İsviçre’ li Sülün Osman, Anton Keller’in Derin Hikayesi veya Musul Vilayet Konseyi

Mehmet Sukru Guzel

New member
Katılım
3 Şub 2011
Mesajlar
13
Tepkime puanı
0
Puanları
0
İsviçre’ li Sülün Osman, Anton Keller’in Derin Hikayesi veya Musul Vilayet Konseyi

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Musul Diyala’ yı Pazarlamaya Çalışan İsviçre’ li Sülün Osman, Anton Keller’in Derin Hikayesi Merhum Osman Ziya Sülün, nam-ı diğer Sülün Osman dolandırıcılar kralı olarak tarihine geçen , İstanbul’ da tramvay, Galata Kulesi, kent meydanın da ki saatler, şehir hatları vapurları gibi kamu mallarını saf vatandaşlara” satarak” ya da “kiraya vererek” efsane haline gelen Türk’ü, dolandırıcılık mesleğin de kendisini geçen yeni bir kişi ortaya çıkmış, yeni dolandırıcılar kralı ise bu sefer bir İsviçreli, kendisi uzaklarda olmasına karşın pazarladığı, satmaya çalıştığı şey ise bize yakın..

Bizim dolandırıcılar kralı Sülün Osman‘ın yaşar iken asla satmaya cesaret edemeyeceği bir şeyi Irak , Musul’ da yer alan bir eyaleti, 17.685 kilometrekare yüzölçümüne sahip, Bağdat’ ın kuzeydoğusunda İran sınırında yer alan bir eyaleti satmaya çalışıyor. Başkenti Bakuba olan , Diyala eyaletini, Irak hükümetine ve Irak Diyala’ da yaşayanlara sormadan, uluslararası arenada Filistin’ lilere satmaya çalışan uluslar arası bir hukukçu-emlakçı Isviçre vatandaşı bir dolandırıcı var bu sefer karşımızda.

Yeni dolandırıcılar kralı İsviçre vatandaşı Anton Keller, bir dönem Türkiye’de gazetelere ismi “Musul’ da 63 Aşiret Türkiye’ ye Bağlanmak İstiyor” haberlere ile çıkmış , bu sebeple Türkiye’ de meşhur olmuş bir kişi.

İsviçre’ li Sülün Osman, Anton Keller’ in , Irak Diyala’ yı, Filistin’lilere verilmesinde ilk müşterisinin eski ABD Başkanı Jimmy Carter’in olduğu söylenmekte. Jimmy Carter’ ın 2008 yılında Hamas Liderleri ile yaptıkları görüşmeler de prensipte Gazze şeridin de yaşayan ,Filistinli’ lilerin, Gazze şeridinden Irak’ a, Musul Diyala’ ya yerleştirilmeleri için aralarında anlaşmaya vardıkları söylenmektedir.

İkinci müşterisi olarak ise İsviçre’ li Anton Keller’ in, son dönem Turkiye’ ye Anton Keller’ ı sunan İstanbul merkezli düşünce kuruluşu Ekopolitik yer almaktadır. Ekopolitik çalışanlaromım oluşturduğu sentez masasının hazırladığı “Türkiye’nin Siyasi Fay Hatları ve Aktütün Karakol Saldırısı” çalışmasında, terör örgütü PKK’nın Aktütün Karakol saldırısı ile Musul Diyala’ da sürgünde kurulacak Filistin Hükümeti arasında bir bağlantı kurmayı, Ekopolitik çalışanları başarabilmişlerdir.

Peki kimdir bu İsviçre’ li Sülün Osman ?

Kendi hazırladığı Solami isimli web sitesine koyduğu hayat hikayesine göre 1940 doğumlu ve almış olduğu üniversite eğitimi 1960 yılından 1974 yılına kadar sırası ile. Mimarlık, hidroloji eğitimi,nüklüer mühendislik, matematik, politik bilimler, politik felsefe ve politik ekonomi olarak yazılmaktadır.

Kendisi, kendi ifadesine göre bugüne kadar birçok dalda üniversite eğitimi almış bir kişi, hatta bir dahi. .

Yine kendi web sitesinde kendisini e ,Türkiye’de ve dünyada Musul Vilayet Konseyi’ nin Birleşmiş Milletler’ de 1992 yılından itibaren daimi temsilcisi olduğunu yazan Anton Keller, Türkiye’ de bir dönem televizyonlara ve gazetelere bu unvan ile çıkmış, Kendisini Türkiye’ de ,Birleşmiş Milletler’ de görevli bir diplomat gibi sunmuştur.

Musul Vilayet Konseyi Nedir, Birleşmiş Milletler’ de Daimi Bir Temsilcisi Var
mıdır?

Musul Vilayet Konseyi ilk kez 15 mayıs 1992 tarihinde Ankara’ da sözde 65 Kürt Aşireti adına, sadece Irak’ in kuzeyinde yer alan Kürt aşiretlerle sınırlandırılmış bir yapılandırma olarak açıkladıkları deklarasyon ile ortaya çıkmıştır. Yaptıkları basın açıklamaları , toplantılarda ve deklarasyonlarda kullandıkları unvan ve antetli kağıtlar dışında hiçbir hukuki statüsü mevcut değildir

Ne Irak Musul’ da ne de Dünya’ nın herhangi bir yerinde hukuki bir statüsü olmayan Musul Vilayet Konseyi’ nin Birleşmiş Milletler ile de herhangi bir bağlantısı ise mevcut bulunmaktadır.

