Kel Gelini Kim Över ?

Seyyan Uzunoğlu

Onursal Üye
KEL GELİNİ KİM ÖVER ?

Değerli okurlarım. Kel gelini kim över diye sorulduğu zaman; cevap her zaman “Kel kaynanası” olur bilirsiniz… Ve bizde de bu ‘kel kaynanalardan’ çok ne var? İşte bu atasözünü doğrularcasına, yakın geçmişimizde ve üstelik EOKAcıların halkımıza kan kusturduğu dönemlerde, tek savunmamız kahraman Türk Mukavemet Teşkilatı mensuplarını gammazlayıp, daha doğrusu ‘satıp’; - çünkü İbrahim AZİZ denen soysuzun görevi buydu. İbrahim AZİZ, düşmanlarımız Rumlar tarafından satın alınmış ve para ve kim bilir başka neler karşılığında, TMT mensuplarını EOKA teröristlerine işaret edip öldürtüyordu başka başka haltlar yanında! Kısacası İbrahim AZİZ, adi bir vatan haininden başka da değildir. - Evet, para karşılığı, kendi insanına karşı ispiyonculuğa soyunma görevi(!)nden daha adi, daha aşağılık bir ‘görev’ tasavvur edebilir misiniz? Böyle bir soysuza ‘kel kaynanalığa’ soyunmuş ve bir de ‘gazeteci’ sıfatı yakıştırarak o’nu temize çıkarmaya çalışanlara hangi sıfat yakışır acaba? Para vb karşılığı, böyle şerefsizliğe soyunmayı kendilerine şiar edinmişlere de işbirlikçi, yardım ve yatakçı ve hatta vatan haini demek yanlış mı olur Allah aşkına şimdi? Ve böyle bir girişime başvurarak, bugünkü yaşamlarını, 1974 Barış Harekâtı’na, yani kurtuluşumuza kadar; bizi cansiperane savunmuş, korumuş ve öncelikle borçlu oldukları TMT mensuplarını düşmana öldürten bir vatan hainini ‘suçsuz’, ‘mağdur’ görüp de, bir de utanmadan ‘bu sözde gazeteci(!)nin üstelik ‘tanımadığı’ ülkemize sokulmadığından…’ Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni AİHM’e şikâyet etmeye, aleyhimize dava açmaya kadar varanlara bir hatırlatma yapalım o zaman. Geçmişte, Rumlara ispiyonculuğa soyunmuşların yararlılığı son bulunca, başlarına neler gediğini bilmiyorlarsa, onlara bir iyilik yapmış olalım. Sonradan bilmiyorduk denmesin bari… Hem bunu sadece biz söylemiyoruz, İbrahim AZİZ’ler gibi Rum’un ispiyonculuğuna soyunmuş olanları kimlerin öldürdüğü veya öldürttüğünü, AKEL’in Merkez Komitesi üyelerinden Nurettin SEFEROĞLU da ifşa etmişti. Ancak gerek Seferoğlu’nun, gerekse Rum liderliğinin veya en azılı EOKACIların da; Avukat Ayhan Hikmet, Avukat Muzaffer Gürkan ve gibilerinin TMT tarafından değil; - isimleriyle hem de -Rumlar ve İngiliz İstihbaratı tarafından öldürüldüğünü itiraf etmelerine rağmen… Bu gerçeklere inanmamakta inat ederek, hala bugün TMT’yi suçlayanlar, Türk olabilir mi sizce? Bunların Rumlaştığına, hatta belki de vaftiz bile olduklarına inanmak suç mu olsun şimdi? Bazı kendini bilmezler de bu günlerde “TMT, Rum’dan çok Türk öldürmüş” demekte. İşte bunlar ve bunlar gibilerin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Meclisinde ne işleri olur diye sormak lazım. Hem devletin maaşını alacaksın, hem de o devletin bugünkü varlığı için kendi canlarını ortaya koymuş… AZİZ gibi hainlerin ispiyonculuğuyla kaçırılıp işkencelere maruz bırakılmış, katledilmiş TMT mensuplarını suçlayacaksın nankörce! Ve üstelik bir de benim hastanelerimde doktorluk da yapacaksın! Ben canımı sana emanet eder miyim ya?

Bugün İbrahim Aziz’i temize çıkarma çabasındakiler de Rum ‘dostlarına’ toz kondurmak istemiyor, hala TMT’yi karalamaya çalışıyor. Bunun nedeni de muhakkak ki Kıbrıs Türk halkını TMT’ye, hükümete ve hatta halkı birbirlerine karşı kışkırtmak ve bölmek, devleti çökertmek için kendilerine Rumlar vb tarafından yapılmakta olan ödemelerdir! Alışan can durmaz derler. Ve bir kez ceplerini dolduran paranın ve bu parayla satın alınan 1 m. Sterlinlik lüks villalarda yaşamanın… Efendim...

