Kıbrıs, Türk Milletinin Simgesidir. Kıbrıs Türk'ü de, 'Besleme' Değildir

oumarts

Yasaklı Üye
Cevap: Kıbrıs, Türk Milletinin Simgesidir. Kıbrıs Türk'ü de, 'Besleme' Değildir

Benim kıbrısa kaç tane arkadaşım geldiyse ikinci sınıf insan muamelesi gördü ? Bunu nasıl acıklayacaksın ? Biz şehit verdik ora için benim büyük babalarım şehit oldu karşılığı bumu ? Ayrıca israile dünyada sesi ve hükmü gecen tek yönetimin akp olduğunu unuttun sanırım israil cumhurbaşkanını rezil ettiğini unuttun farzediyorum. Kıbrıs kendine gelmeli .. Gecen kıbrıslı bir milletvekili cıkmış türkiye bize 800 milyon dolar yardım yaptı karşılığında 1 milyar dolarlık ihracat yaptık dedi güldüm. Kıbrıs ta ne varda ne ihraç ediyor bunun cevabınıda merak ediyorum.büyük ortadoğu projesi nin kıbrısla yakından uzaktan ilgisi olmadığını azıcık okuyan ve siyaset bilen bir insanın bilmesi gerekir... Kıbrıs kimseye yük değil
kendi kendini yük haline getiriyor...

Volkan

-Otağ Hanı-

Volkan

-Otağ Hanı-

sizinle tartışmayı uzatmak isterdim lakin yorgunum ve sabah işlerim var .sadece Kıbrısın bob ve israil için önemini yazayım bir kaç satır.

Kıbrıs konumu itibari ile çok güzel bir üs ve savuma hattı oluşturacak bir mevkidedir.büyük siyon için bulunmaz bir yerdir. bu adayı eger rum yunan ingiliz her hangi bir millet ele geçirir ise hem Türkiye hem civar ülkeler çok kolay vurulur.

eş başkanın görevi açıkca nedir bunu kesin bir dille belirtmemiştir.acaba nedir?

bunları biraz araştır derim .Kıbrısta belki bazı küçük gruplar taşkınlık yapsada büyük bir kesim TÜRKİYEYİ sever .

Kartal Gözü

Dost Üyeler

oumarts (her ne demekse, sökemedim anlamını) filimleri izlemişsindir. Yeniden değerlendirmelisin durumu. Ayrıca bir sayfa önceye geçip Türkiye Sevdalısı isimli arkadaşımızın yazısını tekrar okuyunuz.

İlave olarak ben de ihtisas konuma göre bir şeyler eklemek isterim. Ben globalleşme üzerine çalışmış bir insanım.

Bizler globalleşme sözünü son yıllarda duyuyoruz. Oysa globalleşme bir kaç yüzyıl önce başladı. Globalleşmenin sistematiği 16. yüzyılda oturtuldu.

15. yüzyılı düşünün, İstanbul fethedildi, Endülüs Emevi devleti yıkıldı. Endülüs Emevileri 750 sene varlık sürdürmüşlerdi. Osmanlı 600 sene varlık sürdürdü diye övünüyoruz ya daha büyüğü de var. Endülüsün yıkılışı bir günde olmadı, onlarca yıl uğraşıldı. Şimdi Endülüs Emevilerinden ne kaldı geriye?

Haçlı seferleri dahil pek çok tarihi olay aslında globalleşmenin bir parçasıdır. BOP ise makyajlı yüzlerinden birisi.

BOP un başarılı olması için Kıbrıs ve Balkanlar gereklidir. Bugün Balkanlarda hiç yahudi yaşamayan iki ayrı yerde binden fazla kişinin aynı anda ibadet edebileceği sinagoglar yapıldı.

Olaylara bir de 1920 - 1930 lardan bakalım yani Atatürk döneminden. Sadabat Paktı ve Balkan Paktının olduğu coğrafi alanı düşünün ve bugün o alanlarda kim var ne yapıyor, araştırdığınız zaman üstte yazdıklarınızı yeniden düşünün. Çok dar bakıyorsunuz olaylara.