Birleşmiş Milletler’ e devletlerin dışında belirli şartları yerine getirmiş Dünya’ da yer alan çeşitli sivil toplum kuruluşları da akredite olarak, devletlerin dışında üye olabilmektedir ve bu üye sivil toplum kuruluşları görüşlerini Birleşmiş Milletler içerisinde toplantılar da sunarlar. Birleşmiş Milletler her yıl , kendisine üye sivil toplum kuruluşlarının listesini ise yayımlanmaktadır, Birleşmiş milletler’ de 1992 yılından itibaren temsilcisi olduğunu iddia eden Anton Keller’ in iddia ettiği Musul Vilayet Konseyi üye listesinde 1992 yılından 2010 yılına kadar hiç yer almamıştır.

İsviçre, Cenevre’de yaşayan ve Cenevre’ de yer alan, Birleşmiş Milletler’in içine kütüphane kartı ile ziyaretçi olarak ancak girebilme durumunda olan Anton Keller, Birleşmiş Milletler kütüphane kartını Türkiye’ de diplomatik bir belge gibi sunma başarısını göstermiş ve ,Türkiye’ de kendisini Birleşmiş Milletler’ de yer almayan, aslında da hukuken olmayan hayali bir kuruluş Musul Vilayet Konseyi un “ Daimi Temsilcisi “ konumunda sunmuştur.

Anton Keller’ ın Sahte Musul Kızılhaç’ ını Kurması ve Uluslararası Kızılhaç’ ın Sahte Musul Kızılhaç’ına Dava Açma Tehdidi.

1992 yılında Güney Lübnan’da İsrail’ in sınır dışı ettiği 413 Filistin’liyi kendi kendisine Irak’ ın kuzeyi Musul Diyala’ ya yerleştirmeye çalışan Anton Keller, bunun için Musul Kızılhaç’ı isminde yine Musul Vilayet Konseyi gibi Musul Kızılhaç’ını da sadece antetli kağıt üzerinde kurmuş ve bilgisayar da word formatında sol üst köşeye “ Musul Kızılhaç’ ı “ ibaresini yazarak kurmuş olduğu sahte Musul Kızılhaç ünvanı ile Uluslararası Kızılhaç’ a başvuruda bulunmuştur.

Uluslararası Kızılhaç , Anton Keller ‘ın Musul Kızılhaç ismi ile yapmış olduğu başvuruya, kendi hukuk kısmı ile cevap vermiş, Musul Kızılhaç’ı ismini kullanmasının yasadışı olduğunu, Musul Kızılhaç’ı ismini bir daha kullanması halinde kendisine İsviçre’ de dava açılacağını bildirmiştir. O günden sonra , İsviçre’ de cezaevine girme korkusu ortaya çıkınca kendisi bir daha Musul Kızılhaç’ ı ismini ağzına ve kalemine almamıştır.

Musul Diyala İçin Hong Kong Benzeri 99 Yıl Filistin Yönetimi Kiralama Önerisi

Musul Vilayet Konseyi, kendi söyleminde 65 Kürt aşiretini temsil ettiğini ifade etmiş olsa da, Musul Diyala’ da yaşayan, buranın asıl sahibi çoğunluğunu Irak Türkmen’lerinin oluşturduğu, diğer Kürt’ün ve Arap’larla birlikte kendi evlerini yurtlarını topraklarını terk etmelerine sebep olacak, insanları kendi ülkelerinde mülteci konumuna kendilerini sokacak bir düzenlemeyi, 19.yüzyıl harita çizicisi Avrupa Emperyalist devletleri gibi kendisin de gören ve bu konuda kendisini yetkilendiren Anton Keller, Musul Diyala’yı 99. yıllığına Hong Kong modeli ile Filistinlilere vermeye çalışır iken , kendisini tek karar alacı mekanizma yerine koymaktadır. Irak hükümetine ise kendi ülkesinin bir eyaleti konusunda tek bir hak veya yetki vermemektedir ve en önemlisi kendisini Musul Vilayet Konseyi olarak görmekte ve kendi çalışmasını da Musul Vilayet Konseyi kararı olarak Dünyaya sunmaktadır.

Anton Keller İkna Kabiliyeti Nereden Geliyor ?

Sülün Osman ile Anton Keller’i mukayese edildiğinde Sülün Osman, büyük şehirlere ilk defa gelmiş saf vatandaşları bireysel ikna gücü ile etkileyerek dolandırabilme başarısını gösterir iken , uluslararası hukukçu – emlakçı Anton Keller, Irak’ın kuzeyin de yer alan aşiret reislerini, düşünce kuruluşlarını ve bir eski ABD başkanını, Musul Diyala’ ya , Gazze şeridin de yaşayan Filistin’ lileri transfer etmek ve burayı Hong Kong modeli ile Filistin’lilere vermek konusunda nasıl ikna ettiği gerçekten bir
merak konusudur.

Belki de bunun cevabını, İstanbul merkezli düşünce kuruluşu Ekopolitik sentez masası “ Türkiye’ nin Fay Hatları ve Aktütün Karakol Saldırısı” çalışmaların da Aktütün Karakol saldırısı ile Musul Diyala’ kurulacak sürgünde ki Filistin hükümeti ile ilgili bir bağlantıyı nasıl kurduklarını açıklayarak, Anton Keller’ın ikna kabiliyetindeki Sülün Osman’ a göre üstün olan tarafını da açıklamış olurlar ve bu sayede de kamuoyu bilgilendirilmiş olurlar.
 
Üst