Kadın Olmak Çok Zor Galiba...

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Pakistan’da kadın olmak çok zor. Erkeklerin ‘söz dinlemeyen’ kadınlara uyguladıkları şiddet yöntemleri arasında yüze kezzap atmak en yaygın olanı. Aşağıda fotoğrafları görülen kadınlar sadece kadın oldukları ve seslerini yükselttikleri için yobaz, cahil erkekler tarafından bu hale getirildi.

IRUM SAİD

Şu anda 30 yaşında. Kezzapla yakıldığında 18 yaşındaydı. Evlenmeyi reddettiği erkek caddenin ortasında vücuduna kezzap attı. Kör oldu. Yüzü, sırtı ve omuzları yandı. Tam 25 kez ameliyat oldu ve ancak bu kadar düzelebildi.

ATİYE HALİL

3 yıl önce 13 yaşındayken komşularının yaşlı bir akrabası Atiye ile evlenmek istedi. Ailesi kabul etti. Ama Atiye daha küçük olduğunu belirtip bu isteği reddetti. Reddedilmeyi kendine yediremeyen erkek, Atiye’yi kezzapla yaktı.

NECEF SULTAN

5 yaşında uyurken babası tarafından yakıldı. Çünkü baba Pakistan’da değersiz olarak kabul edilen bir kız çocuk daha istemiyordu. Necef yaralarının iyileşmesi için 15 kez ameliyat oldu. Şu anda 16 yaşında 2 gözü kör ve yüzü iskeleti andırıyor

SABİRE SULTAN

Şu anda 30 yaşında olan Sabire, kocası tarafından yakıldı. Kocası, bir kavga sonucunda Sabire’nin yüzüne kezzap attı. Sabire bu olayı yaşadığı zaman hamileydi. Bir başka deyişle hamile olması bile onu koca ?iddetinden kurtaramadı.

SAİRA LİYAKAT

Şu anda 26 yaşında olan Saira, 15 yaşındayken evlendirildi. Evliyken okula devam etmek, mezun olmak istedi. Ama kocası Saira’nın bu isteğini yüzüne kezzap atarak cezalandırdı. Saira eski fotoğraflarına bakarak avunuyor.

ŞAMİM AKTER 18 yaşındaki Şamim’in yüzüne, 3 yıl önce sokakta yürürken tanımadığı 3 erkek kezzap attı. Erkekler, bir kadının sokakta tek başına yürümesini şeriata aykırı bulmuşlardı. Bu yüzden de kendilerine göre Şamim’i kezzap atarak cezalandırmışlardı.
Kadın olmak çok zor galiba...:(

BAHAR

Dost Üyeler
Lanet olsun...Önce insanız kardeşim..bak nasıl sinirleniyorum ay valla çok sinirlendim ya..Bizi insan değilde et gören o gözler kahrolsun ya...

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
kadinolmak.jpg

Kadın olmak? Nedir kadın olmak? Hangisidir? Sırtımıza yüklenen görevlerin bütünümüdür kadın olmak;

Son düzenleme:

kerem71

Guest
işte bunlarda müslüman dinimiz bunu zaten kabul etmiyor yobazlıktan baska birsey olamaz inan çok kötü oldum

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler
Her kadın Allah katında "anne" sıfatına sahiptir, değerlidir. Asla erkekten farklı değildir, kadınlar hep kadındı, oysa şimdi fiziksel olarak benzese dahi erkekler her zaman erkek değiller. "erkeğim, yaparım" demek değil, erkek olmak önemli. Böyle şeylere kızıyorum ama kadınlar da çok çanak tutuyor bu durumların oluşmasına. "Kadınlar köle değildir, erkeklerle eştir" diyen kadınları video kliplerde bir erkeğin başında yarı çıplak soyunup dans ederken buluyoruz. Esareti istemediği halde esarete itilen kadınlarımız için melek diliyorum..

ÇAĞATAY

Dost Üyeler
"ADRİYATİK'DEN ÇİN SEDDİNE SAVAŞ NEREDE İSE ORADAY
Haddim olmayarak "Bayanlara Özel" bölümüne girdiğim için affola. Kutsal bildiğimiz, ana bildiğimiz, bacı bildiğimiz, yâr bildiğimiz hanımları bu hale kim getirebilir? Nasıl yapabilir? Bu duruma düşmeyi hak etmiş midir bu hanımlar? Suçları ne idi acaba bu hale gelecek?

Yobaz ve cahil erkekler deniyor, neden hep Pakistan'da, Sudan'da, Irak'ta, İran'da, Filipinler'de, Arabistan'da, Malezya'da, Çad'da, Fas'ta, Tunus'ta, Kuveyt'te, Moritanya'da, Pakistan'da, vb. gibi ülkelerde bulunuyor bu yobaz ve cahil erkekler? Neden hanımları kara çarşaflar içerisinde gezdiriyorlar? Bu ülkelerdeki erkekler ne istiyor? Neden halâ erkek gibi erkek olamıyorlar? Korkuyorlar mı hanımlarından? Ya da başka şeyler mi korkutuyor onları? Gizli güçler o erkekleri korkak mı yetiştirmeye çalışıyorlar? vs., vs.,

Sayın Bige-tuğ Tulken'in dediği gibi: "KADINLAR KÖLE DEĞİLDİR!"

Son düzenleme:

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler
:D Hımmm, güzel fikir Devre arkadaşım. Şimdi böylelerine bizde bir laf derler de otağda kullanmam hoş olmayacağı için kibarlaştırarak söylüyorum "böyleleri de erkeğim diye gezer ya, benim kadar bile erkek değiller"

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler
Haddim olmayarak "Bayanlara Özel" bölümüne girdiğim için affola. Kutsal bildiğimiz, ana bildiğimiz, bacı bildiğimiz, yâr bildiğimiz hanımları bu hale kim getirebilir? Nasıl yapabilir? Bu duruma düşmeyi hak etmiş midir bu hanımlar? Suçları ne idi acaba bu hale gelecek?

Yobaz ve cahil erkekler deniyor, neden hep Pakistan'da, Sudan'da, Irak'ta, İran'da, Filipinler'de, Arabistan'da, Malezya'da, Çad'da, Fas'ta, Tunus'ta, Kuveyt'te, Moritanya'da, Pakistan'da, vb. gibi ülkelerde bulunuyor bu yobaz ve cahil erkekler? Neden hanımları kara çarşaflar içerisinde gezdiriyorlar? Bu ülkelerdeki erkekler ne istiyor? Neden halâ erkek gibi erkek olamıyorlar? Korkuyorlar mı hanımlarından? Ya da başka şeyler mi korkutuyor onları? Gizli güçler o erkekleri korkak mı yetiştirmeye çalışıyorlar? vs., vs.,

Sayın Bige-tuğ Tulken'in dediği gibi: "KADINLAR KÖLE DEĞİLDİR!"

Bunun için bir araştırma yapılmış ve erkeklerin yüzde 98inin, kendisinden zeki bir kadını asla hazmedemediğini saptamışlar. Şimdi bir ağaç düşünün, kirazları olsun.. İlk önce en üstteki kirazlar ermeğe başlar ve kimse dokunmadığı için, yağmur da ilk onları yıkadığı için tertemiz, iri ve görkemli olurlar. Alttaki kirazlara herkes ulaşır. Üsttekiler daha güzeldir, ama yüksekte olduklarından kimse erişemez. O ağaca çıkarak o güzel kirazları almaya uğraşan az incan vardır. Genel olarak insanlar, taş atarak yüksekteki meyveleri düşürmeye çalışırlar ve meyve düşünce toprakla kirlenir. Bu da böyle bir şey, erişemediğimizi taşlamak toprağın hangi elementinden geliyor, bilemiyorum.

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Erkeğin kadına bakışı uygarlığının, insana verdiği değerin göstergesidir.Asırlardır bu vahşiliği, cahiliye dönemimden beri atamamışlar ne yazıkki...Sanki onları doğuran, emziren, uykusuz kalan anneleri bir kadın değilmiş gibi...:(

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler
Orası öyle ablacığım. Geçenlerde akıl fukarası birisi, saçma bir nedenden kalktı saçlarımı tuttu, hala sakindim. Yumruğunu sıktı "saç uzatacağına akıl büyütseydin" dedi.. O an seyreyle gümbürtüyü.. Anlatılmaz burada, ama o sözü demeseydi belki de öfkeme hakim olabilecektim. Sanırım şu an çenesinde hasar var. Emin değilim, umarım kalıcı olmaz.

Ben bu yüzden tüm bayanların wushu öğrenmesinden yanayım :D

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Orası öyle ablacığım. Geçenlerde akıl fukarası birisi, saçma bir nedenden kalktı saçlarımı tuttu, hala sakindim. Yumruğunu sıktı "saç uzatacağına akıl büyütseydin" dedi.. O an seyreyle gümbürtüyü.. Anlatılmaz burada, ama o sözü demeseydi belki de öfkeme hakim olabilecektim. Sanırım şu an çenesinde hasar var. Emin değilim, umarım kalıcı olmaz.

Ben bu yüzden tüm bayanların wushu öğrenmesinden yanayım :D

Çok haklısın canım...Kadınlarımızın, genç kızlarımızın kendilerini savunmak için yakın dövüş sporlarını öğrenmeleri iyi olacaktır.Çenesinde hasar olan vatandaş ,artık her kuşun etinin yenmeyeceğini anlamıştır Bige'ciğim:D

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
Cevap: Kadın Olmak Çok Zor Galiba...

Aile içi suçların yüzde 87’si kadınlara karşı işleniyor.

Bu ne demek oluyor, aile içinde kadınların 87’si kışkırtıcı.

Ailelerin yüzde 34’ünde fiziksel yüzde 53’ünde ise sözlü şiddet görülüyormuş.

Yani bu demek ki ev hanımlarının 53’ü evde laf işitmeden bir iş yapmıyor, hem evde oturuyor hemde tembellik yapıyor manasına gelir, geriye 47’ye niye kimse bir şey demiyor?

Kadınların yüzde 20’si okuma yazma bilmiyorsa kocaya varana kadar nerdeydi, dua etsin ki öyle cahili alan biri oldu.

Türkiye’de kadınların yüzde 40’ı görücü usulüyle evleniyor, yüzde 20’si ise nikâhsız yaşıyor.

Demek ki 40’ı kendi karar verecek kadar değil demek oluyor bu yada başkaldıracak kadar delikanlı değil.

Yüzde 20 nikahsız yaşayana diyecek bir şeyim yok Avrupalaşıyoruz nede olsa, medeniyet dedikleri bu olmalı, eskiden başka bir şeyler derlerdi.

Yılda 2.500 kişi anne olmaya çalışırken nasıl yaşamlarını yitiriyor anlamış değilim o kadar zor bir prosedür değil ki anne olmak.

Evet, kadınlar hayatının her devresinde birçok sorunu yaşamaya devam ediyormuş, hmmmmm.

Liften hanımlar, artık kendinize bir çeki düzen verin ne bu yaptıklarınız hem bize erkeklere hem kendinize bu kadar eziyet ediyorsunuz.

uzman261

Dost Üyeler

yazık erkekeğim diye gezen beyinsiz caniler erkeklik müsvetteleri bunları kezzap kazanına atmalı bir erkek olarak dehşete düştüm. allah bütün kadın ve erkekleri kötü insanların şerrinden korusun

DOĞUKAN

New member

Konunun başında verilen haberi okudum bu yapılanlar insanlık dışı bir olay şiddetle kınıyorum. :(

GÖKTÜRK;

Aile içi suçların yüzde 87’si kadınlara karşı işleniyor.

Bu ne demek oluyor, aile içinde kadınların 87’si kışkırtıcı. DOĞRU

Ailelerin yüzde 34’ünde fiziksel yüzde 53’ünde ise sözlü şiddet görülüyormuş.

Yani bu demek ki ev hanımlarının 53’ü evde laf işitmeden bir iş yapmıyor, hem evde oturuyor hemde tembellik yapıyor manasına gelir, geriye 47’ye niye kimse bir şey demiyor? DOĞRU

Kadınların yüzde 20’si okuma yazma bilmiyorsa kocaya varana kadar nerdeydi, dua etsin ki öyle cahili alan biri oldu. DOĞRU

Türkiye’de kadınların yüzde 40’ı görücü usulüyle evleniyor, yüzde 20’si ise nikâhsız yaşıyor.

Demek ki 40’ı kendi karar verecek kadar değil demek oluyor bu yada başkaldıracak kadar delikanlı değil. DOĞRU

Yüzde 20 nikahsız yaşayana diyecek bir şeyim yok Avrupalaşıyoruz nede olsa, medeniyet dedikleri bu olmalı, eskiden başka bir şeyler derlerdi. ÇOK DOĞRU

Yılda 2.500 kişi anne olmaya çalışırken nasıl yaşamlarını yitiriyor anlamış değilim o kadar zor bir prosedür değil ki anne olmak. DOĞRU

Evet, kadınlar hayatının her devresinde birçok sorunu yaşamaya devam ediyormuş, hmmmmm. BENCEDE hımmmm

Liften hanımlar, artık kendinize bir çeki düzen verin ne bu yaptıklarınız hem bize erkeklere hem kendinize bu kadar eziyet ediyorsunuz. ÇOK ÇOK DOĞRU

Üstteki yorumuna gelince, düşüncelerimi yanına yazdım. :) Üç yanlış bir doğruyu götürür diycem ama Adminin yazdıklarında bi tane bile yanlış yok! :D

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

İnsaf merhamet, Allah aşkına şuna baka sabaha kadar çalışan koçanın paralarını içkiye veriyor ütüne üstün birde dayak çekiyor nedir bu çektiğimiz.