Son söz, eleştiriye tahammül edemeyecek .... (kim ne kabul ederse, ben küfür etmeyi bilmem) siyasete atılmaz, siyasi parti kurmaz, siyasi parti yanlısı olmaz !..

Türkiye Sevdalısı

Dost Üyeler

oumarts isimli beslemeler gerçeği asla göremezler. Ayrıca bu üye herhalde karın ağrısı çekiyor. Keçi gibi parça parça döküyor. Normale döndüğünde asıl cevabımı o zaman yazacağım. Bir avuç toprağa ve dünyada topu topu onbeş milyon nüfusu (bunun sadece beş milyonu İsrail'dedir) ancak bulan İsrail'e kükremesiyle övünen bu besleme, Irak' da bir milyondan fazla müslüman ABD tarafından katledilirken nerdeymiş. Irak' da şerefli subaylarımızın başına çuval geçirilirken nerdeymiş. Kıbrıs için tüm limanlarını açma sözünü verildiğini duyduğunda neredeymiş. Iraka girmeme karşılığında bir milyar dolar hibe anlaşmasına imza koyarken neredeymiş (Allahtan farkına varıldı da çark etmek zorunda kalıp hibeyi almadılar). Acaba bu besleme Kıbrıs'ı hiç görmüş mü ? Kıbrıs'ta kanlı noel yaşanırken kaç yaşındaymış. Bu acıları yüreğinde hissetmiş mi bu duygusuz, terbiye fukarası besleme. Kıbrıs' ın teslim edilmesi, Türkiye' nin de teslim edilmesi anlamına geleceği ve bu nedenle asıl Türkiye' nin Kıbrıs'a şiddetle ihtiyacı olduğu ve yine bu nedenle Türkiye için sigorta görevi gördüğünü bu bilgi fukarası anlayabilecek mi ? Bu sitede Kıbrıs için şehit olanların adları var. Baksın bakalım şehit olan bir akrabası varmı bu besleme bayanın (Yazı karakteri analizi yaptığımda bu üyenin bir bayan olduğu anlaşılıyor ve bu nedenle bir bayana yakışmayacak şekilde davranışını açıkcası yadırgadım)

Evet bu bilgi fukarası besleme normale döndüğünde ağzının payını alacak ama yine de aklı hazır olmadığı için hiç bir şey anlamayacaktır.

Son düzenleme:

