Her Güne Bir Dua

asena aylin-58

New member
Cevap: her güne bir dua

98618308.jpg

Ya Rezzak!
Hazinende yok yoktur, "Ol!" dersin her şey olur.
Yarattığın her canlının rızkı senin katında saklıdır.
Vahyin mümin kalplerin, selin akılların rızkıdır.
Ya Rabbi! Sana muhtaç olmak en büyük zenginligimdir.
Senin fakirin eyle beni!
Senin verdiğinle doymak en büyük lezzetimdir.
Sofranda ağırla beni...

asena aylin-58

New member

1mumin.jpg

EL Mümin:Allah'ın (azze ve celle) iman ve güven veren; imân nûrunu veren; İman nurunu Yaratan; bunun getirdiği emniyeti bahşeden; gaybın sonsuz sırlarına açık idraki oluşturan Adıdır Mümin. El Mümin, iman ve hidayet bağışlayarak, her türlü şüphe ve tereddütleri kaldıran Adıdır Allah'ın (azze ve celle).

Allah (Azze ve Celle) korku içinde olanlara emniyet ve güven verendir. Bu bakımdan her türlü korkudan emin olmak için Allah(Azze ve Celle)'ye iltica edilmeli, O'na sığınılmalıdır. Gönüllerde îman ışığı yakan, uyandırandır Allah! (Azze ve Celle) (Allah,(Azze ve Celle) Kendisine sığınanlara aman verip onları koruyan; rahatlatan ve emniyete Alandır.

"O Allah ki, O'ndan başka ilah yoktur. Melik'tir; Kuddûs'tur; Selam'dır; Mü'min'dir; Müheymin'dir; Aziz'dir; Cebbar'dır; Mütekebbir'dir. Allah, (müşriklerin) şirk koştuklarından çok yücedir." (Haşr Suresi 23. Âyet Meali)

y1pTWMyG3-3z96RsY_CG0T5sbzCwvlg98Y2MGbVOmR4g4Jh7GFzs5AFulhFFVMQTd0CQc2HjlRUdckpq-OxGQUN8g

Ey imân nurunu Yaratan Allah'ım ! Ey gaybın sonsuz sırlarını müminlere Açan Allah'ım !
Ey hidayetin Sahibi !
Ey yerin göğün Sahibi !
Ey eman Veren !
Ey en Mukaddes !
Ey Mü'min !
Ey Allah !

Kalbimizi imân nuruyla parlat bizim! Bizi, Seni zikredenlerden kıl !
Zikreden, Zikredilen olur Mümin Adınla Rabb'im !
Zikredenlerden Seni
Ve Senin Zikrettiklerinden eyle bizi ! Kulaklarımızın pasını temizle Mümin Adınla..! Mümin Adınla Rabb'im; Çöz dilimizdeki düğümü! Gözümüzden gaflet perdesini kaldır Mümin Adınla!
Mümin Adınla Kalbimize imân nurunu nakşet..! Şüphe ve öfke membaından baş veren Kederi sil gönlümüzden Mümin Adınla!
Mümin Adınla Rabb'im..!

İnşirahın anahtarı Rızanı kazı kalbimize..!

Sen razı olursan eğer;
Gönüller açılır ferah feza bir âleme! Adınla Allah'ım;
Gök kapıları açılır sonsuz semada! Sonsuz ihsanınla Allah'ım;
Sana açılan ellerimizi boş çevirme..!

Lütfunla Rabb'im ve Kereminle; Bizi de eriştir Rızana..!
Nefsin tasallutundan kurtar bizi
Samimi bir kalp ver bize Mümin Adınla! Samimi olanın riyası olmaz asla Rabb'im..!
İhlâsla kâmil olan samimiyet bahşet bize Mümin adınla..!
Mümin Adınla Rabb'im kalbimize iman ve ihlas nasip et..! Bizi bu karanlıklardan kurtar; Kurtar bizi karanlıklardan Mümin Adınla İman nurunu yerleştir kalplerimize Bilmediği için şeytanın bozamadığı; Meleğin bilmediği için yazamadığı, Bir ihlâs ver bize Rabb'im Mümin Adınla..!

"Alemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz." (Tekvir Suresi 29. Âyet Meali)

Vesveseyi ve riyayı sök at kalbimden Mümin Adınla Rabb'im..!
Cahil ve zalim nefsimi Mümin Adınla terbiye et..! Sen Dilemezsen biz hiçbir şey dileyemeyiz Allah'ım..! Hayrolanı Dilemeni dileriz ancak Senden! Kötülüğü emreden nefsin muttali olduklarından; Uzaklaşmamızı nasip et Mümin Adınla..! Sadır olursa bir hayır bizden; Fazlı Kereminden, İhsanındandır ancak biliriz! Hayırda yarışanlarla an ismimizi Mümin Adınla.! Mümin Adınla Rabb'im ismimizi irşad olan kullarınla an..!

