşındaki bayanlardan geri kalır bir yanınızın olmadığını çok sonraları öğrenmiş durumdayım, sırada dışı bir vaka olarak gözlemliyorum.

“ Ya olduğun gibi görün! Ya da göründüğün gibi ol” diye bir not eklemişsiniz yazınıza ve bu zaten sizin msn iletinizde ki aynı laf, evet size katılıyorum. Fazla klişeleşmiş, on karakterli olup ta önüne gelene bu sözü söyleyen insanlar mantar gibi çoğalıyor… Sizde bunlardan birisi olmayasınız?

Fakat sitemizde ne sizin gibi görünene, nede sizin gibi olana, ihtiyacımızın olmadığına karar verdim.

Sitemizin google aramalarında, sizin tarafından açılan “aşk-meşk” konularından ötürü buraya yönelen sapıklar, sitenin misyonu doğrultusunda burada bulunan bayanlara sarkıntılık etmesi söz konusu iken halen bu tür konular eklemeye devam etmeniz beni endişelendirdi. Bayan üyelerimizi rahatsız eden pm lerden bir kaçı da size gelmiş olsaydı acaba ne düşünürdünüz çok merak ediyorum…

O kadar meraklıysanız o zaman onlara, buraya gelmeleri için davetiye çıkartmanıza gerek yok, o tür insanların sanalda buluşma ortamları mevcuttur, hepsi aynı tas aynı hamam, kendiniz oraya giderseniz böylelikle seçme şansınız daha da yüksek olacaktır.

Sanalda değil Real ortamda destek gerekiyorsa o takdirde bir psikiyatr tarafından sürekli gözlem altında bulunmanın zamanı geldi ve geçti diye düşünüyorum, aslında o kadar zor bir olay değil, az bir östrojen hormon tedavisi ile eminim birazda olsa psikolojik dengenizin düzeldiğini fark edebilirsiniz.

Bu olağan üstü bir durum değil, bu gayet doğal bir dönüşüm noktası olduğunun herkes farkında, önemli olan zaten bu durum değil, sizin bu durumla baş edemediğiniz için sıkıntı yaratıyor ve bundan bizlerde dolaylı yollardan zarar görmüş oluyoruz.

Bu süreçten geçip normal bir dengeye sahip olana kadar sizi, sitemizin etik ve ahlaki yapısını koruma amacı ile yasaklamak zorundayım.

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör

Sayın Burlahatun;

Buraya yazılan mesajları "misafir" olarak kendince gizli bir şekilde okuma. Şuan konuyu misafir olarak okuyorsun.Varsa cesaretin yeniden üye ol ve bu konuyu tartışalım ne dersin?

Şimşek

Dost Üyeler

Cümleler doğrudur sen doğru isen,
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.

YUNUS EMRE.