Işçi Bayramı Değil KKTC’yi Protesto Mitingi

Ayla Berkin

Onursal Üye
Web sitesi
www.aylaberkin.com
İŞÇİ BAYRAMI DEĞİL KKTC’Yİ PROTESTO MİTİNGİ

İşgal altında ki toprakların işçileriyle özgür toprakların işçileri 1 Mayıs İşçi ve Bahar Bayramı çerçevesinde “Kıbrıs Barış Platformu” öncülüğünde ara bölgedeki Taksim Sahası’nda düzenlenen mitingde “Taksime hayır” mesajları verirler. Miting Türkçe Rumca ve Kürtçe sunulur.

Kendi söylemleriyle işgal faşizmin çizmeleri altında ezilen gruplar 18.00’de 10. Yıl Parkı’nda (Kuğulu Park) toplanan ve 18.30’da Taksim Sahası’na doğru yürüyüşe geçer. Yürüyüş sırasında, “Sınırlar Kalksın, Halkların Özgürlüğü”, “Halk İradesini Yok Sayan Meclisin Saygınlığı Yoktur”, “Tek Yol Devrim, Kahrolsun Faşizm”, “Yaşasın Sosyalizm” yazılı pankartlar taşıyarak duygularını çok açık bir şekilde ifade ederler.

Ya bu işgal edilmiş toprakların özgürlük savaşçısı işçilerinin sloganlarına ne dersiniz. “Bağımsız Kıbrıs”, “Bütün Halklar Kardeştir”, “Tek Yol Devrim, Kahrolsun Faşizm”, “Yaşasın Devrim ve Sosyalizm”, “Emperyalizme Karşı Birleşik Cephe”, “Son Son Son İşgallere Son”, “Yaşasın Kızıl 1 Mayıs” işte ezilmiş halkların, özgürlüğü ellerinden alınmış işçilerin, işgal edildiğini savundukları topraklarda ki haykırışları.

İşgal altında ki bir toprakta sen Rum, Türk, Kürt toplanarak yürüyüşe geçeceksin ve o işgal edilmiş toprakların yönetimine, devletine küfür edeceksin. Oh oh böyle işgale can kurban! Ve bunun adı “İşçi Bayramı” olacak.

Kıbrıslı Türk ve Rum müzik gruplarının şarkılarıyla başlayan mitingde, Kıbrıslı Türkler adına DAÜ Bir-Sen Başkanı ve Kıbrıs Barış Platformu Dönem Sözcüsü Tevfik Yoldaş ve Kıbrıslı Rumlar Adına Gostis Ahniyotis ve kendini “Türkiyeli sosyalist ve yurtsever öğrenciler” olarak tanımlayan öğrenciler adına Cihan Burak sırayla konuşurlar.

Burak, gelecekte Birleşik Kıbrıs’ın, birleşik dünya düzeninin, halkların eşitliğinin ve sosyalizmin yer alacağından bahseder konuşmasında. “Lefke’nin faşizme mezar olacağını” söyleyerek devam ettiği konuşmasını Kürtçe olarak bir kez daha tekrar eder.

Rum, Türk, Kürt kucak kucağa Sosyalizmin güvencesinde, Rumların pençesinde, Kürtlerin kıskacında, Türklerin azınlık haklarının bile sözü edilemeyeceği bir düzende yaratılacak eşitliğe ne kadar eşitlik denilirse o kadar eşit bir düzen için haykıran bu güruh hala bu yürüyüşe özgür olmadıklarını savundukları topraklardan başladıklarını da unutuyor. Tıpkı, Kıbrıs adasının tümü üzerinde kendilerine yaşam hakkı tanımayan Rum’un yaptıklarını unuttukları gibi.

DAÜ BİR-SEN başkanı Yoldaş ise konuşmasında acı gerçeklere parmak basmış kendince, “Kapitalizm Kıbrıs’ta milliyetçi kışkırtmalardır, nefrettir, ırkçılıktır, savaştır, bölünmüşlüktür, kandır, gözyaşıdır” diyen Yoldaş, “Kıbrıs’ın bölünmüşlüğünü sürdürmenin, Kıbrıslılara acıdan başka bir şey vermediğini, fakat sömürünün artarak devamına yol açtığını, Emperyalizmin müdahaleleri sonucunda Kıbrıslıların 51 yıldır 1 Mayıs’ı birlikte kutlayamadığını söyleyen Yoldaş, “Kıbrıs’ın bölünmüşlüğüne dur demek, taksime, yani statükoya hayır demek için Taksim Sahası’nda olduklarını” belirtirken İşçi haklarının savunuculuğunu da yapmıştır aklınca.

