Kerkük'te Türkmenler Hedefte! 1 Şehit Daha!

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
KERKÜK'TE TÜRKMENLER HEDEFTE
Kerkük'ün 70 Kilometre Güneyindeki Tuzhurmatu'daki Bir Saldırıda, Yine Bir Türkmen Hedef Alındı.

kerkuk-te-turkmenler-hedefte_o.jpg

Tuzhurmatu'da, Türkmenlere yönelik saldırılar sürerken bir Türkmen genci daha kimliği belirsiz kişiler tarafından öldürüldü.

Akşam saatlerinde eve gitmek üzere iş yerinden ayrılan 28 yaşındaki Türkmen Ala Sabir Mecit saldırıya uğrayarak öldürüldü.

Evli ve 2 çocuk babası olan Ala Sabir Mecit'in cansız bedeni, bugün Tuzhurmatu halkı tarafından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cenaze törenine katılan Irak Türkmen Cephesi Salahattin il başkanlığı heyeti, olayı şiddetle kınadıklarını belirterek hükümetten Türkmenlerin korunmasını istediler.
Irak Türkmen Cephesi, Salahattin İl Başkan Yardımcısı Ahmet Koca, olaydan duydukları büyük üzüntülerini dile getirerek Tuzhurmatu'da gayri resmi silahlı güçlerin bulunduğuna dikkat çekti ve Türkmenlere yönelik saldırıların durdurulmasını istedi.

"Ne yazık ki bu haberi Türkiye'nin günlük satışlarına göre ilk 10'a giren gazetelerinin hiçbirisi haber yapmadı"

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör
Cevap: Kerkük'te Türkmenler Hedefte! 1 Şehit Daha!

Bugün bütün gazetelere göz attım bu haberi göremedim gerçekten.Türkmenler orada birbirlerine kenetlenmiş durumdalar.Türkmen arkadaşlarımdan haberler alıyorum.Türkmen yerleşim bölgelerine sürekli kürt göçü yaptırılıyormuş ve olası bir refandum için nüfus artışı halinde bölgesel hakimiyet kurma çabası içindelermiş...