oumarts

Yasaklı Üye

kartal gözü öncelikle yaklaşımından dolayı sana cok teşekkür ediyorum.TÜRKİYE SEVDALISI SANA GELİNCE BİRAZ TERBİYE BİRAZ EDEP YA HU COK ZOR BİŞEY İSTEMİYORUM HERALDE ? AYRICA BAYAN FELAN DA DEİLİM . ABD IRAK A GİRDİĞİ ZAMAN ABD YE SAVAŞ MI ACACAKTIK ? SİZ HERALDE HAYAL DÜNYASINDA YAŞIYORSUNUZ .BUGÜNÜN ŞARTLARINA BAKTIĞIN ZAMAN 1 MİLYAR DOLAR FENA PARA SAYILMAZ NE DERSİN ? NETİCEDE BU PKK LILAR HEP IRAKTAN GELİYOR VE PKK YA KUCAK AÇAN IRAK'IN TA KENDİSİ . IRAKTA SÖZ SAHİBİ OLMAK GİBİ Bİ LÜKSÜMÜZ OLDU ? ABD TÜRK ASKERİNİN BAŞINA CUVAL GECİRDİĞİNDE NEREDEYDİN ? KIÇINI KAŞIYIP UZANIYORDUN HERALDE ? MİTİNGLER DÜZENLEDİĞİMİZDE NEREDEYDİNİZ ? BİR AVUC ARKADAŞIM VE BEN YANLIZ BIRAKILDIK ... BANA TÜRKİYE SEVDALISIYIM NUMARASI YAPMA .BEN ÜLKEM İÇİN EN İYİSİ NEYSE ONU İSTİYORUM .DÜŞÜNCELERİMİZE SAYGI DUYMAK ZORUNDAYIZ BİRBİRİMİZE HAKARET ETME LÜKSÜMÜZ YOK .BİLGİ FUKARISI KİMMİŞ ? OLAYA TEK YÖNLÜ BAKAN ?TÜRKİYENİN MENFAATİ NEYİ GEREKTİRİYOSA BEN VE ÜLKEM ONUN İÇİNDE OLMALI KEZA BUNDAN 50 YIL ÖNCE İLK YERLİ ARABAYI ÜRETMEMİZE ENGEL OLMUŞLARDI ŞİMDİ YAPIYORUZ BU BİLE BİR GELİŞME OLAYLARA BİRAZCIK OLSUN GERCEKCİ BAKMALISIN. AYRICA BENİM ŞEHİTLERİMİN İSMİNİ BURAYA KAYDETMEK GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL KEZA SENİN GİBİ DAR DÜŞÜNEN İNSANLARI GÖRSELERDİ .TÜRKİYEYE 2 SINIF İNSAN MUAMELESİ YAPANLARI GÖRSELERDİ YATTIKLARI YERDE RAHAT UYUYAMAZLARDI .KIBRISI BİZ KURTARDIK BİZİ İSTEMİYORLAR DİYE.

Türkiye Sevdalısı

Dost Üyeler

Terbiyeden, ahlaktan saygıdan söz edene bak. Herhalde ne yazdığını, ne söylediğini çabuk unutmuşsun. Otur da yazdığını bir kez daha oku.

Ben sadece senin yazdığın ve anlayacağın dilden konuştum, ama görüyorum ki yine bir şey anlamamışsın. Söylediğin söze bak, karşındaki büyük olunca elini de öperim, orasını, burasını da öperim mi demek istiyorsun. Bir milyar dolara el öpecek millet değiliz. Daha doğrusu ben o milletten değilim. Bir milyar dolar değil elli milyar dolarda olsa kimse beni besleme konumuna düşüremez. Kimse bir Türk evladı olarak benim ülkemin çıkarlarını parayla satın alamaz, diz çökerttiremez. Sen el, etek öpeceksen o başka.

Benim katıldığım organizasyonlar senin cami çıkışı yaptığın organizasyonlara benzemez. Onun için beni senin katıldığın organizasyonlarda görmen mümkün değil. Ben milyar dolarlar karşısında eğilecek, el etek öpecek, bir avuç israilliye posta koyacak organizasyonlarda yer almam.

Sizin zihniyetinizle pkk büyüdü. Düştüğünüz duruma bir bakın bakalım. 8 senede pkk nerelere gelmiş. Diyarbakır belediye başkanını has... git diyebilecek kadar cesaretlendirdiniz.

Sen KKTC den ne anlarsın. Arkadaş bildiklerin KKTC' inden avanta koparmak, yattığı yerden para kazanmak için gittiyse elbette 2. sınıf vatandaş yerine koyarlar.

Şehit verdik diyorsun. Senin şehidin, benim şehidim ayrı mı ? Şehitlerimiz adına konuşma hakkını nereden buluyorsun. O şehitler artık Kıbrıs'ın şehitleridir. Türkiye tarafından emaneten verilmiş şehitler değildir.