Gerçekten de büyük bir eşitlik söz konusudur bu mitingde. Halkların kardeşliği, Bölünmüşlüğün ortadan kalkmasından söz edilmektedir mitingde ki tüm konuşmalar da. Hani bu gün 1 Mayıs İşçi Bayramıdır ama olsun buda bir vesiledir, işgalin kalkması için.

Ne saçmaladıklarını biliyor mu acaba bu insanlar. Özgür olmayan, işgal edilmiş bir devlet derken yıllardır Rumların işgal ettiği 1960 Cumhuriyetini niye görmüyorlar.

Bölünmüşlük kandır diyorlar da beraber yaşanan dönemlerdeki akan kanlardan niye bahsetmiyorlar. Sömürü diyorlar da, beraberlikleri dönemlerinde terk etmek zorunda kaldıkları 100’lerce köyden, gettolarda yaşamak zorunda kaldıkları günlerden niye bahsetmiyorlar.

Sözüm ona İşçi Bayramı diye kutladıkları bu hainlik mitingini ve bu mitinge katılanları kınıyor ve onlara kendinize gelin, eğer siz gelmezseniz bir getiren bulunur diyorum. İşte bu da bizim 1 Mayısımız.

Ayla Berkin
3.5.2009

Moderatör tarafında düzenlendi:

ismail hakkı

Dost Üyeler
Cevap: Işçi Bayramı Değil KKTC’yi Protesto Mitingi

Bence eksik bağırmışlar, 'BİZ BU ÜLKENİN SATILMIŞ HAİNLERİYİZ, HAİN ÖZGÜRLÜĞÜ YETMEZ, GAY'LARADA ÖZGÜRLÜK' diye eklemeleri gerekmezmiydi...

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

Ayla hanım, her şeyden önce teşekkür ederim, kaleminize yüreğinize sağlık.

Dünyada kominizmin devi olarak bilinen Rusya bile çöktü. Halkı ne durumlarda hepimiz görmekteyiz.
Erkekleri alkol ve mafya çetelerinde, kadınları ise dünya genelinde ki eğlence sektöründe nam saldı.

Bu Kürtlerin, Rumların ve bazı Türk kimliği taşıyan ama asla Türk kanından nasibini almamış olan, kendilerine aydın ve demokrat Türkiyeliler diyerek Türk’ün adını lekeleyen ve bunlara çanak tutanlar, demek ki bu yaşantıya özeniyor ki, tek yol devrim, kahrolsun faşizm diye yollara dökülüyor.

Eğer varsa bir çözüm oda gerçekten “Tek Yol Devrim, Kahrolsun Faşizm”. Bu kanı bozukları devirmek lazım gerçekten bu anlamda katılıyorum, tek çözüm bunları devirmek.

“Kahrolsun Faşizm”, kahrolsun bu beyinsiz varlıkları yöneten Amerika – Avrupa – Rum – Rus Faşistleri. Faşizmi onlar yapıyor, ırkçı olan bizler değiliz onlar.

Kanı bozuk vatansız, bayraksız, topraksız, ırksızlara karşı Şehit kanı ile sulanmış Ata yadigârı topraklarımızı ve bölünmez bütünlüğümüzü koruduğumuz için Irkçı olduk.

Evet, ben ırkçıyım,
Irkıma ait olan toprakları sevdiğim için.
Irkıma ait olan Bayrağın altında gururumla yaşamayı sevdiğim için.
Irkımla barış ve huzur içinde yaşamayı sevdiğim için.
Irkıma ait olan örf ve adetleri, kültürleri ve gelenekleri sevdiğim için.
Irkım için ÖLMEYE hazır olduğum için.
Irkçıyım Yoldaş olmadığım için.
Irkçıyım çünkü benim hayatımdaki tek yegâne fahrim servetim Türklükten başka bir şey olmadığı için.

Eğer sizler de aynı düşünüyorsanız sizlerde ırkçısınız.

Lefke faşizme mezar olmayacak, tüm Türk toprakları kanı bozuklara mezar olacak.
Öyle slogan atmakla olmuyor bu işler. Zamanında bedelini biz ödedik, yine ödemeye hazırız.
Hodri meydan buyursunlar, biz hazırız.