(Devam edecek)

Seyyan Uzunoğlu

Onursal Üye
Cevap: Kel Gelini Kim Över ?

KEL GELİNİ KİM ÖVER? (2)

Evet değerli okurlarım. Alışan can durmaz demiştik. Ve bir kez ceplerini dolduran paranın ve bu parayla satın alınan 1 milyon sterlinlik lüks villalarda yaşamanın… Efendim Mercedeslerde, jiplerde jaka satmanın… İthal ‘Cici’ hizmetkârlarla çevrelenmenin… Sonradan bulunmuş, havadan (!) gelmiş sükse, lüks, gösteriş, rahatlık ve tabi daha başka ‘alışkanlıklara’ tadıldı mı, bunlardan vaz geçmek; bu sonradan görmüş, ne oldum delisi olmuş, zayıf karakterli ispiyoncular, işbirlikçiler, vatan hainleri için de değil sadece; birçok normal geçinenler için bile çok zor olsa gerek. Ama başka bir atasözümüz de vardır, ‘Haydan gelen huya gider’ diyen. Ne ise…

Bu tür çirkeflere karışanların, o bataklıkta kalma nedenleri hatta zorunlulukları vardır ki; işte burada ‘o’ nedenleri hatırlatmaktır öncelikli maksadımız. Örneğin, esrar işlerine bulaşmış bir şahsın bir gün “Ben bu işten vaz geçiyorum” demeye… Veya mafya işlerine karışmış bir başkasının “Ben artık yoğum” demeye ne kadar hakkı varsa; Rum veya düşmanın diyelim ispiyonculuğuna soyunmuş bu hainlerin de, ne “Ben artık yoğum” demeye hakkı olur, ne de kendisine böyle bir şans tanınır. Bunun ne kadar gerçek olduğunu, geçmişte bu alçak görevlerinin sonunda mükâfatlarını veya ödeneklerini almaya gitmiş… Veya yararlılıkları sona ermiş… Ve/veya Rum’a vb şantaj yapmaya kalkışmış ispiyoncuların ve işbirlikçi hainlerin akıbetlerinin ne olduğunu, yakın Kıbrıs tarihinden de okuyabilirler ayrıca... Hem uzağa gitmelerine de gerek yok aslında. ‘Henüz’ hayatta olan İbrahim Aziz, canlı örnek işte. Bu hain bu gerçekleri pek ala biliyor. Çünkü belli ki hain görevleri henüz bitmemiş İbrahim Aziz, Kavazoğlu’nun da, Muzaffer Gürkan’ın ve Ayhan Hikmeti’in de öldürülmelerinde çok büyük rolü olan bir vatan haini! AZİZ’in‘Kel kaynanalığına’ soyunmuş bazı sözde sendikacılar da hala gerçeklere inanmak istemeyip, TMT’yi suçlama yoluna gitmekte ısrar etmekteyseler de; Muzaffer Gürkan’ı, Ayhan Hikmet’i vb kimin öldürdüğünü ifşa eden Seferoğlu’na veya EOKAcıların itiraflarına kulak vermeleri yeterlidir aslında. Ancak bu da ne ‘efendilerinin’ işine gelir; ne de kendi ceplerine faydalı olur tabii…

Burada tekrar vurgulamalıyız ki, adi görevleri sonunda ödüllerini almak için ‘efendilerine’ giden hainlerin, öncelikle duyacakları ve köpekleri bile kudurtacak cinsten hakaretlerden maada; artık ne pişman olmaya ne de ‘sefil’ canlarının bağışlanması için diz çöküp yalvarmaya şansları kalmıştır. Çünkü aklı olan kimse, zaten geride pis işlerine şahit bırakmak istemez. Hele hele de kendi insanına bile faydalı olamamış böyle hainleri... Bunu da, utanmadan ve de ne yüzle KKTC’ye girmek istemekteki ısrarı bir yana; diğer hainlerin başlarına ne geldiğini ilk elden bildiği halde hala ders alamamış… Biti kanlanmış ama bu saltanatın daha ne kadar süreceğinin hesabını bile yapamayacak kadar para hırsına kapılmış AZİZ ve ‘kel kaynanalığına’ soyunmuş sözde sendikacılara da, kulaklarına küpe olsun diye hatırlatmış olalım…