TMT' ından hiç haberin var mı? Türk askeri oraya gitmeden önce direniş çoktan başlamıştı. Elbette Türk askeri oraya barış için çıkarma yapacaktı. Yapmasaydı ölecektiniz demek kendini inkardan başka bir şey değildir. Ayrıca eğer Türk askeri müdahale etmemiş olsaydı ve Kıbrıs Türkü katledilmiş olsaydı biz senin gibi onlara öldüler demeyecektik. "Şehit oldular şehit" diyecektik. Sevsinler senin bakış açını, zihniyetini. Bu nasıl bir zihniyettir. Acaba 1974 yıllarında AKP iktidarda olsaydı bu barış harekatını yapacak cesareti bulabilir miydi ? Yoksa Irak ta olduğu gibi 3-5 milyara razı mı olurdu ? Otur bir düşün bakalım. Şehitlerimiz üzerinden siyaset sadece bu zihniyetin temsilcilerine yakışır. Şehitler görseymiş şöyle dermiş böyle dermiş. O şehitler Kıbrıs'a sevdalı Türk kardeşleri için şehit oldu. Üç-beş kendini bilmez çapulcu için şehit olmadı. Kendini Türk olarak kabul etmeyen sen ve senin zihniyetinde olanlar bunu anlayamaz.

Eğer o gün müdahale yapılmasaydı ve kıbrıs kaybedilseydi, kaybeden Kıbrıs mı olacaktı sanıyorsun. Asıl kaybeden Türkiye olacaktı. Müdahaleyi de bir lütufmuş gibi değerlendirmeye de kalkma. O savaşın içinde yer alıp gazi olan komutanlarımızın ve mücahitlerimizin bu otağın yazarları olduğundan bile senin haberin yok. Yani okumaktan aciz birinin, bilgi ve değerlendirme fukarası birinin Kıbrıs Türküne laf söylemeye hiç ama hiç hakkı yok.

Bizler senin gibi körün arkasına takılıp gitmiyoruz. Körün arkasından gidenlerin kendilerini bulacakları yer hendekten başka bir yer değildir. Bizler senin gibi RTE sevdalısı da değiliz. Türkiye sevdalısıyız. Bak bakalım bu otağda Türkiye'ye küfür edenlere alkış tutan bir yazarımız veya yorum yapan arkadaşımız, üyemiz var mı ? Otur da bu otağda yazılanları tekrar tekrar gözden geçir. Öyle bilgi sahibi olmadan atıp tutmaya da kalkma.

50 yıl önce araba yapmamıza mani oldular diyeceğine, sizden önce hangi sanayi devleri vardı, kimler yaptı, şimdi kimlerin elinde kaç kuruşa satıldı araştırmaya bak.

YİNE BİR ŞEY ANLAMADIN DEĞİL Mİ ???

Son düzenleme:

oumarts

Yasaklı Üye

Senin gibi 3 -5 kendini bilmeze kaldıysa kıbrıs işi bitmiş demektir .
Pkk yı nerelere getirmişiz de bilmem neymiş de . Daha fazla şehit olmasın diye biz siyasete soktuk onları silahları bıraksınlar diye . Direniş başlamış türkiye müdahale etmeden önce dedin saf arkadaşım ne kadar direnecektin ? Türkiye kıbrıs ta ne varki ne beklentisi olsun biz sadece orada yaşayan kardeşlerimiz için müdahaleyi yaptık . Benim yaptığım protestolar cami cıkışında olmaz yaparsam 2 bin kişiyi peşime takarım .camidende gelen olur kilisedende dini siyasete bulaştırıp edepsizleşme . Ben değil bir milyar dolara el etek öpecek kişi sensin fukara . Ben ırak pkk lıları besliyodu abd nin müdahalesi yerinde oldu diyorum ama sen ideolojik olarak düşünemeyecek kadar zayıfsın .ayrı ca sen ne mezunusun ilkokulmu
ben ankara siyasi bilimler fakültesi mezunuyum .... Bana siyaset öğretmeye kalkma ... Aklını alırım senin .

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

Oumarts, kimin aklını alıyorsun? ? ?​

Senin aklın varsa fazla zıplama, çok fazla zıplarsan senin aklını değil tamamını alırım.

Haddini fazlası ile aştın, eminim ki senin arkadaşlarında senin ayarında ve buraya geldiklerinde buraya ayak uyduramadı ve onun için geri yollandı.

