Karabağı Kimler İşgal Ettirdi?

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
KARABAĞI KİMLER İŞGAL ETTİRDİ?
MİNSK GURUBU KİMLERDEN OLUŞUYOR?
Karabağ’ın Ermenistan tarafından işgal edilmesine yardımcı olanlar ve silah sağlayanlar; şimdi MİNSK gurubu diye bir tuzak örgütlenme kurmuşlar. Güya Karabağ sorunun çözümüne yardımcı olacaklarmış. Türkiye bu işle ilgili bir fikir ortaya attığında; Ermenistan dikleşiyor. “Karabağ konusuna Minsk grubundan başka kimse karışamaz” diyor. Tıpkı Türkiye’den Gazze konusunda bir ses çıktığında; Arap ülkelerinin, “Arap olmayanlar bu işe karışmasın” dediği gibi…
Akşehir’de bir söz var; “Biri kan kusturur, öteki leğen tutar” denir. İki kişi birleşip bir garibe kötülük yapmak istediğinde; içlerinden biri mağdurdan yanaymış gibi görünür. Böylece garibanın dövülmesi, kazıklanması ve soyulması daha kolaylaşır. Zalimler bu oyundan daha çok zevk çıkarırlar. Mağduru iyicene perişan ederler. Yankesiciler, dolandırıcılar, diğer suç bağımlıları da bu tuzağı kurar. Biri soyulan ve ezilenden taraf gibi görünüp; onun direncini ve devlet güçlerinden ve başkalarından yardım istemesini önler…
MİSK Grubu kim? –RUSYA-AMERİKA- FRANA! Ne yaptı bunlar:
1-On beş-yirmi yıl önce Ermenistan’da deprem olmuştu. Fransa oraya “gıda ve diğer yardım malzemesi gönderiyorum” diyerek; en ağır silahları yığdı Ermenistan’a
2-Prof Turhan Yazgan’ın öncülüğünde korkusuz bir grup 1989 yılında Azerbaycan’a uçak kiralamış ve formaliteleri tamamlamışlar. Avukatlığını yaptığım ülkenin birçok yerindeki vatandaşlardan izin alarak ve acil işlerimi Avukat olan kardeşime emanet ederek o guruba katıldım. Kahramanlar gibi karşılandık. Baku’de her hanım ve bey kardeş, her birimizi kucaklayıp konuşmak için çırpınıyordu. El üstünde tutulduk. Her toplantı ve düğünde Karabağ ağıtları söyleniyordu. Sokaklarda, yüz binlerce Ahıska kaçkını varken; bunlara bir o kadar da Garabağ kaçkını katılmıştı. Türküler hep Garabağ ağıtlarıydı. Hep ağlaşıyorduk. Dostların yüzünde birdenbire endişeler belirdi. Kötü haberler almışlar. Bir Rus saldırısı veya komplosundan korkuluyordu. Bizi alelacele otobüslerle kasaba ve köylere gönderdiler. Gezilerimiz kırsala yönlendirildi. Sonra ülkemize geri döndük.
Gerçekten de o güzel başkent Baku’ya, Rusya saldırı hazırlıyormuş. Biz döndükten sonra acıklı haberler ve mektuplar geldi. Ruslar Balkonlardan işgali seyreden kardeşlerimizi bile topa tutmuşlar. Zaten Karabağ’ın ve diğer Azerbaycan illerinin işgalini de Ruslar gerçekleştirmiş . Ermenilerin öyle bir gücü yoktu. Bugün de Ermenistan sınırlarını Rus askerleri koruyor.
3-Fransa, Amerika ve diğer batılılar, Türkiye ve Türkler zararına bir adım atacakları zaman; Ermeni baskılarını ve bu olayın getireceği oy kaygısını dile getirir. Oysa bu iki ülkede de, Ermeni sayısı kadar, hatta daha fazla Türk var. Onların da oy hakkı var. Neden Türk oyları politikalarına yön vermiyor da; Ermeni oyları o iki saldırgan ülkenin politikalarına yön veriyor?
A-Ermeni oylarının baskısı ve etkisi bahane! Bu iki ülke ve batı dünyasının çoğu, Türkiye’nin ve Türklerin aleyhinde şartlanmış durumdalar. Tüm politikalarını n ve davranışlarının ekseni, Türkiye karşıtlığıdır.
B-Ermenileri de onlar yüreklendirip teşvik ediyor.
C-Yunanlıları, Anadolu’ya saldırmak için cesaretlendirenler de onlardı.
D-Asala saldırılarının arkasında da bunlar vardı. Şehit edilen elliye yakın büyükelçi ve diplomatımızın katillerini de onlar korudular; ceza verdirmediler canilere.
E- Asala susturulunca, yeni bir terör örgütü kurduranlar ve silahlandırıp besleyen de onlar!
MİNSK GRUBU göstermeliktir. İşgalin sürüp gitmesine zaman kazandırarak; fiili durumu zamanaşımına uğratmak amacındadır büyük güçler.

NAZİFKURUCU

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler
Cevap: Karabağı Kimler İşgal Ettirdi?

Ermenileri anadoluda soykırım yapmaları için silahlandıran da rusyaydı zaten.Her yanımız düşman her söz yalan.TTK

Kartal Gözü

Dost Üyeler
Cevap: Karabağı Kimler İşgal Ettirdi?

Eski bir filmde ermenilere yardım ve silah malzemesi götüren deve ve katırlar üzerinde amerika bayrağı var.

Sadece rusya değil, amerikada işin içinde.