"Ve gerçekten Rablerine dönecekler diye, vermekte olduklarını kalpleri ürpererek verenler; İşte onlar, hayırlarda yarışmaktadırlar ve onlar bundan dolayı öne geçmektedirler." (Müminun Suresi 60 ve 61. Âyet Meali)

Sana döneceğimiz günün korkusunu kalbimizden çıkarma Ya Rabb..!

Bizi hayırda ve iyilikte öne geçenlerden eyle..! Senden hayâ ederek; Ve yalnız Sana hasrederek yapmamızı nasip et amellerimizi! Haşyetinden kalbi ürperenlerle; Hayırda yarışanlarla an adımızı Mümin Adınla..!
"...Fakat Allah size imanı sevdirdi, onu kalplerinizde süsledi.." (Hucurat Suresi 7. Âyet Meali)
Nefsimle bir an bile yalnız bırakma beni Ya Rabb.! Kalbimin afeti nefsimden razı olduğum gündür..! Nefsimi itham edenlerden eyle beni! Öyle ki Rızanla birr'e ulaşayım Allah'ım..! Senin izini taşır dünya ve bütün mahlûkat. Bizi mahlûkatın bağımlılığından kurtar Zincirlerimizden bizi kurtar Ya Rabb Mümin Adınla..!
Kurtar ki bizi zincirlerimizden asıl hürriyeti tadalım..!

Kurtar ki zincirlerimizden bizi koşarak gelelim Senin Yolunda Sana! Senin yolundan Ya Rabb bizi asla geri döndürme..!
İmanla süsle kalplerimizi Mümin Adınla..!
Yönelişim Emrinedir Ya Rabb..!
Yapayalnız kalsam da bu yolda..!
Emrinedir yönelişim! Hidayet ve ihtiyaç yolunda yürürken bu en muhtaç, Bu kalbi Ya Rabb..!
Mümin Adınla imana aç..!
Nuruna aç bu kalbi Ya Rabb..!
İman nuruyla nurlandır kalbimi..!
1611441051564933138220299922741197234159162.jpg

Ve, "kişi sevdiğiyle beraberdir" müjdesince Resulullah'ın (Sallallahu Aleyhi Vesellem);
Beni sevdiklerinle beraber haşret..! Kelimeler yetmez kalbimdekileri anlatmaya şimdi.
Şimdi kalbim Allah'ım;
Korkunla paramparça..!
Ümidinle dirilir kalbim yeniden..!
Allah'ım! Beni ümidinden uzak bırakma! Sen ki Muktedir'sin..!
Sen ki yegâne Galib'sin..!
Sen ki İşitir, Sen ki Görürsün!
Bütün güzel Adlarınla Allah'ım;
Yalvarırım şimdi Sana;
Kalbimin sesini Duy..!
Yönelişi Sanadır kalbimin..!
Utanırım konuşamam şimdi;
Susarım! Yalnızca Duy kalbimin sesini Allah'ım Allah Adınla..!
"Lebbeyk. Allahümme Lebbeyk,
Lebbeyke lâ şerike leke lebbeyk,
Innel hamde Vennimete leke Velmülke laşerike lek"
"Allah'ım! Davetine uyarak Sana geldim. Senin eşin ve ortağın yoktur. Mülk ve nimet Senindir. Hamd Sanadır. Şerikin yoktur..!
mulim_kandil.jpg

Volkan

-Otağ Hanı-

otagımıza hoş geldin kardeşim.
paylaşımlarınız çok güzel.
sizide ailemizin içerisinde görmekten mutluluk duydum.saygılarımla. TTK / TMT :)

asena aylin-58

New member
Cevap: Her Güne Bir Dua

razeyle.png

sağolun kardeşim bende otağınızda olup sizlerle güzel şeyler paylaşmaktan ve paylaşımlarımın beğenilmesinden mutlu oldum çok güzel bi site emeği geçen herkesin eline yüreğine sağlık saygılarımla...
razeyle.png

asena aylin-58

New member

Haftanın Duası
65252598yt8vo9.gif

Ey ruhlar gibi ince, melekler kadar mâsum ve gökler kadar derin, yüce ve değerli varlık! Senin ününün bestesi tâ meleklerin oturup kalktığı yerlerde duyulmakta, hayatının şarkısı cennet yamaçlarında yankılanmaktadır. Sen her zaman duygu kancalarının ucu ciğerinde, din cevherinin gerdanlığı da boynunda yaşadın! Biz hepimiz senin kölelerin, sen ise şefkat, vefâ ve samimiyet ağıyla bizleri avlayıp esir eden taçsız bir sultansın! Allah, kıyâmet sabahında seni Zâtının ışıklarıyla aydınlatsın! Geleceğin, cennetin cuma yamaçları gibi neşeli ve vuslatın da kutlu olsun!