Siyasal bilimler mezunuyum diyorsun ama İnsanlıktan nasibini almamışsın ve adam gibi saldırmadan bir şeyi tartışamıyorsun, eğer okumak ile bir şey olunsaydı o zaman Recep imam hatip mezunu olarak Müslüman olurdu.

"KIBRIS'TA ADAM GİBİ ADAMLARA CAN FEDA,
YAVŞAKLARAD ELVEDA DERLER"

bence onlara denilen elveda tam onlara ve sana laik olan seviyedir.

Bende sana bu “TÜRK OTAĞINDAN” elveda diyorum, kendi seviyende bir site bul orada eziklik psikolojini tatmin et.

Türkiye Sevdalısı

Dost Üyeler

Yazıları çelişkilerle dolu bu üye son yazısıyla cehaletini de ortaya koymuştur.

Yazısındaki çelişkiler.

Kıbrıs halkı nankördür. Protestocuları kastediyorum
Protestocuları kıbrıs halkı diğerleri Ugandalı olarak biliyormuş meğer

Ne kadar direnecektin.
Demekki kendisi hemen teslim olacakmış. Kıbrıs Türkü gibi şehit oluncaya kadar direnemeyecekmiş meğer.

Size edilen işkenceleri unuttunuz herhalde
Demek ki elinden gelse ruma kendi eliyle teslim etmekten mutluluk duyacak

İkibin kişiyi peşime takarım
Mitingleri ancak bir avuç insanla yapabiliyormuş. - Milletin bu körün arkasında ne işi var

Siyasal Bilimler mezunuyum
Ankaranın ara sokak mitinglerine katıldığından kendini siyasal bilimler mezunu hissedermiş meğer.

Türkiye olmasa açlıktan ölecektiniz.
Kendisini bir besleyen var demek ki

Irak pkk lıları besliyordu. ABD nin müdahalesi yerinde oldu
Sanıyor ki ABD, TSK dan daha fazla pkk ile çarpıştı.

Fazla şehitler olmasın diye siyasete soktuk
Diyarbakır belediye başkanının söylediği Has… giti siyaset sanıyormuş meğer

Aklını alırım
Aklını kaybettiğinden aramasında fayda var. Bulduğunda ne olduğunu anlasa bari.

Son düzenleme:

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Yalan söylüyor siyasal mezunu olamaz, hatta lise mezunu bile değildir. terör örgütünü ilk defa meclise getiren akp değil erdal inönüdür!.. lise mezunu bile olsaydı bunu hatırlardı.

Terör örgütü abd Iraka girdikten sonra daha da aymazlaştı ve Irakta Türkmen kırımı oldu. Terörist yandaşları soydaşlarımızın nüfüs kayıtlarını ve mezarlarını talan etti.

Bugünkü şartlarda bir milyar dolar para fena para değil diyor bir sonraki cevabında ben değil sen yaparsın diyor.

Banlamak ile iyi yapmışsınız, banlayanın eline sağlık.

Bunlar gitsinler de gazzeye baksınlar nasılsa bir kaç on yıl sonra benzeri yerlerde yaşatacak abd bunları. Filistinliler de vakti ile hıristiyan ve yahudiler ile birlik olmuş Türk'e düşmanlık yapmışlardı.

Saddamı unutmayın, abd önce size yaptığı gibi bal-kaymak ile besledi sonra da büyük bayramda apansız sallandırdı.

Bakalım mübareke ne yapacak.

abd işi biten adamın ağzından yedirdiğini burnundan çıkarttırıyor.

Bilginize.

NOT: Yazı yaklaşımıma teşekkür etmişsin de keşke içeriğini anlamaya çalışsaydın.

Türkiye Sevdalısı

Dost Üyeler

Sayın Kartal Gözü,

Benim hatırlayamadıklarımı siz dile getirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Burnunun ucunu bile göremeyenlere siz ne yaparsanız yapın, ne anlatırsanız anlatın, onlar yine anlamayacaklardır. Yapılan bunca açıklamalara ve görüntülere rağmen ne yazık ki hala gerçeği bir türlü kavrayamamışlardır. İnsan “Bunların hiç coluk çocuğu yok mu ? Çocuklarına nasıl bir gelecek düşünüyorlar ? Dünyada olup bitenin nedenlerini, bu işlerde kimlerin parmağı olabileceğini hiç merak etmiyorlar mı?” diye düşünmeden edemiyor.

Seçimin çok yaklaşıtığı şu günlerde vali ve kaymakamlara verilen fakire fukaraya yardım edilmesi talimatı AKP nin yeni beslemeler yaratmaya yönelik seçim yatırımıdır. Çünkü önümüzdeki seçim Türkiye’nin geleceğini belirliyecektir. Bu secimin AKP tarafından mutlaka kazanılması hedeflenmiştir. BOP’ nin eşbaşkanı olduğunu ve bu görevi üstlendiğini açıkca söylemesi, seçimin hangi güçler tarafından besleneceğinin de açık bir işaretidir. Yani ne pahasına olursa olsun verilen görev gereği bu seçimin AKP tarafından kazanılması gerekmektedir.

AKP içinde yer alan milletvekillerinin, BOP ile dayatılan ülkenin adeta teslim alınmasına yönelik çabaları görmezden geleceklerini düşünmüyorum. Bu tehlikeli sonucu kendilerin de mutlaka farkedeceğini, kişisel menfaatleri uğruna ülkemin geleceğini tehlikenin içine atmayacaklarını ve gereğini yaparak gittikleri yoldan döneceklerini umuyorum. Aksi takdirde tarih onları asla affetmeyecektir.

Seçim sonrası yaşanacakları asla düşünmek bile istemiyorum. Burada eğer BOP eşbaşkanlığı görevine talip olunmamış olsaydı, AKP nin seçimi kazanması bizler için hiç önemi olmayacak ve fazla bir kaygımız olmayacakı. Halkımızın demokratik tercihini saygıyla karşılardık. Bizi endişeye sevkeden, yapılacak olan seçimin adil olmayacağı ve seçim sonuclarında BOP’ nin parmağının olacak olmasıdır.

Amerikan büyük elçisinin bu güne kadar sesinin çıkarmayıp ancak seçimlere çok kısa süre kala basın özgürlüğü ile ilgili söylediği sözler ve AKP tarafınddan yapılan tepki açıklamaları da manidardır. Yapılmak istenen yapılacak seçimde ABD parmağı olmayacağı görüntüsünü vermektir. Yani danışıklı döğüşten başka bir şey değildir. Yine halkımızı aldatma peşindelerdir.

Ne yazık ki dağlanmış gözler ve içi boşaltılmış beyinler yine bunu ne anlayabilecek ne de görebileceklerdir.

Tanrı Ülkemi ve Milletimi korusun.

Sevgi ve saygılarımla

Son düzenleme:

20Temmuz

Alpagut Han

Yahu!!!
Kıbrısı diline alanın dili temiz olsa...
Ne her birine cevap verirsiniz bırakın itler ürüsün, bu kervan durmaz yürür.
Sorun bakalım bir dünkü 1974 öncesinde savaşta, yada bu bu gün ki güneydoğuda hangi biri kan dökmüş, yada barış için ter dökmüş mü? (arap dünyası hariç).
Ağzı olan konuşuyor.
Fikri olanda olmayanda kendini adam etmiş sayıyor.
Bizde biliriz, tarihte. Adamıda, dönemim dönme adamınıda.
DOĞACAKTIR SANA VAAD ETTİĞİ GÜNLER HAKKIN....
KİMBİLİR , BELKİ YARIN BELKİ YARINDANDA YAKIN. ...