Saygılarımla
Göktürk
Tanrı Türk’ü Korusun

Son düzenleme:

peral

New member

LEFKE FAŞİZİME MEZAR OLMAYACAK

Bunu söyleyenler utansın. Gerçek vatan hainleri. Ben Lefkeli değilim, fakat LEFKENİN benim için değeri bambaşka. 1974 savaşını yasayan ve sadece 8 yaşında olmama rağmen asla yaşananları unutmayan ve babamın 16 yıllık bu topraklar için mücahitlik yapıp hain Rumların koydukları bomba sonucu gözünü kaybetmiş bir malul gazi çocuğuyum. Söylenen bu söz benim duygular mı çok kamçıladı ve buna seyirci kalamadım.1974 savaşında Rumlar koyumuzun dağlarını yakmışlardı esir düşmemek için 1 gün ve bir gece yanar dağlardan aç ve pijamalarımızla tüm köy Lefkeye doğru yola cıktık ve Rumlara yakalanmadan Lefkeye ulaştık. Hiç unutamam Lefke halkının bize ne kadar kucak açıp yemeklerini evlerini paylaştıklarını. Lefke halkı Ruma esir olmamak için çok dirense de bizi esir alan Rumların bizlerin üzerine çevirdikleri sungulu silahları ile ağlayan çocuklara Rumca bağırdıklarını ve yaşadığımız daha birçok şeyi unutmamıza imkân yok. Evet Lefke halkı Rumların zulumunu çok yasadığı için ve yaşananları çocuk yasta olsak ta asla unutamadığımızı ve unutmayacağımızı, vatanımıza ve topraklarımıza sahip çıkmak için her zaman sonuna kadar mücadele edeceğimizi söylemek isterim. Bizler yani gerçek tarihi yasayan ve bu acıları çekenler olarak gerçek kimlimize sahip çıkalım ve bizden sonra yani gençlerimize gerçek düşmanlarının kimler olduğunu her zaman hatırlatalım. Bu güzel paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Çok güzel ve anlamlı bir site. Ben de sizlerle bunları paylaşmak istedim.

Saygılarımla
Peral

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bülent Baysal

Dost Üyeler

Muhterem Ayla Berkin Kardeşim,
Harika bir yazı ile duygu ve düşüncelerimize tercüman oldunuz. Biz bunları zaten 70 li yıllardan biliyorduk. Şimdi bir de bunlara bölücüler eklendi. Ama hem sizin ve hem de yazınızı yorumlayan kardeşlerimin ifade ettikleri gibi amaçlarına ulaşamayacak bu bedhahlar. Türk 19 Nisan'da çıktığı yolda azimle yürüyecek ve Türk'lük REHA'sına kadar çalışmalar sürdürülecek. Sağolun, varolun.

Sevgili ve Aziz Göktürk Kardeşim.
Bu yazıya yorumunla, beynimden, ruhumdan, kalbimden geçenleri kaleme alarak "silahı benden önce" çektin. Yiğitlik ögeleri dolu yazını duygu seli ile okudum. Ne yapayım izin verirsen bu nefis yazının altına ben de imzamı düşünmeden atayım. En derin dileklerle esen kal kardeşim.

Bülent Baysal

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

Bülent ağabey, senin elinden silahı kapacak kadar olamadık, seninle ve senin gibi saygıdeğer büyüklerimle muhabbet ettikçe elimizde ki silahlar güçleniyor.
Baktım ki ortalıkta yoksun, dedim bu günde ben iki satır yazıyım, beğendiğin beni ayrıca mutlu etti, sonuçta aynı kandan kaleme dökülüyor.

Saygılarımla
Göktürk

SALUR

Dost Üyeler

Ben Kıbrısta yasananları unutamam. İnsanlarımızın katledildiğini, işkencelere uğradıklarını,kadınlara tecavüz edildiğini, ve bu yapılanlarında bizim kendi topraklarımızdan bizi atmak istemelerinden kaynaklandığını.Hala rum çocuklarına Türk düşmanlığı öğretildiğini unutamam.
Bu kendilerine devrimci diyen insanlarda kusura bakmayın ama şeye sürtecek akıl yok.
hangi akla hizmet ediyorlar.

