İşte Mehmetçiğin Yeni Silahı

Gök Yeleli Bozkurt

New member
Katılım
29 Nis 2008
Mesajlar
1,947
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Bozkurtlardan Birine Sorun


ASELSAN'ın ürettiği yeni dürbünlü silah, karanlık, toz, duman, sis, pus gibi hava koşullarında sıfır hata ile çalışıyor.

Son yıllarda önemli silahlarla donatılan Mehmetçik, Türk savunma şirketlerinin öncü kuruluşları arasında yer alan Aselsan'ın ürettiği termal silah dürbünü ile terörle daha etkin mücadele edecek.

1-129.jpg.jpg

2-133.jpg.jpg

3-124.jpg.jpg

4-127.jpg.jpg

5-107.jpg.jpg

6-102.jpg.jpgAselsan tarafından tamamen yerli imkanlarla üretilen şarj edilebilme özelliklerine sahip olan dürbünlü silahlarla Mehmetçik, gece ve gündüz en olumsuz koşullarda bile görevini icra edebilecek.

ÖZELLİKLERİ

Termal silah dürbünü, savunma çevrelerince, 8-12 mikrometre dalga bandında çalışan, küçük boyutlarda hafif olup, dayanıklı, kullanımı da son derece kolay soğutmasız bir termal dürbün olarak nitelendiriliyor.

Pasif yapıdaki dürbün görüş alanındaki nesnelerin yaydığı ısı farklılıklarını 320x240 elemanlı odak düzlemli dizin dedektör vasıtasıyla algılayarak gece ve gündüz koşullarında mükemmel bir görüntüye sahip bulunuyor.

Tam karanlık ortamlarda çalışırken ani ışık parlamalarından etkilenmeyen silahlar, toz, duman, sis, pus gibi hava koşullarında ve muharebe alanının tüm olumsuzluklarında kullanıcının yanında yer alıyor. Tarayıcı ve soğutucu kullanılmaması ise bu silahların güvenilirliğini artırırken son derecede sessiz olarak çalışma özelliğine de sahip.

PİLLE ŞARJ EDİLEBİLİYOR

Termal silah dürbünü, silah üzerinde, gözetleme amacıyla elde veya gerektiğinde üç ayaklı taşıyıcılara takılarak kullanılabilme özelliklerini de taşıyor.

Üzerinde bulunan bir düğme, kullanılan silaha göre şebeke seçimini sağlarken, şarj edilebilir lityum iyon pillerle çalışabildiği gibi bu tür silahlar 9V'luk pillerin yanı sıra 10-30 vd harici güç kaynağı ile de çalışabiliyor.
 

Gök Yeleli Bozkurt

New member
Katılım
29 Nis 2008
Mesajlar
1,947
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Bozkurtlardan Birine Sorun


Mayına dayanıklı botlar,envanter de mevcut aslında.

Fakat,daha sona ulaşılmadı,bazı aksaklıklar mevcut.

Kurşun geçirmez kıyafetler de var.Fakat operasyon da veya ani bir saldırıda bunlar pek bir iş görmez,malum Mehmetçiğin alacağı 7.65 kurşunu değil.

İlla pek bir iş görsün denilirse,bununda çözümü var.İngiliz özel kuvvetleri 'robocop' elbise üretti.

Fakat bunu giyen bir askerin hareket kabiliyeti "0" larda.

Her ne olursa olsun,en önemli öğe;elbisenin içindeki asker.

Bizim aslanlarımızın giyeceği hiç bir şey olmadığında dahi neler yaptıklarını gördük.

Her ne olursa olsun can kayıbı olacak,bu topraklar asil kanlarla sulanacaktır.

Umarız ki bu sayı en aza iner.


 

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler
Katılım
10 Haz 2008
Mesajlar
890
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Her yer benim vatanım..
Haklısınız. Bu açıdan bakarsak muhakkak en güzel örnek Çanakkale Savaşı olur.. Pusatla ve donanımla değil yüreklerle kazanıldı..
"Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum"
 
Üst