http://www.nurmektebi.net/
http://www.nurmektebi.net/

İl_Bilge_Katun

Dost Üyeler

Sel olup gözlerden akan yaşların sebebi Sen,
Kaynağı kalpte kaynayıp kor gibi yakıp taşan Aşkındır Allahım...
Gönlümüz Aşkına yandı....
Sana hâne oldu...
Seni anınca bir kuş gibi çırpınır oldu...
Deli gönül Senden vazgeçemez oldu...
Mütelâsı oldu gönüller....
Aşkına kanar, yanar, sönmez oldu....
Daraldıkça, ferahlayıp, yanıp yanıp sönüp vuslatı arar oldu...
Kalpten kopup gelen kanlı yaşlar....
Yüzümü yakar oldu...
Bu sıcaklık Senden diyip gönül huzûra erer oldu....
Gönlü kirinden arındıran bir Senin ism-i celîlin oldu...
İsmin ile kalbimize şifanı ver...
Şerde verdiğin hayır ile yak...
Yak ki terbiye olsun,
Nefis perişan olsun...
Çok güzel bu tat bir tattım bir daha bırakamam aşkın çok güzel Allahım yaksa kül etse de... Bizleri bu tattan mahrum etme Allahım...

Sen büyüksün...
Biz küçük...
Sen verensin...
Biz alan....
Sen merhametlisin, affı seversin...
Biz hata eden, aldanan....
Bizleri aldananlardan etme Allahım....

Bu kulunu yolunda, son nefeste Allah diye, iman ile al yanına Allahım....

Mahcup geldik kapında boynumuz bükük günahlar yığınla başlar kalkmıyor yerden yukarı biçareyiz affını diliyoruz.... Tevbe kapıları kapanmadan... affeyle Allahım...

asena aylin-58

New member

flowers_222.gif

Allah-ü Teâla yüce kitabında buyuruyor: Duanız olmasa ne kıymetiniz var?
flowers_222.gif

Aleyhisselat-ü Vessalam buyurdular: Dua müminin silahıdır.

flowers_222.gif

Dualarımız bizi kıymetli kılan en büyük silahımızdır. bütün İslam aleminin kurtuluşu için sizleri en büyük silahımızı kullanmaya davet ediyoruz.

flowers_222.gif

Şimdi yapmakta olduğunuz tüm işleri bir kenara bırakınız. Gözlerinizi kapayınız ve Kâbe’nin karşısında olduğunuz hayal ediniz. O kutsal mekanda ellerinizi sonuna kadar açınız ve yürekten aşağıdaki duayı okuyunuz:

flowers_222.gif

Ey Alemlerin Rabbi olan Allah'ım! Mücrim ama yüreği senin sevginle dolu bir kulun olarak affını niyaz ediyorum. Biliyorum ki sen Tevvab'sın ve tövbe için kapına gelenleri geri çevirmezsin. Beni de huzuruna kabul et ve affet Rabbim. Estağfirullah el-Azim. Estağfirullah el-Kerim. Estağfirullah er-Rahim. Efendimiz Muhammed aleyhisselatü vesselama alıp verdiğimiz nefesler ve okyanusların damlacıkları adedince salât ve selam olsun.
flowers_222.gif

Ey Rahmeti bol Kudreti sonsuz olan Sultan! Bütün dünyada maddi ve manevi sıkıntı içerisinde bulunan Müslüman kardeşlerimize yardım ihsan eyle. Cihat eden kardeşlerimize cihatlarında muvaffakiyet ihsan eyle. Senin dininin yaymak gayesiyle gece gündüz çalışan kardeşlerimizi de muzaffer eyle Ya Rabbi!
flowers_222.gif

İlahi Ya Rabbi! Müslüman devletler üzerinde kötü emelleri olan devletlerin oyunlarını bertaraf eyle. İslamiyet’in yeniden tüm dünyada hakim olmasını en kısa zamanda nasip eyle. Kuran-ı Kerimi bütün insanlığa rehber ve önder kıl. Kararan ruhları Kur’an’ın nuruyla aydınlat Ya Rabbi! Aydınlat Ya Rabbi! Aydınlat Ya Rabbi!

(Amin! Amin! Amin!)
flowers_222.gif

derinden hissederse,
yasayan herkesin adına hisseder.....
ASLINDA HEPİMİZİN İSTEDİĞİ

SEVİLMEKTİR....