BURLAHATUN

Yasaklı Üye

Kıbrıs TÜRK Cumhuriyetinde yaşayan bu kanı bozuk soysuzları, güney bölgesine ya da denize doğru sürmek gerekir.İnşallah yeni hükümet bu TÜRK düşmanlarına karşı önlemler alarak, orada yaşamalarına izin vermez ve dünyayı dar eder onlara...TÜRKİYE den oraya giden terörist TÜRK düşmanlarını da ülke dışına çıkartır.

sadizdemir

New member

Merhabalar ben bu görüşlerinize katılmıyorum.Kıbrısı ve kıbrısta yaşananları hiç bir sosyalist ve komünist kabul etmez ve edemez. Kıbrıs ta oynanan oyunlar uluslar arası kapitalizmin ve emperyalizmin bir oyunudur.Bunu lütfen sosyalistlere Ve devrimcilere mal etmeyin.Faşistlerin ve
emperyalist güçlerin Bütün hataları sosyalistlere yüklemesi gayet doğaldır.Siz bunlara lütfen alet olmayın.Hiç bir dönemde hiçbir ulusa sosyalistlerden zarar gelmemiştir gelemez de bunu hiç bir zaman unutmayın.

ahmetkomurcuoglu

New member
Web sitesi
picasaweb.google.com.tr

zavalli satılmış dönekler..sizden hiç bir şey olmaz..hep emperyalizmin köpeği olarak yaşamaya mahkumsunuz..
yeni bir kurtuluş savaşında,vatandan kaçacak ilk grup sizlersiniz..

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

Sadizdemir kardeşim; Sosyalist ve komünist ile neyi kast ediyorsunuz anlamış değilim. Ama bizim kast ettiklerimiz olmadıklarını anlayabiliyorum.

Evet, Kıbrıs’ta oynanan oyunlar uluslar arası kapitalizmin oyunları olduğunun farkında olmayacak kadar olaylara tek taraflı bakan kişiler değiliz, bizim zaten memleketimizde Türk sosyalistleri ya da Türk devrimcileri ile sorunumuz yoktur.

Hepimiz Atatürk’ün devrimleri ve sosyalist ilkeleri ile yetişmiş Türkleriz.
Bizim eleştirilerimiz, kendilerini bu uluslar arası oyunlara yabancı güçlerin figüranı olarak maşa yaptıran beyinsiz taviz kar batı hayranı siyasilerimize ve onların kullandığı üç beş kanı bozuk soysuz çapulcularına.

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

Ahmetkomurcuoğlu, aynı görüşü paylaşmak zorunda değilsiniz, yazdığına hak vermek zorunda değilsiniz ama
"sizden ve herkesten rica ediyorum hakaretli cevaplar yazmayınız".

Sadizdemir üslubunda hiçbir şekilde saygısızlık yapmadı ve yapacağını zannetmiyorum, aynı seviyede yazışmaya gayret edersek çok daha verimli sonuçlar alacağımıza inanıyorum.

Saygılarımla
Göktürk

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör

Sayın ahmetkomurcuoglu, bu tarzda saldırgan ve dozajı yüksek eleştirilerden kaçınınız.Düzeyli bir tartışma olmasından yanayım...

yasar2406

New member

merhaba AYLA BERKİN hanfendiye öncelikle teşekkürü bir borc bilirim kendisine teşekkür ederim evet bende bir işci emeklisiyim ve yıllardır işcilik yaparak hayatımı kazandım hiç kocunmadım ama görüyoruz 1 MAYIS bayramı işci bayramı degil sanki bölücülerin şovu oldu ALLAH aşkına bunun neresi bayram işcimiz işsiz aç ve diyoruzki işci bayramı kandırmayalım aç insan oynamaz NE AMERİKA NE RUSYA TEK YOL TÜRKİYE TÜRKÜN TÜRKDEN BAŞKA DOSTU YOK NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ALLAHIM HAİNLERDEN BÖLCÜLERDEN SATILMIŞ KÖPEKLERDEN BİZİ KORUSUN KAHROL DÜŞMAN

ŞAHSENEM ZEKİ

New member

TEŞEKKÜRLER AYLA HANIM BU YAZINIZ İÇİN ..BU YAZIYI facebook TAKİ BARAKA GRUBUNA AKTARMAK İSTERDİM AMA ALINTI YAPAMIYORUM NE YAZIK Kİ..

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Bizim ülkemizin solcuları yurt dışına çıkmak denildiğinde öncelikle avrupa ve amerikayı düşünür ve uygularlar.

Onları oralara çeken teknoloji dersek, teknoloji japoyada da var, rusyada da var. Ne hikmetse solcularımız hep emperyalistlerin imkanlarından yararlanıp, emperyalistlere hizmet ederken, ülkeye geldiklerinde önce emperyalistlere laf söylerler.

