İstanbul...

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
İstanbul...

Nede çok özlemişim İstanbul’u. Bu koca şehir ve etrafındaki güzellikleri. İstanbul’da hafta birhafta sonu geçirmek bile ruhumun dinlenmesine çok yardımcı oldu. İstanbul’da hem ruhumu dinlendirdim hem de gözlemlerde bulundum. Hayli ilginç şeyler bulacaksınız yani bu yazıda.

En popüler Kim?

Sık sık yaparım bunu, daha öncede bu köşede paylaşmıştım sizlerle. İstanbul’da veya başka yerlerde KKTC’den kimi tanıyıp tanımadıklarını sorarım esnafa, taksixciye kısacası karşılaitığım ve sohbet etme şansı bulduğum kişilere.

Son ziyarette de bu geleneği devam ettirdim ve bakın nasıl bir sonuç çıktı ortaya…

10 Kişiyi sorduk Aklınıza Kıbrıs Denince kim geliyor:
Cevap: Rauf Denktaş (10’da 10)
10 kişiye “peki Denktaş’tan sonra” dedik.
Cevap: Serdar Denktaş (8 kişi) Derviş Eroğlu (2 kişi)
Başka bildiğiniz isimler var mı?
Mehmet Ali Talat 5 kişi
Hüseyin Özgürgün 3 kişi
Saffet Soykal 2 kişi
Özkan Yorgancıoğlu (tanımıyoruz dediler)
Cemal Özyiğit (tanımıyoruz dediler)

AK Parti Başarılı

Bir başka anketi ise Türkiye Yerel Seçimleri için yaptık, seçim sonuçları beklenildiği gibi çıktı diyen ağırlıkta. Evet biraz yıprandığını kabul etmekle beraber “iyi iş yapıyorlar “ diye oylarını gene AK Partiye vermişler.

“Laleler şehri”

Eğer kafanızın ucunda kısa bir tatil fikri varsa hemen harekete geçin. Zira İstanbul’un dört bir tarafı rengarenk lalelerle süslü. Her renkten değişik şekillerde ekilmiş laleler İstanbul’un güzelliğine ayrı bir güzellik katmış durumda.

Su ve Çözüm Süreci

Konuştuğumuz kişilerin bir çoğu 20 Temmuz’da adaya gelmesi beklenen Asrın Projesi diye adlandırılan barış suyundan haberdar. Suyun gelmesi ile birlikte KKTC’nin değişeceğini söylüyorlar.

Çözümü destekliyorlar ve yakından takip ediyorlar. Ada’daki son gelişmelerden ve ABD’nin ataklarından herkes haberdar. Çözümün olabileceğini düşünüyorlar.

Her yerde Meydan

İstanbul’da milyonlarca kişi olmasına karşın her gittiğiniz semtte sizi büyük bir meydan karşılıyor. KKTC’de olmayan veya istenildiği gibi olmaktan uzak kalan meydanlar İstanbul’da her semtte artık var. Hatta büyük mitingler için Yenikapı’ya miting alanı bile oluşturmuşlar.

Arap Baharı

Her yerde Arap turistler. Alış veriş merkezleri ağzına kadar dolu. Resmen dükkanlar yağmalanıyor. Binlerce kişi mağazalardan içeriye girmeye çalışıyor. Dün gittiğimiz büyük bir alış veriş merkezinde resmen izdihamla karşılaştık. Sürüm denilen şeyin ne olduğunu görmek için güzel bir fırsat oldu. Ve Arap turisler gördükleri her şeyi alıyorlar ve İstanbul’un ekonomisine dolasıyla ülkeye büyük bir katkı sağlıyorlar.

Mesajlara yarın devam edeceğiz. Malum istanbul’dayız...

GÜNÜN SÖZÜ
“Bunun dışında iki liderin görüşmelerinin genel çerçevesini oluşturacak, ortak imzaladıkları metin vardır. Olaya bu açıdan baktığımızda Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, bir Cumhurbaşkanı olarak bunları söylemeye hakkı yoktur”
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu

BİZİM TEMEL
Temel ikametgah almak için muhtara gitmiş. Muthar sormuş:
- Doğum günün?
-18 Araluk.
-Hangi yıl?
-Her yıl.

GÜNÜN FOTOGRAFI
GARDİYANOĞLU ailesi 3 kuşak bir arada...
9X90yN.jpg

Son düzenleme: