Kalk Denktaş Milli Görevi Tamamlamak Zorundayız

İsmet Kotak

Onursal Üye
Kalk Denktaş Milli Görevi Tamamlamak Zorundayız

Bu sözcüklerin sihirine inanırım.Geçen defa da bizi korkuttuğunuzda bilgisayarın başına geçtim ve aynı başlıkla seslendim…Ve de beni işittiğine emindim.Her zaman siz bizi göreve çağırıyordunuz;bu kez bizler sizi göreve zorluyorduk.

Düşmanı sevindirmek yok;Milli davayı yarı yolda bırakmak yok diyordum o yazımda…Kalkttın ama ne kalkış… Dışımızdaki, içimizdeki tüm düşmanların tozunu attın…

Tam bir haftadan beri Amerika’dan gelen ve aylardan beri buranın iklimine,taşına,toprağına uyum göstermeye çaba harcayan torunlarımın başında hastanede bekliyorduk.Bir yudum su içirmek için didiniyorduk…

Girne’de onları ziyaretten dönerken ADA Tv.muhabiri haberi verdi.”Denktaş rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı;bu konuda haber programımıza konuşur musun?” dedi…Şok oldum. Arabayı kenara çektim.Olayı doğrulamadan tek kelime etmek istemediğimi söyledim.Önce Serdar Denktaş’ı aradım.Telefonu hep meşgûldü.Kayınpederi ve dostum Salih Boyacı’yı aradım. Acı haberi ondan öğrendim. ”Sabahleyin tansiyonu yükselmiş. Ölçüm yaptırmış;17.30’da da Lefkoşa Dr.Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastahanesine taşımışlar…Şimdi orada” dedi.

Girne’den Lefkoşa’ya hızla gidiyordum.Az daha hızlandım. Lefkoşa’yı girerken Salih Boyacı beni yeniden aradı.”Şu anda Yakın Doğu Hastahanesine naklediyorlar” dedi.Rotayı oraya çevirdim.YDÜ Hastahanesinin avlusunda bir basın ordusu vardı.Kimseye bulaşmadan kapıya süzüldüm.YDÜ Müdürlerinden Timur dostum koluma girdi.Beni Denktaş beyin alındığı bölüme adeta sürükledi.İlk muayene ve önlem Burhan Nalbantoğlu Hastahanesinde yapıldı ve YDÜ’ye nakledildi. Kalabalık bir hekim ordusu Milli Liderin imdadına koştu. Hastabakıcı ve hemşireler seferber.Güvenlik görevlileri görev yapma çabasında…Koridorlar dolup taştı…

Sevgili dostum Ismail Bozkurt,Recep Gürler,Fevzi Tanpınar,Dr.Ata ile buluştuk.Denktaş beyi bir makineden ötekine taşıyorlardı.YDÜ Hastahanesi Başhekimi Dr.Sevim Erkmen geldi,el sıktık kulağıma “Kâlpten beyine pıhtı attı.Açılması gerekiyor.Tüm çaba bunun için.Bir de yeniden pıhtı atmamasına çaba gösterilecek…” Sevgili Serdar Denktaş geldi,sarıldık,onun gözü yaşlı, benim gözüm yaşlı…”İyi haber verdiler” dedi.Ben de “Bari aile adına çık basın ordusuna bir açıklama yap.Çünkü Halk panikledi.Radyo ve Televizyonlar susmuyor” dedim…Az sonra Serdar,Dr.Sevim ile birlikte basına ilk açıklamayı yaptılar.

Duvara dayanmış,kara kara düşünürken telefonum çaldı.Sevgili Oktay Ekşi Istanbul’dan arıyordu.”Sevgili Kotak haber doğru mu? Rauf Bey iyi mi?” diyordu. O da CHP Milletvekili adayı olarak seçim gezisinda idi Istanbul’da…Olanları ona da aktardım. O da üzüldü…Baktım telefonlar yağmaya başladı,kapattım.

Tetkikler tamamlandı.Özel yatağa aktarıldı Denktaş bey.Önümüzden geçirilirken dayanamadım.Boşalttım göz yaşlarımı…Beşparmak dağı önümde tekerlekli yatakla gidiyordu…”Allahım onu bize bağışla” dedim…Yoğun bakıma aldılar Denktaş beyi…

& & &

Beyin cerrahı Profesör yaptığı açıklamada “Bize 24 saat kazandırırsa her şey yoluna girer” demişti…Bu satırları tamı tamamına 24 saat sonra yazıyorum…Tanrı dualarımızı kabul etmiş olmalı.Az önce Salih Boyacı aradı.”Şimdi Hastahanedeyim, Rauf bey iyi” dedi…

Yazacak çok şey var ama ben yine bildiğimi, inandığımı kaleme alayım: Kalk Denktaş bey,Milli dava bizi bekliyor. Yarım kalmamalı…Görevi tamamlamak zorundayız.Biz TMT andı içtik;biz bunun andını içtik…Beşparmak ayağa kalk!

& & &

HÜSEYİN MÜMTAZ NE DİYOR?

“ZAMANI DEĞİL RAUF BEY!” başlıklı yazısı ile yazar dostum H.Mümtaz şunları yazdı:

Hastalanmanın, hastahaneye yatmanın, bir hafta bile hastalık/sağlık izni/rapor almanın zamanı değil Rauf Bey..

1931 dönemi ve KATAK başka şekillerde devam ediyor..

Bağrımız yanıyor, su ver Rauf Bey;

Düş önümüze doğru yol göster Rauf Bey..

Geçmiş olsun diyor, Allah’tan size sağlık ve âcil şifalar diliyorum..

Rahatsızlığınıza, şarkıcı-türkücü-oyuncu sağlık haberleri kadar yer vermeyen dantellektüel anavatan yazılı ve görsel medyasını ise.. Kınıyorum.. 25 Mayıs 2011

57'NCİ ALAY HER YERDE
HEPİMİZ 57'İNCİ ALAY'IN NEFERLERİYİZ

TAHTACI

-Otağ Hanı-
Cevap: Kalk Denktaş Milli Görevi Tamamlamak Zorundayız

Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raıf Dektaş'ın Bir an önce iyileşmesi dilekleriyle. Acıl Şıfalar Dilerim