Türkiye Sevdalısı

Dost Üyeler

He who does not know what he is looking for will not understand what he finds
(Ne aradığını bilmeyen, bulduğunda da ne olduğunu anlayamaz)

Son düzenleme:

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Sayın, Türkiye Sevdalısı,

Laf dinleyene söylendiği zaman bir anlam ifade ediyor. Dinlemeyene, dinlese de anlayamayana ne söylense anlam ifade etmiyor.

1938 den günümüze kadar bu konuda herkesin bir çimdik de olsa kusuru var.

Mutlu, mesut şekilde avrupada öğretim üyeliği yapan erbakan getirilerek din içerikli parti kurduruldu. Din nere erbekan nereydi, o zamana kadar zaten Bosna parası gibi bir parayı gene değerlendirmiş (!) ve hatta soruşturma bile geçirmişti. Kimler, neden bu insana din içerikli parti kurudurdu her türlü desteği verdi?

Yine kimler, neden bu insanın merdiven altı toplantı ve öğrenci eğitme çalışmalarına göz yumdu. Biliniyordu, bir çok kişiye söylenmişti ama göz yumulmuştu.

Daha buna gelmeden önce 1960 ihtilalinden hemen sonra, 1960 yılının yaz aylarında, Edirnede kimler, neden fetoş gibi daha 20 yaşlarındaki toy bir delikanlıya görev yeri dışında 70 öğrencilik bir dini toplantı düzenletmişti.

Çok uzatmayalım, kimler neden Konya mitingi üzerine ihtilal yapıp da bu mitingi tertip edenler ve katılanlar hakkında hiç bir şey yapmamıştı?

Her askeri müdahale din tacirlerine karşı yapıldı ama ne hikmetse e muhtıra dahil her askeri hareket bu din tacirlerini daha da büyüttü?

Bu süreçte "bu memelekete amele de lazım" diyerek Atatürkün başlattığı eğitim seferberliğini durduruldu. Aynı insanlar ki bir çoğuna Atatürkçü diye methiyeler düzeriz. Cahil kalmasına vesile oldukları geniş halk kitlelerinin merdiven altı okullarında din tacirlerince kullanılmalarına izin verdi, göz yumdu.

Sanayileşmeyi 10 cent için bitirenler bundan bir kaç sene sonra askerin kanını ihraç etmeye başladı, 10 sene sonra da avrupaya işçi göndermekle övündü?

Sivri siyasiler ne hikmetse yerine geldikleri can düşmanlarının faaliyetlerini durdurmamışlar hatta düzeltmeyi dahi düşünmeden aynen devam etmişler. Cumhuriyet tarihimize bakınca bunları görüyoruz.

Eğitimli halk kitleleri içinde dahi bu durumu henüz göremeyenler çoğunluktayken cahil bırakılarak kul edilen vatandaşa ne demeye yüzümüz olabilir ki?

Bütün dünyayı zor bir süreç bekliyor. Dünya bundan sonra 2007 refah seviyesini bir daha göremeyecek.

Türkiye Sevdalısı

Dost Üyeler

Sayın Kartal Gözü,

Artık gözlerin dağlandığı, akılların tutsak edildiği bir sürece girdik. “Geniş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesi” nden nelerin kastedildiğini, Kuzey Afrika da yaşanılan onca gelişmeden sonra, bundan sonraki süreçte artık nelerin yaşanılabileceğini tahmin etmek hiç o kadar zor değil. Gelişmelere bakılırsa bu yaşanan kalkışmalarda hangi projenin parmağı olduğu çok açık.

TSK mensuplarının (BOP için tehlike arzeden) üretilen belgelerle içeri alınması, yine BOP karşıtı kalemlere el uzatılması, emniyete ağır silah alımı vs. hep bu gizlenmeye çalışılan projenin oyunları ve uzantılarıdır. Halkımızın kamplara bölünmesi ve ayrışmayı keskinleştirme çabaları, hep BOP süreci karşısında halkımızın koyacağı olası tepkiyi birbirine kırdırarak zayıflatma, yenik düşürme gayretleri ve ordu ile emniyet güçlerini çatışma noktasına getirme gayretleri vardır.