Her şeyimiz mantık hataları ile dolu.

Amerikalıların iddia ettiği gibi gerçektende ülkemiz solunu gene amerika oluşturduğu için mi bu karmaşa yaşanıyor?

Tipki işçi bayramini işçi olmayan, hatta işçi çocuğu bile olamayacakların, işçi bayramini kanla kutlamalari gibi.

Bu gruplar her yerde her şartta devlet, millet düşmanlığını sergilemekten keyf alır oldular.

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

TEŞEKKÜRLER AYLA HANIM BU YAZINIZ İÇİN ..BU YAZIYI facebook TAKİ BARAKA GRUBUNA AKTARMAK İSTERDİM AMA ALINTI YAPAMIYORUM NE YAZIK Kİ..

Yazı size e-posta ile gönderilmiştir.​

Bülent Baysal

Dost Üyeler

Kıbrıs1974 Otağı/Birliği/Beraberliği/Grubu/Mensubu Kardeşlerim,

Burada amaçta bir kardeşler olarak toplanmış, hiç bir çıkar ve kötü düşünce gözetmeden, amatör bir ruh ve dünya görüşü ile, Kıbrıs'ımızın emperyalist vahşetin yemi olmaması için karınca kararınca yazılarımızla, hepsi Türk'e göre, Türk'ün çıkarına olan düşünce ve bilgilerimizi, dostça, hedefte ve çıkılan yolda BİR olarak kaleme alarak, ortak paydamızın dışına çıkmadan aktarıyor ve paylaşıyoruz. Bu birliğin bir "AMAÇ KARDEŞLİĞİ" var; Ben bunu baştan gözlediğim ve yaklaşık 9 aylık bir süreçte portala yazan kardeşlerimin TÜMÜNÜN Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ne Mutlu Türküm diyene" özdeyişinden hareketle TÜRK ULUSU mensubiyeti duygu ve düşüncelerini paylaştığını anladığım için bu güzel ortamda varım.

Bu birlikte amaç ve kader birliği etmiş tüm kardeşlerimin saygı ve sevgi yaklaşımlarıyla, bu güzel duygu ve düşüncelerle bu TÜRK BİRLİĞİ'ni topluma örnek olacak şekilde sürdüreceklerine inanıyorum. Farklı ekonomik ve sosyal görüşler olabilecektir. İdare Hukukunda bir kavram vardır. Mahkemeler idari yargılamada hep bu kavrama dikkat ederler. Bu kavram KAMU YARARI kavramıdır. İdare tüm eylem ve işlemlerinde hukuka uygunluğun yanında Kamu Yararını gözetmek zorundadır. Ben de bu kavramı sitemize monte ederek TÜRK'ÜN YARARI veya güçlü tendonlarla birbirine bağlanmış, hedefte kenetlenmiş insanların bulunduğu KIBRIS 1974 OTAĞI YARARI demek istiyorum. Otağdaki tüm faaliyetlerin hukuk, saygı, karşılıklı anlayış ve sevgi sınırları içinde ve Otağ'ımızın temsil ettiğine inandığım Türk Ulusu'nun Yararına olması gerektiğine tüm samimiyetimle inanıyorum. Kardeşlerimden, arkadaşlarımdan da bu hüsnüniyetli yaklaşımı bekliyorum. Ben Latince İDEAL demiyorum, Türkçe ÜLKÜ diyorum, Yabancı dilde SOSYALİZM veya SOSYALİSTİM demiyorum, Türkçe TOPLUMCULUK VEYA TOPLUMCUYUM diyorum ve her zaman ve her yerde de TÜRK ULUSÇUSU veya TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM diyor ve bu düşüncemle övünüyorum. Benlik duygularından hareketle bütün Türk Kardeşlerimi ve YARATAN'dan ötürü, çizgiyi aşan ve aidiyetini ve insanlığını unutanlar ve ihanet bedhahlığı içinde olanlar dışında bütün insanları seviyorum. Bu yönde çok örnekleme yapmak mümkün ama daima BİZE yani TÜRK'e ait olanı dile getirmeye çalışıyor ve gönülden, samimiyetle bu düşünceye inanıyorum. Ayrıca, Sermayedar Bankacı ve yayılmacı ve daima TÜRK düşmanı olmuş, BÖL VE YÖNET taktikleri ile TÜRK'ü birbirine kırdırarak zafiyete düşürmek isteyen kalleş batının bu makus ve şerefsizce tanımlayabileceğim "BÖL VE YÖNET" taktiğinin de her zaman farkında olmamız ve bu taktiği başarısız ve akim kılmak için gerekli bütün mücadeleleri de vermemiz gerektiğini düşünüyorum.

