İzmir Tehlikenin Farkındadır Ancak Yeterlimidir ? ! . . .

Fevzi Moray

New member
İZMİR TEHLİKENİN FARKINDADIR ANCAK YETERLİMİDİR?!!!!....

Değerli dostlarım, ülkemizde yoğunluk kazanan sapkınlıklar, ümitlerimizi tüketen eylemler ve söylemler nedeniyle düne kadar (26 Mart 2011) içim biraz buruktu. Layık olmadığımız uygulamalar karşısında oldukça hüzünlüydüm. Hatta , ben Türk'üm , bu vatan için canımı seve seve veririm diyenlerin yerinin üzülerek söylemeliyim ki layık olmadıkları tutuk evleri olacağı endişesiyle kahroluyordum.

Ne zaman ki İzmir’de 26 Mart 2011 günü " Vardiya bizde", "Vatanseverlere özgürlük" ve "Cumhuriyet için güç birliği" etkinliğine eşimle birlikte katıldım, içim aydınlandı , Türk insanına olan güven duygularım zirve yaptı. Yaşanan ufak tefek olumsuzluklara rağmen iyi ki mitinge katılmışım, katılmışız sevgili dostlarım ve kahraman silah arkadaşlarım.
Vatanseverlerin katılımı ile meydana gelen mahşeri kalabalık , düşmana adeta “biz ölmedik ve bu kutsal toprakları kimseye kaptırmayız” mesajını veriyordu. Bu görkemli kalabalık hem , tarihten ders almayan gafillere , “aman dikkat edin, böyle giderse tarih yine tekerrür edecektir” mesajını veriyor hem de düşmanların korkulu rüyası olmaya devam edeceğinin uyarısını da yapıyordu..

Etkinlik boyunca yürüyüşe katılıp etrafı gözlemleyenlerden “ nerede gençlik” diyenlere ise, 65 yaşını dolduran bir Türk vatandaşı olarak “ şu mahşeri andıran kalabalıkta gördüğünüz herkes gençtir” cevabını veriyordum ben... O anda aklıma gelen ve fakat anlatacak ortam bulamadığım bu anlamlı ve bir o kadar da düşündürücü soru, beni Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün zamanında dile getirdiği ders verici bir olaya taşıdı..
Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önemsediğim “genç kişi” değerlendirmesini sizlerle paylaşmayı hem görev bilirim , hem de anlatmaktan kıvanç duyarım:

“Dünyanın gıptayla baktığı Ulu Önderimiz ATATÜRK, yakın erkanıyla birlikte Behçet Kemal Çağlar’ın ölümsüz eseri olan “Çoban” piyesini izler..

Piyes bittikten sonra yaptığı konuşmasını ,‘ yoktan var ettiğimiz bu ülkeyi güvendiğim gençlere emanet ediyorum’ diye bitirir..Yanında bulunan yaşını başını almış dava arkadaşlarının üzüldüğünü fark eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘gençlikten’ ne anladığını bakınız nasıl açıklar:

Benim anladığım gençler, bu devrimin fikirlerini ve ideolojisini benimseyip gelecek kuşaklara götürecek kimselerdir. Benim nazarımda yirmi yaşında bir yobaz ihtiyardır, yetmiş yaşında bir yaşlı ise genç oğlu gençtir..’

Günümüzde gözlerden ve gönüllerden silinmeye , yok edilmeye çalışılan Atatürk’ümüz ve bağımsızlık mücadelesi , gerçeği öğrenene kadar yobaz beyinlerin kafalarına mıh gibi çakılacaktır. Bu da böyle biline...
İzmir’den izlenimlerime devamla;
havanın güzelliği, Yüce Yaratanın da doğrunun yanında olduğunun güzel bir işaretiydi. Kortej halinde Kıbrıs Şehitliğinden mesajları vereceğimiz Cumhuriyet meydanına kadar vakur ve görkemli şekilde yol alıyorduk. Duyarlı ve yürekli vatandaşlarımızca, kahve köşelerini kapmış genç görünümlü yaşlılara (!), tutuklanırım korkusuyla tırsan ve sinen tarih bilmezlere “susma, sustukça, sıra sana gelecek” uyarısı güne damgasını vuruyordu. Ama yapılan uyarılar maalesef ki, yobaz zihniyetli güruhu hareketlendirmeye yetmiyordu.

Türkiye Gençlik Birliği ile Atatürkçü Düşünce Derneğinin (ADD) , gerçekleştirilen etkinliğe özverili katkılarını dile getirmeden geçmek olmaz. Bu nedenle , Vardiya bizde, Vatanseverlere özgürlük ve Cumhuriyet için güç birliği etkinliğini başından sonuna kadar yasalara uygun yöneten ve halkı heyecanlandıran, umutlandıran TGB ile ADD’ in tüm gönül verenlerini yürekten kutluyorum. İyi ki varlar ve iyi ki ilk kurşunu ateşleyecek yürekteler.

Sonuç olarak ; Ülkemiz sahipsiz değildir. Ve “korkunun ecele faydası yoktur”.

En derin sevgi ve saygılarım , dünyanın gıptayla bakarak örnek aldığı başbuğumuz, Ulu Önderimiz ve satın alınamayan beyin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü ve yaptıklarını yaşatmak azminde olanlaradır..

Fevzi MORAY

E.P.KD.Albay