Bu süreçte artık içeri alınan TSK mensuplarının ve kalemlerin BOP süreci tamamlanıp, sağlam kazığa bağlanmadan suçsuzluklarının belli olacağına ve özgürlüklerine kavuşacaklarına inanmıyorum.

Gelinen aşamada geçmişin ve siyasilerin yanlışlarının sorgulanmasının hiç önemi yoktur. Yaşanan gelişmelerde günahımız var mı yok mu bu da önemli değildir. Zaman hedefe kilitlenme zamanıdır. Kürt vatandaşlarımızında artık gerçeklerin farkına varmalarının zamanı gelmiştir.

Bu nedenle diyorum ki kişiler üzerine yoğunlaşmaktansa halkımıza Geniş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesinin Türkiye’de yaratacak olumsuz etkilerini olabildiğince anlatmaktır.

KULAKLAR DUYMASA DA, GÖZLER GÖRMESE DE, AKILLAR ALMASA DA BİZLER GERÇEKLERİ HER ORTAMDA BIKMADAN USANMADAN ANLATMALIYIZ.

Tanrı Ülkemi ve Milletimi Korusun

Son düzenleme:

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Haklısınız geleceğe kilitlenmek gerekiyor. Pek çok aklı başında insan da bunu yapıyor zaten. Ancak bazı hesapları da yapabilmek gerekiyor.

Bir şekilde göz altına alınan ve tutuklanarak yargılanmalarına karar verilenlere de dikkat etmek lazım. Bir kısmını bir kaç yıl öncesinde tanımam, basından izlemem mümkün oldu. Onlar kendi savaşlarını adalet mekanizması içinde verecekler, vermelilerde, kimsenin yargılanma hakkı elinden alınmamalı ki şaibe altında kalmasınlar.

Benim tepkilerimde geçmiş hataları zaman zaman dile getirme sebebim gelecek ile ilgili kararlar alırken, alınmış kararlar irdelenirken gelecekte nasıl bir yansıması olacağının da düşünülmesini sağlamak.

Mermi başına 10 cent kazanmak kısa vadeli bakınca ülke için büyük katkı gibi görünür ve kişi bunu yapmak ile ülkesine ne büyük fayda sağlayacağına karar verebilir.

Oysa mermi başına 10 cent ülke ekonomisine nasıl etki yapıyor diyerek olaya yaklaşıp değerlendirme yapıldığında çıkan sonuca göre bir ekibin karar vermesi gerekirdi.

Olmamış, geriye dönüp bu ve benzeri şeylere duruma ağlamak değil benim yaptığım, iyi niyetle veya kasıtla yapılıp yapılmadığını da sorgulamıyorum.

Bugün bu şartlardayken geleceğe nasıl katkıda bulunuruz diye bir kere bile olsa düşündürmek.

Sadece yapılan her işte alınan her kararda, bu karar uygulamaya konacağı zamanda, bir sene, beş sene, on sene, 25 sene, 50 sene ve 100 senelik getirilerin de hesaplanması gereğini üstü kapalı biçimde dile getiriyorum.

Kişiler ile bir sorunum yok.

Türkiye Sevdalısı

Dost Üyeler

Sayın Kartal Gözü,

Yazınıza tamamen katılıyorum. Demek istediğim artık geldiğimiz noktada geçmişten ders alma devri bitmiş, ders alan almış, ders alamayan yerinde saymış, saflar yerini almış ve artık demir alınmıştır. Herkes anlamak istedikleri kadar anlamışlar, duymak istedikleri kadarını duymuşlardır.

Benim en büyük endişem Ortadoğuda ve Kuzey Afrikada yaşanan gelişmelerin ülkeme, milletime ne getirip, ne götüreceğidir. Başka hiçbir şey umurumda değil. İnanın.

Saygılarımla.