HEPİMİZ BİR'İZ, BÜTÜNÜZ VE ÖYLE KALACAĞIZ TÜRK ULUSU'NUN YÜCELMESİ İÇİN.

Sağlıkla kalın, Hepiniz kardeşlerimsiniz.
Anavatan'dan, et ve tırnağın ayrılamayacağına inanan yaşlı bir TÜRK
SAYGILARIMLA
BÜLENT BAYSAL

Son düzenleme:

rersan

New member

Ellerinize yüreğinize ve düşüncenize sağlik zaten bazi bunun gibi olaylar ve bayram diye nitelendirilen ve sonradan bizim türkiye de kutlanilan bu 1 mayis komünist rejimin devamidir bu kötü bir senaryonun türkiye ve türk devletlerine kurulmuş planlanmiş ve oyuna getirmek için tasarlanmiş ir proje gibi hala önümüzde durmakta zaten kutlayanlarda sağ ve sol diye ülkemizde bir zamanlar kardeş arkadaş ve dostu bir birine öldürten ve kirdirdan ve güzel türkiye cumhuriyetine belli bir zihniyet yerleştirerek güzel insanimiz birbirine düşman yapan bu örümcek beyinli geri düşünen bir anlayiştir. çok yanliş bir düşünce ve bunun sonu da gelmeyebilir
bu 1789 fransiz ihtilaliyle gelen ve ülkeleri yikan birbirine düşüren halki eylemci terörist yapan ve buna hizmet eden insanlari kendi bünyesinde barindiran ve bu 1 mayista slogan atan insanlarin türkiye cumhuriyetine atatürk ve bir çok türk büyüğüne hakarete varan hareket ve sloganlari vardir...
Kandirilan masum saf akilli zeki yürekli geleneklerine töresine atasina toprağina bayrağina kuranina sahip çikan insanimizdir...
Oyuna gelmeyelim tuzaklarla dolu bu yolda gerçekleri görelim türkiye`de türk cumhuriyetlerin de oynanan buna benzer çok oyun ve oyunlar vardir ülkeyi parçalamak ve anarşist terörizm arttiran güvensiz ortam yaratma
türk halkini tedirgin etmek gibi buradan çikaracağimiz sonuç şudur güçlü bir türkiye cumhuriyeti devlati tüm türk devletleriyle birlikte bir bütün olma birlik kurmali ve dünyada daki bitmemiş sömürgeci devlet ve anlayişlarina ve değişen bu sömürge anlayişiyla çikan olaylarda globalleşme küreselleşme kapitalizm ve amerikan emperyalizmi diğer ülkelerin emperyalizmi olacağimiza dünyay kafa tutmaliyiz...
Saygilarimla
allah dünyadaki tüm türk devletlerini korusun ve yüceltsin...

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım

Türk Dünyasının kalbi olan Türkiye’nin yakın zamanların süper gücü olarak nitelenen Rusya’yı bile nasıl tedirgin ettiği yukarıdaki ifade edilen düşüncelerden anlaşılmaktadır. Güçlü bir Türkiye yalnız Rusya’yı mı tedirgin etmektedir? Kuşkusuz hayır. İran güçlü Türkiye önderliğinde oluşacak bir Türk Dünyasının kendisine Güney Azerbaycan’ı kontrol etme hakkını vermeyeceğini yakından bilmektedir. Aynı şey Yunan “megali idea”sı, Ermeni emelleri, Suriye talepleri ve PKK terörü için de söz konusudur. Ya rumlar?

Bugün nasıl ki Kıbrıs adası Türklerden ve Türklükten arındırılmaya çalışılıyorsa dünde Avrupa’daki topraklar aynı muamaleye tabi tutulmuştur. İlginçliği dolaysıyla yakın tarihimizdeki bazı tarihi olayları hatırlatmakta yarar vardır. Türklük önce Viyana’dan, sonra Balkanlar’dan, daha sonra 12 Adadan çekile çekile Anadolu’ya gelmiş dayanmıştır. Daha doğrusu Kıbrıs’ta bıçak kemiğe dayanmıştır.

Türk milletinin sabrını zorlayanların sonu yeraltında yaşayan solucanlara yem olmaktır.